Bulgaristan İstanbul Vize Başvurusu

Bulgaristan Vizesi için İstanbul'dan Başvuru Yapmak 2023

İstanbul’da ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için, Bulgaristan vizesi alımı İstanbul Bulgaristan vize başvuru merkezleri veya akredite acenteler üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bulgaristan vize takip İstanbul’da başvuru yapılan kurum üzerinden yapılabilmektedir.

Vizem.net, Bulgaristan vizesi için İstanbul’da danışmalık hizmeti veren başvuru onay oranı en yüksek akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Bulgaristan Vize Başvurusu İstanbul’dan Nasıl Yapılır?

Bulgaristan vize başvurusu İstanbul’dan yapılırken öncelikle Bulgaristan vizesi için gerekli belgeler hazırlanmakta, sonrasında vize başvuru formu doldurulup aracı kurumdan randevu alınmaktadır. Bulgaristan vizesi için Vizem.net üzerinden yapılacak başvurularda, başvuru sahibinin parmak izi vermesi gerekmediğinden başvurular merkez ofisine gerekli evrakların gönderilmesi ile yapılabilmektedir.

Bulgaristan vizesi İstanbul’dan alınırken, Vizem.net danışmanlığında yapılması halinde başvurular için başvuru formu ve Bulgaristan vize talep dilekçesi danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

Bulgaristan Konsolosluğu İstanbul’da Var Mıdır?

Evet, Bulgaristan Konsolosluğu İstanbul’da vardır. 2010 yılının Mart ayından beri İstanbul’da yer alan İstanbul Bulgaristan Konsolosluğu, büyükelçilik statüsünde hizmet vermektedir.

İstanbul Bulgaristan konsolosluğu vize işlemleri yalnızca D tipi vizeler için yapılabilmektedir.

Bulgaristan İstanbul Konsolosluğu Nerededir?

Bulgaristan İstanbul Konsolosluğu; Ulus, Ulus Kültür, Ahmet Adnan Saygun Cd. No:34, 34340 Beşiktaş/ İstanbul adresinde yer almaktadır.

DT2, U2 otobüsleri ve M6 metrosu İstanbul Bulgaristan Konsolosluğu yakınından geçen ulaşım araçlarıdır.

Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan İstanbul Konsolosluğundan Vize Randevusu Alınabilir Mi?

Bulgaristan İstanbul Konsolosluğu’ndan, sadece D tipi vizeler için randevu alınabilmektedir. C tipi Bulgaristan vize başvurusu, aracı kurum veya akredite acenteler üzerinden yapılmaktadır.

D tipi vizeler için Bulgaristan İstanbul Konsolosluğu’ndan randevu, Consulate.Istanbul@mfa.bg mail adresine mail atılarak veya +90 212 281 01 14; +90 212 281 01 15; +90 21 2281 01 16 telefon numaraları aranarak alınabilmektedir. Mail veya telefon yoluyla randevu alındıktan sonra, randevu gününde gerekli belgelerle Bulgaristan İstanbul Konsolosluğu’na gidilmekte ve başvuru tamamlanmaktadır. Bulgaristan vize sonucu başvuru sahibine mail aracılığıyla bildirilmektedir.

İstanbul’da İkamet Eden Kişiler için Yetkili Bulgaristan Aracı Kurumu Hangisidir?

İstanbul’da ikamet eden kişiler için yetkili Bulgaristan aracı kurumu VFS Global’dir. VFS Global İstanbul merkezinde; Çanakkale, Kocaeli ve Sakarya ilerinde ikamet eden kişilerin vize başvurusu da kabul edilmektedir. Bulgaristan vize başvurularında VFS Global merkezlerinde sadece evraklar toplanarak biyometri işlemleri tamamlanmaktadır. Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu, Bulgaristan vize onayında yetkili tek mercidir.

İdata İstanbul Vize Merkezi Üzerinden Bulgaristan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

iDATA İtanbul vize merkezi üzerinden Bulgaristan vize başvurusu yapılamamaktadır.

Bulgaristan İstanbul Vize Merkezi Adresi Nedir?

Bulgaristan İstanbul vize merkezi adresi: Hacıahmet, Kurtuluş Deresi Cd. No:29 D:25, 34440 Beyoğlu/ İstanbul’dur.

İstanbul Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

İstanbul Bulgaristan vize başvuru merkezi çalışma saatleri, pazartesiden cumaya 08:30- 17:00’dir.

VFS İstanbul Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

İstanbul Bulgaristan vize başvuru merkezi üzerinden randevu almak için, https://visa.vfsglobal.com/tur/tr/hrv/book-an-appointment bağlantısı üzerinden ‘şimdi randevu alın’ seçeneğine tıklanmalı ve ‘bir hesabım yok’ sekmesinden e-posta adresi ve şifre girerek hesap oluşturulmalıdır. İstanbul Bulgaristan vize başvuru merkezi, pazartesi cuma arası 08:30- 12:00 ve 13:00- 15:30 saatlerinde vize başvurusu kabul etmektedir.

İstanbul’da Yapılacak Başvurularda Bulgaristan Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

İstanbul’da yapılacak başvurularda Bulgaristan vizesi için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Son 10 yıl içerisinde alınmış, en az 2 boş sayfası bulunan, vize bitiş tarihinden itibaren 6 ay daha geçerliliğini sürdüren pasaport ve fotokopisi gerekmektedir. Daha önceden alınmış Bulgaristan ya da Schengen vizesi bulunuyorsa fotokopisinin eklenmesi istenmektedir.
 • Başvuru formu: Başvuru sahibi tarafından imzalanmış, eksiksiz tamamlanmış ve tarihi atılmış başvuru formu gerekmektedir. 18 yaşından küçükler için, başvuru sahibi yerine her iki ebeveyninin başvuru formuna imza atması beklenmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: 35 mm genişliğinde, 40 mm yüksekliğinde, renkli, beyaz fonlu, 6 aydan eski olmayan 1 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir.
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği: E-devlet üzerinden alınabilmektedir. Nüfus kayıt örneğinin aile bağlarını göstermesi ve ikamet adresi içermesi gerekmektedir. İkamet adresi içermeyen vukuatlı nüfus kayıt örneği sunulması durumunda ikamet belgesi de sunulmaktadır.
 • Seyahat sağlık sigortası: En az 30.000 Euro teminatlı, seyahat süresini kapsayan, Bulgaristan ve Schengen ülkelerinde geçerli seyahat sağlık sigortasının sunulması gerekmektedir.
 • Araç ve konaklama belgeleri: Başvuru sahibinin adının ve soyadının bulunduğu, seyahat süresini kapsayan konaklama rezervasyonu ve seyahat detaylarını içeren uçuş veya tur rezervasyonlarının sunulması gerekmektedir.
 • Vize dekontu: Kişinin adını, soyadını ve pasaport numarasını içeren vize dekontunun Garanti Banka’sına ödeme yapılarak alınması gerekmektedir.
 • Finansal yeterlilik kanıtı: Kişinin seyahatini nasıl finanse edeceğini göstermesi için son üç aylık hareketleri gösteren banka hesabı ve son üç ayın maaş bordroları benzeri belgeler sunulmaktadır.

Standart Bulgar vizesi başvuru evrakları yukarıda listelenmiştir. Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar; çalışma durumu, gidiş amacı ve konaklama durumuna göre bağlı olarak değişebilmektedir.

İstanbul’dan Bulgaristan Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

İstanbul’dan Bulgaristan vizesi almak, randevu tarihindeki biyometri işlemleri tamamlandıktan sonra 15 gün sürmektedir.

Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan Vize Takip İşlemleri İstanbul’dan Nasıl Yapılabilir?

Bulgaristan vize takip işlemleri İstanbul’dan VFS Global aracılığıyla yapılabilmektedir. VFS Global üzerinden C tipi vize takip işlemi yapabilmek için; VFS Global sitesine girilmesi, ‘başvurunuzu takip edin’ yazısına tıklanması ve soyad ile referans numarasının girilmesi gerekmektedir. Referans numarası, başvuru sırasında verilen teslim fişi üzerinde yer alan numaradır.

Bulgaristan konsolosluğu İstanbul vize takip, D tipi vizeler için yapılamamaktadır. D tipi vizelerin onaylanması halinde kişiye mail gönderilmektedir.

Bulgaristan Vizesi Danışmanlık Hizmeti İstanbul’da Nereden Alınabilir?

Bulgaristan vizesi danışmanlık hizmeti İstanbul’da Vizem.net üzerinden alınabilmektedir. Vizem.net, İstanbul’da Bulgaristan vize merkezi olarak hizmet vermektedir.

Vizem.net İstanbul’da; Hacı Ahmet Mah. Kurtuluş Deresi Cad, Yahya Köprüsü Sk. No:1 D:B14, 34440 Beyoğlu adresinde hizmet vermekte ve iletişim numarası 0850 241 1868 olmaktadır.

İstanbul Dışındaki Bulgaristan Vize Başvuru Merkezleri Nelerdir?

İstanbul dışındaki Bulgaristan vize başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

 • Ankara Bulgaristan vize başvuru merkezi
 • Edirne Bulgaristan vize başvuru merkezi
 • Tekirdağ Bulgaristan vize işlemi
 • Bursa Bulgaristan vizesi
Paylaş: