Bulgaristan Vizesi Aracı Firma

Bulgaristan Vizesi Aracı Firma: Başvuru ve Diğer Hizmetler

Bulgaristan’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, öncelikle Bulgaristan vizesine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Bulgaristan vizesine başvurmak isteyen kişiler, Bulgaristan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş aracı kurum VFS Global’in, ikamet ettikleri şehre göre uygun olan Ankara, Bursa, Edirne, Gaziantep, İstanbul ve İzmir illerinde yer alan vize merkezlerine müracaat edebilirler.

Vizem.net, Bulgaristan vize başvuruları için danışmanlık hizmeti veren ve vize başvuru onay oranı son 4 yıl içerisinde en yüksek olan akredite kuruluştur. Vizem.net danışmanlığı ve VFS Global Türkiye Bulgaristan vize merkezleri aracılığı ile yapılan vize başvuru işlemlerinde, başvuru sahibinin şahsen vize merkezine gelmesine gerek kalmaksızın, tüm başvuru süreci uzman danışmanlar tarafından tamamlanır ve kişinin pasaportu süreç sonunda başvuru sahibine ulaştırılır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Aracı Kurum Olmadan Bulgaristan Vizesi Alınabilir Mi?

Aracı kurum olmadan Bulgaristan vizesi almak, C tipi (kısa süreli) vizeler için mümkün değildir. Hamiline 180 gün içerisinde 90 gün süre ile Bulgaristan’da bulunma hakkı veren Bulgaristan C tipi vizesinin; iş gezisi vizesi, turist vizesi, tıbbi tedavi vizesi, transit geçiş vizesi, aile veya arkadaş ziyareti vizesi, partner vizesi, tır şoförü vizesi ve kısa süreli eğitim vizesi gibi türleri bulunmaktadır.

Bulgaristan Vizesi Konsolosluklardan Alınabilir Mi?

Bulgaristan vizesi, Konsolosluklardan alınabilmektedir; ancak yalnızca D tipi (uzun süreli) vize alınabilir, C tipi (kısa süreli) vize alınamaz.

Bulgaristan Vizesi Nereden Alınır?

Bulgaristan C tipi (kısa süreli) vize, başvuru sahibinin ikamet ettiği ile göre uygun olan VFS Global vize ofislerine müracaat edilerek ya da akredite acenteler üzerinden alınabilmektedir. Bulgaristan D tipi (uzun süreli) vize başvuru sahibinin ikamet ettiği şehre göre uygun olan Bulgaristan dış temsilciliğinden alınabilir.

Vizem.net, Bulgaristan C ve D tipi vize başvuruları için başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti vermektedir. Vizem.net aracılığı ile yapılan C tipi vize başvuruları için gerekli evrakların merkez ofisine ulaştırılması yeterli olmaktadır.

Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan Vize Başvurusu Resmi Aracı Kurumu Nedir?

Bulgaristan vize başvuruları için, Bulgaristan Konsolosluğu tarafından resmi olarak yetkilendirilmiş tek aracı kurum VFS Global’dir.

Bulgaristan Vize Aracı Kurumu Çalışma Saatleri Nedir?

Bulgaristan vize aracı kurumu olan VFS Global şubeleri; hafta içi her gün 08:30 ve 17:00 saatleri arasında çalışmaktadır.

Bulgaristan Vize Aracı Kurum Ücretleri Ne Kadardır?

Bulgaristan vize aracı kurum ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcretler
Vize harcı80 Euro
Fotokopi hizmeti1 Türk Lirası
Fotoğraf hizmeti25 Türk Lirası
Kurye hizmeti10 Euro
SMS ile bilgilendirme hizmeti1 Euro
Vize başvuru formu doldurma hizmeti7 Euro
Başvuru sonrası kurye hizmeti10 Euro
Çıktı alma hizmeti1 Türk Lirası
İnternet kiosk hizmeti20 Türk Lirası
VIP Servis hizmetleri50 Euro

Bulgaristan Vize Aracı Kurum Hizmetleri Nelerdir?

Bulgaristan vizesi için aracı kurum olan VFS Global, standart vize hizmetlerinin yanında, ek ücret karşılığında bazı isteğe bağlı hizmetler ve VİP paket hizmetleri sunmaktadır. VFS Global danışmanlığı ile yapılan Bulgaristan vize başvurularında; başvuru sahiplerinin vize merkezlerine şahsen gitmesine gerek kalmadan, vize için gerekli evrakların ve vize işlemleri süreci tamamlandıktan sonra pasaport gibi şahsi belgilerin hızlı ve güvenli bir biçimde başvuru sahibine teslim edilmesini sağlayan tek yönlü kurye hizmeti ve vize başvuruları için gerekli standartlara uygun olması amacıyla başvuru sahiplerine sunulan Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü uyumlu fotoğraf çekimi hizmeti gibi ek hizmetler sunulmaktadır.

Ek hizmetlere ilave olarak; vize başvurusu için gerekli belgeleri doğru, hızlı, kolay ve ekonomik bir biçimde çoğaltmak amacıyla başvuru sahiplerine sunulan fotokopi hizmeti, kişinin vize başvuru durumunu belirten SMS güncellemesi hizmeti, vize başvurusu sırasında gerekli olabilecek dijital belgelerin saklanması ve daha sonra kullanılabilmesi için başvuru sahiplerine USB sürücü sağlanması gibi hizmetler de sunulmaktadır. VFS Global’in Bulgaristan vize başvuru işlemleri için sunduğu VİP servis hizmetinden yararlanmak isteyen başvuru sahipleri, vize işlemlerini ücretsiz ikramlara sahip özel salonlarda yapabilmektedir.

Bulgaristan Pasaport Yenileme için Aracı Kurum Hangisidir?

Bulgaristan seyahati için pasaport yenileme işlemleri, şahsen Bulgaristan Konsolosluğu’na müracaat edilerek yapılabilmektedir.

Vizem.net, Bulgar vatandaşların pasaport yenileme işlemleri için danışmanlık hizmeti vermektedir. Bulgaristan pasaport yenileme işlemleri gerekli tüm evraklar tamamlandıktan sonra Vizem.net danışmanlığı ile yapılabilir.

Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan Vizesi En Hızlı Nereden Alınabilir?

Bulgaristan vizesini en hızlı biçimde alabilmek için en büyük etken, başvuru için gerekli evrakların ilgili dış temsilciliğe iletilmesidir. Konsolosluğa iletilen vize başvuru evrakları ortalama 5 iş günü içerisinde onaylanmaktadır.

Vizem.net akredite kuruluşu üzerinden yapılan Bulgaristan vize başvuruları, gerekli evrakların eksiksiz biçimde merkez ofisine ulaşmasının ardından ertesi iş günü gerçekleştirilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Paylaş: