TLS Contact İngiltere Vize Başvuru ve Takip Merkezi

TLS Contact İngiltere Vize Başvuru ve Takip Merkezi

İngiltere Büyükelçiliği ve Türkiye’deki duş temsilcilikleri, bireysel vize başvurularını kabul etmemektedir. Vize işlemleri Türkiye’de TLS Contact aracı kurum ya da vizem.net’in de aralarında bulunduğu 19 akredite aracı kurum aracılığında gerçekleşmektedir. TLS Contact İngiltere vize başvuruları için evrak kontrol yetkisi olan tek aracı kurumdur.

Vizem.net başvuru sahibine başvuru sürecinde danışmanlık hizmeti sunmakta ve gerekli form, dilekçe ve randevu alma gibi zaman alan işlemleri deneyimli danışmanlar eşliğinde gerçekleştirmektedir.

TLS İngiltere Vize Başvuru Süreci

Vize başvurusunda bulunacak bireyler öncelikle hangi vize türüne başvurmaları gerektiğine karar vermelidir. Ardından GOV.UK resmi sayfasından uygun vize türünün online başvuru formu doldurulmalıdır.

Seyahat amacına uygun vize türü seçildikten sonra site, başvuru sahiplerini TLS Contact aracı kurumuna yönlendirir. TLS İngiltere vize başvuru süreci bu aşamada başlamaktadır. Bu aşamadan sonra İngiltere vize başvurusu TLS üzerinden sürdürülür.

Online başvuru esnasında oluşturulan randevu tarihi ve saatinde en yakın TLS İngiltere vize başvuru merkezine gidilerek başvurulan vize için istenen detaylı evrakların tesliminin sağlanması gerekmektedir. Ayrıca başvuru merkezinde kişinin parmak izi gibi biyometrik bilgiler alınarak vize başvuru işlemleri tamamlanır.

Aracı kurum evrakların İngiliz Konsolosluğuna ulaştırılması ile yükümlüdür. Vizem.net bünyesinde bulunan uzman danışmanlar başvuru sürecindeki bireylerin başvuru formu, dilekçe gibi evraklarını doldurur ve gereken evrakların teslimi için randevu oluşturur. Saha ekibinden bir personel, randevu esnasında başvuru sahiplerine evraklarını teslim ederken ve parmak izi verirken eşlik ederek işlemleri hızlandırır.

TLS Contact randevularında her seferinde bireylerin parmak izi alındığı için randevu tarihinde başvuru sahipleri bizzat vize başvuru merkezinde bulunmak zorundadır.

TLS Contact İngiltere Konsolosluğu adına aşağıdaki işlemleri gerçekleştirme yetkisine sahiptir.

  • Yapılacak vize başvurularının kabul işlemleri
  • İngiltere Konsolosluklarına evrak ve pasaportların ulaştırılması
  • İşlemi tamamlanan pasaportların başvuru sahiplerine dağıtılması
  • Vize ücretlerinin tahsili
  • İngiltere vizesi için başvuru sahiplerinin parmak izinin alınması ve fotoğraf çekimlerinin gerçekleştirilmesi
  • Vize başvuru sahiplerinin eksik evraklarının (bulunuyorsa) konsolosluklara teslim edilmesi

TLS çalışanları vize başvuru dosyası hakkında karar verme yetkisine sahip değildir. Vize başvurularını İngiltere Konsolosluğu karara bağlar.

TLS Contact İngiltere Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezi Türkiye’de 7 farklı şehirde bulunmaktadır. Bu şehirler; Ankara, İstanbul, Antalya, Bursa, Adana, İzmir ve Gaziantep’tir. İngiltere vize başvurusu yapacak bireyler kendilerine en yakın vize merkezini tercih ederek randevu oluşturabilmektedir.

TLS Contact İngiltere Vize Telefon Numarası

TLS Contact İngiltere Vize Telefon Numarası

TLS Contact İngiltere vize telefon numarası +90 (212) 370 31 00’dır. Başvuru sahiplerinin TLS ile bu numaradan iletişime geçerken online başvuru esnasında aldıkları referans numarası ve pasaport numarası bilgilerini vermeleri gerekmektedir.

Referans numarası, online başvuru sürecinin tamamlanmasıyla gönderilen randevu onay e-postasında yer almaktadır.

TLS Contact Ankara İngiltere Vizesi Başvuru Merkezi

TLS Contact Ankara İngiltere vizesi başvuru merkezi, Ankara ve çevre illerde bulunan Türk vatandaşları için hizmet vermektedir.

TLS İngiltere Vizesi Ankara Başvuru Merkezi Adres ve Telefon Bilgileri

Sheraton Hotel Ankara ve Kongre Merkezi
Noktalı Sokak, Kavaklıdere
06700 Ankara
Telefon numarası: +90 (212) 370 31 00

TLS Contact İngiltere Vize Başvuru Merkezi İstanbul

TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezi İstanbul ve çevresinde ikamet eden Türk vatandaşlarının İngiltere vizesi işlemleri için hizmet vermektedir.

TLS İngiltere Vizesi İstanbul Başvuru Merkezi Adres ve Telefon Bilgileri

Profilo Alışveriş Merkezi
Gülbahar Mah.
34394 Şişli/İstanbul
Telefon Numarası: +90 (212) 370 31 00

TLS Contact İngiltere Vizesi İzmir Başvuru Merkezi

TLS Contact İngiltere vizesi İzmir başvuru merkezine, İzmir ve çevresinde yaşayan Türk vatandaşları başvuru yapabilir. Başvuru sahiplerinin biyometrik verilerin alınması için bizzat başvuru merkezinde bulunması gerekmektedir.

TLS Contact İngiltere Vizesi İzmir Başvur Merkezi Adres ve Telefon Bilgileri

Aksoy Plaza, Kıbrıs Şehitleri Caddesi No: 152, Kat: 2 Daire: 201-A Alsancak / İzmir, 35220
Telefon Numarası: +90 (212) 370 31 00

TLS Contact Bursa İngiltere Vizesi Başvuru Merkezi

Bursa ve çevre illerde bulunan İngiltere vizesi başvurusu yapacak bireyler, Bursa’daki başvuru merkezinde işlemlerini tamamlayabilirler. Online vize başvuru formunda randevunun Bursa için oluşturulması yeterlidir.

TLS Contact İngiltere Vizesi Bursa Başvuru Merkezi Adres ve Telefon Bilgileri

Sherton Bursa Hotel, Odunluk Mahallesi, Akpınar Caddesi, 16110 Nilufer, Bursa, Türkiye
Telefon Numarası: +90 (212) 370 31 00

TLS Contact İngiltere Vizesi Antalya Başvuru Merkezi

TLS Contact İngiltere vizesi Antalya başvuru merkezi, Antalya ve çevresindeki illerde bulunan başvuru sahiplerinin tercih ettiği İngiltere vizesi başvuru merkezidir. İngiltere Vizesi Antalya başvuru merkezi yalnızca Perşembe günleri vize başvuru randevusu almaktadır.

TLS Contact İngiltere Vizesi Antalya Başvuru Merkezi Adres ve Telefon Bilgileri

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Göksu Mahallesi, Gazi Bulvarı No: 481, Kepez / Antalya, Türkiye
Telefon Numarası: +90 (212) 370 31 00

TLS Contact İngiltere Vizesi Adana Başvuru Merkezi

Adana ve çevresindeki illerde bulunan bireyler, İngiltere vize başvurusu randevularını Adana başvuru merkezi için oluşturabilirler. İngiltere vize başvuruları Adana başvuru merkezinde yalnızca 2 haftada bir Salı günleri kabul edilmektedir.

TLS Contact İngiltere Vizesi Adana Başvuru Merkezi Adres ve Telefon Bilgileri

Adana Ticaret Odası, Karasoku Mahallesi Abidinpaşa Caddesi No: 22 Seyhan / Adana, Adana İli
Telefon Numarası: +90 (212) 370 31 00

TLS Contact İngiltere Vizesi Gaziantep Başvuru Merkezi

TLS Contact İngiltere vizesi Gaziantep başvuru merkezi, Gaziantep ve çevre illerdeki başvuru sahiplerinin randevu oluşturabilecekleri bir merkezdir.

TLS Contact İngiltere Vizesi Gaziantep Başvuru Merkezi Adres ve Telefon Bilgileri

Muammer Aksoy Bulvarı, Hüseyin İncioğlu Cad. No.34 / B, Şehitkamil, Gaziantep, Türkiye
Telefon Numarası: +90 (212) 370 31 00

TLS Contact Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yazının bu bölümünde TLS Contact hakkında Vizem.net bünyesine sık sorulan sorular yanıtlanmıştır. Daha fazla soru sormak ve bilgi almak için destek@vizem.net adresinden bize ulaşabilirsiniz.

TLS Contact İngiltere Vize Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere vize ücretleri vizenin türüne ve süresine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak TLS Contact bünyesinde gerçekleştirilen işlemler için İngiltere Konsolosluğu tarafından belirlenen 215 TL’lik bir TLS hizmet bedeli bulunmaktadır. Bu miktar herhangi bir vize başvurusu için zorunlu olan servis ücretidir. Ayrıca Konsolosluk harcı da TLS Contact’a ödenmektedir.

TLS Contact İngiltere Başvuru Takip

TLS Contact İngiltere Vize Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

TLS İngiltere vize başvuru takip işlemleri, vize dokümanlarının başvuru merkezine tesliminin ardından gerçekleştirilebilmektedir. Online başvuru formunun doldurulmasının ardından başvuru sahiplerine bir mail gönderilmektedir. Bu mail üzerinden TLS Contact sayfasına aktarım sağlanarak vize takip işlemleri gerçekleştirilir.

İngiltere vizesi sonuçları herhangi bir mail ile başvuru sahiplerine iletilmemektedir. Vize sonucu pasaport teslimi ile başvuru merkezinde öğrenilir. Aracı kurum sitesi üzerinden yalnızca başvuru yapılan vizenin hangi aşamada olduğu takip edilebilmektedir.

İngiltere Vize Başvuru Merkezi Profilo Plaza Telefon Numarası Kaç?

Profilo Plaza’da bulunan başvuru merkezi, İstanbul başvuru merkezidir. İngiltere vizesi İstanbul başvuru merkezi, Profilo Alışveriş Merkezi’nde bulunmaktadır. +90 (212) 370 31 00 telefon numarasından istenen başvuru merkezine bağlanılabilir.

İngiltere Vizesi için Randevu TLS Contact Üzerinden Nasıl Alınır?

İngiltere vizesi randevusunu oluşturmak için bireyler öncelikle online başvuru formunu doldurmalıdır. Online başvuru esnasında resmi GOV.UK sayfası tarafından TLS Contact’a yönlendirme sağlanır.

Randevu oluşturma işlemleri online başvuru esnasında gerçekleşmektedir. Vizem.net, online başvuru sürecinden itibaren vize sonuçlanana dek bütün işlemlerin takibini TLS Contact üzerinden sağlamaktadır.

TLS Contact Vize Başvuru Merkezlerinin Tatil Günleri Ne Zamandır?

Aşağıdaki tabloda vize başvuru merkezlerinin 2021 yılındaki resmi tatilleri verilmiştir. Bunun yanında bazı vize başvuru merkezleri belirli günlerde hizmet vermemektedir. Detaylı bilgi TLS Contact resmi web sitesi ziyaret edilebilir.

1 OcakYılbaşı
2 OcakYeni Yıl
10 NisanPaskalya
13 NisanPaskalya
23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 MayısEmek ve Dayanışma Günü
19 MayısAtatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
21 MayısGöğe Yükseliş Günü
25-26 MayısRamazan Bayramı
1 HaziranPanktot Yortusu
3 TemmuzBağımsızlık Günü
15 TemmuzMilli Birlik ve Demokrasi Günü
30-31 Temmuz/3 AğustosKurban Bayramı
30 AğustosZafer Bayramı
28-29 EkimCumhuriyet Bayramı
24-25 AralıkNoel Tatili
31 AralıkYılbaşı Arefesi

İngiltere Vize Randevusu TLS Üzerinden Mi Alınır?

Evet. İngiltere vize başvuruları için aracı kurum üzerinden randevu alınabilir. Ancak İngilizce bilmeyen kişiler ve ilk defa başvuru yapacak olan kişiler için süreç karmaşık olabilmektedir. İsteğe bağlı olarak vizem.net üzerinden sadece başvuru formu doldurma ve randevu alma hizmeti alınabilir.

Sadece bu hizmetten faydalanan başvuru sahibi başvuru sürecini takip ederek vize işlemlerini kendisi sonlandırmalıdır.

Paylaş: