VFS Global Bulgaristan Vize İşlemleri

Bulgaristan Konsolosluğu, bireysel vize başvurularını kabul etmediği için, vize işlemleri Türkiye’de VFS Global ve akredite acenteler vasıtasıyla gerçekleşmektedir. VFS Global Bulgaristan vize işlemleri için konsolosluk adına evrakların toplanmasında yetkilidir. Ankara, İstanbul, Bursa, ve İzmir’deki vize merkezleri aracılığı ile evrakları toplar.

VFS Bulgaristan Vize Ücretleri

VFS Bulgaristan vizesi ücretleri iki kalem altında toplanmaktadır. Birinci kalem, zorunlu hizmet bedeli olup başvuru gerçekleştiren tüm T.C vatandaşlarından alınmaktadır. İkinci kalem ise isteğe bağlı hizmet bedelleridir.

2020 Bulgaristan vize harcı ücreti Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 60 EUR’dur. (C Vize Tipi İçin) 0-12 yaş arasındaki çocuklar vize harcından muaf tutulmaktadır.

HizmetlerC VizesiD Vizesi
Vize Harcı60 EUR100 EUR
Aracı Kurum Ücreti25 EUR25 EUR
Fotoğraf Hizmeti6,3 EUR6,3 EUR
SMS Hizmeti1 EUR1 EUR
Kurye Hizmeti10 EUR10 EUR
VIP Servis50 EUR50 EUR
Form Doldurma7 EUR7 EUR

Akredite acentemizin 2020 yılı itibariyle uyguladığı Bulgaristan Vize Ücretleri için tıklayınız.

Vize Randevu Sistemi

Aracı kurumun resmi internet sitesinden vize talep formu doldurularak randevu alınmaktadır. Verilen randevu tarihi, başvuru tarihi ile önceliklendirilir. Bu yüzden yakın tarihe randevu alınamadığı durumlar ortaya çıkmaktadır.

Vizem.net, Bulgaristan Konsolosluğu akredite acentesi olması sebebiyle başvuruları doğrudan iletebilmektedir. Bu yüzden acentemiz aracılığı ile yapılan başvurularda randevu almaya gerek yoktur. Başvuru evrakları deneyimli danışmanlarımız tarafından kontrol edilip saha ekibimiz tarafından ertesi gün konsolosluğa ulaştırılır. Bu sayede başvuru sahibinin gelmesine gerek kalmaksızın tüm vize işlemleri sonlandırılmış olur.

Randevu için iletişim: 0850 241 1868

Başvuru Formu

Bulgaristan Vize Başvuru Formu, Bulgaristan Konsolosluğu tarafından, vize başvurusunda bulunan kişinin tanımlanması amacıyla hazırlanmıştır. Bu nedenle, formun doğru ve eksiksiz bir şekilde, vize evraklarını destekleyici nitelikte doldurulması gerekmektedir. Başvuru formu buradan indirilebilir.

Gerekli Vize Evrakları

Bulgaristan vize evrakları, kişinin seyahat amacına ve gelir durumuna göre değişmektedir. Turistik amaçlı vize başvuruları için gerekli evrak listesi aşağıda verilmiştir;

 1. Bulgaristan vizesi başvuru formu
 2. Pasaportun aslı
 3. Eski ve yeni tüm pasaportların fotokopisi
 4. Kimlik fotokopisi
 5. Biyometrik fotoğraf
 6. Ulaşım rezarvasyon belgeleri
 7. Konaklama bilgisi belgeleri
 8. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 9. Gelir ve iş durumunu özetleyen belgeler (Banka hesap dökümü, SGK İşe Giriş Bildirgesi, Ticaret Sicil Gazetesi, Emeklilik Belgesi vb.)

Önemli Bilgi: Yukarıda yer alan evrak listesi, başvuru sahibine yol göstermesi amacıyla hazırlanmıştır. Bulgaristan Konsolosluğu, gerekli gördüğü durumlarda ek evrak talebinde bulunmaktadır.

Seyahat amacınıza ve iş durumunuza uygun güncel evrak listesini öğrenmek için danışmanlık şirketimizi ücretsiz arayabilirsiniz: 0216 706 5586

Vize Takip ve Başvuru Sorgulama Sistemi

Vizem.net aracılığı ile yapılan bireysel başvurularda vize takibi operasyon ekibimiz tarafından yapılıp tüm güncellemeler 5 aşamalı bilgi SMS’i olarak gönderilmektedir.

 1. Pasaportun adresimize ulaştırılmasından sonra. (Elden ya da kargo ile)
 2. Başvuru formu ilgili danışmanımız tarafından doldurulduktan sonra
 3. Gerekli evraklar hazırlanarak randevu tarihi alındıktan sonra
 4. Vize başvurusu onaylandıktan sonra
 5. Tekrar adrese kargolandıktan sonra (eğer elden alınmayacaksa)

Gerekli evraklar merkez ofisimizce hazırlandıktan sonra saha ekibine iletilir. Saha ekibinden atanan bir danışman tüm başvuru ve evrak teslim işlemlerini başvuran adına gerçekleştirir.

Paylaş: