Bansko Vize İşlemleri

Bansko Vize Başvuru ve Takip İşlemleri

Bansko Bulgaristan’ın Blagoevgrad ilinde yer alan bir şehirdir. Yüzölçümü 475.88 olan Bansko şehri kayak tatilleri için tercih edilen bir lokasyondur. Özellikle Türkiye’ye yakınlığından dolayı kış mevsiminde kayak için sıklıkla tercih edilmektedir. Kempinski Hotel Grand Arena Bansko, Dedo Pene Inn ve Hotel Bansko SPA & Holidays Bansko’nun en ünlü otelleridir. Vizem.net Bansko’ya yapılacak seyahatler için başvuru sahibinin gelmesine gerek kalmadan tüm vize başvuru sürecini tamamlayabilen bir akredite kuruluştur. Bansko vizesi ile ilgili bilgi ve başvuru için 0850 241 1868 numarası ile iletişime geçilebilmektedir.

Bansko Vize İstiyor Mu?

Bansko Bulgaristan’da bulunan bir şehirdir. Bansko’ya gitmek için bordo pasaporta sahip T.C. vatandaşları vize almak zorundadır. Yeşil pasaporta sahip T.C. vatandaşları ise Bulgaristan’a ilk girişlerinden itibaren 180 gün içerisinde 90 gün boyunca vizeden muaf tutulmaktadır. Gri ve siyah pasaporta sahip olan kişiler Bulgaristan’da 30 güne kadar vizeden muaf tutulmaktadırlar.

Bansko Nerededir?

Bansko Bulgaristan’da bulunan bir şehirdir. Bansko Bulgaristan’ın güneydoğusunda bulunan başkent Sofya’nın güneybatısında yer alan Pirin Dağı’nın eteklerinde bulunmaktadır. Bansko; Yunanistan’ın Amphipolis, Doksat ve Dimetoka şehirlerine yakın bir mesafede yer almaktadır. Bansko şehri Türkiye’nin Kapıkule sınırına 380 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Bansko İstanbul Arası Mesafe Kaç Km’dir?

Bansko İstanbul arası mesafe 566 km olmaktadır. Araba ile İstanbul’dan Bansko’ya 8 saatte gidilmektedir.

Vize Ön Başvuru Formu

Bansko Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bansko vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

  • Bansko Vize Başvuru Formu: Bulgaristan vizesine başvurmak için vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.
  • Biyometrik Fotoğraf: 1 adet 35 mm uzunluğunda 45 mm genişliğinde arka fonu beyaz olan biyometrik resim çektirilmesi gereklidir.
  • Vize harç dekontu: Garanti Bankası’na Bansko vizesinin harcı yatırılarak dekont alınmalıdır.
  • Otel rezervasyonları: Bulgaristan seyahati süresince kalınacak otelin rezervasyon bilgilerinin fotokopisi alınmalıdır.
  • Maddi Kanıt: Bulgaristan seyahatinin karşılanabilirliğini gösteren banka hesabı dökümleri gereklidir.
  • Nüfus Kayıt Örneği: Aile bağlarını gösteren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gereklidir.
  • Uçak rezervasyonları: Bulgaristan gidiş ve dönüş uçak biletlerinin rezervasyon bilgilerinin alınması gereklidir.
  • Bulgaristan Seyahat Sağlık Sigortası: Bulgaristan seyahatini kapsayacak şekilde seyahat sağlık sigortası yaptırılmalıdır.
  • Pasaport: Geçerli ve en az 2 sayfası boş olan bir pasaport gereklidir.

Yukarıda vize için istenilen gerekli evraklar standarttır. İstenilecek evraklar çalışma durumu, seyahat aracı ve vize başvurusu yapılan ile göre değişkenlik göstermektedir.

Bansko Vize Ücreti Ne Kadardır?

Bansko vize ücreti başvuru harcı 80 eurodur. 2022 yılı için Bulgaristan Bansko vizesi ücreti, yeminli tercüme ücreti, başvuru formu, dilekçe ve danışmanlık ücreti dahil olmak üzere 180 Euro olmaktadır.

Vize Ön Başvuru Formu

Bansko Vizesi için Nereye Başvurulur?

Bansko vizesi için ikamet illerine göre yetkilendirilmiş VFS vize aracı kuruluşlarına şahsen gidilerek başvuru yapılması gerekmektedir. Bansko vizesi için başvurulabilecek VFS Global ofisleri Türkiye’de İstanbul, Ankara, Gaziantep, İzmir, Bursa, Trabzon, Antalya, Bodrum ve Edirne illerinde bulunmaktadır. VFS Global ofislerinin bulunduğu illerde yaşayan kişiler VFS ofislerine giderek başvurularını yapabilmektedirler. Bulunduğu ilde VFS ofisi olmayan kişiler ise bulundukları ile en yakın VFS Global ofisine giderek başvurularını yapabilmektedirler. Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda başvuru sahibinin gelmesine gerek kalmadan başvuru süreci yetkili kişiler tarafından tamamlanarak pasaport başvuru sahibine en kısa sürede gönderilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Bansko Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bansko vize başvurusu vizem.net danışmanlığında yapıldığında, başvuru evrakları vizem.net ofisine ulaştıktan sonra ertesi gün konsolosluğa iletilmektedir. Vizem.net danışmanlığı ile yapılan Bansko vizesi onay süresi 6 iş günü olmaktadır. Vize başvuru merkezleri üzerinden şahsen başvuru yapılması durumunda evrak beyanları tamamlandıktan sonra ortalama 15 gün içerisinde vize onaylanmaktadır.

Bulgaristan Bansko Vizesine Ne Zaman Başvurulmalıdır?

Bulgaristan Bansko vizesine en az 3 hafta öncesinden başvuru yapılması gerekmektedir. Belgelerin eksik ya hatalı olması durumlarında vize onay süreci uzayabilmektedir.

Bulgaristan, Türkiye’ye konum olarak yakın bir ülkedir. Bansko, Bulgaristan’ın kayak tatili ile ünlü bir şehridir. Bulgaristan kayak vizesi almak için ilgili vize aracı kurumlarına ya da vizem.net ofisine başvuru yapılması gerekmektedir.

Paylaş: