Çekya Vizesi Ek Bilgi Formu Nasıl Doldurulur?

Çekya vizesi ek bilgi formu; başvuru sahiplerinin kişisel bilgilerine, Çekya seyahatlerine ve varsa önceden almış oldukları vizelere dair bilgilerine dair soruların yer aldığı bir formdur.

Ek bilgi formu başvuru sahipleri tarafından doldurulmalı ve başvuru dosyasına eklenmelidir. Ek bilgi formu; kısa süreli Çekya vize (turistik, ticari, aile ziyareti) başvurularının hepsinde talep edilen bir evraktır, ancak uzun süreli Çekya vize başvurularında ibraz edilmesine gerek yoktur.

Çekya Kısa Süreli Vize Başvurusu Ek Bilgi Formu Nereden İndirilir?

Çek Cumhuriyeti kısa süreli vize başvurusu ek formuna yetkili aracı kurumun web sitesi üzerinden erişilebilmektedir.

Çekya kısa süreli vize başvurusu için ek bilgi formunu buradan indirebilirsiniz.

Çekya Vizesi için Ek Bilgi Formunda İstenen Bilgiler

Çekya vizesi ek bilgi formunda 12 adet soru bulunur. Başvuruda sunulan pasaportun ilk pasaportunuz olup olmadığı, son 3 yıl içinde başka Schengen başvurusunda yapılıp yapılmadığı ve yapıldı ise yıl bilgisi, daha önce vize reddi alınıp alınmadığı ve alındı ise ülke ve zaman bilgisi, daha önce Schengen bölgesine girilip girilmediği, Schengen bölgesinde bir akrabanızın ya da arkadaşınızın bulunup bulunmadığı ve varsa isim ile adres bilgisi, 3 aydan uzun süre Schengen ülkesinde yaşanıp yaşanmadığı ve yaşandıysa zaman ile yer bilgisi, çalışma durumunuz ve sigortalı çalışan ise işe başlama tarihiniz, size seyahatinizde eşlik edecek kişilerin vize durumu veya pasaport bilgisi ve daha önce suça karışıp karışmadığınız bilgisi, ek bilgi formunda talep edilir. Son iki soruda ise 2018 yılından sonra almış olduğunuz tüm Schengen vizelerinizi ve Birleşik Krallık, ABD, İrlanda, Avustralya ile Kanada tarafından verilmiş vizelerinizi listelemeniz istenmektedir.

Ek bilgi formunun görseli aşağıda verilmiştir.

Çekya Vizesi Ek Bilgi Formu Görseli
Çekya Vizesi Ek Bilgi Formu Görseli

Formda istenen bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmekte olup aksinin yapılması halinde Çekva vize başvuruları reddedilmektedir. Formun son kısmında bulunan ilgili yere tarih atılmalı ve imzalanmalıdır.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: