Almanya Turistik Vize Başvuru Merkezi

Almanya Turistik Vize Başvuru Merkezi

90 günü aşmayan Almanya ziyaretleri için bordo pasaportlu T.C. vatandaşları Almanya turistik vizesi (C Tipi Vize) almakla yükümlüdür.

Not: Almanya Federal Cumhuriyeti güncel düzenlemeleri gereği, vize başvurularının 15 gün içerisinde olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandırılması ve pasaportun sahibine iade edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle Almanya Schengen Vizesi için en geç planlı seyahatten 15 gün önce başvuru yapılması gerekmektedir. Turistik amaçlı başvurulan Almanya Schengen Vizesine en erken seyahatten üç ay önce başvurulabilir.

Almanya Turistik Vizesi Nereden ve Nasıl Alınır

Almanya turistik vize başvurusu İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere 3 büyük şehirde bulunan büyükelçilik ve konsolosluklarından gerçekleştirilebilmektedir.

Evrak toplama ve ön inceleme işlemlerini konsolosluklar adına iData aracı kurumu yürütmektedir. Başvuru formu doldurulduktan ve gerekli evraklar hazırlandıktan sonra bu kurumdan randevu alınarak süreç başlamaktadır.

## Almanya Turistik Vize Başvurusu

iData’ya yapılan kişisel başvurular için kurumun web sitesinde yer alan başvuru formunun hatasız bir şekilde doldurulması ve istenilen evrakların tamamlanması gerekmektedir. İlgili belgeler tamamlandıktan sonra iDATA üzerinden randevu talebi oluşturulabilir.

Vize Başvuru Formu

Almanya turistik vize başvuru formu buradan indirilebilir.

Başvuru formunun yanlış ya da eksik doldurulması, istenilen evrakların yetersiz olması durumlarında ise başvuru geçersiz sayılmaktadır. Bazı durumlarda ise vize başvurusu vize reddi ile sonuçlanabilmektedir.

TURSAB kayıtlı akredite acentemiz bu karmaşık evrak trafiğini ve tüm başvuru sürecini başvuran adına yönetmektedir.

Vizem.net aracılığı ile yapılan Almanya turistik vize başvuruları %98’in üzerinde onaylanma oranına sahiptir. (son 5 yıl) Bu oran iData akreditasyonu bulunan acenteler arasında en yüksek onaylanmış başvuru oranıdır.

Tüm illerden yapılan turistik vize başvuruları maksimum 11 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

Gerekli evraklar İstanbul merkez ofisimizce hazırlanarak ikamet ilinin yetki alanı içerisindeki Konsolosluğa başvurulmak üzere o ildeki saha ekibine iletilir. Saha ekininden atanan bir danışman tüm başvuru ve evrak teslim işlemlerini başvuran adına gerçekleştirir.

Randevu tarihinde başvuru sahibini karşılayıp parmak izi alınması için refakat eder.

Not: Başvuru sahibinin son 5 yıl içerisinde alınmış Schengen vizesi bulunuyorsa başvuru sahibi randevuya gelmeksizin tüm işlemler saha ekibimizce tamamlanıp onaylı vize adrese kargolanır.

Vize Başvuru ve Bilgi Hattı: 0216 706 5586

Vizem.net Almanya Turistik vize ücretleri

Almanya Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

2020 yılı itibarıyla Almanya turistik vizesi için istenilen belgelerde çeşitli eklemeler yapılmıştır.

İstenilen evrak listesi ise şu şekildedir:

 1. Pasaport
 2. Başvuru formu
 3. Biometrik fotoğraf
 4. Seyahat Sağlık Sigortası poliçesi
 5. Vize harcı dekontu
 6. Taşıt rezervasyon bilgileri
 7. Konaklama bilgileri
 8. Banka hesap dökümü
 9. Çalışma izin belgesi
 10. SGK hizmet dökümü
 11. SGK işe giriş bildirgesi
 12. Maaş bordroları
 13. İş sözleşmesi
 14. Ek gelir belgeleri

Not: Covid-19 salgını sebebiyle kişinin geçmişine göre farklı belgeler istenebilmektedir. Güncel belgeler ve bilgi için 0850 241 1868 arayınız.

Tüm Almanya vize türleri için gerekli evrakları görmek için tıklayınız.

Almanya Turistik Vizesi Fotoğraf Bilgileri

Almanya Turist vizesi için istenen fotoğraflar Almanya konsolosluğunun belirlediği ölçütlerde sağlamalıdır.

 • Fotoğraf, ilk bakışta kişinin yüz hatlarını ve omuzlarını göstermelidir.
 • Son üç ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.
 • 35×40 mm ebatlarında biometrik özellikli fotoğraf olmalıdır.

Not: Kırmızı göz efektinden arındırılmış şekilde, kaliteli kâğıda basılmalıdır. Fotoğrafta gözler açıkça görülebilir şekilde olmalıdır (kişi eğer gözlük ile fotoğraf çektirecek ise gözlük camı ve gözlük çerçevesi gözlerin görülmesine engel teşkil etmemelidir.)

Başörtüsü ile çekilen fotoğraflar kabul edilmektedir. Lakin kişinin yüz hatları çenenin alt ucundan tüm alın bölgesini ve yüzün her iki yanını kapsayacak şekilde açıkça görülebilir bir şekilde olmalıdır.

Almanya Turistik Vize Dilekçe Örneği

Almanya Başkonsolosluğu, Almanya turistik vizesi başvurusunda bulunurken dilekçe yazılmasını şart koşmaktadır. Bu dilekçe; seyahat amacını, başvuruyu yapan kişinin bilgilerini, konaklama ve seyahat bilgilerini ve masraf karşılama bilgilerini içermelidir. Aşağıda başvuruda referans alınabilecek dilekçe örneğine yer verilmektedir.

06.11.2019

Almanya Başkonsolosluğu Vize Bölümü

Sayın yetkili,

Ben Ahmet Candan. Kırklar Otomotiv şirketinin kurucu ortaklarından biriyim. 06.03.2019 ile 16.03.2019 tarihleri arasında 10 gün olacak şekilde turistik amaçlı ülkenize seyahat etmek istiyorum. Ülkenizde kalacağım süre boyunca oluşacak tüm masrafları karşılayacağımın garantisini veriyorum. Verilen vize süresini hiçbir şekilde aşmayacağımı taahhüt ediyorum.

İhtiyacım olan vizeyi vermenizi kurumunuzdan arz ederim.

Saygılarımla

Ahmet Candan

İmza

Almanya Turist Vizesi İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalıdır?

Almanya turistik vize başvurusunda bulunurken son üç ayı kapsayan detaylı banka hesap dökümü beyan edilmelidir. Vize başvurusunun olumlu olarak sonuçlanması için hesapta yeterli miktarda para ve daha önemlisi hareket olmalıdır.

Almanya Başkonsolosluğu tarafından hesabınızda olması gereken tutar resmi olarak açıklanmasa da hesapta hareket yoksa genelde 30.000 TL ve üzeri bakiye (en az 3 aydır hesapta olan) eğer hesapta hareket varsa 10.000 TL ve üzeri güncel bakiye yeterli olabilmektedir.

Bu durumda, seyahatiniz süresince yaşanacak muhtemel harcamaları temel alarak hesabınızda para bulundurmak başvuru sırasında avantaj yaratmaktadır. Bulundurmanız gereken para, seyahat süreniz ile doğru orantılı olmalıdır.

Vize Başvurusunun Sonuçlanması Ne Kadar Sürer?

Vizem.net aracılığı ile yapılan başvurular ikamet iline göre değişmektedir. Almanya turistik vize başvuruları en fazla 11 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Yılbaşı, bayram gibi yoğun dönemlerde, başvurunun planlanmış seyahat tarihinden en az 20 gün önce yapılması tavsiye edilmektedir.

Vize Sorgulaması ve Takibi

Konsolosluk resmî web sitesi üzerinden vize sorgulama işlemleri yapılamamaktadır.

Vizem.net aracılığı ile yapılan bireysel başvurularda vize takibi operasyon ekibimiz tarafından yapılıp, tüm güncellemeler 5 aşamalı SMS olarak gönderilmektedir.

 1. Pasaportun merkez ofisimize ulaştırılmasından sonra. (Elden ya da kargo ile)
 2. Başvuru formu ilgili danışmanımız tarafından doldurulduktan sonra
 3. Gerekli evraklar hazırlanarak randevu tarihi alındıktan sonra
 4. Vize onaylandıktan sonra
 5. Tekrar adrese kargolandıktan sonra (eğer elden alınmayacaksa)

Tursitik vize takipleri, aynı zamanda pasaportun konsolosluğa teslimatından sonra günlük olarak yapılmaktadır. Olağan dışı durumlarda telefonla anlık bilgi verilmektedir.

Başvuru ve Danışma Hattı: 0216 706 5586

Paylaş: