Bulgaristan Yeşil Sigorta Fiyatları

Bulgaristan Yeşil Sigorta Fiyatları 2021

Yeşil Kart, olarak da bilinen yeşil sigorta bu sisteme üye olan ülkelerde geçerli olmak üzere düzenlenen motorlu taşıtlar sigortasıdır. Araçla yurt dışına gitmek isteyen kişiler o ülke sınırları içerisinde karıştıkları olası kazalar için karşı tarafı korumak adına bu sigortaya tabidir.

Bulgaristan yeşil sigortası Türkiye’de düzenlenen trafik sigortasının eki niteliğinde ve Bulgaristan’da olası kazalara karşı aracın sigortalı olduğunu gösteren belgedir. Bulgaristan’da yürürlükte olan trafik sigortası limitleri, kapsam ve mevzuat çerçevesinde teminat vermektedir. Bulgaristan’a kara yolu ile yapılacak seyahatler için yeşil kart sigortası yaptırılması zorunludur.

Bulgaristan yeşil kart sigorta fiyatları ise acenteden acenteye ve ülkeden ülkeye değişebilmektedir. Bulgaristan’a gidecek olan kişiler için alternatif Bulgaristan Yeşil sigortası fiyatları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Bulgaristan Yeşil Sigorta Fiyatları (Türkiye)

Türkiye’den yaptırılacak Bulgaristan yeşil sigorta ücretleri Turing ve Otomobil Kurumu taşıtlar bürosu tarafından belirlenmekte ve diğer acenteler tarafından da satışa sunulmaktadır. 2019 yılında diğer Avrupa ülkeleri ile rekabet edebilmek açısından indirime gidilmiştir. Aracın ruhsat bilgileri, geçerli ve geçerli olacağı tarihler verilerek poliçe kesilebilmektedir.

Kişisel verilerin korunması açısından internet üzerinden yeşil sigorta satışı yapılamamaktadır.

Aşağıda vizem.net in uyguladığı Bulgaristan yeşil sigorta fiyatları 2020 yılı için detaylı olarak verilmiştir. 2021 yılı fiyatları henüz değişmemiştir.

SüreOtomobil / JeepMinibüsKamyon / Tır
15 Gün47,25 EUR105,00 EUR262,50 EUR
1 Ay59,06 EUR131,25 EUR328,13 EUR
2 Ay82,69 EUR183,75 EUR459,38 EUR
3 Ay106,31 EUR236,25 EUR590,63 EUR
4 Ay129,94 EUR288,75 EUR721,88 EUR
5 Ay153,56 EUR341,25 EUR853,13 EUR
6 Ay177,19 EUR393,74 EUR984,38 EUR
1 Yıl236,25 EUR500,00 EUR1312,50 EUR

Türkiye’de yaptırılan yeşil sigorta fiyatları Bulgaristan için yukarıda verilmiştir. Yıllık sigorta yaptırımında 5. Yıldan itibaren %10 hasarsızlık indirimi alınabilmektedir.

Yeşil sigortaya sahip şirket üzerine kayıtlı araçlar için yeşil sigorta bedelleri gider olarak muhasebeleştirilebilir.

Vizem.net aracılığı ile yapılan sigorta ücretleri 6 aya kadar taksitlendirilebilir. Bilgiler alındıktan sonra yeşil kart sigortasının poliçesi kişinin istediği adrese posta yolu ile gönderilir. Vizem.net aracılığı ile alınacak yeşil sigorta için planlanan seyahatten en az 4 iş günü önce başvurulması gerekmektedir. Gönderilen yeşil kart gümrük kapısında bekleme yapılmadan geçilmesine yardımcı olur.

Başvuru ve bilgi için: 0850 241 1868

Yeşil Sigorta Bulgaristan Sigorta Acente Ücretleri

Fiyat avantajı sağlamak için yeşil sigortalar Bulgaristan’daki acente üzerinden de kestirilebilmektedir. Vizem.net burada aracı görevindedir ve kesilen sigortanın sigortalıya ulaşması için garantördür. Her ne kadar Bulgaristan’dan yeşil sigorta yaptırmak fiyat avantajı sağlasa da fiziksel sigorta poliçesinin adrese ulaşması daha uzun süreceğinden planlanan seyahatten en az 10 iş günü önceki başvurular alınmaktadır. Aşağıdaki tabloda süreye göre yeşil sigorta fiyatları verilmiştir.

SüreFiyat
15 Gün-
1 Ay44 EUR
2 Ay-
3 Ay81 EUR
4 Ay-
5 Ay-
6 Ay147 EUR
1 Yıl202 EUR

Express kargo ücreti ödeyerek planlanan seyahate 3 iş gününe kadar başvuru yapılabilir. Express kargo ücreti ekstra 6 EUR olarak uygulanır. Yeşil sigorta yaptırılan motorlu taşıt 30000 Euro ya kadar olası kazalar için verilecek hasarları teminat altına alır.

Bulgaristan sigorta fiyatları havale yöntemi ile alınır. Bulgaristan sigorta şirketleri tarafından kesilen yeşil sigorta için kredi kartı ödemesi ve taksitlendirme yapılamamaktadır.

Başvuru ve Bilgi İçin: 0850 241 1868

Bulgaristan Sigorta Şirketleri

Vizem.net 3 farklı Bulgaristan sigorta acentesi ile ortak çalışmaktadır. Kişisel bilgiler alındıktan sonra 3 ayrı Bulgaristan sigorta acentesinden fiyat sorgulaması gerçekleştirilir. Bu sigorta şirketleri de kendi içlerinde Armeec, DZI, Bull INS, DallBokk, OZK, Bulstrad, Uniqa, ve Lev Ins Bulgaristan Sigorta şirketlerinden fiyat çalışması yapıp en iyi oranı sunarlar. Bulgaristan’da her sigorta şirketi yabancı plakalı araçlar için yeşil kart sigortası vermemektedir. Bulgaristan sigorta şirketleri üzerinden alınan yeşil sigorta poliçelerinin geçerli olduğu ülkeler Türkiye’de yapılan sigortalardan daha kısıtlıdır.

Önemli Not: Bulgaristan’dan alınan yeşil sigorta ile İsrail, İran, Fas, Moldova, Makedonya, Karadağ, Rusya, Sırbıstan, Tunus, Ukrayna, Arnavutluk, Bosna Hersek, Belarus, Andora ülkelerine giriş yapılamazken Türkiye’den alınan yeşil sigorta ile bu ülkelere giriş sağlanabilir. Seyahat sırasında yukarıdaki ülkelere giriş yapacak kişilerin Bulgaristan yeşil sigortalarını Türkiye’den almaları tavsiye edilmektedir. Aksi halde yukarıdaki ülkelerin sınır kapılarında yeniden sigorta için ödeme yapmaları gerekmektedir. Ayrıca Bulgaristan’a araçla gidilecekse Bulgaristan vignette (yol kullanım) ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

Yeşil Sigorta Hangi Ülkelerde Geçerli?

Yeşil sigorta tüm Avrupa Ekonomik Alanı içerisindeki ülkeler dahil olmak üzere dünya genelinde toplam 47 ülkede kullanılmaktadır. Türkiye’den kestirilen yeşil kart sigortası toplam 43 ülkede geçerlidir. Yeşil sigortanın geçerli olduğu ülkeler poliçe üzerinde ülke kodları ile belirtilmiştir. Türkiye’den alınan yeşil sigorta Türkiye’de geçerli olmayıp Türkiye Cumhuriyeti toprakları içerisinde karışılan kazalar için teminat sağlamaz.

Gümrük Kapıları Yeşil Sigorta Uygulaması

Gümrük kapılarında yurt dışında geçerli yeşil sigorta alınabilmektedir ancak dönem yoğunluğu ve geçiş saatine bağlı olarak 3 saate kadar beklemek zorunda kalınabilir. Bu yüzden gümrüğe girmeden yeşil kartın bulunması gümrük işlemleri sırasında zaman tasarrufu sağlar.

Hamzabeyli Yeşil Sigorta İşlemleri

Hamzabeyli sınır kapısı Edirne ilinin Lalapaşa ilçesindedir. Edirne merkeze 43.1 km uzaklıktadır. Vizem.net Hamzabeyli Gümrük kapısında Bulgaristan yeşil sigorta hizmeti vermektedir. Hamzabeyli yeşil sigorta işlemleri Edirne’deki ortak çalışılan acente üzerinden organize edilmektedir. Hamzabeyli yeşil sigorta işlemleri için saat 20:00 ye kadar yukarıdaki fiyatlar geçerli olup 20:00’den sonra 80 TL kurye bedeli alınmaktadır. 20:00 den sonraki ödemeler sadece nakit ya da havale yöntemi ile yapılabilmektedir. Kurye ile gümrük kapısında teslimat 30 dk içerisinde yapılabilmektedir.

Hamzabeyli Yeşil Sigorta işlemleri için 7 Gün 24 saat aşağıdaki numara alınarak poliçe kestirilebilir.

Hamzabeyli Yeşil sigorta Destek Hattı: 0532 714 5710

Dereköy Sınır Kapısı Yeşil Sigorta İşlemleri

Dereköy sınır kapısı Kırklareli ilinde bulunmakta ve yoğunluk bakımından diğer Bulgaristan sınır kapılarına göre düşük yoğunluktadır. Ancak döneme bağlı olarak yoğunluk yaşanmakta uzun araç kuyrukları oluşabilmektedir. Dereköy sınır kapısı yeşil sigorta işlemleri Kırklareli üzerindeki sigorta acentesi üzerinden yapılmaktadır.

Dereköy yeşil sigorta işlemleri için saat 22:00’ye kadar yukarıdaki fiyatlar geçerli olup 20:00’den sonra 50 TL kurye bedeli alınmaktadır. 20:00 den sonraki ödemeler sadece nakit ya da havale yöntemi ile yapılabilmektedir.

Dereköy sınır kapısı yeşil Sigorta işlemleri için Dereköy sigorta şirketinde 7 Gün 24 saat aşağıdaki numaradan hizmet verilmektedir. Kurye ile gümrük kapısında teslimat 20 dk içerisinde yapılabilmektedir.

Dereköy sınır kapısı yeşil sigorta telefon numarası: 0532 714 5710

Kapıkule Sigorta Acentasi

Kapıkule Sınır Kapısı Yeşil Sigorta İşlemleri

Kapıkule’de yıllık araç trafiği 400.000 civarındadır. Türkiye’nin kara sınırlarından geçen tüm araçların % 35’i ve tüm yolcu trafiğinin %42’si bu kapıdan gerçekleşmektedir. 2020’de Covid-19 salgını sebebiyle bu rakam düşmüş olsa da yüksek yoğunluğa sahip sınır kapısıdır. Bu yüzden sınır kapısına gelmeden yeşil sigorta işlemlerinin tamamlanmış olması önerilmektedir. Kapıkule sınır kapısı yeşil sigorta işlemleri Edirne’deki acente üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Kapıkule sınır kapısı yeşil Sigorta işlemleri için 7 Gün 24 saat aşağıdaki numara alınarak poliçe kestirilebilir. Poliçe kapıkule sınır kapısında 30 dk içerisinde teslim edilmektedir.

Kapıkule sınır kapısı yeşil sigorta telefon numarası: 0532 714 5710

Diğer Bulgaristan Vize ve sigorta işlemleri için: 0850 241 1868

Paylaş: