Almanya Vize Sorgulama

Almanya Vize Sorgulama: Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya vize başvurusu normal şartlarda başvuru işlemi tamamlandıktan sonra ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Başvuru yapan kişi Almanya vize sorgulama işlemini websitesi üzerinden kontrol edebilmektedir ancak vizenin onay veya ret cevabı öğrenilmemektedir. Başvuru sahibi vize sonucunu kargo yoluyla veya başvuru yaptığı ilgili acenteden pasaport teslim aldıktan sonra öğrenmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda Almanya vize sorgulama işlemi online olarak yapılmaktadır ayrıca vize danışmanlarından 7 gün, 09:00 ile 18:30 saatleri arasında bilgi alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Almanya Vize Randevu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Almanya vize randevusu, iDATA vize başvuru merkezi web sitesi üzerinden oluşturulabilmektedir.

iDATA akredite acentesi üzerinden randevu alma işlemi, başvurulacak vize türüne göre, randevu al seçeneği ile başlamaktadır. Almanya vize randevusu için ilk aşamada seyahat edilecek ülke, hizmet türü gibi başvuru bilgileri girilmektedir. Bir sonraki aşamada kişisel bilgiler girildikten sonra seyahat tarihi ve randevu tarihi seçilmektedir. Almanya vize randevusu için ödeme işlemleri de tamamlandıktan sonra, iDATA vize başvuru merkezi randevu takip PNR numarası vermektedir. iDATA başvuru merkezi üzerinden randevu tarihini, takibini ve değişiklik işlemlerini başvuru sahibin pasaport numarası, PNR numarası ve doğum tarihi ile randevu düzenleme bölümünden gerçekleştirilmektedir.

iDATA vize sorgulama ekranı aşağıda örneklendirilmiştir.

iDATA Vize Sorgulama Ekranı
iDATA Vize Sorgulama Ekranı

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda randevu danışmanlar tarafından alınmaktadır. Başvuru sahibinin olası değişiklik talep etmesi durumunda uygun tarih için değişiklik yine Almanya vize departmanı tarafından gerçekleştirilmektedir.

Almanya Vize Sonuçlanma Süresi Ne Kadardır?

Almanya vizesi için gerekli evraklar iDATA başvuru merkezine eksiksiz olarak teslim edildikten sonra iDATA akredite acentesi aracılığı ile dış temsilciliklerin vize bölümüne ibraz edilmekte ve ortalama 15 iş günü içerisinde ilgili dış temsilcilik vize sonucunun kararını vermektedir.

Almanya vizesi için vize sonuçlanma süresi ve kararı Almanya Elçiliği veya Konsolosluğu tarafından verilmektedir. Almanya vizesine başvuran kişilerin vize başvuru süreci özellikle Türkiye ve Almanya’nın resmî tatilleri öncesinde vize departmanlarının yoğunluğu sebebi ile uzayabilmektedir bu sebeple vize başvurusunun erken yapılması tavsiye edilmektedir.

Almanya vize başvuru süresinin 15 günü aştığı durumlarda, Almanya vize durumu sorgulama işlemi için ilgili Konsolosluk veya Elçiliğe şahsen yazılı olarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Almanya Konsolosluğu veya Elçiliği tarafından ek evrak talebi olup olmadığını e-mail adresi üzerinden kontrol edilmesi gerekmektedir.

Almanya Vize Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

Almanya vize başvurusu yapan kişinin vize onay ya da ret kararı, Almanya Konsolosluğu veya Elçiliği tarafından karara bağlanmaktadır ve pasaport başvuru yapılan ilgili akredite acenteye gönderilmektedir.

Almanya vize sonuçları başvuru yapılan vize başvuru merkezinden, başvuru sahibinin pasaportunu teslim aldıktan sonra öğrenilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularında vize sonucu başvuru sahibine SMS yoluyla iletilmektedir.

Almanya Vize Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Almanya vize başvuru sonucu, başvuru yapılan vize merkezinin veya herhangi bir online sistem üzerinden görülmemektedir. Almanya vize başvurusunun onaylanıp onaylanmadığı ancak pasaportun ilgili vize başvuru merkezinden geri alındığında öğrenilmektedir.

Almanya Konsolosluğu Üzerinden Vize Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Vize başvuru sorgulama, Almanya Konsolosluğunun web sitesi üzerinden yapılamamaktadır.

iDATA Üzerinden Almanya Vize Başvuru Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

iDATA başvuru merkezi aracılığı ile yapılan Almanya vize sonucu sorgulama işlemi, iDATA web sitesi üzerinden vize işlemleri bölümündeki başvuru takip bölmesinden gerçekleşmektedir. Almanya vize sorgulama işleminin yapılabilmesi için pasaport numarası ve başvuru kaydı sonrasında verilen pasaport teslim fişindeki barkod numarası gerekmektedir.

Almanya vize sorgulama işlemi için başvuru sahibine ait geçerli mail adresi ve telefon bilgisinin verilmesi önemlidir.

iDATA Vize Durumu Sorgulama Numarası Nedir?

iDATA vize durumu sorgulama işlemi için başvuru yapılan iDATA merkezi aracılığı iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Tüm illerdeki iDATA ofislerinin telefon numaraları ve fax numaraları, Almanya vize takip işlemi için aşağıda listelenmiştir.

  • iDATA İstanbul Avrupa Gayrettepe ofisi: Telefon numarası 0850 460 8493, faks numarası 0212 224 35 25’dir.
  • iDATA Asya Altunizade ofis: Telefon numarası 0850 460 8493, faks numarası 0850 460 1292’dir.
  • iDATA Ankara ofisi: Telefon numarası 0850 460 8493, faks numarası 0850 460 1296’dır.
  • iDATA İzmir ofisi: Telefon numarası 0850 460 8493, faks numarası 0850 460 1293’tür.
  • iDATA Bursa ofisi: Telefon numarası 0850 460 8493, faks numarası 0850 460 1294’tür.
  • iDATA Gaziantep ofisi: Telefon numarası 0850 460 8493, faks numarası 0850 460 1297’dir.
  • iDATA Antalya ofisi: Telefon numarası 0850 460 8493, faks numarası 0850 460 1295’dir.
  • iDATA Trabzon ofisi: Telefon numarası 0850 460 8493, faks numarası 0850 460 1290’dır.

Almanya Vize Sorgulama İzmir’den Nasıl Yapılır?

İzmir’de ikamet eden kişilerin Almanya vize sorgulama işlemi için resmi olarak yetkilendirilmiş kuruluş iDATA vize merkezinin https://idata.com.tr/de/tr/p/basvuru-takip-de linki üzerinden sorgulama işlemi gerçekleştirilmektedir ancak sorgulamanın tamamlanabilmesi için pasaport numarası ve vize işlemleri sırasında verilen barkod numarası gerekmektedir.

Vizem.net aracılığı yapılacak sorgulama işlemleri için iletişim numarası 0850 241 1868’dir.

Almanya Ulusal Vize Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Almanya ulusal vizesi, seyahat amacına göre uzun süreli kalışlar için gerekli olan, genelde 90 günlük veya 1 yıllık süre için geçerli vize türüdür.

Vize durumu sorgulama, Almanya ulusal vizesi için başvuru yapılan acentenin web sitesi üzerinden online olarak yapılabilmektedir ancak sorgulama işlemini gerçekleştirmek için pasaport numarası ve vize barkod numarası gerekmektedir.

Almanya Aile Birleşimi Vizesi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Almanya aile birleşimi vizesi, Türkiye’de ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Almanya’da yaşayan eşlerinin yanına gidebilmesi için başvurması gereken vize türüdür. Almanya aile birleşimi vizesi ulusal vize kategorisinde olduğu için vize sorgulama işlemi, Almanya ulusal vize sorgulama işlemiyle aynı şekilde yapılmaktadır.

Paylaş: