Bulgaristan Gaziantep Vize Başvuru İşlemleri

Bulgaristan Vizesi için Gaziantep'den Başvuru Yapmak 2023

Bulgaristan vizesi Gaziantep’te ikamet etmekte olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Gaziantep veya Ankara Bulgaristan vize başvuru merkezleri üzerinden veya akredite acenteler üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bulgaristan vize takip Gaziantep işlemleri; vize başvurusunun yapıldığı acente üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Vizem.net Bulgaristan vizesi için; geçtiğimiz 3 yıl içerisinde Gaziantep’te danışmanlık hizmeti vermekte olan ve başvuru onay oranı en yüksek akredite acente konumundadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Bulgaristan Vize İşlemi Gaziantep’ten Nasıl Yapılır?

Bulgaristan vize işlemi Gaziantep’ten yapmak için; öncelikle ibraz edilmesi gereken belgelerin eksiksiz bir şekilde toplanması gerekmektedir. Bulgaristan vize başvuru formunun doldurulmasının ardından Gaziantep veya Ankara’da bulunan aracı kurumlar veya akredite acenteler üzerinden vize başvuru randevusu alınması gerekmektedir. Uzun süreli (D tipi) Bulgaristan vizesi Gaziantep başvuruları Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği üzerinden yapılmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda; başvuran kişinin sadece gerekli evrakları vizem.net merkez ofisine yollayarak yapabilmeleri mümkündür. Bulgaristan vize başvurularında parmak izi gerekmediği için, başvuru sahiplerinin vize başvuru merkezine şahsen gelmelerine gerek kalmamaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Bulgaristan vize başvurusu Gaziantep başvuruları için başvuru formu ve Bulgaristan vize talep dilekçesi vizem.net danışmanları tarafından doldurulmaktadır.

Bulgaristan Konsolosluğu Gaziantep’te Var Mıdır?

Hayır, Bulgaristan Konsolosluğu Gaziantep’te bulunmamaktadır.

Vize Ön Başvuru Formu

Gaziantep’te İkamet Eden Kişiler için Yetkili Bulgaristan Aracı Kurumu Hangisidir?

Gaziantep’te ikamet eden kişiler için yetkili Bulgaristan aracı kurumu; VFS Global Gaziantep’tir. Ancak VFS Global Gaziantep vize merkezinde sadece gerekli evraklar toplanıp Bulgaristan Konsolosluğuna iletilmektedir.

Bulgaristan vize onayında karar verme yetkisine sahip tek kurum Bulgaristan Ankara Büyükelçiliğidir.

Bulgaristan Gaziantep Vize Merkezi Adresi Nedir?

Bulgaristan Gaziantep vize merkezi; İncili Pınar Mahallesi, 36007 Sokak, Kaplama İş Merkezi Altı No:2, 27090 Şehitkamil/Gaziantep adresinde bulunmaktadır.

Gaziantep Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

Gaziantep Bulgaristan vize başvuru merkezi çalışma saatleri; hafta içi 08:30 - 17:00 şeklindedir.

VFS Gaziantep Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

VFS Gaziantep Bulgaristan vize başvuru merkezi üzerinden randevu alabilmek için; öncelikle VFS Global hesabı oluşturulmalıdır. VFS Global hesabı oluşturmak için; “visa.vfsglobal.com” adresine gidilerek randevu al seçeneğine tıklanmalıdır. Mevcut bir hesap varsa, hesaba giriş yapılır, mevcut bir hesabın olmaması durumunda ‘’Bir Hesabım Yok’’ seçeneği seçilerek yeni bir hesap oluşturulur. Alınacak randevu saati ve günü vize başvuru merkezinin yoğunluğuna göre değişim gösterebilmektedir.

Bulgaristan vize başvuru merkezi üzerinden randevu alırken; vize başvuru merkezi, başvuru kategorisi ve alt kategori seçimi yapılması gerekmektedir. İstenen bilgilerin verilmesinin ardından başvuru sahibinin; isim soyisim, cinsiyet, doğum tarihi, uyruk, pasaport numarası, pasaport son kullanma tarihi, iletişim numarası ve e-posta bilgilerinin verilmesi gerekmektedir.

Gaziantep’te Yapılacak Başvurular için Bulgaristan Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Gaziantep’te yapılacak başvurular için Bulgaristan vizesi için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Bulgaristan Vize Başvuru Formu: Başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş olmalıdır.
 • Pasaport: Başvuru sahibinin, en az 6 ay geçerliliği olan pasaportu ibraz edilmelidir. Daha önceden alınmış Schengen vizelerinin olması durumunda vizelerin fotokopileri de başvuruya eklenmelidir.
 • Seyahat Belgeleri: Bulgaristan’a gitmek için tercih edilen ulaşım yöntemine dair belgeler ibraz edilmelidir. Uçak, tren veya otobüs biletleri gibi belgeler sunulabilmektedir.
 • Konaklama Belgeleri: Bulgaristan’da ikamet edilecek süre boyunca kalınacak yere ait belgeler ibraz edilmelidir. Otel veya AirBnB rezervasyonları kanıt olarak gösterilebilmektedir.
 • Maddi Yeterlilik Belgeleri: Bulgaristan seyahati boyunca yeterli maddi kaynağa sahip olunduğuna dair, son 3 aylık banka hesap dökümleri ibraz edilmelidir.
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Anne, baba, kardeşler ve varsa eş ve çocukların da dahil edileceği nüfus kayıt örneği ibraz edilmelidir.
 • Öğrenci Belgesi: Başvuru sahibinin öğrenci olması durumunda, öğrenci belgesi ibraz edilmelidir.
 • Çalışma ve İzin Belgesi: Başvuru sahibinin çalışan olması durumunda, çalışılan iş yerinden çalışma ve izin belgesi alınması gerekmektedir.
 • Emeklilik Belgesi: Başvuru sahibinin emekli olması durumunda, emeklilik belgesinin ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Bulgaristan Seyahat Sağlık Sigortası: Bulgaristan Cumhuriyeti’nde geçerli ve tüm seyahati kapsayan seyahat sağlık sigortasının ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Vize Harç Ücretleri: Garanti Bankası’na Bulgaristan Büyükelçiliği adına yatırılmış vize harç bedelinin orijinal dekontu ibraz edilmelidir.

Bulgar vizesi başvuru evrakları, başvuran kişinin; çalışma durumu, gidiş amacı ve konaklama durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Bulgaristan Vize Takip İşlemleri Gaziantep’ten Nasıl Yapılabilir?

Bulgaristan vize takip işlemleri Gaziantep’ten yapabilmek için; VFS Global internet sitesine gidilir ve ‘’Başvurunuzu Takip Edin’’ kısmına gidilir. Başvuru takip hizmetine erişebilmek için, başvuru merkezi tarafından verilen fatura veya makbuzda bulunan referans numarası soyisim bilgileri verilmelidir. Referans numarasının girilmesinin ardından C tipi Bulgaristan vize takibi yapılabilmektedir.

D tipi (uzun süreli) vize takibi online olarak yapılamamaktadır. Onay alınması durumunda Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği başvuru sahibine mail yoluyla bilgilendirme yapmaktadır. Bulgaristan Konsolosluğu Gaziantep vize takip işlemlerinde yetkili kurumdur.

Vize Ön Başvuru Formu

Gaziantep’ten Yapılan Bulgaristan Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Gaziantep’ten yapılan Bulgaristan vize başvurusu ortalama olarak 7 ila 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Vize sonuçlanma süresi daha kısa olan Bulgaristan express vize hakkında bilgi almak için vizem.net uzmanları ile iletişime geçilebilmektedir.

Paylaş: