2021 İngiltere Vize Ücreti Harç ve Danışmanlık Fiyatları

2021 İngiltere Vize Ücreti Başvuru ve Harç Fiyatları

Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Ofisi tarafından belirlenen İngiltere vize ücreti, vize türüne ve süresine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Şahsen yapılacak başvurularda İngiltere vize ücreti, İngiltere vize başvurusunda online vize başvuru formu doldurulduktan sonra kredi kartı ile ödenebilmektedir.

Ancak form dilekçe ve evrak beyanı esnasında yapılan yanlışlıklar sonucu vize başvurusu reddedilebilmektedir. Bu da başvuru sahibine zaman ve maddi kaybın yanında planlanan tarihlerde İngiltere’ye gidememe gibi mağduriyetler yaşatabilmektedir. Üstelik vize başvurusunun ret ile sonuçlanmasının ardından herhangi İngiltere vize ücreti iadesi yapılmamaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan İngiltere vize başvuruları bu alandaki deneyimli danışmanlar eşliğinde yapıldığından eksik ya da yanlış başvuruya dayalı vize reddi olasılığı sıfıra indirilmektedir.

İngiltere Vize Ücreti 2020-2021

Şahsi yapılacak İngiltere vize ücreti USD olarak ödenmektedir. 2021 İngiltere vize ücreti 2020 yılı ile aynı tutulmuş ve değişiklik yapılmamıştır. Şahsi başvurularda İngiltere vize başvurusu İngiltere Konsolosluğu aracı kurum olan TLS Contact üzerinden gerçekleştirilmektedir. TLS Contact vize başvuru merkezinin Türkiye’de 7 farklı şehirde şubesi bulunmaktadır.

Bu şehirler; Ankara, İstanbul, Bursa, Antalya, İzmir, Adana ve Gaziantep’tir. Bütün şehirlerden yapılan İngiltere vize başvuru ücretleri sabit olmasına rağmen başvurunun İngiltere Konsolosluğu’na ulaşmasını ve biyometrik (parmak izi) verilerin alınmasını sağlayan vize başvuru merkezi hizmet ücretleri değişiklik gösterebilmektedir.

İngiltere vize başvurusu için bireyler kendilerine en yakın şehirdeki vize başvuru merkezini tercih edebilirler.

İngiltere Vizesi Ne Kadar?

İngiltere vize fiyatları vize sürelerine ve türlerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Aşağıda İngiltere vizelerinin sürelerine göre fiyatları listelenmiştir:

Vize TürüVize Harç Ücreti
6 aylık vize başvurusu130 $
2 yıllık vize başvurusu495 $
5 yıllık vize başvurusu896 $
10 yıllık vize başvurusu1124 $
6 aylık kısa süreli dil okulu vize başvurusu133 $
11 aylık kısa süreli dil okulu vize başvurusu254 $
Tier 4 uzun süreli öğrenci vize başvurusu476 $

İngiltere Vize Danışmanlık Ücretleri

İngiltere Vize Danışmanlık Ücretleri

İngiltere vize başvurularında Vizem.net uzman danışma kadrosu ve saha ekibi ile başvuru sahiplerinin vize süreçlerini yönetmektedir. Aşağıda Vizem.net bünyesinde verilen danışmanlık hizmetleri ve vize süresine göre hizmet bedelleri tabloda verilmiştir:

HizmetVize Danışmanlık Hizmet Bedeli
Randevu Oluşturma15 USD
Form Dilekçe10 USD
Acente Hizmeti25 USD
Sağlık sigortası*15 USD
Kurye Hizmeti**20 USD
Toplam:50 USD

*Sağlık sigortası: Yaptırılması zorunlu değildir.
**Kurye Hizmeti: Sadece İstanbul içi hizmet verilmektedir.

İngiltere vize danışmanlık ücretleri kapsamında Vizem.net ile İngiltere vizesi başvurusunun adımları ve verilen hizmetler aşağıda sıralanmıştır:

 1. Kişiye Özel Evrak Listesi Hazırlanması: İngiltere vizesi başvuru sahibinin statüsü, mesleği, seyahat amacı ve seyahat planına göre kişiye özel evrak listesi hazırlanmaktadır. Bu evrakların güncel olması ve doğru bir şekilde eksiksiz olarak hazırlanması vize başvuru sürecinde en önemli adımlardan biridir.
 2. Uzman Vize Danışmanları ile Ön Başvuru: İngiltere vizesi başvurusunda bulunacak bireyler gerekli evraklarını bir araya getirdikten sonra bu belgeleri Vizem.net merkez ofisine elden ya da kargo yolu ile ulaştırabilmektedir. Vize uzmanlarımız gerekli evrakların kontrolünü sağlayarak herhangi bir eksiklik olup olmadığını titizlikle kontrol etmektedir. Bu adımda ilgili danışman evrakların başvuruya uygun olup olmadığını ve eksik evrak olması durumunda tamamlanmasını sağlamaktadır.
 3. Vize Başvuru Dosyasının Hazırlanması: Evraklar taranmalı, sisteme yüklenmeli ve başvuru dosyası içerisinde İngiltere Konsolosluğu’nun talep ettiği sıraya göre yer almalıdır. Vize başvuru dosyasının doğru bir şekilde hazırlanmış olması vize sonucuna direkt olarak etki etmektedir. Bu aşamada kişiler adına online vize başvuru formunun doldurulması sağlanır. Başvuru formu ve dilekçe akademik düzeyde İngilizce dil bilgisine sahip uzman vize danışmanlarımız tarafından başvuru sahibi adına doldurulmaktadır. Vize başvuru dosyasının anlaşılır ve doğru bir şekilde sıralanması, finansal ve kişisel bilgilerin ayrıştırılması, çalışma belgelerinin doğru bir şekilde hazırlanması işlemleri bu aşamada gerçekleştirilir. Bu işlem sonrasında tüm evraklar aracı kurum sistemine yüklenir.
 4. Randevu Alma Hizmeti: İngiltere vizesi mülakatı için başvuru sahibine en uygun tarihte, en yakın vize başvuru merkezine randevu oluşturulmaktadır.
 5. Refakat: Randevu tarihinde saha ekibinden bir personel aracı kurumdaki biyometrik bilgilerin verilmesi ve evrakların beyan edilmesi için başvuru sahibine refakat eder. Evrak beyan işlemleri hızlandırır.

Vizem.net ile İngiltere vizesi başvurusunda bulunmak ve daha fazla bilgi almak için 0850 241 1868

İngiltere Vize Başvuru Ücreti

İngiltere Vize Başvuru Ücreti ve Vize Türleri

İngiltere vize sistemi karmaşık bir sistemdir. Birçok İngiltere vizesi türü bulunmaktadır ve başvuru sahipleri vize türü seçimi konusunda yanlış tercihler yapabilmektedir. Yanlış vize türüne başvuru yapılması sonucunda ret kararı ile karşılaşılması kaçınılmazdır. İngiltere vize başvuru kategorileri en temelde üçe ayrılmaktadır:

 • Turistik İngiltere Vizesi
 • Ticari İngiltere Vizesi
 • Aile Ziyareti İngiltere Vizesi

Bu genel ve çok kapsamlı vize türlerinde İngiltere Konsolosluğu kişilere 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık olmak üzere İngiltere vizesi seçenekleri sunmaktadır.

 • 6 aylık İngiltere vizesi için vize ücreti 130 USD
 • 2 yıllık İngiltere vizesi için vize ücreti 495 USD
 • 5 yıllık İngiltere vizesi için vize ücreti 896 USD
 • 10 yıllık İngiltere vizesi vize ücreti 1124 USD olarak belirlenmiştir.

Bu fiyatlar 2021 yılı İngiltere vizesi güncel fiyatlarıdır. Bir İngiltere vizesi başvurusu yapmadan önce fiyatlar hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için Vizem.net bünyesindeki uzman vize danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz. 0850 241 1868

İngiltere Öğrenci Vize Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere öğrenci vize ücreti alınacak eğitim türüne, süresine göre değişiklik göstermektedir. Kısa süreli ziyaretçi öğrenci vizeleri ile uzun süreli genel öğrenci vizeleri ücreti arasında fark bulunmaktadır. Kişiler alacakları eğitime göre kendilerine en uygun öğrenci vizesi türünü seçerek başvuru yapmalıdır. Aşağıda İngiltere vize ücreti öğrenci harç bedelleri verilmiştir.

İngiltere Öğrenci Vize ÜcretleriÜcreti
6 Aylık Öğrenci Vizesi133 USD
11 Aylık Öğrenci Vizesi253 UD
Uzun Dönem Öğrenci Vizesi476 USD

Bu tutarlara ek olarak alınan hizmet doğrultusunda hizmet bedeli alınmaktadır.

İngiltere Express Vize Ücreti

İngiltere Express vize hizmeti ile bireylerin İngiltere vize sonucu çok daha hızlı bir şekilde sonuçlanmaktadır. Express vize başvurusu evrakları normal vize başvurusunda gerekli evraklar ile aynıdır ancak işlem süresi normal işlem süresinden daha kısadır.

İngiltere Express vize ücreti 2021 yılı için 220 Sterlin olarak belirlenmiştir. İngiltere Express vize hizmetinden yararlanmak bireylerin vize başvuruları üzerinde herhangi olumlu ya da olumsuz bir etkiye sahip değildir.

İngiltere Turistik Vize Ücreti

İngiltere Turistik Vize Ücreti

İngiltere turistik vize ücreti başvuru süresine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Aşağıda turistik vize sürelerine göre ücretleri listelenmiştir:

 • 6 aylık turistik vize ücreti 130 USD
 • 2 yıllık turistik vize ücreti 495 USD
 • 5 yıllık turistik vize ücreti 896 USD
 • 10 yıllık turistik vize ücreti ise 1124 USD olarak belirlenmiştir.

İngiltere turistik vize ücreti yukarıda verilen vize harcı ve hizmet bedellerinden oluşmaktadır. İngiltere ziyaretçi vizesi için hizmet bedelleri için. 0850 241 1868

İngiltere Çalışma Vizesi Ücreti

İngiltere çalışma vizesi türünde birçok kategori bulunmaktadır. Çalışma vizeleri geçici ve uzun dönemli çalışma vizeleri olarak farklılık göstermektedir. İngiltere’de çalışmak isteyen bireyler yapacakları işe ve İngiltere’de kalma sürelerine uygun olan çalışma vizesi başvurusunda bulunmalılardır. İngiltere çalışma vizesi ücreti aşağıda listelenmiştir:

 • Genel Tier 1: 1379 USD
 • Yatırımcı Tier 1 (Investor): 2192 USD
 • Girişimci Tier 1 (Entrepreneur): 1379 USD
 • Yetenek 1. Kademe Tier 1 Üstün / Ön Onay (Exceptional Talent): 616 USD
 • Yetenek 2. Kademe Tier 1 Üstün / Giriş İzni (Exceptional Talent): 205 USD
 • Genel Tier 2: 824 USD
 • Stajyer Tier 2: 651 USD
 • Şirket İçi Transfer Tier 2: 1648 USD
 • Geçici Çalışma Tier 5: 330 USD
 • Ankara Antlaşması (Turkish Businessperson): Ücretsiz
 • Start-Up: 490 USD
 • Innovator (Mucit): 1379 USD
 • Diğer Kategoriler (Fisherman operating inside UK waters, Offshore worker, Overseas domestic worker in a private household, Representative of overseas business and dependants, An employee of an overseas newspaper, news agency or broadcasting organisation, Sheep Shearer, UK ancestry): 697 USD

İngiltere Evlilik Vizesi Ücreti

İngiltere evlilik vizesi İngiltere aile birleşimi vize kategorisindedir. İngiltere aile birleşimi vizeleri; evli çiftler, nişanlı bireyler, ebeveynler, çocuklar ve evli olmayan ancak en az 2 yıllık beraberlikleri bulunan çiftler için İngiltere’de aile birleşimi sağlamaktadır.

İngiltere aile vizesi ücreti kategorileri içerisinde İngiltere evlilik vizesi ücreti 2057 USD olarak belirlenmiştir.

İngiltere Transit Vize Ücreti

İngiltere transit vizeleri Direct airside transit visa ve visitor in transit visa olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Direct airside transit vizesi başvuru ücreti 35 £, Visitor in transit vizesi başvuru ücreti ise 64 £ olarak belirlenmiştir.

Bireyler online başvuru esnasında vize başvuru harcını da ödeyerek dekontunu başvuru dosyalarında bulundurmalıdır. Vizem.net ile yapılan başvurularda vize harcı danışmanımız tarafından başvuru sahibi adına yatırılmaktadır.

İngiltere Bebek için Vize Ücreti Var Mıdır?

İngiltere vizelerinin harç ücretleri için çocuk ya da yetişkin ayrımı yapılmamaktadır. İngiltere vize başvuru harç ücretleri tüm başvuru için aynıdır. İngiltere bebek vize ücreti belirlenen İngiltere vize ücretlerine tabidir.

İngiltere Vize Başvuru Ücreti İadesi

İngiltere vize başvuruları ret kararı ile sonuçlandığı taktirde herhangi bir ücret iadesi yapılmamaktadır. Karar aşamasına gelen bireyler gerçekleştirilen işlemler sonrasında ücret iadesi talebinde bulunamamaktadır.

Ancak online başvuru formunu doldurma aşamasında başvuru ücretini yatıran ancak sonra çeşitli sebeplerden seyahat planını iptal eden bireyler oluşturdukları randevu tarihinde evrak teslimlerini gerçekleştirmezlerse İngiltere vize başvuru ücreti iadesi talep etme hakkına sahiptirler.

Kişilerin randevu gününden önce başvurularını iptal edeceklerini belirterek bir ücret iadesi formu doldurmaları gerekmektedir. İngiltere vizesi için ödenen ücret ortalama 1 ay içerisinde başvuru sahiplerinin hesaplarına yatırılmaktadır.

TLS Contact İngiltere Vize Ücreti ve Hizmet Bedeli

TLS Contact İngiltere vize başvurularında İngiltere Konsolosluğu’nun belirlediği bir aracı kurumdur. Bütün İngiltere vize işlemleri TLS Contact üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ancak TlS Contact’in vize başvuru dosyalarını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi bulunmamaktadır.

Bu kurum yalnızca evrakların teslim edildiği ve İngiltere Konsolsoluğu’na iletiminin sağlandığı kurumdur. TLS Contact vize başvuru merkezleri Türkiye’de; Ankara, İstanbul, Bursa, Adana, Antalya, İzmir ve Gaziantep’te bulunmaktadır.

TLS Contact İngiltere vize ücreti alınan hizmete göre değişmektedir. TLS contact İngiltere turist vize başvurusu için vize hizmet bedeli 2021 yılı için 215 TL olarak belirlenmiştir.

İngiltere Vize Ücreti Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yazının bu bölümünde İngiltere vize ücreti hakkında Vizem.net bünyesine iletilen sorular cevaplanmıştır. İngiltere vize ücretleri hakkında daha fazla soru sormak ve bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. 0850 241 1868

İngiltere Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Şahsi yapılan başvurularda İngiltere vize başvurusunun ilk adımı online vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Vize başvuru formuna bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde yazılmalıdır. Vize başvuru formunun doldurulmasının ardından aracı kurum üzerinden vize ücretinin ödemesi kredi kartı yoluyla online olarak yatırılır.

Vize ücreti yalnızca başvuru yapılan vize türüne göre belirlenen fiyat ile online sistem üzerinden kredi kartı ile ödenmektedir. Vizem.net üzerinden yapılan başvurular için vize ücreti

10 Yıllık İngiltere Vize Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere vize ücretleri vizelerin süresine ve türüne göre belirlenmektedir. 10 yıllık İngiltere vizeleri en uzun süreli vizelerdir. 10 yıllık İngiltere vizesi ücreti 2021 yılı için 1124 USD olarak belirlenmiştir.

Bu tutara acente ve aracı kurum hizmet bedelleri dahil değildir. Tüm hizmetler dahil 10 yıllık İngiltere vize ücreti 1560 USD’ye vizem.net üzerinden alınabilmektedir.

2 Yıllık İngiltere Vizesi Fiyatı Ne Kadardır?

İngiltere Konsolosluğu bireylere 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık süreler ile vize imkanı sunmaktadır. 2 yıllık İngiltere vizesi Konsolosluk harç bedeli 2021 yılı için 495 USD olarak belirlenmiştir.

Tüm form, dilekçe ve randevu alma ve aracı kurum işlemleri dahil 659 USD’ye vizem.net üzerinden alınabilmektedir.

İngiltere 6 Aylık Vize Ücreti Ne Kadar?

İngiltere 6 aylık vize ücreti 130 USD olarak belirlemiştir. Bu ücret İngiltere’ye yapılacak kısa süreli seyahatler için geçerli vize ücretidir.

İngiltere Express Ücreti

İngiltere Hızlı Vize Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere hızlı vize hizmeti Express vize olarak bilinmektedir. Express vize başvurularında ekstra hızlı bir vize başvuru işlemi gerçekleştirilmektedir. İngiltere vize başvurularının ortalama sonuçlanma süresi kısa süreli vizeler için 15 iş günü iken Express vize başvurusu ile sonuç 2 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. İngiltere hızlı vize ücreti 220 Sterlin olarak belirlenmiştir.

Yeşil Pasaport için İngiltere Vize Ücreti Farklılık Gösterir Mi?

Hayır, yeşil pasaportun vize ücretinde herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Yeşil pasaport sahipleri de İngiltere Konsolosluğu’nun belirlediği vize ücretlerine tabidir.

Türkiye’de yalnızca Siyah (Diplomatik) pasaport hamili kişiler İngiltere’ye yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerde vizeden muaftır. Dolayısıyla siyah pasaport sahiplerinin herhangi bir vize başvuru ücreti ödemesi bulunmamaktadır.

İngiltere Turist Vizesi için Güncel Fiyat Nedir?

İngiltere turist vizesi için 2021 yılına it güncel fiyatlar aşağıda verilmiştir.

İngiltere 6 aylık turistik vize ücreti 130 USD olarak belirlenmiştir. Bunun yanında İngiltere’de uzun süreli turist vizeleri de mevcuttur. Birleşik Krallık’ı düzenli ziyaret etmesi gereken başvuru sahipleri 2, 5 ve 10 yıllık çok girişli ziyaret vizesine başvurabilmektedir. Fakat bu bireyler uzun süre boyunca neden düzenli olarak Birleşik Krallık’a seyahat etmeleri gerektiğini kanıtlayabilmelidir.

Multi ziyaret vizesi sahipleri herhangi bir 12 aylık dönemde İngiltere’de 6 aydan fazla bulunamazlar. Ayrıca vize süresi 6 aydan uzun olan bireyler İngiltere’de oturum izni almak için başvuru yapmalıdır. İngiltere 2 yıllık turist vizesi ücreti 495 USD, 5 yıllık turist vizesi ücreti 896 USD ve 10 yıllık turist vizesi ücreti ise 1124 USD olarak belirlenmiştir.

Bu vize türleri için başvuru yapılabilecek en erken tarih , gidiş tarihinden 3 ay öncesidir.

İngiltere 1 Yıllık Vize Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere 1 yıllık vize ücreti alınacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Aşağıdaki tabloda İngiltere 1 yıllık vize ücreti verilmiştir.

Vize TürüÜcret
1 Yıllık Öğrenci Vizesi330 USD
1 Yıllık Turist Vizesi254 USD
1 Yıllık Çalışma Vizesi330 USD

İngiltere Ticari Vize Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere’ye yapılacak ticari ziyaretler için 6 aylık İngiltere ticari vize ücreti 330 USD’dir. Bu tutara aracı kurum ve acente hizmetleri dahil değildir.

İngiltere VIP Vize Ücreti Nedir?

İngiltere VIP vize hizmeti TLS aracı kurum tarafından sunulmaktadır. VIP hizmet kişiye özel odada evrak beyanı ve biyometrik hizmetlerin alınmasını kapsamaktadır. VIP hizmet alınmasının, vize onaylanma süresi ya başvurunun ret ihtimali üzerinde bir etkisi bulunmamaktadır.

İngiltere VIP vize ücreti 2021 yılı itibariyle 620 TL’dir ve kredi kartı ile ödenebilmektedir.

İrlanda Vize Ücreti ile İngiliz Vize Ücreti Aynı Mıdır?

İngiliz vize ücreti İrlanda vize ücreti ile farklılık gösterir. Ayrıca İngiltere vize ücreti Euro olarak alınırken İrlanda vize ücreti Euro olarak alınmaktadır.

Aracı kurumların farklı olması ve vize başvuru sürecinin farklı olması aradaki farklılığının temel sebebidir. İngiltere vize ücreti İrlanda vize ücretine göre ortalama 250-300 TL daha pahalıdır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Paylaş: