Bulgaristan Araba Vizesi

Bulgaristan Araba Vizesi Başvuru Süreci 2023

Bulgaristan araba vizesi, Bulgaristan’a kara yolu üzerinden şahsi araçlarla yapılacak girişlerde yaptırılması zorunlu olan yeşil kart sigortasına karşılık gelmektedir. Bulgaristan yeşil kart poliçesi, Bulgaristan’da yaşanabilecek olası araba kazalarına karşı başvuru sahibini ve karşı tarafı koruyan bir motorlu taşıt sigortasıdır. Bulgaristan araç vizesi, Bulgaristan’a özel aracıyla seyahat etmek üzere yeşil kart sigortası yaptıran vatandaşlara verilen vize türüdür. Bulgaristan araba vizesi, akredite sigorta acenteleri üzerinden ve Bulgaristan sınır kapılarından alınabilmektedir.

Vizem.net sigorta departmanı, 2022 yılı için en uygun fiyatlı Bulgaristan green card poliçesi seçeneklerini sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Bulgaristan Araba Vizesi Ücreti Nedir?

Bulgaristan araba vizesi ücreti; araç türü, yolcu kapasitesi ve seyahat süresine bağlı olarak değişmektedir. 2022 yılı için belirlenen Bulgaristan araba vizesi ücretleri, 49 Euro ila 320 Euro arasında değişmektedir.

Vizem.net sigorta departmanına, +90551 075 6034 numaralı Whatsapp hattı üzerinden araç ruhsatı gönderilmesi halinde, başvuru sahibine 5 dakika içerisinde en uygun fiyatlı Bulgaristan yeşil kart sigortası teklifi sunulmaktadır.

Bulgaristan Araç Vizesi Türleri Nelerdir?

Bulgaristan araç vizesi türleri aşağıda listelenmiştir.

  • Motosiklet için Bulgaristan araç vizesi
  • Binek otomobiller için Bulgaristan araç vizesi
  • Ticari araçlar için Bulgaristan araç vizesi
  • Ağır vasıtalar için Bulgaristan araç vizesi
Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan Araba Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bulgaristan araba vizesi almak için, Bulgaristan’a seyahat edilecek araç ruhsatının, +90551 075 6034 numaralı telefona Whatsapp üzerinden ulaştırılması yeterli olmaktadır.

Bulgaristan Araç Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Bulgaristan araç vizesi, araç ruhsatının Whatsapp üzerinden iletilmesinden sonra, 30 ila 40 dakika içerisinde poliçe olarak üretilip başvuru sahibine gönderilmektedir. Belgenin orijinali, aynı gün saat 14.00’e kadar kargolanmakta ve İstanbul’a 600 km mesafedeki lokasyonlar için ertesi iş gününde sahibine ulaştırılmaktadır.

Bulgaristan Araba Vize İşlemleri Sınır Kapılarında Yapılabilir Mi?

Evet, Bulgaristan araba vize işlemleri sınır kapılarında yapılabilmektedir. Edirne ve Kırklareli’ndeki sınır kapılarında yaşanabilen yoğunluk sebebiyle, Bulgaristan araba vizesinin planlanan seyahatten en az 4 gün önce alınması tavsiye edilmektedir. Sınır kapılarında yapılan vize işlemlerinde fiyat avantajı sağlanamamaktadır.

Araba ile Bulgaristan’a Gitmek için Gerekli Diğer Belgeler Nelerdir?

Araba ile Bulgaristan’a seyahat etmek için, araba vizesi dışındaki gerekli diğer belgeler aşağıda listelenmiştir.

  • Geçerli pasaport: Türkiye’den özel araç ile Bulgaristan’a gitmek için, Bulgaristan vizesi bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olan, son 10 yıl içerisinde alınmış ve en az 2 sayfası boş olan bir pasaporta sahip olmak gerekmektedir.
  • Geçerli Schengen veya Bulgaristan vizesi: Bulgaristan’a özel aracıyla seyahat etmek isteyen kişilerin, Bulgaristan vizesine veya Bulgaristan’da 6 ay içerisinde içerisinde toplam 3 ay vizesiz konaklama sağlayan Schengen vizesine sahip olmaları gerekmektedir.
  • Yurt dışı çıkış pulu: Bulgaristan araç vizesi almak için, tüm pasaport türleri için zorunlu olan yurt dışı çıkış pulunun, gümrük kapılarından 50 TL karşılığında temin edilmesi gerekmektedir.
  • Bulgaristan seyahat sağlık sigortası: Bulgaristan seyahat süresinin tamamını kapsayan ve uluslararası geçerliliği olan, en az 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası, Bulgaristan’a araçla seyahat etmek için gerekli belgeler arasında yer almaktadır.
Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan - Türkiye sınırında Kapıkule, Hamzabeyli ve Aziziye- Dereköy olmak üzere üç adet sınır kapısı bulunmaktadır. Sınır kapıları üzerinden, Türkiye’den Bulgaristan’a arabayla gitmek ortalama 13 saat 41 dakika sürmektedir.

Paylaş: