Bahreyn Vizesi için Otel Rezervasyonu

Bahreyn Vizesi için Otel Rezervasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bahreyn vizesi için otel rezervasyonu ya da konaklamaya ilişkin diğer belgelerin Bahreyn vize başvurularında sunulması gerekir.

Konaklamayı kanıtlayan belgeler online ve kapıda vize başvurularında Bahreyn'e gitmek için gerekenler arasında yer almaktadır. Sahte düzenlenmemesi gereken Bahreyn otel rezervasyonu ve konaklama planı, diğer vize belgeleri ile de uyumlu olmalıdır.

Bahreyn Vize Başvurusu İçin Otel Rezervasyonu Nasıl Olmalıdır?

Bahreyn vize başvurusu için otel rezervasyonunu Bahreyn'de seyahat edeceğiniz tarihler için geçerli olacak şekilde ayırtınız.

Bahreyn’de konaklayacağınız otel giriş-çıkış tarihlerinin Bahreyn vizesi için uçak rezervasyonu tarihleri ile uyumlu olması gerekir.

Bahreyn'de Arkadaş veya Aile Üyesi Evinde Konaklanması Durumunda

Bahreyn'de arkadaş veya aile üyesi evinde konaklayacaksınız, Merkezi Nüfus Kayıt Defteri veya CPR okuyucu çıktısı ibraz ediniz.

Bahreyn Merkezi Nüfus Kayıt Kartı

Bahreyn Merkezi Nüfus Kayıt Kartı veya CPR Kartı, tüm kişisel bilgilerinizden oluşan ve üzerinde okunabilir bir çip bulunan kimlik kartıdır. Bahreyn Merkezi Nüfus Kayıt Kartı, yalnızca Bahreyn vatandaşlarına ve çalışma vizesi, oturma izni veya uzun süreli Bahreyn vizesi olan yabancı uyruklu kişilere verilmekte olup turistlere verilmemektedir. Bahreyn vize başvurunuzla birlikte CPR kartının çıktısına da ihtiyacınız vardır.

Bahreyn Vize Başvurusunda Sahte Konaklama Belgesi Sunulması

Bahreyn vize başvurusunda sahte ya da iptal edilmiş otel rezervasyonu sunarsanız vizeniz reddedilebilir.

Sahte konaklama belgesi nedeniyle Bahreyn vize reddi aldıysanız geçerli bir otel rezervasyonu yaptırarak yeniden başvuru yapabilirsiniz.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: