Bulgaristan Vize Takip ve Biyometri İşlemleri

Bulgaristan Vize Takip ve Biyometri İşlemleri

Bulgaristan vize takip ve biyometri işlemleri, başvuru yapılan vize türüne ve şahsen veya aracı bir kurum üzerinden başvuru yapılması durumlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bulgaristan vize takibi Konsolosluklar veya Bulgaristan Konsolosluklarının yetkilendirdiği aracı kurum üzerinden yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda, Bulgaristan vize takip işlemleri 5 aşamalı bilgilendirme mesajları ve online takip ile yapılabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Bulgaristan Vize Takibi Hangi Tür Vizeler için Yapılabilir?

Bulgaristan vize takibi yapılabilen vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Bulgaristan C tipi vizeler: Bulgaristan’da 90 günden kısa bir süre kalacak kişilerin alması gereken vize türüdür. Bulgaristan C tipi vize başvurusu ve vize takibi yetkili aracı kurum üzerinden yapılabilmektedir. Bulgaristan C tipi vizeleri turistik vize, aile veya arkadaş ziyareti vizesi, iş gezisi vizesi, bilimsel araştırma/ kültür/ spor etkinlikleri vizesi, kamyon sürücüsü vizesi, transit vize ve tıbbi tedavi vizesi gibi 90 günden kısa bir süre Bulgaristan’da kalmayı gerektiren sebepler için verilen vize türlerini kapsamaktadır.
 • Bulgaristan D tipi vizeler: Bulgaristan’da 90 günden uzun bir süre kalacak kişilerin alması gereken vize türüdür. Bulgaristan D tipi vize başvurusu ve vize takibi Konsolosluk veya Büyükelçilik üzerinden yapılabilmektedir. Bulgaristan D tipi vizeleri çalışma vizesi, eğitim vizesi, aile birleşimi vizesi gibi Bulgaristan’da 90 günden fazla ikamet etme izni veren vize türlerini kapsamaktadır.
Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan Kısa Süreli (C Tipi) Vize Takibi Nasıl Yapılır?

Bulgaristan kısa süreli (C tipi) vize takibi şahsen yapılan başvurularda yetkili aracı kurumun internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda Bulgaristan vize takibi yapılabilmesi için sadece Bulgaristan vizesi için gerekli evrakların merkez ofise gönderilmesi yeterlidir, tüm başvuru ve takip işlemleri Bulgaristan vize departmanı tarafından yönetilmektedir.

Bulgaristan Uzun Süreli (D Tipi) Vize Takibi Nasıl Yapılır?

Bulgaristan uzun süreli (D tipi) vize takibi Konsolosluklar üzerinden yapılmaktadır, Bulgaristan D tipi vize başvurularının şahsen Konsolosluğa giderek yapılması gerekmektedir.

Vizem.net, Bulgaristan uzun süreli (D tipi) vize takip işlemleri için danışmanlık hizmeti veren Türkiye’deki akredite kuruluştur.

Bulgaristan Aile Birleşimi Vizesi Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Bulgaristan aile birleşimi vizesi takip işlemleri Konsolosluk üzerinden yapılmaktadır, Bulgaristan aile birleşimi vizesi D tipi vize kategorisinde olduğu için vize başvurusunun şahsen Konsolosluğa giderek yapılması gerekmektedir.

Bulgaristan aile birleşimi vizesi takip işlemleri Vizem.net danışmanlığında yapılabilmektedir.

Bulgaristan Vize Takibi Hangi İllerden Yapılabilir?

Bulgaristan vize takibi yapılabilen iller, şahsen aracı kurum üzerinden yapılacak başvurular için aşağıda listelenmiştir.

 • Ankara
 • Antalya
 • Bodrum
 • Bursa
 • Edirne
 • Gaziantep
 • İstanbul
 • İzmir
 • Trabzon

Vizem.net üzerinden Bulgaristan vize takip işlemleri 81 ilde ikamet eden vatandaşların ofise gelmesine gerek kalmaksızın evrakların gönderilmesi ile yapılabilmektedir.

Bulgaristan Vize Takibi İstanbul’dan Nasıl Yapılır?

Bulgaristan vize takibi İstanbul’dan, başvuru yapılan vize türüne göre Bulgaristan Başkonsolosluğu veya aracı kurum olan VFS İstanbul Ofisi üzerinden yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılacak Bulgaristan vize başvuruları için gerekli evrakların aşağıdaki adrese postalanması gerekmektedir.

 • Vizem.net Merkez Ofis: Barbaros Mah. Halk Cad. No:8/A K:2 Palladium Ofis Binası, Ataşehir/ İstanbul

Bulgaristan kısa süreli (C tipi) vize başvurusunun VFS İstanbul ofisine şahsen giderek yapılması gerekmektedir. 90 günden uzun sürecek seyahatlerde Bulgaristan vize işlemleri istanbul için Başkonsolosluk üzerinden yapılmaktadır.

Bulgaristan Vize Takip İşlemleri Ankara’dan Nasıl Yapılır?

Bulgaristan vize takip işlemleri Ankara’dan, başvuru yapılan vize türüne göre Bulgaristan Büyükelçiliği veya aracı kurum olan VFS Ankara vize başvuru merkezi üzerinden yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılacak Bulgaristan vize başvuruları için gerekli evrakların aşağıdaki adrese postalanması gereklidir.

 • Çankırı Caddesi Vakıf İşhanı 67 K5 D8, Altındağ/ Ankara

Bulgaristan kısa süreli (C tipi) vize başvurusunun VFS Ankara vize başvuru merkezine şahsen giderek yapılması gerekmektedir. Ankara Bulgaristan vizesi başvurularının 90 günden uzun seyahatler için Büyükelçilik üzerinden yapılması gerekmektedir.

Bulgaristan Vize Takip İşlemleri Edirne’den Nasıl Yapılır?

Bulgaristan vize takip işlemleri Edirne’den, başvuru yapılan vize türüne göre Bulgaristan Konsolosluğu veya aracı kurum olan VFS Edirne vize başvuru merkezi üzerinden yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Bulgaristan vize başvurularında, gerekli evrakların aşağıdaki adrese postalanması gerekmektedir.

 • Barbaros Mah. Halk Cad. No:8/A K:2 Palladium Ofis Binası, Ataşehir/ İstanbul

Bulgaristan kısa süreli (C tipi) vize başvurusunun VFS Edirne vize başvuru merkezine şahsen giderek yapılması gerekmektedir. Edirne Bulgaristan vizesi başvurularının 90 günden uzun seyahatler için Konsolosluk üzerinden yapılması gerekmektedir.

Bulgaristan Vize Takip İşlemleri İzmir’den Nasıl Yapılır?

Bulgaristan vize takip işlemleri İzmir’den, C tipi vize başvurularında VFS İzmir vize başvuru merkezi üzerinden, D tipi vize başvurularında Bulgaristan Büyükelçiliği/ Konsolosluğu üzerinden yapılabilmektedir. Bulgaristan kısa süreli (C tipi) vize başvurularının İzmir’den, VFS İzmir vize başvuru merkezine giderek yapılması gerekmektedir.

VFS İzmir vize başvuru merkezi; Akdeniz Mah. Akdeniz Cad. Reyent İş Hanı, No:1/C Konak/İzmir’de bulunmaktadır.

Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan Konsolosluğu Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Bulgaristan Konsolosluğu vize takip işlemi online olarak yapılamamaktadır, Konsolosluk ile iletişime geçmek gerekmektedir.

VFS Global Üzerinden Bulgaristan Vize Takip İşlemleri Nasıl Yapılır?

VFS Global üzerinden Bulgaristan vize takip işlemleri online olarak yapılabilmektedir. VFS Global Bulgaristan vize takip işlemleri çevrimiçi olarak https://www.vfsvisaonline.com/Global-Passporttracking/ adresinden, doğum tarihi ve başvuru referans numarası bilgileri girilerek yapılabilmektedir.

VFS Global Bulgaristan vize takip internet sayfası aşağıda gösterilmiştir.

Bulgaristan Vize Takip Referans Numarası Ne İşe Yarar?

Bulgaristan vize takip referans numarası VFS Global sistemi üzerinden vize sürecinin takip edilebilmesine yaramaktadır. Bulgaristan vize işlemi takip belgesi başvuru esnasında teslim edilmekte ve vize takip referans numarası bu belge üzerinde yer almaktadır.

İdata Üzerinden Bulgaristan Vize Başvuru Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

iDATA üzerinden Bulgaristan vize başvuru takip işlemi yapılamamaktadır. Bulgaristan vize başvurularında VFS Global yetkili aracı kurum olarak hizmet vermektedir.

Bulgaristan vize başvuru takip işlemi C tipi (90 günden kısa süreli) vizeler için VFS Global internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Bulgaristan vize sorgulama VFS Global internet sitesi üzerinden, doğum tarihi ve başvuru referans numarası bilgilerini girerek yapılabilmektedir.

Paylaş: