iDATA Almanya Vize Başvuru İşlemleri 2021

iDATA; Almanya vize başvuru sürecinde Almanya konsolosluğunun yetkilendirdiği evrak denetleme kurumu olarak görev yapan aracı kuruluştur. iDATA, eksiksiz yapılan Almanya vize başvuru evraklarını konsolosluğa iletmekle yükümlüdür. Konsolosluk belirli prosedür ve yasalar çerçevesinde başvuruları inceler ve sonuçlandırır.

iDATA Başvurularında Gerekli Evraklar ve Belgeler

Almanya Başkonsolosluğu tarafından belirlenen ve iDATA aracı kurumuna beyan edilmesi gereken evraklara buradan ulaşılabilir. Gerekli evraklar hazırlanarak resmi kurumlardan alınması gereken belgelerle birlikte randevu tarihinde iData adreslerinde sunulmalıdır.

Gerekli görülen koşullarda Almanya Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir veya konsolosluğa mülakat yapmaya çağırabilir. Ayrıca başvurulacak vize türüne göre istenilen evrak listesine buradan ulaşılabilir.

Vize için gerekli olan evrak listesi Almanya’yı ziyaret etme amacı ve kişisel duruma göre değişiklik gösterebilir.

iDATA Almanya Vize Ücretleri

2020 yılı itibariyle iData aracı kurumunun Alman vizesi başvuruları için fiyatlandırma tablosu aşağıdaki gibidir.

HizmetlerÜcretler
Vize Harcı80 EUR
iData Vize Koordinasyon Bedeli253 TL
Ulusal Randevu Bedeli71 TL
Başvuru Formu Doldurma42 TL
Kargo Ücreti60 TL
Biyometrik Fotoğraf35 TL
SMS Bilgisi20 TL (SMS başına)
Çıktı Hizmeti2 TL (Sayfa başına)
Dış Şube Hizmeti120 TL

Not: İstenirse 12 yaş üstü için 690 TL 12 yaş altı için 350 TL karşılığında VIP hizmeti alınabilmektedir. iData akreditasyonu bulunan yetkili acentemiz aracılığıyla yapılan Almanya vize başvuru ücretleri için tıklayınız.

Başvuru ve Randevu için: 0850 241 1868

iData Almanya Başvuru Formu

iData Almanya başvuru formu online olarak doldurulmalıdır. İstenirse form buradan indirilerek randevu tarihinde diğer evraklarla birlikte verilebilir. Vizem.net aracılığı ile yapılan başvurularda Almanya vize departmanındaki bir danışman başvuru formunu başvuran adına doldurur. Randevu tarihini ertesi gün için alır ve saha ekibinden bir personel evrakları başvuru sahibi adına teslim eder. Son 5 yıl içerisinde alınmış Schengen vizesi bulunuyorsa başvuru sahibinin konsolosluk ya da aracı kuruma gelmesine gerek kalmadan onaylanmış vizesi adresine kargolanır.

iDATA Almanya Vize Randevu Sistemi

iData Almanya vize randevusu internet sitesi üzerinden vize talep formu doldurularak randevu alınabilmektedir. Randevu tarihi, kişisel başvurulardaki yoğunluğa göre önceliklenir. Bu nedenle yakın tarihe randevu alınamadığı durumlar ortaya çıkmaktadır.

Vizem.net, aracı kurum akredite acentesi olması sebebiyle başvuruları doğrudan iletebilmektedir. Bu yüzden acentemiz aracılığı ile yapılan başvurularda randevu almaya gerek yoktur. Başvuru evrakları deneyimli danışmanlarımız tarafından kontrol edilip saha ekibimiz tarafından ertesi gün başvuru tamamlanır. Bu sayede başvuru sahibinin gelmesine gerek kalmaksızın tüm vize işlemleri sonlandırılmış olur.
Randevu için iletişim: 0850 241 1868

iData Başvuru Takip ve Vize Sorgulama

iData başvuru takipleri internet sitesi üzerinden 2 aşamalı olarak kontrol edilebilir. Call center üzerinden vize takibi ya da sorgulama gerçekleştirilemez.

Vizem.net aracılığı ile yapılan bireysel başvurularda vize takibi operasyon ekibimiz tarafından yapılıp tüm güncellemeler 5 aşamalı bilgi SMS’i olarak gönderilmektedir.

  1. Pasaportun adresimize ulaştırılmasından sonra. (Elden ya da kargo ile)
  2. Başvuru formu ilgili danışmanımız tarafından doldurulduktan sonra
  3. Gerekli evraklar hazırlanarak randevu tarihi alındıktan sonra
  4. Vize başvurusu onaylandıktan sonra
  5. Tekrar adrese kargolandıktan sonra (eğer elden alınmayacaksa)

Ayrıca vizenin son durumu online olarak vizem.net üzerinden vize başvuru sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Ayrıca vize takip hattı haftanın 7 günü boyunca 08:30 – 20:30 saatleri arasında aranarak son durum hakkında bilgi alınabilir.

Paylaş: