18 Yaşın Altındakiler için Fransa Vizesi

18 Yaş Altındakiler için Fransa Vize İşlemleri ve Gerekli Belgeler

18 yaş altındaki kişilerin Fransa vizesi başvurularında standart vize başvuru süreci ve gerekli vize evrakları farklılık göstermektedir.

18 yaş altındakilerin Fransa vize başvuru süreçleri ebeveynleri tarafından yürütülmekte ve özellikle istenen kriterlere uygun muvafakatname ve sponsorluk belgelerininin hazırlanması önemsenmektedir.

Fransa vize başvurusu için: 0850 241 1868

Bebekler ve Çocuklar için Fransa Vizesi Almak Gerekir Mi?

Evet, başvuru sahiplerinin yaşı fark etmeksizin tüm T.C vatandaşı bebek ve çocuklar için Fransa vizesi alınması gerekmektedir.

18 Yaşından Küçükler için Gerekli Fransa Vize Evrakları Nelerdir?

18 yaşından küçükler için gerekli Fransa vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Muvafakatname: 18 yaşından küçük çocuklar için hem anne hem de babadan noter onaylı, son 6 ay içerisinde alınan muvafakatname aslı ve fotokopisi eklenmelidir.
 • Fransa vize başvuru formu: Her bir çocuk için ayrı başvuru formu doldurulması ve ebeveynler tarafından imzalanması gerekmektedir.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği : E- devletten alınmış QR kodu bulunan nüfus kayıt örneği ibraz edilmelidir.
 • Konaklama kanıtı: Fransa’da seyahat ve konaklama durumuna ait belgeler sunulmalıdır.
 • Finansal yeterlilik kanıtı: 18 yaş altındaki çocuğun masraflarını üstlenen kişinin tüm masrafları karşılayacağına dair yazdığı dilekçenin ve bu kişiye ait finansal kaynakların eklenmesi gerekmektedir.

18 Yaş Altı Kişilerin Fransa Vizesi için Muvafakatname

18 yaş altı kişilerin ebeveynlerinin boşanmış olması, vefat etmesi, yurt dışında yaşaması ve benzeri durumlarına göre noter onaylı uygun muvafakatnamenin hazırlanması gerekmektedir.

18 yaş altı reşit olmayan çocukların tek başlarına seyahat etmeleri durumunda, her iki ebeveyni veya velisi tarafından imzalanmış, Fransa'ya seyahat etmesini onaylayan noter tasdikli ebeveyn izni ibraz edilmelidir.

Yurtdışı seyahatleri için muvafakatname noterlik sisteminde kayıtlı olup muvafatname örneği noterlik sisteminde hazır bulunmaktadır.

Çocuklar için Fransa Vize Sponsor Evrakları

Çocuklar için Fransa vizesine sponsor olan birinci dereceden akrabanın kendi vize başvurusunu yapıyormuş gibi finansal fonlarının kanıtı, banka hesap özetleri ve son üç aylık maaş bordrosu gibi gerekli gelir belgelerini beyan etmesi gerekmektedir.

Çocuklar için Fransa vize başvurusunda 18 yaş altındaki başvuru sahibinin seyahat masraflarının sponsor tarafından üstlenildiğini beyan eden, uygun formatta yazılmış Fransa vize sponsor dilekçesi teslim edilmesi zorunludur.

Çocukların Fransa Vize Başvurusu için Biyometrik Fotoğraf

Fransa vize başvurularında 6 aydan küçük bebeklerin fotoğrafları, bebek sandalyesinde yatarken veya otururken çekilebilmektedir. Çocukların Fransa vize başvurusu için biyometrik fotoğraflarında arka plan tek renkli olmalıdır.

5 yaş altındaki çocukların Schengen fotoğraflarında nötr bir ifadeye ihtiyacı yoktur ve başlarının düz olması şart olmasa da gözlerinin rengi fotoğrafta net bir şekilde görülebilmelidir. Çocukların vize başvurularında Fransa vizesi için fotoğraf ölçüsü uygun ölçülerde ibraz edilmelidir.

18 Yaşından Küçükler Fransa Vize Başvurularını Kendi Yapabilir Mi?

Hayır, 18 yaşından küçükler Fransa vize başvurularını kendileri yapamamakta, başvurular ebeveynleri veya vekalet verilen 3. bir kişi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bebekler ve Çocukların Fransa Vize Randevusuna Götürülmesi Gerekir Mi?

12 yaşından küçük çocuklar adına vize başvurusunda bulunulması halinde parmak izi bilgilerinin verilmesi zorunlu olmadığı için Fransa vize randevusuna bebekler ve çocukların gelmeleri gerekmemektedir.

12 ile 17 yaş arasındaki başvuru sahipleri için bir ebeveynin veya yasal vasinin izin vermesi ve parmak izi alınırken başvuru merkezinde hazır bulunulması talep edilmektedir.

Yaş ve Çalışma Durumuna Göre Diğer Fransa Vizeleri Nelerdir?

Yaş ve çalışma durumuna göre diğer Fransa vizeleri aşağıda listelenmiştir.

 • İşverenler için Fransa vizesi
 • SGK'lı çalışanlar için Fransa vizesi
 • Memurlar için Fransa vizesi
 • Çiftçiler için Fransa vizesi
 • Emekliler için Fransa vizesi
 • Öğrenciler için Fransa vizesi
 • Çalışmayanlar için Fransa vizesi
Paylaş: