İngiltere İzmir Konsolosluğu

İzmir İngiltere Konsolosluğu | British Consulate İzmir

Konsolosluk, bir ülkenin yabancı bir ülkede bulunan dış temsilciliklerinden biridir. Birleşik Krallık dış temsilcilerinden biri olan İzmir dış temsilciliği, konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. İzmir İngiliz Konsolosluğu, Türkiye’de ikamet eden ve ziyaretçi konumunda bulunan İngiltere asıllı vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek için gerekli hizmetleri sağlayarak Türkiye’de İngiliz Hükümetini temsil etmektedir. İzmir İngiltere Konsolosluğu, vize ve oturum işlemlerine dair bir hizmet vermemektedir.

İzmir İngiliz Konsolosluğu Nerededir?

İzmir İngiliz Konsolosluğu, 1442. Sokak No: 49, Alsancak 35220, İzmir/Türkiye adresinde yer almaktadır. İzmir İngiltere Konsolosluğunun çevresinde Avusturya Fahri Konsolosluğu ve İsveç Konsolosluğu, yaklaşık 1,5 kilometre mesafe içerisinde de İtalya, Fransa, Polonya ve Rusya Fahri Konsoloslukları bulunmaktadır. İzmir İngiltere Konsolosluğuna Alsancak TCDD Garı ve Alsancak Katolik Kilisesinden kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

İzmir İngiltere Konsolosluğu Adresine Nasıl Gidilir?

İzmir İngiltere Konsolosluğu adresine araba, otobüs, metro gibi ulaşım araçları ile gidilmektedir. Adnan Menderes Havalimanından raylı sistemle İzmir İngiltere Konsolosluğuna ulaşım, İzban ile 38 dakika sürmektedir. İngiltere İzmir Konsolosluğu Kordon boyundan 6, Alsancak İzban durağından 7 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

İngiltere Konsolosluğu İzmir İletişim Bilgileri Nedir?

İzmir İngiliz Konsolosluğu iletişim kurma yolları ve bilgileri aşağıdaki başlıklarda paylaşılmıştır.

İzmir İngiltere Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

İzmir İngiltere Konsolosluğu telefon numarası, +90 232 463 51 51’dir.

İngiltere İzmir Konsolosluğu Mail Adresi Nedir?

İngiltere İzmir Konsolosluğu mail adresi bulunmamaktadır. Doğrudan bir mail adresi aracılığıyla iletişim kurulamayan, İngiltere İzmir Konsolosluğu ile online form doldurularak veya telefonla iletişime geçilebilmektedir. İzmir İngiltere Konsolosluğu iletişim aracına gov.uk domainli adres üzerinden ulaşılabilmektedir.

İzmir Britanya Konsolosluğu Web Sitesi Nedir?

İzmir Britanya Konsolosluğu web sitesi, https://www.gov.uk/world/organisations/british-consulate-izmir ‘dir.

Britanya Konsolosluğu İzmir'de Hangi Hizmetleri Verir?

Britanya Konsolosluğunun İzmir’de sağladığı hizmetler aşağıda listelenmiştir.

  • Yemin, onaylama ve beyanname verme
  • Yasama Ofisi internet sayfasındalistelenmiş ve Birleşik Krallık’ta tanınmış bir kurum tarafından onaylanmış İngiliz pasaportları ve Birleşik Krallık eğitim derecesi bildirir belgeleri için geçerli olmak üzere bir belgenin onaylanmış kopyasını oluşturma
  • Belgeleri birleştirme
  • Bir belgeyi İngilizce veya yerel dille hazırlama

İzmir İngiltere Konsolosluğu Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

İzmir İngiltere Konsolosluğu randevu alma işlemi, online randevu sistemi üzerinden yapılmaktadır. Randevu alma işlemi, İzmir İngiltere Konsolosluğu resmi sitesi üzerinden öncelikle uygun gün ve saat seçilerek daha sonra ise ad, soyad, email adresi, (ay, gün ve yıl olarak) doğum tarihi ve İngiliz vatandaşlık numarası ve alan koduyla birlikte telefon numarasını içeren kişisel bilgilerin girilmesi ile yapılmaktadır.

İngiliz vatandaşlarının pasaport, evlilik, tercüme ve vatandaşlık işlemleri randevuları Britanya Konsolosluğu üzerinden yapılmakta ve randevu onayı email aracılığıyla ulaştırılmaktadır.

İzmir İngiltere Konsolosluğu Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?
İzmir İngiltere Konsolosluğu Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

İzmir İngiltere Konsolosluğu Vize Başvurusu Alır Mı?

İzmir İngiltere Konsolosluğu vize başvurusu almamaktadır. İngiltere vize başvurusu İzmir İngiltere Konsolosluğu üzerinden doğrudan yapılamadığından aracı kurum vize başvuru merkezi veya akredite vize acenteleri aracılığıyla yapılabilmektedir. Türkiye’den yapılan vize başvurularını değerlendiren yetki kurum İngiltere konsolosluğu bünyesine bağlı Birleşik Krallık Vize ve Göç İdaresidir.

İzmir İngiltere Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

İzmir İngiltere vize başvuru merkezi, Aksoy Plaza, Kıbrıs Şehitleri Caddesi No: 152, Kat: 2 Daire: 201-A Alsancak/İzmir, 35220 adresinde bulunmaktadır. İngiltere vize işlemleri İzmir ve çevresinde ikamet eden kişiler için vize başvuru merkezinden yapılmaktadır.

İzmir İngiltere Vize Danışmanlık Hizmeti Nereden Alınabilir?

İzmir İngiltere vize danışmanlık hizmeti, İzmir ve yakın çevresinde bulunan vize başvuru merkezlerinden alınmaktadır. Brexit sonrası güncellenen vize ve göçmenlik sistemi kuralları çerçevesinde uzman desteği sağlayan akredite kuruluş Vizem.net, İzmir ve çevresinden yapılacak İngiltere vizesi başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Vizem.net’in İstanbul Anadolu yakasında bulunan merkez ofisi, Barbaros Mah. Halk Cad. No:8/A K:2 Palladium Ofis Binası, Ataşehir / İstanbul adresinde bulunmaktadır. Vizem.net, 0216 706 55 86 / 0850 241 1868 hatlı telefon numaralarından ve destek@vizem.net mail adresinden ulaşılabilmektedir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: