Hollanda Marmaris Konsolosluğu

Marmaris Hollanda Konsolosluğu | Nederlands Honorair Consulaat

Hollanda Konsolosluğu Marmaris’te fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir.

Fahri konsolosluk, temelde iki ülke arasındaki ilişkilerin iyileşmesi ve ülkelerin tanıtımını sağlamak amacıyla faaliyet göstermektedir; ayrıca Türkiye’de bulunan Hollanda vatandaşlarının acil ihtiyaçlarında yardımcı olmaktadır.

Marmaris Hollanda Fahri Konsolosu Kimdir?

Marmaris Hollanda Fahri Konsolosu Murat Azgun’dur.

Hollanda Marmaris Fahri Konsolosluğu Nerededir?

Hollanda Marmaris Fahri Konsolosluğunun adresi; Çıldır Mahallesi, 159. Sokak, No: 23/1 48700, Marmaris/Muğla’dır.

Marmaris Hollanda Fahri Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Marmaris Hollanda Fahri Konsolosluğuna ait telefon numarası; +90 252 413 2691’dir.

Marmaris Hollanda Konsolosluğunun Verdiği Hizmetler Nelerdir?

Marmaris Hollanda Fahri Konsolosluğunun verdiği hizmetler, ilk olarak iki ülke arasındaki iletişimin ve siyasi, sosyal ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine yöneliktir; bunun yanı sıra Fahri Konsolosluk Türkiye’de yaşayan Hollanda vatandaşlarının herhangi bir sorun yaşamaları halinde yardım için hizmet vermektedir.

Hollanda Marmaris Konsolosluğu Vize Başvurusu Kabul Ediyor Mu?

Hollanda Marmaris Fahri Konsolosluğunun vize başvurularını kabul etme yetkisi bulunmamaktadır. Kısa süreli Hollanda vize başvuruları Hollanda vize başvuru merkezlerine ya da akredite acentelere, uzun süreli Hollanda vize başvurularının ise İstanbul Hollanda Başkonsolosluğuna ya da Ankara Hollanda Büyükelçiliğine yapılması gereklidir.

Marmaris'ten Kısa Süreli Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Marmaris’ten kısa süreli Hollanda vize başvurusu vize başvuru merkezlerine ya da akredite acentelere yapılır. Marmaris’te kısa süreli Hollanda vizesi için vize başvuru merkezi bulunmamaktadır; Marmaris’e en yakın Hollanda vize başvuru merkezleri İzmir’de ve Antalya’da yer almaktadır.

Son 5 yıl içinde alınmış bir Schengen vizesi bulunan kişiler şehir değiştirmelerine gerek olmaksızın gerekli vize başvuru evraklarını akredite acente Vizem.net'in merkez ofisine göndererek kısa süreli Schengen Hollanda vize türleri için vize başvurularını gerçekleştirebilmektedir.

Ön bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Hollanda Ulusal Vize Başvurusu Marmaris'ten Nasıl Yapılır?

Hollanda ulusal vize başvurusu yalnızca İstanbul Hollanda Başkonsolosluğundan ya da Ankara Hollanda Büyükelçiliğinden yapılabilir.

Marmaris’ten uzun süreli Hollanda vizesi başvurusu yapacak kişiler için hem Ankara Hollanda Büyükelçiliği hem de İstanbul Hollanda Başkonsolosluğu uygun seçeneklerdir. Marmaris’ten Ankara’ya veya İstanbul’a, bölgedeki Bodrum veya Dalaman havalimanlarını kullanarak hava yolu ile ulaşılabilirken, İstanbul’a daha çok sayıda doğrudan uçuş bulunmaktadır. Kara yolu ile Ankara’ya seyahat etmek ise yaklaşık 8 saat, İstanbul’a seyahat etmek ise seçilen yola göre 8 saat ile 10 saat arasında sürmektedir.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: