Almanya Schengen Vizesi

2022'de Almanya Schengen Vizesi Almanın En Kolay Yolu Nedir?

Almanya vizesi, Schengen özellikli bir vizedir ve hamiline 180 gün içerisinde 90 gün süre ile Almanya’da kalma hakkı ve diğer Schengen ülkelerini ziyaret etme hakkı sunmaktadır. Almanya Schengen vizesi, en fazla 5 yıllık olmak üzere verilmektedir ve kısa süreli (C tipi) bir vize olarak sınıflandırılır.

Almanya vize başvurusunun Vizem.net danışmanlığı ile yapıldığı durumlarda, başvuru sahibinin pasaportunda daha önceki bir tarihte herhangi bir Schengen ülkesinden alınmış vize bulunuyorsa, kişinin ofislere müracaat etmesine gerek kalmaksızın, yalnızca evraklarını uzman danışmanlara ileterek vize başvuruları tamamlanabilir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Almanya Schengen Ülkesi Midir?

Evet, Almanya Schengen üyesi bir ülkedir. Almanya, Schengen bölgesine katılım antlaşmasını 14 Haziran 1985 tarihinde imzalamış ve bu anlaşma 26 Mart 1995 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

Almanya Vizesi Schengen Özellikli Midir?

Almanya vizesi, Schengen özellikli kısa süreli bir vizedir.

Almanya Schengen Vizesi Şartları Nelerdir?

Almanya Schengen vizesi şartları aşağıda listelenmektedir.

 • Vize başvuru sahibinin son 6 ay içerisinde bir Schengen ülkesinde 90 gün süre ile bulunmamış olması gerekmektedir
 • Vize başvuru sahibi adına, seyahat tarihleri arasında geçerli bir pasaport bulunmalıdır
 • Başvuru sahibi adına Schengen bölgesinde geçerli bir seyahat sağlık sigortası gerekmektedir
 • Vize için istenen tüm bilgiler, destekleyici belgeler ile kanıtlanabilecek nitelikte sunulmalıdır
 • Vize başvurusu için istenen tüm belgeler, eksiksiz ve doğru olarak ibraz edilmelidir

Almanya Schengen vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin, Almanya’ya gitme şartları açısından uygun olması gerekmektedir.

Almanya’dan Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya Schengen vizesine başvurmak isteyen kişiler, öncelikle Almanya C tipi vize başvuru formunu eksiksiz bir biçimde, güncel ve doğru bilgiler vermeye dikkat ederek doldurmalı ve ıslak imza ile imzalamalıdır. Almanya C tipi vize başvuru formunu dolduran başvuru sahipleri; pasaport, seyahat sağlık sigortası poliçesi, ulaşım rezervasyonları, konaklama belgeleri ve vize harcı ödeme dekontu gibi gerekli belgeleri hazırlamalıdır. Başvuru dosyasında yer verilen destekleyici belgelerdeki bilgilerin, vize formunda verilen ve pasaportta yer alan bilgiler ile tutarlı olması gerekmektedir.

Vize başvuru dosyasını eksiksiz olarak hazırlayan başvuru sahiplerinin, İdata aracı kurumunun online randevu sistemi üzerinden, kendilerine uygun olan İdata başvuru merkezi için tarih seçimi yaparak vize randevusu oluşturması gerekmektedir. Başvuru sahipleri, belirlenen randevu tarihinde hazırladıkları vize başvuru dosyası ile birlikte başvuru merkezine şahsen müracaat ederek vize başvurularını tamamlayabilmektedir.

Schengen Vizesi Evrakları Almanya için Nelerdir?

Schengen vizesi evrakları Almanya için aşağıda listelenmektedir.

 • Pasaport: Almanya Schengen vizesine başvuran kişiye ait, planlanan seyahatin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olan, 10 yıldan eski olmayan ve en az 2 sayfası boş olan bir pasaportun bulunması gerekmektedir. Pasaportta bulunan resimli sayfanın ve son 3 yıl içerisinde alınmış Schengen ülkeleri, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Yeni Zelanda, Japonya, Kore, Avustralya ve Kanada ülkelerine ait vizelerin yer aldığı sayfanın fotokopilerinin sunulması gerekmektedir.
 • Almanya Schengen vizesi başvuru formu: Almanya Schengen vizesi başvuru formu, vize başvuru sahibi tarafından eksiksiz bir biçimde doldurulmalı ve imzalı olarak başvuru dosyasına eklenmelidir. Başvuru formunun 3. ve 4. sayfalarının imzalanmasına ve formda başvuru tarihinin belirtilmesine dikkat edilmelidir.
 • Biyometrik fotoğraf: Vize başvuru sahibine ait, 3,5 cm x 4,5 cm boyutlarında, son 6 ay içerisinde beyaz fon ile çekilmiş, tüm yüzün net olarak göründüğü ve biyometrik standartlara uygun 1 adet rötuşsuz vesikalık fotoğraf başvuru dosyasına eklenmelidir.
 • Seyahat sağlık sigortası: Almanya Schengen vizesine başvuran kişi adına düzenlenmiş, en az 30.000 Euro teminatlı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli bir seyahat sağlık sigortası poliçesinin aslı, ıslak kaşe ve imzalı fotokopisi ile birlikte başvuru dosyasında ibraz edilmelidir. Vize başvurusunda sunulan seyahat sağlık sigortası, tüm olası durumları kapsayacak nitelikte olmalıdır.
 • Ulaşım rezervasyonları: Schengen vizesine başvuran kişi adına oluşturulmuş uçuş ve tur gibi rezervasyon bilgileri, gidiş ve dönüş tarihleri ile seyahat detayları belirtilmiş biçimde başvuru dosyasına eklenmelidir.
 • Konaklama belgeleri: Başvuru sahibi adına oluşturulmuş, tüm seyahat süresini kapsayan konaklama rezervasyonlarına dair belgeler ibraz edilmelidir.
 • Almanya vize harcı dekontu: Almanya Schengen vize harcının ödendiğini gösteren dekont başvuru dosyasında sunulmalıdır.

Almanya Schengen vize evrakları eksiksiz ve doğru beyanlarla hazırlanmalıdır. Almanya vizesi için Almanya dış temsilciliği tarafından belirlenen gerekli belgeler eksik ya da hatalı hazırlandığı durumda, vize başvuruları reddedilmektedir. Vize başvurularında beyan edilen Almanya Schengen vizesi evrakları, başvurunun değerlendirme sürecinde Almanya dış temsilciliği tarafından incelenmektedir.

Schengen Vizesi Almanya Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Schengen vizesi Almanya başvuru formu, Videx üzerinden online olarak ya da çıktı alınarak siyah veya mavi tükenmez kalem kullanarak elle doldurulabilmektedir. Başvuru formunu doldurmadan önce, herhangi bir hata yapmaktan kaçınmak için Almanya Schengen vize başvuru formu doldurma örneği incelenebilir.

Schengen vizesi Almanya başvuru formu içerisinde; başvuru sahibine ait kimlik bilgileri, irtibat bilgileri, seyahat belgeleri, seyahat ile ilgili bilgiler ve masrafları üstlenme beyanı bulunmaktadır. Başvuru formu doldurulurken dikkat edilmesi gerekenler için örnek olarak formun beşinci, altıncı ve yedinci sayfasını şahsen imzalamak ve formda başvuru tarihine yer vermek verilebilir.

Almanya Schengen Vize Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

Almanya Schengen vize dilekçe örneği içerisine; Almanya seyahatinin amacına, planlanan seyahat tarihlerine ve seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisine yer verilmelidir. Vize başvuru sahibi tarafından Almanya Konsolosluğuna hitaben yazılması gereken Almanya Schengen vize dilekçesi, resmi ve açık bir dil kullanılarak yazılmalıdır. Dilekçenin İngilizce veya Almanca olarak yazılmasına ve ıslak imzalı olarak sunulmasına dikkat edilmelidir.

Almanya Schengen Vizesi Fotoğraf Ölçüleri Nasıldır?

Almanya Schengen vizesi için sunulacak fotoğraf 3,5 cm x 4,5 cm ölçülerine sahip olmalıdır.

Almanya Schengen Vize Kolaylığı Hangi Ülke Vatandaşları için Bulunmaktadır?

Avrupa Birliği ülkeleri arasında, üye ülke vatandaşlarının vize işlemlerini hızlandırmak amacıyla kolaylaştırma anlaşmaları imzalanmıştır. Kolaylaştırma işlemleri kapsamında, vize işlemleri daha hızlı yapılır, vize ücreti azaltılmış olarak ya da ücretsiz uygulanır ve vize için gerekli belgeler azaltılmış biçimde ele alınır.

Vize kolaylaştırma anlaşmasının geçerli olduğu ülkeler aşağıda listelenmektedir.

 • Arnavutluk
 • Ermenistan
 • Azerbaycan
 • Bosna ve Hersek
 • Yeşil Burun Adaları
 • Kuzey Makedonya
 • Gürcistan
 • Moldova
 • Karadağ
 • Sırbistan
 • Rusya
 • Ukrayna

Vize kolaylaştırma anlaşması, birçok Avrupa Birliği vatandaşının vize işlemlerinde yardımcı olmaktadır. Almanya vize kolaylığı olarak tüm Schengen bölgesi ülkelerine seyahat etmek mümkündür.

Almanya Schengen Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Almanya Schengen vize randevusu işlemleri, aracı kurum İdata’nın internet sitesindeki Schengen randevu sistemi üzerinden, online olarak alınabilmektedir. İlgili konsolosluk ve büyükelçilik üzerinden kısa süreli (C tipi) vize türleri için başvuru yapmak mümkün değildir.

Vizem.net danışmanlığı ile yapılan vize başvurularında, randevu alma işlemleri uzman danışmanlar tarafından yapılmaktadır.

Almanya Schengen Vize Ücreti Ne Kadardır?

Almanya Schengen vize ücreti aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcretler
Almanya Schengen vize harcı80 EUR
Başvuru formu ve dilekçe doldurma50 EUR
Randevu işlemleriÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Danışmanlık hizmeti40 EUR
Toplam210 EUR

2020 yılı şubat ayından itibaren, Schengen vize ücreti Almanya için 60 Euro’dan 80 Euro’ya yükselmiştir.

Almanya Vizesi Almak Kolay Mıdır?

Almanya Schengen vizesi başvuruları, vize almak için gerekli olan vize başvuru formu, seyahat sağlık sigortası poliçesi, seyahat ve ulaşım rezervasyonları gibi evrakların kurallara uygun bir biçimde hazırlanarak yapıldığı durumlarda kolay olmaktadır.

Almanya Schengen Vizesi Ne Kadar Zamanda Çıkar?

Almanya dış temsilciliği tarafındann incelenen Schengen vizesi başvurularının değerlendirme süreci 15 gündür. İlgili konsoloslukta oluşabilecek iş yoğunluğu gibi nedenlerden ötürü vize başvurularının sonuçlanması uzayabilmektedir.

Almanya Schengen Vizesi Red Nedenleri Nelerdir?

Almanya Schengen vizesi red nedenleri aşağıda listelenmiştir.

 • Gerekli evrakların eksik ya da hatalı sunulmuş olması
 • Seyahat amacına uygun olmayan vize türüne başvuru yapılması
 • Başvuru sahibinin finansal durumunun Almanya seyahati için uygun bulunmaması
 • Kişinin ülkesine geri döneceğinin ispat edilmemiş olması
 • Vize başvuru sahibinin Schengen ülkelerine giriş yasağı olması
 • Vize başvuru sahibinin son 6 ay içerisinde bir Schengen ülkesinde 90 gün konaklamış olması
 • Başvuru sahibinin Schengen ülkeleri kanunlarına göre seyahat için uygun görülmemesi

Schengen Vizesi Uzatma İşlemi Almanya için Nasıl Yapılır?

Schengen vizesi uzatma işlemi Almanya için yalnızca kanıtlanabilecek özel durumlarda yapılabilmektedir.

Almanya Schengen vizesini uzatmak için; zorlu hava koşulları, önem teşkil eden kişisel sorunlar, ülkeye vizenin kapsadığı tarihlerden geç bir tarihte giriş yapmış olmak gibi nedenlerden ötürü başvuru yapılabilir. Almanya’da vize uzatma işlemleri yapmak isteyen kişiler, Yabancılar Şubesi’ne bireysel olarak başvuruda bulunmalıdır.

Almanya Vizesi Aracı Kurum Bilgileri Nedir?

Almanya vizesi başvuru işlemleri için Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş aracı kurum İdata’dır.

Vizem.net, Almanya vize başvuru süreçlerinde akredite acente olarak danışmanlık ve takip hizmeti sunmaktadır. Vizem.net, Almanya vize işlemleri yapan firmalar içerisinden İdata ile işbirliği yapmaktadır.

VFS Global Üzerinden Almanya Vizesi Alınabilir Mi?

VFS Global, Almanya vize başvuru işlemlerinde aracı kurum olarak hizmet vermemektedir.

Almanya vizesi almak isteyen kişilerin VFS Global Almanya vizesi yerine İdata’ya başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Almanya Vatandaşları için Türkiye Vizesi Gerekli Midir?

Hayır, resmi pasaport ve umuma mahsus (bordo) pasaport hamili Almanya vatandaşlarının, 180 gün içerisinde 90 gün süreyle yapacakları kısa süreli Türkiye seyahatleri için vize gerekli değildir.

90 günden uzun bir süre ile Türkiye’ye seyahat etmek isteyen Alman vatandaşları için, Türkiye Almanya’dan vize başvurusu yapılmasını istemektedir.

Almanya Vizesi Alıp Başka Ülkeye Gidilebilir Mi?

Almanya vizesi alıp başka ülkelere seyahat edebilmek mümkündür ancak giriş yapılan ilk Schengen ülkesinin ya da en fazla konaklanacak ülkenin Almanya olması gerekmektedir.

Kimi Schengen ülkeleri, farklı Schengen ülkelerinden alınmış vize ile kendi ülkelerine Schengen vizesi ile başka ülkeye ilk giriş yapılmasına izin verilmemektedir.

Almanya Schengen Vizesi ile Hangi Ülkelere Gidilir?

Almanya Schengen vizesi ile gidilebilecek ülkeler aşağıda listelenmektedir.

 • Avusturya
 • Belçika
 • Çek Cumhuriyeti
 • Danimarka
 • Estonya
 • Finlandiya
 • Fransa
 • Hollanda
 • İspannyasa
 • İsveç
 • İsviçre
 • İtalya
 • İzlanda
 • Letonya
 • Lihtenştayn
 • Litvanya
 • Lüksemburg
 • Macaristann
 • Malta
 • Norveç
 • Polonya
 • Portekiz
 • Slovakya
 • Slovenya
 • Yunanistan

Schengen bölgesine ilk giriş yapılacak ülkeye bağlı olarak, Schengen vize başvurusunun ilgili ülke konsolosluğuna yapılması gerekmektedir.

Almanya Schengen Vizesi ile İsviçre’ye Gidilir Mi?

Evet, Almanya Schengen vizesi ile İsviçre’ye gitmek mümkündür.

Farklı Ülkeden Alınmış Schengen Vizesi ile Almanya’ya Girilebilir Mi?

Evet, farklı bir ülkeden alınmış Schengen vizesi ile Almanya’ya girebilmek mümkündür.

Schengen bölgesine yapılacak seyahatte ilk girilecek ülke konsolosluğundan alınması gereken Schengen vizesi ile Almanya’ya giriş, 180 gün içerisinde 90 günlüğüne izin verilmektedir.

Yunan Schengen Vizesi ile Almanya’ya Gidilebilir Mi?

Evet, Yunan Schengen vizesi ile Almanya’ya gitmek mümkündür.

Paylaş: