Estonya Antalya Konsolosluğu

Estonya Konsolosluğu Antalya | Honorary Consulate of Estonia

Estonya Konsolosluğu Antalya’da fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. Fahri konsoloslar Dışişleri Bakanı tarafından belirli veya belirsiz bir süre karşılığında atanan, görevli olduğu süre boyunca kendisine verilen yetkileri sürdürmekle yükümlü kişilerdir.

Fahri konsolos, temsil ettiği ülkenin konsolosluk yasası ve Konsolosluk İlişkileri Hakkında Viyana Sözleşmesi’ne göre, Dışişleri Bakanı tarafınca verilen yetki kapsamında görevini sürdüren temsilcilerdir. Fahri konsolos olarak atanan bir kişi, Dışişleri Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda, bağlı bulunduğu konsolosluk bünyesinde gerçekleştirilen tüm hizmetleri, konsolosluğa yapılan destek ve yardımları ve diğer tüm görevleri rapor halinde sunmakla yükümlüdür. Konsolosluk görevlerinin yerine getirilme süresi boyunca, Estonya Konsolosluğu Antalya fahri konsolosu tarafından oluşturulan ve teslim alınan tüm belge ve kayıtlar Arşivler Kanunu’na göre muhafaza edilmektedir.

Konsolosluk ile ilgili tüm giderler fahri konsolos tarafından karşılanmaktadır. Fahri konsolos, yetkilendirildiği fahri konsolosluk bünyesinde gerekli örgütlenme ve çalışma düzenini sağlamakla görevlidir. Fahri konsoloslar Dışişleri Bakanlığı’nı konsolosluk çalışma saatleri ve diğer tüm detaylar hakkında doğru ve eksiksiz bir biçimde bilgilendirmekle yükümlüdür.

Estonya Antalya Fahri Konsolosu Kimdir?

Estonya Antalya Fahri Konsolosu, İbrahim Ethem Okudur’dur.

Antalya Estonya Konsolosluğu Yetki Alanı Hangi İlleri Kapsar?

Antalya Estonya Konsolosluğu yetki alanı aşağıdaki illeri kapsamaktadır.

  • Antalya
  • Muğla
  • Isparta
  • Burdur

Estonya Antalya Konsolosluğu Adresi Nedir?

Estonya Antalya Konsolosluğu adresi Aspendos Bulvarı No. 274, 07200 Antalya’dır.

Antalya Estonya Fahri Konsolosluğu’ndan Nasıl Randevu Alınır?

Antalya Estonya Fahri Konsolosluğu’ndan randevu almak isteyen vatandaşların telefon veya mail yolu ile konsolosluğa ulaşması gerekmektedir.

Estonya Konsolosluğu Antalya Telefon Numarası Nedir?

Estonya Konsolosluğu Antalya telefon numarası +90 242 312 00 01’dir.

Estonya Antalya Konsolosluğu Mail Adresi Nedir?

Estonya Antalya Konsolosluğu mail adresi ethem@akaytour.com’dur.

Estonya Antalya Fahri Konsoslosluğu’ndan Hangi Hizmetler Alınabilir?

Estonya Antalya Fahri konsolosluğu, sorumlu olduğu bölgelerin vatandaşlarına konsolosluk hizmeti sunmaktadır. Fahri konsoloslar; siyasi organlar, ticari kuruluşlar, yurt dışında ikamet eden vatandaşlar ve ev sahibi ülkenin vatandaşları arasındaki çoklu ve derin ilişkileri kolaylaştırmaya olanak tanıyan bir kanal görevi görmektedir ve siyasi, ticari, kültürel olmak üzere farklı alanlarda katkı sağlamaktadır. Fahri konsolosların görev ve sorumluluklarını yerine getirmek için temel hukuki bakış açısına hâkim olmalarının yanı sıra, gerekli bilgi ve pratik becerilere de sahip olmaları gerekmektedir.

Antalya Estonya Fahri Konsolosluğu’na Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Hayır, Antalya Estonya Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapılmamaktadır.

Estonya C tipi vize (kısa süreli vize) için başvuru yapmak isteyen kişiler yalnızca aracı kurum ve akredite acenteler aracılığıyla başvuruda bulunabilmektedir. Estonya D tipi vize (uzun süreli vize) başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin ise başvurularını şahsen Ankara Estonya Büyükelçiliği’nden gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Antalya Estonya Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Antalya Estonya vize başvuru merkezi, sadece C tipi vize başvurularını kabul etmektedir. Estonya D tipi vize başvuruları sadece Ankara Estonya Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır.

Antalya’dan Estonya’ya seyahat etmek isteyen ve C tipi vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar için VFS Antalya Estonya vizesi başvuru merkezi adresi, Yeşilbahçe Mah. No: 1480 Ülker Apt. No: 42 / B Muratpaşa/ Antalya’dır.

Vizem.net Antalya’dan Estonya vize başvurusu yapacak TC vatandaşları için danışmanlık ve takip hizmeti veren akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Antalya’dan Estonya’ya Turist Olarak Gitmek için Vize Nasıl Alınır?

Antalya’dan turist olarak Estonya’ya gitmek için vize almanın ilk adımı, aracı kurum üzerinden vize randevu almaktır, Estonya vize başvurusunda her başvuru sahibi için (küçük çocuk dâhil) ayrı ayrı başvuru yapılmaktadır. Antalya’dan Estonya’ya turist olarak gitmek için gerekli olan tüm evrakların listesi aracı kurumun web sayfası aracılığıyla görüntülenebilmektedir. Başvuru sahiplerinin vize başvuru formu ve diğer gerekli evraklar ile birlikte randevu günü ve saatinde vize başvuru merkezinde bulunması gerekir. Vize başvuru ücreti online olarak veya şahsen vize başvuru merkezinden gerçekleştirilebilmektedir.

Antalya’dan Estonya’ya turist olarak gitmek için başvuru sahibinin randevu saatinden en az 15 dakika önce vize başvuru merkezinde bulunması gerekmektedir. Vize başvuru merkezi tarafından Estonya turistik vize başvurusu için her başvuru sahibinden biyometrik fotoğraf ve parmak izi istenilmektedir. Vize başvurusu yapıldıktan sonra, vize durumu online olarak takip edilebilmektedir. Estonya turist vizesi başvurusu sonuçlandığında, başvuru sahibi pasaportunu vize başvuru merkezinden alabilmekte veya ek ücret karşılığında kurye aracılığıyla ulaştırılmasını talep edebilmektedir.

Türkiye’deki VFSGlobal Estonya Vize Başvuru Merkezi Estonya Konsolosluk Hizmetleri için resmi dış kaynak sağlayıcı ortağıdır.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: