Bulgaristan Vize İşlemleri Yapan Şirketler

Bulgaristan Vize İşlemleri Yapan Şirketler

Türkiye’de Bulgaristan vize işlemleri yasal olarak vizem.net’in de aralarında bulunduğu 17 akredite acente aracılığı ile yapılabilmektedir. Ayrıca aracı kurum vasıtasıyla evrak ve dilekçeler şahsen doldurularak başvuru yapılabilir. Multi özellikli (MEV) Schengen vizesine sahip T.C vatandaşları Bulgaristan’a bu vizelerle giriş yapabilirken Bulgaristan vizesi ile Schengen ülke birliğindeki ülkelere 2021 yılı itibariyle giriş yapılamamaktadır.

2017 yılından itibaren Bulgaristan vize işlemleri için Türkiye’den yapılan başvuru istatistikleri aşağıdaki gibidir.

Başvuru Yapılan Dış Temsilcilik201720182019
Ankara Büyükelçiliği299154337047
İstanbul Başkansolosluğu150851224011858
Bursa Başkonsolosluğu11840104348159
Edirne Konsolosluğu858169557996
Toplam Başvuru:384973506335060

Yıllara göre başvuru onay oranı Türkiye geneli %91.2’dir. Bu 3 yıl için vizem.net danışmanlığında yapılan toplam başvuru sayısı ise 6021 olup onaylanma oranı %98,72 ile Türkiye’de Bulgaristan vize işlemleri yapan akredite acenteler arasında en yüksek onay oranına sahiptir. İl il Bulgaristan vize aracı firma bilgileri aşağıda verilmiştir.

Bulgaristan Vize İşlemleri İstanbul

Bulgaristan vize işlemleri İstanbul’da birisi ana merkez ve diğeri evrak toplama ve toplantı merkezi olmak üzere 2 adres üzerinden yürütülmektedir.

Bulgaristan Vize İşlemleri İstanbul Merkez Ofis

Barbaros Mah. Halk Cad. No:8/A K:2 Palladium Ofis Binası Ataşehir / İstanbul
Telefon: 0216 706 5586 / 0850 241 1868

Bulgaristan Vize İşlemleri İstanbul Şube

Barbaros mah. Zaloğlu Cad. 9/B 34746 Ataşehir/İstanbul
Telefon: 0216 706 5586

Ankara Bulgaristan Vizesi Başvuru Merkezi

Vize Ön Başvuru Formu

Ankara Bulgaristan Vizesi Başvuru Merkezi

Ankara Bulgaristan vizesi başvuru merkezi, evrak toplama merkezi olarak çalışmaktadır. D vizeleri için konsolosluk randevularında saha ekibinden bir personel refakat etmektedir. İlgili personele 7 gün 09:00-20:00 saatleri arasında ulaşım sağlanabilen şahsi cep telefon numarası ayrıca verilmektedir.

Ankara Bulgaristan Vize Merkezi İletişim Bilgileri

Adres: Çankırı Caddesi Vakıf İşhanı No:67
K5 D8 Altındağ Ankara 06080
Telefon: 0312 963 1473

Bursa Bulgaristan Vizesi Başvuru Merkezi

Bursa Bulgaristan Vizesi Başvuru Merkezi

Bursa Bulgaristan Konsolosluğu vize başvuruları için tüm Türkiye’den başvuru alabilmektedir. Bu yüzden Bursa Bulgaristan vizesi için başvurular doğrudan vizem.net Bursa şubesi aracılığı ile yapılabilir. Vize onay süresi bakımından yılın çoğu döneminde Bursa’dan yapılan başvurular 1-2 gün daha erken onaylanmaktadır.

Bursa Bulgaristan Vize Merkezi İletişim Bilgileri

Adres: Hürriyet Mah. 1. Hürriyet Cad. No:81-85
Osmangazi Bursa 16170
Bursa Telefon: 0224 322 0512

Edirne Bulgaristan Vizesi Başvuru Merkezi

Edirne Bulgaristan Vizesi Başvuru Merkezi

Bulgaristan kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. Bu yüzden Edirne’de ikamet eden T.C vatandaşları da planlanmış seyahatlerinden önce Bulgaristan vizesi almakla yükümlüdür. Vizem.net Edirne Bulgaristan vizesi başvuru merkezi evrak toplama merkezi olarak hizmet vermektedir. Gerekli başvuru evrakları İstanbul merkez ofiste hazırlandıktan sonra başvuru en kısa sürede tamamlanarak Bulgaristan vizesi başvuru sahibine gönderilmektedir.

Edirne Bulgaristan Vizesi Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

Adres: İstasyon mah. Şehit Emniyet Müdürü Ertan Nezihi Turan cad. No:46
Merkez/Edirne 22100
Edirne Telefon: 0850 241 9783

Mersin Bulgaristan Vizesi Başvuru Merkezi

Mersin’den yapılacak Bulgaristan vize başvuruları Bulgaristan Ankara Büyükelçilinden yapılmaktadır. Mersin vize başvuru merkezinin bilgileri aşağıda verilmiştir.

Adres: Mahmudiye Mah. 4810 Sk. Öztürk Plaza No:56/3 Akdeniz Mersin
Telefon: 0850 241 1868

Sık Sorulan Sorular

Bulgaristan vizesi aracı firma, acente ve turizm şirketleri ile ilgili merkezimize en sık soruların yanıtlarına aşağıda yer verilmiştir.

Bulgaristan Vizesi Nereden Alınır?

Bulgaristan vizesinin nereden alınacağı konusunda internette kötü niyetli hazırlanmış birçok yanıltıcı bilgi bulunmaktadır.

Şahsi olarak başvuruyu gerçekleştirmek ve evrakları hazırlamak isteyen kişiler Bulgaristan vizesi aracı firma (VFS) üzerinden şahsen giderek başvuru yapabilir.

Acente üzerinden başvuru yapmak bu süreçte zaman ve maliyet avantajı sağladığından çoğunluk başvurularını yetkili acenteler üzerinden gerçekleştirmektedir. Türkiye genelinde vizem.net’in de dahil olduğu (Vizem.net bir VZM Group iştirakidir) 17 yetkili acente bulunmaktadır.

Kurumsal olmayan ve akreditasyonu bulunmayan kişiler aracılığı ile yapılan başvurular sonunda çeşitli mağduriyetler doğabilmektedir.

Bulgaristan Vizesi Aracı Firması

Bulgaristan Vizesi Aracı Firması Hangi İllerde Var?

Kişisel başvurular için Bulgaristan vizesi aracı firmasına şahsen gitmek gerektiğinden ikamet iline göre bu firmanın en yakın ofisine fiziken gitmek gerekmektedir. Bulgaristan vizesi aracı firması VFS Global’in aşağıdaki 2021 yılı itibariyle aşağıdaki illerde başvuru ofisleri bulunmaktadır.

 1. Bursa
 2. Edirne
 3. İzmir
 4. İstanbul Anadolu
 5. İstanbul Avrupa
 6. Ankara
 7. Gaziantep

Vizem.net üzerinden yapılacak başvurularda fiziken ofise gelinmesine gerek kalmaksızın başvuru gerekli evrakların gönderilmesi ile başlatılabilir.

Bulgaristan Turizm Acentaları Hangileridir?

Türkiye’den düzenli olarak Bulgaristan’a tur düzenleyen Bulgaristan turizm acentaları aşağıda verilmiştir. Vizem.net 2021 itibariyle Türkiye genelinde 18 turizm acentesinin Bulgaristan seyahatlerindeki vize başvurularını gerçekleştirmektedir.

2020 yılında Covid-19 salgını sebebiyle birçok acente Bulgaristan’a seyahat düzenlememiş ve bazı Bulgaristan merkezli acenteler Türkiye ofislerinin faaliyetlerine son vermiştir.

 1. Koşukavak Turizm
  Gebze ve İstanbul’da olmak üzere 2 ofisi bulunmaktadır kültür turizmi alanında Bulgaristan’a en fazla yolcu taşıyan turizm acentaları arasında yer almaktadır.

 2. Tez Tour
  Bulgaristan merkezli ve daha çok turistik seyahatler için otel konaklaması dahil seyahat düzenlerler.

 3. Anidel Travel
  Rousse merkezli Bulgaristan seyahat acentesidir. Otel rezervasyonları, kongre turizmi, kültür turları için hizmet vermektedir.

 4. Tempora Travel
  Otel rezervasyonları, iş toplantı organizasyonları, kültürel ve spa-wellnes turizmi konusunda 15 yıldan fazla deneyimi bulunan Bulgaristan turizm acentesidir.
  ABTTA üyesi ve Türkiye’de temsilcilikleri bulunan diğer turizm acentelerine aşağıda yer verilmiştir.

 5. Albena Tour PLC
 6. Bohemia Ltd.
 7. Viya Holday LTd.

Bulgaristan Vize Şirketleri’ne Güvenilir Mi?

Bulgaristan konsolosluğu ile akreditasyonu bulunan Bulgaristan vize şirketleri başvuran kişi adına ilgili Bulgaristan Konsolosluklarına ya da Ankara Büyükelçiliğine yasal olarak başvuruda bulunabilir.

Toplam 17 akredite acente arasında Vizem.net 2020 yılında başvuru onay oranı bakımından birinci başvuru sayısı bakımından ikinci en büyük acentedir. Yasal olarak 17 akredite Bulgaristan vize şirketi bulunsa da kurumsal olmayan birçok acente ya da şahıs başvuru sahiplerini yanıltabilmektedir.

Bu kişilere herhangi bir ödeme yapmadan önce TURSAB kaydı ve akreditasyonlarının sorgulanması daha sonradan doğabilecek mağduriyetlerin önüne geçebilir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: