Bulgaristan Online Vize Başvurusu

Bulgaristan Online Vize Türleri ve Başvuru Süreçleri 2023

Bulgaristan vize başvurusu online olarak yapılamamaktadır. Bulgaristan vize başvurusu için online olarak randevu alınabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Bulgaristan C tipi vize başvuruları için gerekli evrakların merkez ofisine postalanması, vize başvuru işlemlerinin tamamlanması için yeterlidir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Online Vize Randevu Bulgaristan için Nasıl Alınır?

Bulgaristan online vize randevuları, VFS Global üzerinden oluşturulmaktadır. Bulgaristan C tipi vize türü, başvuru sahibi tarafından belirlendikten sonra, VFS Global üzerinden Bulgaristan vize başvuru formunun çıktısı alınarak tükenmez kalemle doldurulur. VFS Global üzerinden başvuru sahibi adına üyelik oluşturularak ikamet edilen ile göre bir VFS Global Bulgaristan Başvuru Merkezine randevu oluşturulur.

Bulgaristan vize randevusu, hafta içi 08.30 - 08.45 ve 14.30 - 14.45 saatleri arasında alınabilmektedir. Randevu saatlerine geç kalınması durumunda, VFS Global üzerinden yeniden randevu oluşturulması gerekmektedir. Randevu gününde Bulgaristan vizesi için gereken belgelerin ve Bulgaristan vize başvuru formunun, başvuru sahibi tarafından şahsen teslim edilmesi ve akabinde vize işlemlerinin başlatılması gerekmektedir.

Bulgaristan Konsolosluğu Üzerinden Online Vize Randevusu Alınabilir Mi?

Hayır, online vize randevusu Bulgaristan Konsolosluğu üzerinden alınamamaktadır. Bulgaristan vizesi için online randevu başvuruları VFS Global üzerinden yürütülmektedir.

Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan Vize Başvuru Formu Online Olarak Doldurulabilir Mi?

Hayır, Bulgaristan vize başvuru formunun çıktı alınarak elle doldurulması gerekmektedir. Bulgaristan vize başvuru formunun, başvuru sahibi tarafından tükenmez kalemle İngilizce ya da Türkçe olarak doldurulması ve imzalanması gerekmektedir.

Başvuru sahibi tarafından çıktısı alınarak eksiksiz ve tutarlı bilgilerle doldurulan Bulgaristan vize formu üzerine, başvuru sahibine ait 35 mm x 45 mm boyutlarda biyometrik bir fotoğrafın eklenmiş olması gerekmektedir.

Bulgaristan Vize Ücreti Online Olarak Ödenebilir Mi?

Bulgaristan vize harcı ödeme işlemlerinde online ödeme yöntemi bulunmamaktadır. Şahsen yapılacak başvurularda vize harç ödemelerinin öncelikle ilgili Bulgaristan dış temsilciliğinin banka hesabına yatırılması, bankadan alınacak ödeme dekontu ile Bulgaristan vize başvurusu esnasında aracı kurum ve diğer ücretlerin yatırılması gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Bulgaristan vizesi başvurularında tüm ödemeler başvuru sahibi adına gerçekleştirilmektedir.

Bulgaristan Online Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Bulgaristan online vize takip işlemi, VFS Global üzerinden yapılabilmektedir. VFS Global Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi tarafından başvuru sahibine verilen fatura veya makbuzda bulunan referans numarası ve başvuru sahibinin soyadı girilerek Bulgaristan online vize takip işlemi yapılabilmektedir.

Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan Konsolosluğu Üzerinden Online Vize Takip İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bulgaristan D tipi vize başvurularında, başvuru sahibinin ikamet ettiği ile göre doğrudan Bulgaristan Konsolosluğuna giderek başvuru yapması gerekmektedir. Bulgaristan Konsolosluğunun online vize takip sistemi bulunmamaktadır.

VFS Global, Bulgaristan Konsolosluğu tarafından Bulgaristan vize işlemlerini yürütmekle yetkilendirilmiş tek kuruluştur.

Paylaş: