Bulgaristan İzmir Vize İşlemleri

Bulgaristan Vizesi için İzmir'den Başvuru Yapmak 2023

Bulgaristan vize işlemleri İzmir’de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Bulgaristan vize başvuru merkezleri veya akredite acenteler üzerinden yapılmaktadır. Bulgaristan vize takip İzmir bölgesinde bulunan vize merkezleri ve akredite acenteler üzerinden yalnızca C tipi vizeler için yapılmaktadır. Bulgaristan vize türlerinden D tipi vizelerin başvuruları Bulgaristan Konsolosluğu üzerinden yapılmaktadır.

Bulgaristan vize başvurularında İzmir’de ikamet eden kişilere danışmanlık hizmeti veren vizem.net, son 3 yıl içerisinde en yüksek başvuru onayına sahip akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0312 963 14 73

Bulgaristan Vizesi İzmir’den Nasıl Alınır?

Bulgaristan vizesini İzmir’den almak için öncelikle Bulgaristan vizesi için gerekli olan evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bulgaristan için gerekli olan belgeler toplandıktan sonra Bulgaristan vizesi başvuru formu doldurulmalıdır. Bulgaristan vize başvurusu için İzmir’deki aracı kurumdan randevu alınmalı ve vize için gerekli belgeler, vize başvuru formu ile birlikte aracı kuruma teslim edilmelidir.

İzmir’den yapılan Bulgaristan D tipi vize başvuruları, Bulgaristan İstanbul Konsolosluğu üzerinden yapılmaktadır.

Vizem.net, Bulgaristan vize başvuruları için danışmanlık hizmeti vermektedir. Vizem.net aracılığı ile yapılan Bulgaristan vizesi başvurularında vize başvuru formu ve vize talep dilekçesi danışmanlar tarafından doldurulmaktadır. Vizem.net danışmanlığında yapılan Bulgaristan vizesi başvurularında gerekli evrakların merkez ofise gönderilmesi gerekmektedir. Bulgaristan vize başvurusunu Vizem.net aracılığıyla yapanların parmak izi vermesine gerek olmadığı için, başvuru sahibinin şahsen ofise gelmesine gerek yoktur.

Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan Konsolosluğu İzmir’de Var Mıdır?

Hayır, İzmir’de Bulgaristan Konsolosluğu bulunmamaktadır. İzmir, İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğunun yetki bölgesi içerisinde yer almaktadır.

İzmir’de İkamet Eden Kişiler için Yetkili Bulgaristan Aracı Kurumu Hangisidir?

İzmir’de ikamet eden kişiler için yetkili Bulgaristan aracı kurumu, VFS İzmir vize merkezidir. VFS İzmir vize merkezinde Bulgaristan vize başvurusu için gerekli evraklar toplanmakta ve İstanbul Bulgaristan Konsolosluğuna iletilmektedir. Bulgaristan vizesi onayını vermekle yetkili olan kurum İstanbul Bulgaristan Konsolosluğudur.

Bulgaristan İzmir Vize Merkezi Adresi Nedir?

Bulgaristan İzmir vize merkezi, Akdeniz Mah. Akdeniz Cad. Reyent İş Hanı No:1/C 35210 adresinde bulunmaktadır.

İzmir Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

İzmir Bulgaristan vize başvuru merkezi çalışma saatleri, 08:30-17:00 arasındadır.

VFS İzmir Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

VFS İzmir Bulgaristan vize başvuru merke üzerinden randevu online olarak alınmaktadır. Bulgaristan vize başvuruları için online randevu, VFS Global web sitesindeki “Randevu Alın” bölümünden yapılmaktadır. VFS İzmir vize merkezinden randevu almak için öncelikle VFS Global web sitesinden üye girişi yapmak gerekmektedir. Bulgaristan vizesi başvurusu için 08:30-17:00 saatleri arasında randevu almak mümkündür.

İzmir’den Yapılacak Başvurular için Bulgaristan Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

İzmir’den yapılacak başvurularda Bulgaristan vizesi için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

  • Bulgaristan vizesi başvuru formu: Eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır.
  • Biyometrik fotoğraf: 1 adet ve 35 mm genişliğinde 45 mm yüksekliğinde olmalıdır.
  • Bulgaristan seyahat sağlık sigortası: Seyahat süresini kapsayacak şekilde hazırlanmalıdır.
  • Pasaport: Son 10 yıl içerisinde düzenlenmiş ve 2 adet boş sayfası olmalıdır.
  • Vize harç bedelinin yatırıldığını gösteren dekont: Vize ücret dekontunda başvuru yapan kişinin adı-soyadı ve pasaport numarası yazmalıdır.
  • Banka hesap cüzdanı özeti: Seyahat boyunca yapılacak harcamalara yetecek kadar para bulunmalıdır. Son 3 ay içerisindeki hesap hareketlerini içermelidir.
  • Otel rezervasyonu: Konaklama bedelinin %30’u önceden ödenmelidir.
  • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği: Anne, baba, varsa eş ve çocuk ile ilgili bilgiler bulunmalıdır.
  • Öğrenci belgesi: Başvuran kişi öğrenci ise öğrenci belgesi istenmektedir.

Bulgar vizesi başvuru evrakları başvuru yapan kişinin çalışma durumuna, Bulgaristan’a gidiş amacına ve konaklama durumuna göre değişmektedir.

Bulgaristan Vize Takip İşlemleri İzmir’den Nasıl Yapılabilir?

Bulgaristan vize takip işlemleri İzmir’den aracı kurum üzerinden yapılmaktadır. Konsolosluktan yapılacak başvuruları takip etmek mümkün değildir.

Bulgaristan vizesinin türü C tipi ise, başvuru takibini VFS İzmir vize merkezi üzerinden yapılabilmek mümkündür. VFS Bulgaristan C tipi vize başvurularında aracı kurum olarak görev almaktadır. Bulgaristan D tipi vize işlemleri konsolosluktan yapılmaktadır. Bulgaristan Konsolosluğu İzmir vize takip, D tipi vizeler için mümkün değildir. D tipi vizelerin başvuru sonucu, Bulgaristan İstanbul Konsolosluğu tarafından onaylandıktan sonra mail olarak gönderilmektedir.

Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan Vizesi Danışmanlık Hizmeti İzmir’de Nereden Alınabilir?

Bulgaristan vizesi danışmanlık hizmeti İzmir’de vizem.net üzerinden alınabilmektedir. Vizem.net hem C tipi hem de D tipi Bulgaristan vize başvurularında danışmanlık hizmeti veren bir akredite acentedir. Bulgaristan vize acenta İzmir bölgesinde yaşayan kişilerin vize başvuru işlemlerini kolaylaştırmaktadır.

Paylaş: