iDATA Almanya Vize Başvuru Merkezi

İdata Almanya Vizesi Başvuru ve Takip İşlemleri

İdata, Almanya vize işlemleri için akredite çalışan vize başvuru merkezidir. İdata aracılığıyla yapılan vize başvuruları, değerlendirme ve onay süreci için Almanya dış temsilciliğine iletilmekte ve vize başvurusunun onaylanıp onaylanmayacağı hususu temsilcilik tarafından değerlendirilmektedir; Almanya vize işlemleri İdata aracılığıyla yapılsa da, vizenin onaylanması konusunda İdata’nın bir yetkisi bulunmamaktadır.

Almanya vizesine başvurmak isteyen kişiler, İdata web sitesinden edinecekleri gerekli evraklar listesini tamamladıktan sonra, yaşadıkları şehirdeki veya kendilerine en yakın İdata şubesinden online randevu alırlar. Randevu gün ve saatinde ilgili İdata şubesine gidilerek, gereken hallerde parmak izi işlemleri tamamlanır ve gerekli evraklar ile pasaport, görevli personele teslim edilir.

İdata şubesinden teslim alınan evrak ve pasaport, Almanya vize başvurusu için değerlendirmeyi yapacak olan Alman dış temsilciliğine iletilir. Onay süreci tamamlandıktan sonra, pasaport ve orjinal evraklar İdata şubelerinden veya kargo aracılığıyla başvuru sahibine teslim edilir.

Almanya'ya Gitmek İçin Vize Gerekiyor Mu?

Evet, umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin, Almanya’ya yapacakları seyahatleri için vize gerekmektedir; hususi (yeşil), hizmet (gri) ve diplomatik (siyah) pasaport hamilleri ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan Almanya seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Almanya'ya Gitmek İçin Vize Nereden Alınır?

Almanya’ya seyahat edecek ve vize alması gereken kişiler, Almanya vizesi için yetkili aracı şirket olan İdata üzerinden vize başvurusu yapabilmektedir.

Vizem.net, Almanya vize başvuruları için danışmanlık ve vize süreci takibi hizmetlerinde akredite acente olarak çalışmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

İdata Üzerinden Hangi Vize Türlerine Başvurulabilir?

İdata üzerinden başvurulabilecek Almanya vizesi türleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Almanya kısa süreli (C tipi) vizeler
  • Almanya turistik vizesi
  • Almanya ticari vizesi
  • Almanya aile ve arkadaş ziyareti vizesi
  • Almanya transit vize
 • Almanya uzun süreli (D tipi) vizeler
  • Almanya aile birleşimi vizesi
  • Almanya staj vizesi
  • Almanya eğitim, kültürel ve sportif etkinlik amaçlı vizeleri
  • Almanya çalışma vizesi
  • Almanya yatırımcı vizesi

  Almanya, Schengen bölgesi üye ülkelerinden biridir ve kısa süreli (C tipi) Almanya vize türleri Schengen vizesi kategorisindedir.

  İdata Üzerinden Almanya Aile Birleşimi Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

  Almanya aile birleşimi vizesi, uzun süreli yani D tipi Almanya vizelerinden biridir ve başvuruları, hem kısa süreli (C tipi) hem de uzun süreli (D tipi) Almanya vize başvuruları için yetkilendirilmiş tek aracı kurum olan İdata üzerinden yapılabilmektedir.

  Türkiye’den Almanya eş birleşimi vizesi almak isteyen vatandaşlar, İdata aracılığıyla başvuru yapabilirler.

  Almanya Öğrenci Vizesi İdata Aracılığıyla Alınabilir Mi?

  Almanya’da eğitim görmek isteyen kişilerin, uzun süreli (D tipi) vize türlerinden biri olan Almanya öğrenci vizesine başvurması gerekmektedir. Almanya öğrenci vizesine başvuracak kişiler, C tipi ve D tipi vize başvuruları için yetkili aracı kurum olan İdata şirketi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilmektedir.

  Almanya Nitelikli İş Gücü Vize Başvurusu İdata Aracılığıyla Yapılabilir Mi?

  Almanya uzun süreli (D tipi) vize türlerinden olan çalışma vizesi, girişimci vizesi, işçi vizesi ve nitelikli personel istihdamı için 6 ay süre ile verilen Almanya iş arama vizesi İdata aracılığıyla alınabilmektedir.

  Almanya’da sözleşmeli olarak çalışacak olan, Türkiye’de çalışmakta olduğu şirket tarafından Almanya’da bir şirkete transfer edilen, Almanya’da serbest meslek çalışanı, Almanya’da bulunan bir şirketten iş teklifi alan veya şirket ile iş sözleşmesi imzalayan vatandaşların, Almanya çalışma vizesi alması gerekmektedir. Üniversite mezunu olup Almanya’da kendi meslek alanında iş aramak isteyen mühendisler, Almanya mühendis vizesi başvurusu yapabilmektedir.

  Almanya Transit Vize Başvurusu İdata Aracılığıyla Yapılabilir Mi?

  Almanya transit vizesi, sadece ulaşım aracını değiştirmek amacıyla Almanya sınırlarına giriş yapacak kişilerin alması gereken bir vize türü olup, başvuruları İdata aracılığıyla yapılabilmektedir.

  Schengen vizesi kapsamında kabul edilen transit vizeler için belirlenmiş transit vize ücreti Almanya için ödenerek transit vize başvurusu yapmak mümkündür.

  </section>

  Almanya Vizesi İdata Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

  Almanya vize başvurusu yapacak kişiler için İdata Almanya vize evrak listesi aşağıda verilmiştir.

  </ul>
  • Pasaport: Almanya’ya yapılacak seyahat tarihlerinden en geç 10 yıl önce alınmış ve en az 6 ay daha geçerliliği bulunan, 2 adet boş sayfası olan geçerli bir pasaport sahibi olunması gerekmektedir. Bulunması halinde önceki pasaportların dolu sayfaları ve eski vizelerin birer fotokopisi sunulmalıdır.
  • Almanya vize başvuru formu: Alınmak istenen Almanya vizesi türüne ait başvuru formu, dikkatli ve eksiksiz bir şekilde vizeye başvuran kişi tarafından doldurulmalı ve imzalanmalıdır.
  • Almanya vize başvuru dilekçesi: Almanya’ya yapılacak seyahatin amacını içeren, hangi vize türünün, ne gerekçe ile talep edildiğini açıklayan ve seyahatin hangi kaynaklarla finanse edileceğini belirten bir vize dilekçesinin hazırlanması gerekmektedir.
  • Biyometrik fotoğraf: 35 mm x 45 mm boyutlarında, biyometrik özellikte, beyaz arka planlı ve yüzün tam olarak göründüğü, en geç 6 ay önce çekilmiş bir adet fotoğrafın sunulması istenmektedir.
  • Almanya seyahat sağlık sigortası: Schengen alanında geçerli, minimum 30.000 Euro değerinde teminat miktarı bulunan ve Almanya’da bulunulacak sürenin tamamında geçerli olan seyahat sağlık sigortasının, vize başvurusu öncesinde yetkili sigorta acentelerinde yaptırılması ve poliçesinin başvuru evrakları ile sunulması gerekmektedir.
  • Ulaşım rezervasyon evrakları: Almanya’ya yapılacak seyahatin gidiş ve dönüş biletleri ile seyahat boyunca şehir veya ülke değişiklikleri yapılacaksa bu seyahatlerin biletlerine ait rezervasyon kayıtları sunulmalıdır.
  • Konaklama rezervasyon belgeleri: Almanya’da bulunulacak süre boyunca konaklama yapılacak olan tüm tesislerin bilgilerini içeren rezervasyon evrakları, vize başvurusu esnasında talep edilmektedir.
  • Mali duruma dair kanıt: Almanya seyahat masraflarının karşılanabildiğine dair; vizeye başvuran kişinin son 3 aylık banka hesap dökümü, maaş bordroları veya sponsor belgeleri gibi kanıt niteliğindeki evrakları sunması gerekmektedir.
  • Almanya vize harcı dekontu: Vize başvuru randevusuna gelmeden önce, başvurulacak vize türü için gereken vize harcının ödenmesi ve ilgili dekontun başvuruya eklenmesi gerekmektedir.

  Almanya vizesi başvurularında, başvuru sahibinin özel durumu veya başvurulan vize türüne göre farklı İdata Almanya vize başvuru belgeleri talep edilebilmektedir.

  İdata Vize Başvuru Formu Almanya İçin Nasıl Doldurulur?

  İdata aracılığıyla Almanya vizesine başvuru yapacak kişilerin doldurması gereken vize başvuru formu, standart bir Schengen vizesi başvuru formudur ve https://İdata.com.tr/de/tr/p/online-basvuru-formu-de adresinden online olarak doldurulabilmektedir.

  İdata Almanya Schengen başvuru formu; başvuru sahibinin kimlik, nüfus, pasaport, iletişim, ikametgah ve iş bilgileri ile birlikte, seyahat amacı, ziyaret edilecek ülkeler ve talep edilen vize türüne ilişkin soruları içermektedir. Vize başvuru formunda istenen tüm bilgilerin güncel ve doğru olması gerekmektedir; formda hatalı bilgiye yer verilmesi vizenin reddedilmesine sebep olabilmektedir. Vize başvuru formu online olarak doldurulabileceği gibi, çıktısı alınarak da doldurulabilmektedir ve form, vize başvurusu için teslim edilmeden önce başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.

  İdata Vekaletname Formu Örneği Almanya İçin Nasıl Doldurulur?

  Vekaletname, farklı bir kişinin, vizeye başvuracak kişi adına başvuru işlemlerinin her aşamasını gerçekleştirmesi ve başvuran adına imza atabilmesi için verilen bir belgedir. İdata tarafından hazırlanan vekaletname formunun doldurulmasından sonra, kendisine vekalet verilen kişi, başvuru sahibi adına vize başvuru sürecini başlatabilir ve işlemleri sonuna kadar sürdürebilir.

  İdata vekaletname formu örneği, vize başvurusu yapacak kişi tarafından doldurulur. Vekaletname formunda; vizeye başvuran kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ile yeri, T.C. kimlik numarası ve pasaport numarası yazılır; altındaki bölmeye ise başvuru sahibi adına işlemleri yürütecek olan kişinin ad, soyad, doğum tarihi, doğum yeri, T.C. kimlik numarası ve pasaport numarasına yer verilir. Vekaletname formu ile hangi yetkilerin verildiğini açıklayan paragrafın altına imza ve tarih atılarak form doldurma işlemi tamamlanır ve vekaletname verilmiş sayılır.

  İdata Üzerinden Almanya Vize Randevu Alma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

  İdata üzerinden Almanya vizesi başvuru randevuları, İdata resmi web sitesinde yer alan online randevu sistemi aracılığıyla alınmaktadır. İdata online randevu alma işleminde ilk olarak, vizeye başvuran kişinin ikametgah şehri, randevu almak istediği İdata ofisi, alınacak hizmetin türü ve vize başvurusu yapılacak kişi sayısı belirlenir; sonraki adımda, başvuru yapacak kişinin kimlik bilgileri, pasaport numarası ve e-posta adresi girilir ve bir aşama daha ilerlenerek verilen bilgilerin doğruluğu teyit edilir.

  Kişisel bilgilerin girilmesinden sonra, seyahat başlangıç tarihi ve istenen randevu tarihi seçilir; seçilen tarihteki uygun randevu saatleri görüntülenir ve başvurana uygun olan randevu saati seçilir. Randevu tarih ve saatini belirleyen başvuru sahipleri için, İdata ofislerinden alınacak isteğe bağlı hizmetler görüntülenir ve istenen hizmetler için geçerli olan ücret ilgili ekrandan ödenir. İdata hizmet bedeli ücretinin ödenmesinin ardından, vize başvurusu için online randevu alınmış olur ve randevu alan kişiye bir randevu numarası verilir.

  İdata Almanya vize randevu işlemini tamamlayan vize başvuru sahipleri, randevu gün ve saatinde gecikmeden randevu aldıkları İdata şubesine giderek, gerekli evrakları teslim eder ve parmak izi işlemlerini gerçekleştirir. İdata Almanya ulusal vize başvuruları için randevu alma süreci, Schengen vizesi randevuları ile aynı şekilde işlemektedir.

  İdata Almanya Randevu İptali Nasıl Yapılır?

  İdata ofislerinden alınan randevuların iptali, randevu saatinden 24 saat öncesine kadar yapılabilmektedir.

  İdata sistemine girdikten sonra, randevu düzenleme başlığı altında pasaport numarası, doğum tarihi ve işlem yapılan ülke seçilerek veya randevu PNR numarası girilerek önceden alınan online randevu saati değiştirilebilir veya Almanya vize iptali yapılabilir.

  İdata Almanya Vize Ücreti Ne Kadardır?

  İdata Almanya ücret bilgileri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

  HizmetlerÜcretler
  Schengen vize başvurusu (0 - 11 yaş)Ücretsiz
  Schengen vize başvurusu (12 yaş üzeri)80 Euro
  Ulusal vize başvurusu (0 - 17 yaş)40 Euro
  Ulusal vize başvurusu (18 yaş ve üzeri)75 Euro
  İdata koordinasyon ücreti543 Türk lirası
  VIP hizmetleri(0 - 12 yaş)629 Türk lirası
  VIP hizmetleri (12 yaş üzeri)1242 Türk lirası
  Almanya vize başvuru formunun doldurulması75 Türk lirası
  Kargo teslim hizmeti108 Türk lirası
  Biyometrik fotoğraf çekimi50 Türk lirası
  Çıktı alınması hizmeti2,5 Türk lirası (1 sayfa için)
  SMS ile bildirim hizmeti35 Türk lirası (1 SMS için)
  Dış şubelerde verilen hizmet216 Türk lirası

  Almanya vize ücreti İdata üzerinden yapılan başvurularda; İdata koordinasyon ücreti, ek hizmet bedeli ve İdata Almanya vize harcı maliyetlerini kapsamaktadır.

  Almanya Vize Başvurusu İdata VIP Hizmetleri Nedir?

  Almanya vize başvurularında İdata üzerinden VIP hizmet alınarak, bazı ek hizmetlere erişilebilmektedir. İdata VIP hizmeti kapsamında; 20 sayfaya kadar fotokopi ve faks, SMS ile bilgilendirme, başvuru takibi, vize başvuru formunun doldurulması, biyometrik fotoğraf çekimi ve pasaport tesliminde kargo hizmetleri ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

  İdata Almanya Vize ve Pasaport Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  İdata aracılığıyla yapılan Almanya vize başvurularında, başvuru süreci online olarak takip edilebilmektedir. Vize başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından, başvuru sahiplerine bir pasaport teslim fişi verilmektedir. İdata Almanya vize sonucu öğrenme işlemi, İdata başvuru takip sistemi üzerinden, pasaport teslim fişinde yer alan pasaport ve barkod numarası ile yapılabilmektedir.

  Vize durumu takibinde, vize başvurusunun olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandığı görüldüğünde, kargo teslim hizmeti seçildiyse pasaport ve asıl evraklar kargo teslimatı ile veya İdata Almanya pasaport teslim saatleri içerisinde İdata ofisine gidilerek teslim alınabilmektedir.

  İdata Almanya Vize İşlemleri Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

  Almanya vizesi için İdata ofislerinden alınan randevuda, evrak teslimi ve biyometri işlemleri tamamlandıktan sonra, vize başvurusu aracı kurum tarafından Almanya dış temsilciliğine iletilmektedir ve temsilciliğe başvurunun ulaşmasından itibaren ortalama 15 gün içerisinde vize başvurusu sonuçlanmaktadır. Vize başvurusunun onay değerlendirmesi, sadece temsilcilik yetkisindedir. Temsilcilikteki yoğunluğa bağlı olarak veya Almanya’nın resmi tatillerine denk gelen zamanlarda vize değerlendirme süreçleri uzayabilmektedir.

  Almanya Vizesi Aracı Firmalar Hangileridir?

  Almanya vizesi başvuruları için yetkili tek akredite kurum, İdata’dır. İdata, Türkiye’nin farklı illerinde bulunan 8 vize başvuru merkezi ile Almanya vize başvuruları için hizmet vermektedir.

  Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

  VFS Global Üzerinden Almanya Vizesine Başvuru Yapılabilir Mi?

  Hayır, VFS Global Almanya vize başvuruları için yetkili aracı kurum değildir ve VFS üzerinden Almanya vize başvuru yapılmamaktadır.

  Almanya Vizesi İçin İdata Mobil Başvuru Hizmeti Nedir?

  Almanya vize başvurusu için İdata mobil başvuru hizmeti, 2022'de Türkiye'de belirli illerde uygulamaya geçen ve Almanya vize işlemlerinin aracı kurum vize merkezine gidilmesine gerek kalmadan tamamlandığı bir hizmet türüdür. Almanya vizesine başvuracak vatandaşların, mobil başvuru hizmetinden faydalanabilmek için öncelikle İdata çağrı merkezini arayarak ön kayıt oluşturmaları, ardından gerekli vize evraklarını aracı kurum başvuru merkezine kargo yoluyla göndermeleri gerekmektedir. Almanya vize evrakları İdata başvuru merkezine ulaşan kişiler için biyometri randevusu oluşturulmakta, randevu tarihinde ön kayıt esnasında verilen adreste parmak izi işlemleri tamamlanmaktadır.

  İdata Almanya Mobil Vize Başvuru Servisi Hangi İllerde Bulunur?

  İdata'nın Almanya vize başvuruları için mobil servis sağladığı iller Ankara, İstanbul ve Kocaeli'dir. Ankara ve İstanbul'da mobil başvuru hizmeti kapsamında parmak izi işlemleri, başvuru sahibinin verdiği adreste yapılabilirken, Kocaeli'de şahsen mobil ofisi ziyaret etmek gerekmektedir. Almanya vizesi için adreste biyometri kaydı alımı sadece ofis, okul, hastane ve devlet kurumu gibi bir işyeri adresinde yapılabilmekte, başvuru sahibinin veya bir başkasının ev adresinde parmak izi işlemi yapılamamaktadır.

  Almanya Vizesi İdata Mobil Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

  Almanya vizesi İdata mobil başvuru ücreti 180 eurodur ve biyometrik kayıt randevusu esnasında havale ile ödenmesi gerekmektedir. İdata mobil hizmet ücreti, Almanya vize başvuru harcından bağımsız olarak tahsil edilmektedir.

  İdata Almanya Vize Başvurusu Hangi İllerden Yapılabilir?

  Almanya vize başvurusu yapılabilecek, İdata ofisi bulunan iller aşağıda listelenmiştir.

  • Ankara
  • İstanbul
  • Antalya
  • İzmir
  • Bursa
  • Gaziantep
  • Trabzon

  İdata Ankara Almanya Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

  Almanya vizesi Ankara İdata vize başvuru merkezi; Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Atatürk Bulvarı, Ata Apt., No: 231/ A adresinde bulunmaktadır ve ofise, İdata Almanya telefon numarası olan 0850 460 8493 ve 0850 460 1296 faks numarasından ulaşılabilir.

  İdata Ankara vize başvuru merkezinin çalışma saatleri; hafta içi 08.00 - 12.30 ile 13.30 - 17.30 olup, bu saatlerde Ankara Almanya vize işlemleri ve pasaport teslimi yapılmaktadır.

  İdata İstanbul Almanya Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

  İstanbul’da Almanya vize başvurularının yapılabileceği iki İdata vize başvuru merkezi bulunmaktadır.

  Esentepe Mahallesi, Büyükdere Caddesi, No: 127, Astoria Kuleleri, Astoria AVM, B2 katı, Şişli adresinde hizmet veren İdata Almanya vize başvuru merkezi İstanbul Avrupa ofisi olup, telefon numarası 0850 460 8493 ve faks numarası 0212 224 35 25’tir. Çalışma ve pasaport teslim saatleri hafta içi 08.00 - 12.30 ile 13.30 - 18.00’dir.

  Almanya vizesi İdata İstanbul Asya ofisi, Altunizade Mahallesi, Kısıklı Caddesi, Shibuya Sokak, Sarkuysan AK İş Merkezi, A blok, No: 4/2, 1. Bodrum kat, 1 Nolu ofis, Üsküdar adresinde bulunmaktadır. İstanbul Asya ofisinin telefon numarası 0850 460 8493 ve faks numarası 0850 460 1292’dir. Çalışma ve pasaport teslim saatleri hafta içi her gün 08.00 - 12.30 ile 13.30 - 17.30’dir.

  İdata Antalya Almanya Vizesi Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

  İdata Antalya vize başvuru merkezi, Çağlayan Mahallesi, 2053. Sokak, No: 28, Ateşoğulları Apt., Daire: 1, Lara, Muratpaşa adresinde hizmet vermektedir.

  İdata Antalya ofisinin çağrı merkezi telefon numarası 0850 460 8493 ve faks numarası 0850 460 1295’tir. Çalışma ve pasaport teslim saatleri, Almanya vize başvurusu Antalya ofisi için 08.00 - 12.30 ile 13.30 - 17.30 olarak belirlenmiştir.

  İdata İzmir Almanya Vizesi Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

  İdata İzmir vize başvuru merkezi, Şair Eşref Bulvarı, No: 21, Giriş: 1, Zemin Kat, Konak adresinde bulunmaktadır ve telefon numarası 0850 460 8493, faks numarası ise 0850 460 1293’tür.

  İzmir’de bulunan İdata ofisinin çalışma saatleri olan 08.00 - 12.30 ile 13.30 - 17.30 arasında İdata İzmir Almanya vize başvuruları ile pasaport teslim işlemleri yapılabilmektedir.

  İdata Bodrum Almanya Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

  İdata’nın Bodrum’da Almanya vize başvuru merkezi bulunmamaktadır.

  Bodrum’da ikamet eden kişilerin, Bodrum Almanya vize başvuru merkezi bulunmaması nedeniyle, Almanya vizesi başvurularını İzmir’de ve Ankara’da bulunan İdata ofislerinde yapması mümkündür.

  İdata Bursa Almanya Vize Başvuruları Merkezi İletişim Bilgileri

  İdata Bursa vize başvuru merkezi, Muradiye Mahallesi, Çekirge Caddesi, No: 31/A, Sevilen Apt., Osmangazi adresindedir. 0850 460 8493 telefon numarası ve 0850 460 1294 faks numarasından İdata Bursa ofisine ulaşılabilir.

  Cuma hariç hafta içi her gün 08.00 - 12.30 ve 13.30 - 17.30 çalışma saatlerinde, Bursa Almanya vize başvuru merkezi işlemleri ve pasaport teslimi yapılmaktadır.

  İdata Gaziantep Almanya Vize Başvuruları Merkezi İletişim Bilgileri

  İdata Gaziantep vize başvuru merkezi, Budak Mahallesi, 10031. Nolu Sokak,Yasem İş Merkezi, No: 42C Şehitkamil adresinde hizmet vermektedir ve ofise 0850 460 8493 telefon numarası ile 0850 460 1297 faks numarasından ulaşılabilir.

  Hafta içi her gün 08.00 - 12.30 ve 13.30 - 17.30 çalışma saatlerinde Almanya vize başvurusu Gaziantep vize başvuru merkezinden yapılabilmektedir. İdata Gaziantep ofisinin pasaport teslim saatleri, hafta içi 08.00 - 12.30 ve 13.30 - 17.30 saatleri arasındadır.

  İdata Trabzon Almanya Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

  İdata Trabzon vize başvuru merkezi, İnönü Mahallesi, Yavuz Selim Bulvarı, Öztürkler Apt., No: 365A, Ortahisar adresindedir. Trabzon ofisine 0850 460 8493 telefon numarası ve 0850 460 1290 faks numarasından ulaşılabilmektedir.

  İdata Trabzon ofisine Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 08.00 - 12.30 ve 13.30 - 17.30 çalışma saatlerinde başvurularak Almanya vize başvurusu Trabzon işlemleri ve pasaport teslim alma işlemleri yapılabilir.

Paylaş: