Hollanda Kültürel Etkinlik Vizesi

Hollanda Kültür Ziyaretleri, Spor Etkinlikleri ve Konferans Vizesi

Hollanda kültür ziyaretleri, spor etkinlikleri ve konferans vizesi; hamiline Hollanda sınırları içerisinde 6 ay içinde 90 günlük konaklama hakkı veren kısa süreli (C tipi) Hollanda vizesi türüdür. Hollanda’da gerçekleştirilen kültürel veya spor alanındaki bir etkinliğe katılmak isteyen kişilerin başvuru yapmaları gereken vize türü Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesidir.

Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi C tipi vize olup Schengen vize türleri altında sınıflandırılmaktadır.

Hollanda Kültürel Ziyaretler, Spor Etkinlikleri ve Konferans Vizesi Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvuru belgeleri aşağıda verilmiştir.

 • Pasaport: Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusunda bulunacak olan kişinin sahip olduğu pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması, en 2 sayfasının boş olması, deforme olmaması ve Schengen bölgesinden ayrılmayı düşünülen tarihten itibaren en az 3 ay daha geçerliliğinin devam etmesi gerekmektedir.
 • Hollanda vizesi başvuru formu: Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusunda bulunacak olan kişinin Schengen vizesi başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurması ve ıslak imzalı bir şekilde Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusu dosyasının içerisinde bulundurması gerekmektedir.
 • Geçmiş dönem vizeleri: Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusunda bulunacak olan kişinin varsa eski Schengen vizelerinin fotokopisinin Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusu dosyasının içerisinde bulundurması gerekmektedir.
 • Başvuru mektubu: Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusunda bulunacak olan kişinin Hollanda Başkonsolosluğuna yazdığı seyahat amacını açıklayan ıslak imzalı başvuru mektubunu Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusu dosyasının içerisinde bulundurması gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası: Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusunda bulunacak olan kişinin; Hollanda’da geçerli, tıbbi acil durumlar veya ölüm durumunda en az 30.000 Eur - tutarında geri dönüş için kapsandığını gösteren seyahat sigortası poliçesini Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvuru dosyasının içerisinde bulundurması gerekmektedir.
 • Nüfus Kayıt Örneği: Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusunda bulunacak olan kişinin Nüfus Müdürlüğünden aldığı tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğinde anne, baba ve kardeşlere ait tüm kimlik ve adres bilgileri ayrıntılı olarak yer almalıdır. Alınan nüfus kayıt örneğinin mutlaka ıslak imzalı ve mühürlü olması gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusunda bulunacak olan kişinin; yüz ifadesi net, 35 mm genişlik 45 mm yükseklikte, arka fonu beyaz, biyometrik ölçülere uygun çekilmiş ve güncel halini yansıtan 2 adet fotoğrafını Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusu dosyasının içerisinde bulundurması gerekmektedir.
 • Finansal yeterlilik belgeleri: Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesine başvuruda bulunacak olan kişinin Hollanda’da kalacağı süre boyunca masraflarını nasıl karşılayacağını gösteren bir belgeyi (son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren hesap dökümü vs.) Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusu dosyasının içerisinde bulundurması gerekmektedir.)
  • Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesine başvuruda bulunacak olan kişinin banka hesabında en az 23.000 Türk Lirası bulunması gerekmektedir.
  • Sunulacak banka hesap dökümü belgesinin kaşeli, imzalı ve orijinal bir belge olması gerekmektedir. Banka hesap dökümünün banka imza sirküleri ile beraber gerekli yerlere ibraz edilmesi gerekmektedir.
  • Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesine başvuruda bulunacak olan kişinin yukarıda belirtilen belgelere ek olarak varsa tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri, kredi kartı ekstreleri ve pasif gelir kaynaklarını Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusu dosyasının içerisinde bulundurması gerekmektedir.
 • Seyahat rezervasyonları: Hollanda konferans vizesi başvurusunda bulunacak olan kişinin Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvuru dosyasında seyahatinde kullanacağı ulaşım araçları ile ilgili, gidiş ve dönüş tarihlerinin kesin olarak belirtildiği rezervasyon belgelerini bulundurması gerekmektedir.
 • Evlilik cüzdanı: Hollanda kültür vizesi başvurusunda bulunacak olan kişi evli ise evlilik cüzdanını Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusu dosyasının içerisinde bulundurması gerekmektedir.
 • Davet mektubu: Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusunda bulunacak olan kişi hangi amaçla Hollanda’ya seyahat ediyor ise Hollanda’dan gönderilmiş, katılınacak faaliyetleri belirten davet mektubunu Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusu dosyasının içerisinde bulundurması gerekmektedir. (4 haftadan fazla kalma durumunda izin belgesi gerekmektedir.)
 • Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusunda bulunacak olan kişi AB eğitim ve araştırma programları veya projeleri kapsamında Hollanda’ya seyahat ediyor ise aşağıdaki belgeleri başvuru dosyasına eklemesi gerekmektedir.
  • Hollanda’daki üniversite veya araştırma biriminden alınan orijinal davetiyenin,
  • Türk Ulusal Ajans veya TÜBİTAK tarafından yazılmış AB programlarından burs veya destek alındığına dair yazının
  • Türkiye’deki ilgili eğitim kurumundan alınan yazının Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusu dosyasının içerisinde bulundurması gerekmektedir.
 • Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusunda bulunacak olan kişiler grup veya takım halinde Hollanda’ya seyahat ediyor ise Hollanda’daki federasyondan alınan davet yazısının ve Türkiye’deki federasyondan gelen açıklayıcı yazının Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusu dosyasının içerisinde bulundurması gerekmektedir.
  Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesine başvuruda bulunacak olan kişinin 18 yaşından küçük olması (reşit olmaması) durumunda sunulması gereken ek belgeler aşağıdaki kısımda maddeler halinde açıklanmaktadır.
 • Doğum belgesi: Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesine başvuruda bulunacak olan kişinin doğum belgesinin Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusu dosyasının içerisinde bulundurması gerekmektedir.
 • Aile mahkemesi kararı: Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesine başvuruda bulunacak olan kişinin bakımı tek bir ebeveyn tarafından üstleniliyorsa, aile mahkemesi kararının Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusu dosyasının içerisinde bulundurulması gerekmektedir.
 • Ebeveynlerin kimlik ve pasaport fotokopileri: Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesine başvuruda bulunacak olan kişinin ebeveynlerinin kimlik ve pasaportlarının onaylı fotokopileri başvuru dosyalarında bulundurulmaldıdır.
 • Muvafakatname: Hollanda kültürel vizesine başvuruda bulunacak olan kişi eğer 18 yaşından küçükse ve yalnız seyahat edecek ise varsa her iki ebeveyn tarafından veya yasal vasi tarafından doldurulmuş ve imzalanmış noter tasdikli muvafakatnamenin eklenmesi gerekir.

Hollanda Kültürel Ziyaretler, Spor Etkinlikler ve Konferans Vizesi için Başvuru Mektubu Nedir?

Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi için başvuru mektubu; Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusunda bulunacak olan kişinin Hollanda’ya hangi amaçla seyahat edeceğini, Hollanda seyahatiyle ilgili detayları içeren (Hollanda’da kaç gün kalınacağını, nerede ikamet edileceğini vs. belirten) yazılması zorunlu bir mektup türüdür.

Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi için başvuru mektubu hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler aşağıda verilmiştir.

 • Başvuru mektubunun dilinin İngilizce veya Flemenkçe olması gerekmektedir.
 • Başvuru mektubunun Hollanda Konsolosluğuna veya Hollanda Büyükelçiliğine hitaben yazılması gerekmektedir.
 • Hazırlanacak başvuru mektubunun tarihinin; vize başvuru tarihinden en fazla 1 ay önce olması gerekmektedir.

Hollanda Kültürel Ziyaretler, Spor Etkinlikler ve Konferans Vizesi için Davet Mektubu Nasıl Olmalıdır?

Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi için davet mektubunun nasıl olması gerektiği aşağıda açıklanmıştır.

 • Hollanda’da katılınacak etkinlik ve organizasyona ait tarih bilgileri ve kapsamının bulunması gerekmektedir.
 • Davet mektubunda davet mektubunu yazan kişinin ismi, soyismi ve iletişim bilgilerinin bulunması gerekmektedir.
 • Davet mektubunda davet mektubunu yazan kişinin statüsünün (Hollanda vatandaşı, Hollanda oturum izni sahibi vb.) belirtilmesi gerekmektedir.
 • Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusunda bulunacak olan kişiye gelen davet mektubunda başvuru sahibinin ismi, soyismi, iletişim bilgileri, pasaport numarası, Hollanda seyahatinin amacı ve gidiş-dönüş tarihlerinin belirtilmesi gerekmektedir.
 • Davet mektubunda davet eden ve başvuruda bulunan kişinin arasındaki ilişkinin (iş, arkadaşlık vb.) belirtilmesi gerekmektedir.
 • Başvurunun yapılacağı Hollanda Konsolosluğunun isminin ve iletişim bilgilerinin bulunması gerekmektedir.
 • Hollanda’ya seyahat amacına göre destekleyici belgelerin bulundurulması gerekmektedir. (Örneğin; Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusunda bulunacak olan kişi Hollanda’ya bir futbol turnuvasını izlemek amacıyla katılıyor ise bu futbol turnuvasına ait geçerli biletin davet mektubunda bulundurulması gerekmektedir.)

Hollanda Kültürel Ziyaretler, Spor Etkinlikler ve Konferans Vizesi için Konaklama Planı Nasıl Yapılır?

Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusu için gerekli olan evraklardan biri de kişinin Hollanda seyahati boyunca nerede kalacağını belirten yazılı konaklama planıdır.

Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi için konaklama planı içeriğinde başvuruda bulunacak olan kişinin ismi, otel rezervasyonu, kira sözleşmesi (ev, apart otel, yazlık vb.) ve başvuru sahibinin Hollanda seyahatinde konaklama yapacağı mekân ya da mekânlara ait tarih bilgilerinin net bir şekilde belirtilmesi gerekmektedir. Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusunda bulunacak olan kişi Hollanda’da bir ev sahibinin yanında kalacak ise bu durumun özel olarak belirtilmesi, kalınacak eve ve ev sahibine ait bilgilerin Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvuru dosyasında bulundurulması gerekmektedir.

Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusu dosyasında konaklama planının eksik olması durumunda kişinin Hollanda Büyükelçiliğine veya Hollanda Konsolosluğuna yapmış olduğu Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusu geçersiz sayılacaktır.

Hollanda Kültürel Ziyaretler, Spor Etkinlikler ve Konferans Vizesine Nasıl Başvurulur?

Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvuru adımları aracı kurum dahil edilmeden aşağıda açıklanmıştır.

 1. Hollanda Dışişleri Bakanlığı tarafından belirlenen bütün koşulları (Sabıka kaydının bulunmaması, banka hesabında yeterli miktarda para bulunması vs.) sağlaması gerekmektedir.
 2. Hollanda Dışişleri Bakanlığının belirlemiş olduğu gerekli evrakları derlemesi gerekmektedir.
 3. Hollanda Konsolosluklarından randevu alınması gerekmektedir.
 4. Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusu dosyası ile Hollanda Büyükelçiliğine veya Hollanda Konsolosluğuna şahsi olarak başvuruda bulunulması gerekmektedir.
 5. Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusunda bulunacak olan kişinin Hollanda Büyükelçiliğine veya Hollanda Konsolosluğuna yaptığı başvuru olumlu olarak değerlendirilir ise kişi takribi 15 iş günü içerisinde Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesine sahip olabilmektedir.

Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusunun VFS Global Hollanda merkezleri aracılığı ile yapılacağı durumlar için başvuru adımları aşağıda verilmiştir.

 1. Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi için gerekli evraklar ve belgeleri eksiksiz olarak hazırlaması gerekmektedir.
 2. VFS Global Hollanda vize başvuru merkezlerinden randevu alması gerekmektedir.
 3. Randevu gününde hazırlamış olduğu Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusu dosyasının VFS Global Hollanda vize merkezlerinde bulunan yetkililere biyometri bilgileri ile birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.
 4. Randevu gününde evraklar ve biyometri teslim edildikten sonra Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvuru ücretini ödemesi gerekmektedir.
 5. Gerekli tüm işlemleri yaptıktan sonra Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusunun sonucunu beklemesi gerekmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Hollanda Kültürel Ziyaretler, Spor Etkinlikleri ve Konferans Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvuru ücreti 80 Euro’dur.

Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvuru ücreti çocuklar için (6- 11 yaş arası) 40 Euro, 6 yaş altındaki çocuklar için ücretsiz olarak belirlenmiştir.

Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusunda bulunacak olan kişinin başvuru sürecinde yapacağı muhtemel harcama miktarı 2021 yılı itibariyle 1000 - 1500 Türk Lirası arasında tutmaktadır.

Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi aksi belirtilmediği takdirde Hollanda tekli vize olarak verilmektedir. Hollanda tekli vize ile Hollanda tekli vize sahibinin Schengen bölgesine tek giriş hakkı bulunmaktadır.

Hollanda Kültürel Ziyaretler, Spor Etkinlikler ve Konferans Vizesi Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusu 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusunun değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması; Hollanda Konsolosluğunun veya Hollanda Büyükelçiliğinin iş yoğunluğuna, resmi, dini ve ulusal bayramları dolayısıyla kapalı gün sayılarına, mevsimsel olarak randevu taleplerinin farklılık göstermesine bağlı olarak değişebilmektedir.

Hollanda Konsolosluğunun veya Hollanda Büyükelçiliğinin ek evrak talep etmesi durumunda vize çıkış süresinin uzaması muhtemel olacaktır. Dünyada görülmekte olan Covid-19 salgını sebebi ile Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi başvurusunun sonuçlanması sürecinde uzama yaşanabilmektedir.

Hollanda Kültürel Ziyaretler, Spor Etkinlikler ve Konferans Vizesi ile Hangi Haklara Sahip Olunur?

Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi ile sahip olunabilecek haklar aşağıda verilmiştir.

 • Hollanda’da yasal olarak çalışma hakkı bulunmamaktadır.
 • Hollanda’da uzun süreli eğitim alma hakkı bulunmamaktadır. (Kısa süreli eğitimler ve 90 günden kısa süren dil eğitimleri hariç)
 • Hollanda sınırları içerisinde herhangi bir sektörde iş kurma veya girişimcilik yapma hakkı bulunmamaktadır.
 • Hollanda sınırları içerisinde yerleşim ve oturum hakkı bulunmamaktadır.
 • Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesine sahip olan kişinin Hollanda vatandaşlığına başvuruda bulunma hakkı bulunmamaktadır.
 • Hollanda sınırları içerisinde oy kullanma hakkı bulunmamaktadır.
 • Hollanda sınırları içerisinde 180 günlük süre içerisinde en fazla 90 gün ikamet etme ve Hollanda’ya giriş yapabilme hakkı bulunmaktadır.
 • Hollanda sınırları içerisinde her şehre seyahat edebilme hakkı bulunmaktadır.
 • İlk giriş yaptığı ülke Hollanda olmak üzere Schengen bölgesindeki bütün ülkelere vizesiz bir şekilde giriş-çıkış yapma hakkı bulunmaktadır.
  Schengen bölgesindeki ülkeler aşağıda verilmiştir.
  • Avusturya
  • Belçika
  • Çek Cumhuriyeti
  • Danimarka
  • Estonya
  • Finlandiya
  • Fransa
  • Yunanistan
  • Macaristan
  • İzlanda
  • İtalya
  • Letonya
  • Litvanya
  • Lüksemburg
  • Malta
  • Norveç
  • Polonya
  • Portekiz
  • Slovakya
  • Slovenya
  • İspanya
  • İsveç
  • İsviçre
  • Lihtenştayn
  • Almanya

Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi; Hollanda`da düzenlenecek etkinliklere katılım imkanı vermektedir. Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesi Hollanda kısa süreli vize türlerindendir.

Hollanda Kültürel Ziyaretler, Spor Etkinlikler ve Konferans Vizesine Benzer Diğer Hollanda Vize Türleri Nelerdir?

Hollanda kültürel ziyaretler, spor etkinlikleri ve konferans vizesine benzer diğer Hollanda vize türleri aşağıda verilmiştir.

 • Hollanda transit vizesi: Gidilmek istenen ülkeye Hollanda havaalanı üzerinden aktarma yapılarak gidilmesi gereken durumlarda alınması gereken vize türü Hollanda C tipi havaalanı transit vizesidir. Hollanda transit vizesi, Hollanda veya diğer Schengen ülkelerine giriş izni vermemektedir. Hollanda transit vizesi, sadece havalimanının uluslararası bölgelerinde uçak değiştirmek için geçerlidir.
 • Hollanda ticari vizesi: Hollanda ticari vizesi, üçüncü ülke (Avrupa Ekonomik Alanı ülkeleri vatandaşları ve İsviçre vatandaşları hariç ) vatandaşları için belirlenmiş toplantıları, ücretsiz eğitimleri veya iş veya kazanç getirici bir istihdamı olmayan işle ilgili etkinlikleri olan bireyler veya gruplar için gerekli olan kısa süreli bir Hollanda vize türüdür.
 • Hollanda turist vizesi: Hollanda’yı gezi amaçlı ziyaret etmeyi planlayan uluslararası turistlerin alması gereken vize türü Hollanda (c tipi) turist vizesidir. Hollanda turist vizesi 90 günü aşmayan bir süre boyunca turistik amaçlı Hollanda`yı ziyaret etmek isteyen üçüncü ülke vatandaşlarına (Avrupa Ekonomik Alanı ülkeleri vatandaşları ve İsviçre vatandaşları hariç) verilmektedir.
 • Hollanda aile ve arkadaş ziyaret vizesi: : Hollanda’da ikamet eden bir aile üyesini veya bir arkadaşı ziyaret etmek için Hollanda seyahati planlanıyor ise alınması gereken vize türü Hollanda aile ve arkadaş ziyaret vizesidir. Hollanda aile ve arkadaş ziyaret vizesinin alınabilinmesi için Hollanda’da ikamet eden aile yakınının davet mektubu gerekmektedir. Hollanda aile ve arkadaş ziyaret vizesi 6 ay içerisinde 90 güne kadar geçerlidir.
 • Hollanda denizci vizesi: Yalnızca Schengen alanına girmek için vize zorunluluğu olan bir ülke vatandaşı olan ve Hollanda limanında bir gemiye binmek isteyen denizcilerin başvurmaları gereken vize türü Hollanda denizci vizesidir.
 • Hollanda dönüş vizesi: Hollanda Krallığı için geçerli bir uzun dönem oturma iznine sahip yabancı uyruklu (yani Hollandalı olmayan) bir kişinin belirli durumlarda başvurması gereken vize türü Hollanda dönüş vizesidir. Kişinin belgesi yurt dışında kaldığı süre boyunca çalınmış, kaybolmuş veya süresi dolmuş ise ve bu kişinin Hollanda’ya geri dönmesi gerekiyor ise bu durumda başvurması gereken vize türü Hollanda dönüş vizesidir.
Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: