İngiltere Transit Vize Başvuru Merkezi 2021

İngiltere Transit Vize Başvuru Merkezi 2021

Birleşik Krallık üzerinden üçüncü bir ülkeye seyahat edecek olan vatandaşlar gerekli görülen şartlara göre İngiltere transit vize başvurusunda bulunmalıdır. T.C vatandaşları için İngiltere transit vizesinin zorunlu olmadığı durumlar da aşağıda verilmiştir.

Türk vatandaşları için İngiltere üzerinden Amerika, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda ülkelerine seyahat ederken herhangi bir transit vize zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak havaalanında bekleme süresi 24 saati aşmamalıdır. Transit bekleme süresi 24 saatin altındaysa ve uçuş sahipleri İngiltere transit vizesi alma şartlarını taşımıyorsa bu durumda vizesiz uçmak mümkündür.

İngiltere Transit Vize Türleri

İngiltere transit vize türleri ikiye ayrılmaktadır. Direct airside transit visa ve visitor in transit visa.

Direct airside transit visa sahiplerinin 24 saati aşmadan ve transit bölge dışarısına çıkmadan aktarmalı bir uçuş ile İngiltere’den ayrılmaları gerekmektedir. Bu vize ile gümrükten İngiltere’ye giriş ve havalimanı değişimi yapılamaz.

Visitor in transit visa bireylere 48 saate kadar aktarma süresi tanımaktadır. Bireyler bu aktarma süresi zarfında gümrükten ülkeye giriş yapma hakkına da sahip olmaktadır.

İngiltere transit vizesi başvurusu yapacak bireyler, seyahat dönüşünde de bir İngiltere aktarması yapacak ise bunu İngiltere vize başvurusu sırasında belirtmelidir. İngiltere transit vizeleri tek girişli ya da gidiş-dönüş olarak verilir.

İngiltere Aktarmalı Uçuşlarda Vize Gerekir Mi?

İngiltere aktarmalı her uçuş için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize koşulu bulunmamaktadır. Aşağıdaki şartları sağlayan her T.C vatandaşları aktarmalı uçuşlarda vizeden muaftır.

 • Geçerli bir Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda vizesine sahip olmak
 • Avustralya veya Yeni Zelanda oturum iznine sahip olmak
 • Avrupa Ekonomi Alanı devletlerinden birinin ya da İsviçre’nin oturum iznine sahip olmak
 • İrlanda vizesi sahipleri
 • Geçerli schengen vizesiyle farklı bir Schengen ülkesine seyahat edilecek olması durumunda o vize ile son 30 gün içerisinde herhangi bir Schengen ülkesine giriş yapmayan vize sahipleri
 • Amerika oturum izni sahipleri

Yukarıdaki koşulları sağlayan ve 24 saaten kısa süreli aktarma yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının herhangi bir transit vizeye ihtiyaçları yoktur. Ancak aktarma süresi 48 saati bulacak ve gümrükten ülkeye giriş yapması gerekecek bireylerin seyahat etmeden önce İngiltere transit vizesi (visitor in transit visa) başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

İngiltere Transit Vize Nasıl Alınır?

Vizem.net danışmanlığında İngiltere transit vizesinin nasıl alınacağına aşağıda yer verilmiştir.

 1. Transit vize başvurusu için gerekli evraklar vizem.net merkez ofisine gönderilir ya da elden bırakılır.
 2. İlgili danışman evrak kontrolünü sağlar ve eksik evrakları tamamlar.
 3. Aracı kurum randevusu oluşturulup parmak izi ve evrak beyanı için başvuru sahibi çağırılır. Aracı kurum ofisinde vizem.net saha danışmanı buradaki işlemler için başvuru sahibine refakat eder.
 4. Vize onayı sonrası pasaport tekrardan saha personeli tarafından aracı kurumdan alınarak başvuru sahibine gönderilir.

Şahsi başvurularda ise özellikle ilk defa başvuru yapacak kişiler için süreç karmaşık olabilmektedir. Gerekli evrakların hazırlanması ile online başvuru formu doldurulmalı ve en yakın vize başvuru merkezinden randevu oluşturulmalıdır.

Randevu günü ve saatinde başvuru merkezinde evraklarını teslim ederek biyometrik verilerini başvuru merkezine veren bireyler, 3 hafta sonunda şahsen tekrar başvuru merkezine giderek pasaportlarını alabilirler.

Vizem.net ile İngiltere transit vize başvurusu yapmak için 0850 241 1868’den ulaşılabilir.

İngiltere Transit Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar

Bütün İngiltere vizelerinde olduğu gibi İngiltere transit vizesi için de gerekli evrakların titizlikle hazırlanmış olması önemlidir. Yanlış ya da eksik evrak beyanı sonucu İngiltere vize reddi ihtimali yükselmektedir. Ancak İngiltere transit vizesi için talep edilen evrak sayısı diğer İngiltere turist vizesine kıyasla çok daha azdır.

Bireylerin seyahat edecekleri ülkenin vizesine veya oturum iznine sahip olup olmadıklarını kanıtlamaları gerekmektedir. İngiltere transit vize için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir:

 1. Geçerli bir pasaport
 2. Seyahat edilecek 3. Ülkenin oturum izni ya da vizesi
 3. Uçak bileti

Başvuru sahiplerinin koşullarına göre talep edilen belgeler değişiklik gösterebilmektedir. Yukarıda listelenen belgeler, İngiltere transit vizesi için her başvuruda talep edilen standart belgelerdir.

Durumunuza uygun başvuru için gerekli belgeleri öğrenmek adına Vizem.net ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Transit Vize Ücreti

İngiltere Transit Vize Ücreti Nedir?

İngiltere transit vizeleri Direct airside transit visa ve visitor in transit visa olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Direct airside transit vizesi başvuru ücreti 45 £, Visitor in transit vizesi başvuru ücreti ise 74 £ olarak belirlenmiştir.

Bireyler online başvuru esnasında vize başvuru harcını da ödeyerek dekontunu başvuru dosyalarında bulundurmalıdır.

Vizem.net ile yapılan başvurularda vize harcı ilgili danışman tarafından başvuru sahibi adına yatırılmaktadır ve vize ücreti alınan hizmete bağlı olarak değişmektedir.

İsteğe bağlı olarak sadece başvuru formu doldurma ve randevu hizmeti alınabilir. Bu durumda başvuru sahibi vize başvuru sürecini kendisi sonlandırmalıdır.

İngiltere Transit Vize Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yazının bu bölümünde İngiltere transit vize hakkında Vizem.net danışmanlarına sıklıkla iletilen sorular yanıtlanmıştır. İngiltere transit vizesi hakkında daha fazla bilgi için 0850 241 1868 telefon numarası aranabilir.

İngiltere Aktarmalı Uçuşta İngiltere Transit Vize

Her İngiltere Aktarmalı Uçuşta İngiltere Transit Vize Gerekiyor Mu?

Türkiye’den İngiltere aktarmalı Amerika, Kanada, Avustralya veya Yeni Zelanda ülkelerinden birine seyahat edecek bireylerin aktarma süreleri 24 saati aşmıyorsa transit vizesine başvurmaları gerekmez.

Ancak aktarma süresi 48 saate kadar olan seyahatlerde ve gümrükten İngiltere’ye giriş yapılması her gereken durum için İngiltere transit vize başvurusu yapılmak zorundadır.

Londra Transit Vize İstiyor Mu?

Londra üzerinden Amerika, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda uçuşları için vize istenmiyor. Ancak aktarma süresi 24 saati geçen seyahatler için seyahat süresinden 1 ay öncesine kadar transit vize başvurusunda bulunulması gerekiyor.

İngiltere Transit Vize Başvurusu için Hangi Evraklar Talep Ediliyor?

İngiltere transit vize başvurusu için normal bir İngiltere vizesinde olduğu gibi çok fazla evrak talep edilmemektedir. Bireylerin genel olarak seyahat edecekleri ülkenin vizesine veya oturum iznine sahip olduklarını kanıtlamaları gerekmektedir. Bunun yanında dosyada seyahat tarihleri, gidilecek ülke bilgileri, uçak biletleri de bulunmalıdır. Ayrıca seyahat dönüşünde de tekrar bir İngiltere aktarması yapılıp yapılmayacağı bildirilmelidir. Çünkü bir İngiltere transit vizesi tek seferlik veya gidiş-dönüş olarak verilmektedir.

Hangi ülkeler için İngiltere Transit Vize Muafiyeti Bulunuyor?

İngiltere transit vize muafiyeti Türkiye’den İngiltere aktarmalı Amerika, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda ülkelerine seyahat gerçekleştirecek Türk vatandaşlarına sağlanmaktadır. Bu ülkelerden herhangi birinin vizesine ya da oturum iznine sahip Türk vatandaşları, 24 saatlik aktarma süresini aşmayacak şekilde yapacakları seyahatlerde İngiltere transit vizesinden muaftır.

İngiltere Konsolosluğu Transit Vize Başvurularını Direkt Olarak Kabul Ediyor Mu?

İngiltere Konsolosluğu hiçbir vize başvurusunu direkt olarak almamaktadır. İngiltere vizeleri başvuruları aracı kurum olan TLS Contact üzerinden ya da vizem.net gibi akredite acenteler üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Vizem.net aracılığında yapılacak başvurular için başvuru sürecinin başlaması için gerekli evrakların merkez ofise gelmesi yeterlidir.

Londra Transit Vize Ücreti Ne Kadardır?

Londra aktarmalı uçuşlar için vize ücreti değişiklik göstermemektedir. Londra transit vize ücreti, Direct airside transit vizesi için 45 £, Visitor in transit vizesi için ise 74 £ olarak belirlenmiştir. Alınan hizmete göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Amerika Vizesi Varsa İngiltere Transit Vize İstiyor Mu?

Amerika vizesine veya oturum iznine sahip bireylerin 24 saate kadar yapacakları İngiltere aktarmalı uçuşları için transit vize talep edilmemektedir.

Yeşil Pasaport ile İngiltere Transit Vizesi Gerekli Mi?

Yeşil pasaport hamili T.C vatandaşları İngiltere üzerinden yapacakları tüm transit geçişler için vizeden muaftır.

İngiltere Transit Vize Almam Kaç Gün Sürer?

2021 yılında Vizem.net aracılığı ile yapılan İngiltere transit vize başvuruları ortalama 11 iş günü içerisinde alınmıştır. Bu süre Türkiye ortalamasının 5-6 gün altındadır.

Diğer tüm sorular ve başvuru için: 0850 241 1868

Paylaş: