Estonya Bursa Konsolosluğu

Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu | Honorary Consulate of Estonia

Estonya Konsolosluğu, Bursa’da fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. Estonya Bursa Fahri Konsolosu, Estonya Dışişleri Bakanı tarafından atanmaktadır.

Fahri konsoloslar, Türkiye’de büyükelçiliği bulunmayan bir ülkelerin konsolosluk işlemlerini yerine getirmek için o ülkeyi temsil etmektedir. Fahri konsoloslar, bazı durumlarda Türkiye’de büyükelçiliği bulunan ülkelerin resmi konsolosluğa ihtiyaç duyduğu illerde konsolosluk görevini yerine getirmektedir.

Fahri konsolosluklar, vize başvurusu hizmeti verebilmektedir ancak fahri konsolosların vize onaylama ve reddetme yetkileri bulunmamaktadır.

Estonya Bursa Fahri Konsolosu Kimdir?

Estonya Bursa Fahri Konsolosu Barış Kaya’dır.

Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu’na Nasıl Gidilir?

Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu Minareliçavuş Mah., Sedir Cd., No: 20, 16140, Nilüfer, Bursa adresinde bulunmaktadır.

Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu, Bursa Otogarına 14 km., Bursa Ulu Cami ve Bursa Valiliğine 16 km. uzaklıktadır.

Estonya Bursa Fahri Konsolosluğuna doğrudan 35/S Ekspress hat numaralı otobüs ile ulaşılabilmektedir; konsolosluk yakınlarından geçen diğer otobüs hatları ise 14/F, B34-U, B/35-K-1 ve B/35-K-2’dir.

Bursa Estonya Konsolosluğu Telefonu Nedir?

Bursa Estonya Konsolosluğu telefon numarası +90 224 411 18 00’dır.

Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu Mail Adresi Nedir?

Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu mail adresi barisk@duraner.com.tr’dir.

Bursa Estonya Konsolosluğu’nun Yetki Alanı Nedir?

Bursa Estonya Konsolosluğunun yetki alanı Bursa ilidir.

Estonya Bursa Fahri Konsoslosluğu’ndan Hangi Hizmetler Alınabilir?

Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu, yetki alanı olan Bursa ilinde yaşayan Estonya vatandaşlarının haklarını ve tüzel kişiliklerini korumakta; evlenme, boşanma, noter işlemleri, pasaport yenileme ve pasaport çıkartma gibi işlemlerini yürütmektedir. Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu, Estonya Ankara Büyükelçiliğine bağlı olarak çalışmaktadır.

Fahri konsoloslar, geleneksel diplomatların yerini alamazlar ancak siyasi organlar, ticari kuruluşlar, yurt dışında yerleşik vatandaşlar ve kabul eden devletlerin vatandaşları ile çoklu ve derin ilişkiler kurmayı kolaylaştırırlar. Fahri konsoloslar, görev ve rollerini yöneten temel yasal yönleri anlamak ve bu görev ve sorumlulukları yerine getirmek için pratik becerilere sahip olmak durumundadır. Fahri konsolosların sorumlulukları, politik, ticari ve kültürel olmak üzere farklı düzeylerde olabilmektedir.

Bursa Estonya Konsolosluğu’ndan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Hayır, Bursa Estonya Konsolosluğundan vize başvurusu yapılamamaktadır.

Bursa’da İkamet Eden Kişiler Estonya Vizesi için Nereye Başvurmalıdır?

Bursa’da ikamet eden kişiler, C tipi Estonya vizesi için aracı kurum ve akredite acenteler üzerinden başvuru yapabilmektedir. D tipi Estonya vizesine başvurmak isteyenlerin, başvurularını sadece Ankara Estonya Büyükelçiliğine şahsen yapmaları mümkündür.

Vizem.net Bursa ofisi, Hürriyet Mah., 1. Hürriyet Cad., No:81-85, Osmangazi, Bursa adresinde bulunmaktadır. Vizem.net Bursa ofisine 0224 322 0512 numaralı telefondan ve bursa.ofis@vizem.net e-posta adresinden ulaşılabilmektedir.

Bursa’da Yetkili Estonya Vizesi Aracı Kurumu Hangisidir?

Estonya C tipi vize başvuruları için VFS Global, Bursa’daki yetkili aracı kurumdur.

VFS Global Bursa vize başvuru merkezi, Kükürtlü Mah., Kükürtlü Cad., Sedef Apt., No:3 Osmangazi, Bursa adresinde bulunmaktadır. VFS Estonya Bursa vize başvuru merkezi için 0212 373 58 10 numaralı VFS Global çağrı merkezinden telefonla bilgi alınabilmektedir.

Tallinn’e Gitmek için Bursa’dan Estonya Vizesi Nasıl Alınır?

Tallinn’e gitmek için Bursa’daki yetkili Estonya vizesi aracı kurumu VFS Global’e vize başvurusunda bulunmak gerekmektedir.

Akredite acenteler aracılığıyla VFS Global’e Tallin vize başvurusu yapılabilmektedir.

Vizem.net, Bursa’dan yapılan Estonya vizesi başvuruları için danışmanlık ve takip hizmeti veren ve son 4 yıldaki vize onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: