18 Yaşın Altındakiler için Estonya Vizesi

18 Yaş Altı için Estonya Vize İşlemleri ve Güncel Evrak Listesi

Estonya vizesi, Estonya seyahatlerinde ülkenin vize politikası gereği yaştan bağımsız olarak tüm Türkiye Cumhuriyet vatandaşları tarafından alınması gereken seyahat belgesidir.

18 yaş altı için Estonya vize işlemleri, Estonya Cumhuriyeti’nin belirlediği şekilde yürütülmeli ve sunulması gereken muvafakatname ile diğer vize belgeleri istenen kriterlere uygun olarak hazırlanmalıdır.

Çocuklar için Estonya vize başvurusu: 2850 241 18 68

Çocukların Estonya Vize Başvuruları Nasıl Yapılır?

Çocukların Estonya vize başvuruları, yetkili aracı vize başvuru merkezine ebeveynleri tarafından şahsen veya vekalet verilen üçüncü bir şahıs ya da akredite acenteler aracılığı ile yapılmaktadır.

18 yaşından küçük çocuklar tek başına vize başvurusu yapamamaktadır. Anne ve babası boşanmış olan çocukların Estonya vizesi başvuruları, velayeti almış olan ebeveyn tarafından mahkeme kararını da sunularak yapılabilmektedir.

18 Yaş Altındakiler için Estonya Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

18 yaş altındakiler için Estonya vize başvuru evrakları, standart Estonya vize başvuru evraklarının yanı sıra muvafakatname ve sponsorluk belgeleridir.

Estonya vizesine başvuru yapacak 18 yaşının altındaki çocukların kendilerine ait bir pasaportlarının bulunması veya ebeveynlerinin ya da yasal vasilerinin pasaportlarına kayıtlı olması gerekmektedir.

18 yaş altı için Estonya vize başvurusunda vize formu, başvuru yapılacak çocuğun ebeveyni tarafından doğru bilgilerle, eksiksiz bir şekilde doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır.

Çocukların Estonya Vize Başvurusu için Muvafakatname

Çocukların Estonya vize başvurusu için muvafakatname, 18 yaşından küçük çocukların yalnız veya ebeveynlerinden biri ile seyahat etmesi durumunda noterden alınmaktadır.

Anne ve babası boşanmış çocukların Estonya vize başvurusunda, velayeti almış olan ebeveyni ile seyahat etmeleri durumunda dahi diğer ebeveyni tarafından imzalanmış, noter tasdikli muvafakatname ve velayeti gösteren noter onaylı mahkeme kararı sunulmalıdır.

Estonya vizesine başvuracak çocukların anne veya babasının vefat etmesi durumunda muvafakatname ile birlikte ölüm belgesinin sunulması gerekmektedir.

18 Yaş Altı Estonya Vizesi için Sponsorun Sunması Gereken Belgeler

18 yaş altı Estonya vizesi için sponsorun sunması gereken belgeler arasında sponsorun son üç aylık hesap hareketlerini gösteren kaşeli ya da ıslak imzalı olarak alınmış banka hesap dökümü ile orijinal ve güncel bir banka hesap cüzdanı yer almaktadır.

Son üç aya ait maaş bordrosu gibi sponsorun düzenli bir gelire sahip olduğunu gösteren belgeler de sponsorun sunması gereken belgeler arasındadır.

18 yaş altı Estonya vizesi başvurularında birinci dereceden bir akraba tarafından hazırlanmış ve noterde onaylanmış bir Estonya sponsor dilekçesi sunulmalıdır.

Çocukların Estonya Vize Randevusuna Gitmesi Gerekli Midir?

Çocukların Estonya vize başvurusuna, yanlarında ebeveynleri ya da VFS aracı kurumun çalışanı olmayan bir yetişkin ile gitmesi gerekmektedir.

Estonya Vizesi için Reşit Olmayanların Parmak İzi Alınır Mı?

Estonya vizesi için reşit olmayan 0-12 yaş aralığındaki çocukların parmak izi alınmamaktadır. 12-18 yaş aralığındaki çocuklar, Estonya vizesine başvururken parmak izi vermek zorundadır.

Çocuklar Estonya Vize Ücretinden Muaf Mıdır?

0-6 yaş aralığındaki çocuklar Estonya vize ücretinden muaftır; 6-12 yaş aralığındaki çocukların Estonya vizesi başvurularında indirimli vize harcı ödemesi gerekmektedir.

12 yaşından büyük çocuklar, yetişkinlerin vize başvurularında alınan standart Estonya vize başvuru ücreti ödeyerek başvurularını tamamlayabilmektedir.

Yaş ve Meslek Durumuna Göre Diğer Estonya Vizeleri Nelerdir?

Yaş ve meslek durumuna göre diğer Estonya vizeleri aşağıda listelenmiştir.

  • Öğrenciler için Estonya vizesi
  • Çalışmayanlar için Estonya vizesi
  • Çalışanlar için Estonya vizesi
  • Emekliler için Estonya vizesi
Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: