Çekya İzmir Konsolosluğu

Çek Cumhuriyeti İzmir Konsolosluğu İletişim ve Güncellemeleri

Çek Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti ile Çek Cumhuriyeti arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi konusunda sorumludur. Çekya Konsolosluğu İzmir ayrıca Türkiye’de bulunan Çek Cumhuriyeti vatandaşlarının resmi işlemlerini gerçekleştirmektedirler. Çek Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosluğunun vize verme yetkisi bulunmamaktadır.

Çek Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosluğu İzmir’in Konak ilçesinde bulunmaktadır.

Çek Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosu Kimdir?

Çek Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosu Sabri Etem Özsoy’dur. Özsoy, 2006 yılından beri fahri konsolos olarak görev yapmaktadır.

Çekya İzmir Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Çek Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosluğuna 0532 211 62 07 numaralı telefondan ulaşılabilmektedir.

Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğu İzmir Mail Adres Nedir?

Çek Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosluğu mail adresi izmir@honorary.mzv.cz’dir.

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu İzmir Resmi Web Sitesi Nedir?

Çek Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosluğunun resmi web sitesi bulunmamaktadır.

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu İzmir’de Nerededir?

Çek Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosluğu, İzmir’in Konak ilçesinde Alsancak Mahallesinde Cumhuriyet Bulvarında bulunmaktadır. 11 numaralı binanın 4. katında 11 numaralı dairede bulunan Çek Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosluğu, Kordon Yolu’na 170 metre mesafede bulunmaktadır. İzmir Kültürpark’a 1,1 kilometre mesafede bulunmakta ve yürüyerek 15 dakikada ulaşılmaktadır. Basmane Tren Garına 2,3 kilometre mesafede bulunmakta olup araç ile 12 dakikada ulaşılmaktadır. İzmir Konak Meydanına 2 kilometre mesafede bulunmakta ve araç ile 12 dakikada Çek Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosluğuna ulaşılmaktadır.

Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu Alsancak Adresine Nasıl Gidilir?

İzmir Alsancak Tren İstasyonunda inerek Çek Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosluğuna kolayca ulaşmak mümkündür. Alsancak Tren İstasyonundan 253 numaralı otobüse binilip, Dokuz Eylül Rektörlük Durağı’nda inilirse Çek Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosluğu 2 dakika yürüme mesafesinde kalmaktadır. Ayrıca Çek Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosluğu, Alsancak Tren İstasyonuna 1,6 kilometre, 20 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

İzmir Çek Cumhuriyeti Konsolosluğunda Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

İzmir Çek Cumhuriyeti Konsolosluğunda vize başvuru işlemleri yapılmamaktadır. Çek Cumhuriyeti kısa süreli ve ulusal vize başvurularında vizem.net danışmanlık hizmeti vermektedir.

Çek Cumhuriyeti İzmir Harbiye Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

VFS Global İzmir’in Konak ilçesinde, Alsancak Mahallesinde, 1375. Sokak’ta 25 numaralı binada bulunmaktadır. İzmir Çek Cumhuriyeti vize işlemleri için VFS Global yetkili acentedir.

İzmir Çek Cumhuriyeti Konsolosluğundan Nasıl Randevu Alınır?

İzmir Çek Cumhuriyeti Fahri Konsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için değil, Türkiye’de yaşayan Çek Cumhuriyeti vatandaşları için hizmet vermektedir. Çek Cumhuriyeti vatandaşlarının nüfus kaydı, evlilik, aile cüzdanı, pasaport işlemleri gibi resmi işlemleri konusunda yetki sahibi olan Çek Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosluğu telefonla aranarak randevu alınabilmektedir.

Çek Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosluğu vize işlemlerini yapmamaktadır.

Çekya vize randevu işlemleri için vizem.net hizmet vermektedir.

İzmir Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu Yetkili Vize Aracı Kurumu Hangisidir?

Çek Cumhuriyeti C tipi vizeleri için VFS Global vize evraklarının toplanması için yetkili acentedir. Vizem.net Çek Cumhuriyeti için tüm vize türlerinde vize danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Türkiye’deki Diğer Çek Cumhuriyeti Dış Temsilcilikleri Hangileridir?

Türkiye’de bulunan diğer Çek Cumhuriyeti dış temsilcilikleri aşağıda listelenmiştir.

Paylaş: