Çek Cumhuriyeti Vize İşlemleri Ankara

Çek Cumhuriyeti Vizesi Ankara Başvuru Merkezi

Çek Cumhuriyeti vizesi Ankara’da ikamet etmekte olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için, Ankara’da bulunan Çek Cumhuriyeti vize başvuru merkezleri aracılığıyla veya akredite acenteler üzerinden alınabilmektedir.

Vizem.net, Çek Cumhuriyeti ve diğer 25 Schengen ülkesi için danışmanlık vermekte olan ve %97.6 onay oranı ile onaylanma skoru en yüksek olan akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için 0850 241 1868 numaralı telefondan iletişime geçilebilir.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu Ankara’dan Nasıl Yapılır?

Çek Cumhuriyeti vize başvurusunu Ankara’dan yapmak için ilk olarak istenilen belgeler hazırlanıp vize başvuru formu doldurulmalıdır. Tüm evrakların eksiksiz ve doğru olduğundan emin olduktan sonra aracı kurumdan randevu alınmalıdır. Başvuru yapan kişiye ait son 5 yıl içerisinde alınmış bir Schengen vizesi var ise, kişinin fiziksel olarak aracı kuruma müracaat etmesine gerek kalmaksızın, evraklar vizem.net ofisine gönderilerek başvuru yapılabilmektedir. Vizem.net danışmanlığında yapılacak olan başvurularda, başvuru formu ve vize talep dilekçesi danışmanlar tarafından yazılıp hazırlanmaktadır.

Ankara’da Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu Var Mıdır?

Evet, Ankara’da Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu vardır ve büyükelçilik olarak hizmet vermektedir.

Ankara Çek Büyükelçiliği Nerededir?

Ankara Çek Büyükelçiliği adresi Kaptanpaşa Sokak, No:15, G.O.P, 06700 Ankara’dır. Çalışma saatleri Schengen vize başvuruları için çarşamba 9:30-12:30, uzun süre vize başvuru kabulü için pazartesi ve perşembe günleri 14:00-16:00 ve Çek Cumhuriyeti vatandaşları işlemleri için çalışma gün ve saatleri cuma 09:00-12:00 arasıdır.

Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Üzerinden Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği üzerinden kısa süreli olan turistik veya ziyaret vizesi gibi C tipi vize başvuruları yapılamamaktadır. Konsolosluk üzerinden D tipi vizeler için başvuru yapılabilmektedir.

Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Ankara’da Hangi Vize Türleri için Başvurulabilir?

Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ankara’ya başvuru yaparak alınabilecek olan D tipi vize türleri aşağıda listelenmiştir.

  • Schengen vizesi
  • Çalışma vizesi
  • Aile birleşimi vizesi

Ankara Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği üzerinden C tipi vize başvurusu yapılamamaktadır.

Ankara Çek Cumhuriyeti Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Oluşturulur?

Ankara Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu vize randevusu isteğe göre mail veya telefon ile iletişim yoluyla oluşturulabilmektedir. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu Ankara randevu için iletişim bilgileri mail için consulate_ankara@mzv.cz ve telefon ile iletişim için +90 312 405 69 58’dir.

Çekya Vizesi Ankara’da Nereden Alınır?

Çekya vizesi Ankara’da VFS üzerinden alınabilmektedir fakat bu merkezde sadece evrak toplama ve biyometri işlemleri yapma yetkisi olduğundan, vize onayı bu merkezde yapılmamaktadır. Vize onayı için yetkili tek kurum Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğidir.

Çekya vizesi başvuruları aynı zamanda vizem.net danışmanlığında da yapılabilmektedir. Vizem.net aracılığı ile yapılacak olan başvurularda kişinin kendisine ait son 5 yılda alınmış olan bir Schengen vizesi var ise, kişi gerekli evrakları göndererek fiziki olarak gelmeden Çekya vizesi alabilmektedir.

İdata Ankara Vize Merkezi Üzerinden Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

İdata Ankara vize merkezi üzerinden Çek Cumhuriyeti vize başvurusu yapılamamaktadır.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Merkezi Ankara Adresi Nedir?

Çek Cumhuriyeti vize başvuru merkezi Ankara adresi Kaptanpaşa Sokak No:15, G.O.P, 06700 Ankara’dır.

Ankara Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

Ankara Çek Cumhuriyeti vize başvuru merkezi çalışma saatleri çarşamba günleri yeni sistem üzerinden kayıtlı olan kişilerin kısa süreli vize başvuruların kabulü için saat 09:30-12:30 arası iken, uzun süreli vize başvurularının kabulü için pazartesi ve perşembe saat 14:00 ve 16:00 arasındadır. Çek Cumhuriyeti vatandaşı olan kişilerin işlemleri ise cuma günleri saat 09:00 ve 12:00 arasında yapılmaktadır.

Çek Cumhuriyeti Vize Randevusu Ankara’dan VFS Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Alınır?

Çek Cumhuriyeti vize randevusunun Ankara’dan VFS vize başvuru merkezi üzerinden alınabilmesi için, başvuru merkezinin internet sitesi üzerinden randevu oluşturulmalıdır.

Çek Cumhuriyeti Vize İşlemleri Ankara’da Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Çek Cumhuriyeti vize işlemleri, randevu tarihinde biyometri işlemlerinin tamamlanmasının ardından ortalama 15 gün içerisinde tamamlanmaktadır.

Paylaş: