Avusturya Vize Danışmanlık İşlemleri

Avusturya Vize Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Yetkili Kuruluşu

Orta Avrupa ülkesi olan Avusturya, toplamda 9 eyaletten oluşmaktadır ve ülkenin başkenti Viyana’dır. Türkiye’den Avusturya’ya gitmek için 2020 yılında 4.421 kişi vize başvurusunda bulunmuş, ancak 3.886 kişi vize onayı alarak Avusturya’ya seyahat edebilmiştir.

Türkiye’den Avusturya’ya gitmek isteyen kişiler için danışmanlık hizmeti veren Vizem.net; vize başvuru işlemleri, oturum ve çalışma izinleri, eğitim, yatırım ve göçmenlik gibi konuları tek bir çatı altında toplayan akredite kuruluştur.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Avusturya Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Vizem.net tarafından verilen Avusturya vizeleri için sunulan danışmanlık paketi kapsamındaki Avusturya danışmanlık hizmetleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Avusturya vize işlemleri danışmanlığı
 • Avusturya eğitim danışmanlığı
 • Avusturya göçmenlik danışmanlığı
 • Avusturya’da şirket kurulması ve yatırım danışmanlığı

Avusturya için Vize Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Avusturya için vize danışmanlık hizmetleri aşağıda sıralanmaktadır.

 • Avusturya için vize uygunluk tespiti
 • Avusturya’ya gidilebilmesi için gerekli evrakların incelenmesi
 • Eksik evrakların tamamlanması
 • Avusturya vizesi için başvuru formu ve dilekçelerin hazırlanması
 • Noter işlemleri ve yeminli tercüme işlemlerinin tamamlanması
 • Avusturya için seyahat sağlık sigortası işlemleri
 • Ulaşım ve konaklama için rezervasyonların tamamlanması
 • Pasaportun teslim alınarak başvuru sahibine yeniden gönderilmesi

Avusturya Vize Danışmanlık Ücretleri Nasıldır?

Avusturya vize danışmanlık ücretleri 2022 yılında; başvurulacak vize türü, vize ücreti, otel ve ulaşım rezervasyonları, seyahat sigortası, gerekli durumlarda yeminli tercüme ve danışmanlık ücreti dahil olmak üzere C tipi vizeler için ortalama 205 Euro iken, D tipi vizeler için ortalama 285 Eurodur.

Avusturya için Yatırım Danışmanlığı Hangi Hizmetleri Kapsar?

Avusturya için yatırım danışmanlığı hizmetleri; vergisel muafiyetler, şirket kurulumu, teşvikler, yurt dışı operasyonları ve oturum izinlerini kapsamaktadır.

Şahıslar ya da şirketlerin taleplerine uygun olarak Avusturya’da şirket kurmak için gerekli tüm işlemler, Vizem.net danışmanlık hizmeti kapsamında, doğrudan Avusturya’da bulunan hukuk büroları aracılığı ile baştan sona takip edilmektedir. Avusturya’da gayrimenkul alımı yapmak isteyen kişilere ise Avusturya mevzuatına hakim kurumsal emlak danışmanları ile birlikte danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Avusturya Yatırım Danışmanlığı Ücreti Ne Kadardır?

Avusturya yatırım danışmanlığı ücreti, başvuru yapan kişinin özel durumuna göre 160 Euro ile 4.000 Euro arasında değişmektedir.

Avusturya Göçmenlik Danışmanlığı ile Hangi Hizmetler Verilir?

Avusturya göçmenlik danışmanlığı; Avusturya’da bulunan bir şirket veya kurumdan iş teklifi alarak Avusturya’ya gidecek olan T.C. vatandaşlarına yönelik olarak sunulan bir hizmettir.

Göçmenlik danışmanlığı aşağıdaki hizmetleri kapsamaktadır.

 • Gerekli evraklar ve başvuru dosyasının hazırlanması
 • Yeminli tercüme işlemleri
 • Eğitim ve mesleki denklik işlemleri
 • Göçmenlik başvurusunun takip edilmesi ve konuyla ilgili bilgilendirmenin yapılması
 • Avusturya’ya göçmen statüsünde giden kişilerin varsa eşleri ve çocuklar için yapılacak olan vize başvuruları

Avusturya’dan iş teklifi alan T.C. vatandaşları, Vizem.net üzerinden göçmenlik danışmanlığı hizmeti alarak Avusturya göçmenlik başvurusu için gerekli süreci kolaylıkla yürütebilmektedir.

Avusturya için Göçmenlik Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Avusturya için göçmenlik danışmanlık ücreti, başvuru sahibinin durumuna göre 95 Euro ile 255 Euro arasında değişmektedir.

Avusturya Eğitim Danışmanlık Paketine Hangi Hizmetler Dahildir?

Avusturya eğitim danışmanlığı hizmeti, kayıt yaptırılacak eğitim programına göre değişiklik göstermektedir.

Avusturya yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmetleri aşağıda sıralanan eğitim türleri için verilmektedir.

 • Avusturya dil okulu kaydı ve vize başvuru danışmanlığı
 • Avusturya yüksek lisans danışmanlığı
 • Avusturya doktora eğitimi danışmanlığı
 • Avusturya Erasmus+ eğitim programı danışmanlığı

Avusturya eğitim danışmanlığı paketi ile Vizem.net danışmanları, eğitim alınacak kurum ile yazışma sürecinden başlayarak, Avusturya öğrenci vizesi ile ilgili başvuru işlemleri de dahil olmak üzere tüm süreci başvuru sahibi adına yürütmektedir.

Avusturya'da Master Eğitimi için Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Avusturya’da master eğitimi için verilen danışmanlık hizmetleri aşağıda sıralanmaktadır.

 • Başvuru işlemleri
 • Kayıt işlemleri
 • Denklik işlemleri
 • Vize işlemleri

Vizem.net tarafından verilen Avusturya yüksek lisans eğitimi için danışmanlık hizmeti kapsamında, eğitim alınacak okul ile yapılan yazışmalardan başvuru takibine kadar süren tüm süreç uzman danışmanlar eşliğinde yürütülmektedir.

Avusturya Eğitim Danışmanlığı Ücreti Ne Kadardır?

Avusturya eğitim danışmanlığı ücreti; başvuru yapılan eğitim kurumu, eğitimin türü ve vize başvuru hizmetinin olup olmadığına bağlı olarak 95 Euro ile 255 Euro arasında değişmektedir.

Avusturya için Danışmanlık Hizmeti Hangi İllerde Verilir?

Vizem.net, Türkiye’nin 81 ilinde ikamet eden her kişiye Avusturya için danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Avusturya danışmanlık hizmeti veren Vizem.net danışmanları ile yüz yüze görüşebilmek için kişilerin Ankara veya İstanbul’daki Vizem.net ofisine gitmesi gerekmektedir. Avusturya vize başvuru süreci ile ilgili her türlü bilgiyi, Vizem.net çağrı merkezinden almak mümkündür.

Avusturya Danışmanlık İstanbul

Avusturya danışmanlık İstanbul hizmetleri, Vizem.net’in İstanbul’daki merkez ofisinden verilmektedir. Vizem.net İstanbul ofisi; Barbaros Mah., Halk Cad., No:8/A, K:2, Palladium Ofis Binası, Ataşehir adresinde bulunmaktadır. Vizem.net’in İstanbul danışmanlık merkezi telefon numaraları; 0212 706 55 86 ve 0850 241 1868’dir.

Avusturya Schengen vizesine başvurmak isteyen T.C. vatandaşlarının elinde son 59 ay içerisinde alınan bir Schengen vizesi bulunuyorsa, gerekli evrakları Vizem.net’in İstanbul’da bulunan merkez ofisine göndererek, şahsen gidilmesine gerek kalmaksızın, danışmanlar aracılığıyla vize başvurusu yapabilmektedir.

Avusturya Danışmanlık Ankara

Avusturya danışmanlık Ankara hizmetleri, Vizem.net’in Ankara’daki ofisinden alınabilmektedir. Vizem.net Ankara ofisi, Muhsin Yazıcıoğlu Cad., Regnum Sky Tower, No:57/116, Çankaya adresinde bulunmaktadır. Vizem.net’in Ankara danışmanlık merkezi telefon numarası; 0312 963 14 73’tür.

Paylaş: