İngiltere Vizesi Aracu Kurumu

Türkiye’deki İngiltere Vizesi Aracı Kurumu Üzerinden Başvuru

TLS Contact Birleşik Krallık Vize ve Göç Dairesi tarafından vize işlemleri için yetkilendirilmiş aracı bir kurumdur. İngiltere vizesi yetkili kurum olan TLS Contact’ın Türkiye'deki ofisleri Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul ve İzmir’de bulunmaktadır.

İngiltere vize başvuruları için Brexit süreci sonrasında yeni vize sistemi kuralları ile güncel danışmanlık hizmeti veren Vizem.net, son 4 yılda en yüksek başvuru onay oranına sahip akredite şirkettir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Aracı Kurum Olmadan Birleşik Krallık Vizesi Alınabilir Mi?

Aracı kurum olmadan Birleşik Krallık vizesi alınamamaktadır. Birleşik Krallık vizesi için form doldurma ve belge yükleme işlemleri online olarak yapılabilmektedir, ancak bütün başvuru sahipleri biyometri kaydı vermek için aracı kurum merkezinden randevu almak ve aracı kurum vize başvuru merkezine gitmek zorundadır.

İngiltere Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

İngiltere vize başvurusu online olarak Birleşik Krallık hükümetinin Gov.Uk internet sitesinin başvuru portalına yapılmaktadır ve biyometri işlemleri ile pasaport teslimi aracı kurumun vize merkezlerinde tamamlanmaktadır.

İngiltere Konsolosluğu Vize Başvurusu Alır Mı?

İngiltere Konsolosluğu doğrudan vize başvurusu almamaktadır. İngiltere Konsolosluğu aracı kurum üzerinden vize başvurularını kabul etmektedir.

İngiltere Resmi Vize Başvuru Merkezi Hangi Kurumdur?

İngiltere resmi vize başvuru merkezi, İngiltere Vize ve Göç Dairesi tarafından yetkilendirilmiş olan TLS Contact’dır.

TLS Contact tarafından, online vize başvuru aşamasının tamamlanmasının ardından vize işlemlerinin tamamlanması için biyometri bilgilerinin kaydı ve vize için gerekli destekleyici belgelerin online olarak yüklenmediği hallerde teslim alınması hizmetleri verilmektedir; vize için pasaport teslimi de TLS Contact aracı kurumuna yapılmaktadır.

TLS Contact’ın verdiği hizmetlere ve TLS Contact aracılığıyla ingiltere vizesi başvuru aşamalarına https://pos.tlscontact.com/ist_en/how-to-apply linkinden ulaşılabilmektedir.

İngiltere Vize Aracı Kurum Merkezleri Hangi İllerde Bulunur?

İngiltere vize aracı kurum merkezlerinin hangi illerde bulunduğu aşağıda sıralanmıştır.

  • Adana
  • Ankara
  • Antalya
  • Bursa
  • İstanbul
  • İzmir

İngiltere Vize Aracı Kurumu Çalışma Saatleri Nedir?

Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde bulunan İngiltere vize aracı kurumu TLS Contact vize merkezleri hafta içi her gün 8:00-15:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Antalya ve Bursa’da bulunan İngiltere vize aracı kurum merkezleri pazartesi ve çarşamba günleri 8:00-15:00 saatleri arasında, Adana vize başvuru merkezi ise pazartesi, çarşamba ve cuma günleri aynı saatler arasında hizmet vermektedir.

İngiltere Vizesi Yetkili Kurum Hizmetleri Nelerdir?

İngiltere vizesi yetkili kurumun hizmetleri arasında ücret karşılığında alınabilecek bazı ek hizmetler bulunmaktadır. Premium Lounge servisi ile vize merkezlerinde sıra beklemeden, daha konforlu ortamlarda hizmet almak mümkündür. Express Courier Return hizmeti ile zaman ve yoldan tasarruf edilerek pasaport başvuru sahibine kurye aracılığıyla teslim edilmektedir. Prime Time Appointment servisi ile vize randevularının çalışma saatleri haricindeki zamanlar için alınması mümkündür.

TLS Contact Assisted Service, belgelerin taranması ve sisteme yüklenmesi işlemlerinin vize başvuru merkezindeki personel tarafından yapılmasıdır. Assisted Service Settlement, yerleşim vizeleri için sponsor belgelerinin doğru bir şekilde yüklendiğinden emin olmak için gerekli belgelerin Birleşik Krallık’taki tarama merkezine gönderilerek 5 iş günü içinde taranmasıdır. Assisted Service Settlement Priority yerleşim vizelerinde sponsor belgelerinin doğru bir şekilde yüklendiğinden emin olmak için öncelikli tarama hizmeti ile gerekli belgelerin İngiltere’deki tarama merkezinde gönderilerek 24 saat içerisinde taranmasıdır. Flexi Appointment hizmeti, başvuru sahibinin çalışma saatleri içerisinde istediği zaman vize başvuru merkezine gidebilmesine imkan sağlamaktadır. Keep My Passport hizmeti, vize değerlendirme süresi boyunca pasaportun başvuru sahibinde bulunmasına izin vermektedir.

TLS Contact Form Filling Assistance hizmeti ile başvuru sahiplerine online başvuru formu doldurulması konusunda danışmanlar tarafından yardım edilmektedir. Apply Anywhere hizmeti ile başvuru sahibinin vize başvuru merkezine ulaşmakta zorlanması veya müsait olamaması durumlarında, istenilen yerde vize başvurusu yapılmasına imkan veren hizmettir. Group Service, aynı anda vize başvuru merkezine başvurmak isteyen gruplar için verilen hizmettir. Global Rescue Membership, en üst düzeyde güvence sağlayan seyahat hizmetidir. SMS Notification, vize değerlendirmesinin ardından pasaportun teslim alınabileceğinin kısa mesaj yoluyla başvuru sahibine bildirilmesini mümkün kılan hizmettir.

Super Priority Visa, Priority Visa Service (Non Settlement) ve Priority Visa Service (Settlement) hizmetleri, İngiltere TLS Contact hizmetleri arasında vize başvurularının daha kısa sürelerde alınmasına imkan tanıyan servislerdir.

İngiltere Vize Aracı Kurum Ücretleri Ne Kadardır?

İngiltere vize aracı kurum ücretleri aşağıda verilmiştir.

HizmetlerÜcretler (İngiliz sterlini)Ücretler (Türk lirası)
Premium Lounge1.410
Express Courier Return100
Prime Time Appointment1.340
Assisted Service28,32480
Assisted Service Settlement88,501.490
Assisted Service Settlement Priority118930
Flexi Appointment1.210
Keep My Passport910
Super Priority Visa956
Priority Visa Service (Non Settlement)220
Priority Visa Service (Settlement)573
Form Filling Assistance990
Apply Anywhere413 ve üstü
Group Service990
SMS Notification20

İngiltere Göçmenlik Başvurusu için Aracı Kurum Hangisidir?

İngiltere göçmenlik başvurusu için aracı kurum, biyometri kaydı ve pasaport teslim işlemleri için TLS Contact’tır. İngiltere göçmenlik başvurusu Gov.Uk internet sitesinin başvuru portalından kullanıcı hesabı oluşturularak yapılmaktadır ve biyometri kaydı ile pasaport teslimi işlemleri aracı kuruma yapılmalıdır.

Vizem.net akredite danışmanlık şirketi, İngiltere göçmenlik başvurusu işlemlerine yönelik olarak vize uygunluk tespiti, belge kontrolü, yeminli tercüme ve online evrak yükleme adımları için danışmanlık hizmeti vermektedir.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

İngiltere Pasaport Başvurusu İçin Aracı Kurum Hangisidir?

İngiltere pasaport başvurusu için aracı kurum bulunmamaktadır. İngiltere pasaport başvuru işlemi için randevu alınarak şahsen dış temsilciliğe başvuru yapılması gerekmektedir.

Vizem.net, İngiliz Konsolosluğu pasaport yenileme işlemleri için Türkiye’de yaşayan Birleşik Krallık vatandaşlarına danışmanlık hizmeti veren akredite kuruluştur.

İngiltere Vizesi En Hızlı Nereden Alınabilir?

İngiltere vizesi en hızlı olarak, Birleşik Krallık Vize ve Göç Dairesi tarafından belli bir ücret karşılığında verilen hızlandırılmış hizmet ile alınabilmektedir; ancak bütün başvuru merkezlerinde bu hizmete erişim mümkün değildir.

Ankara, İstanbul ve İzmir İngiltere vizesi yetkili acenta başvuru merkezlerinden İngiltere vize başvuruları için öncelikli vize hizmeti ile İngiltere express vize alınmaktadır; ancak Covid-19 önlemleri nedeniyle bu hizmete geçici olarak ara verilmiştir.

İngiltere vizesinin hızlı alınması; evrakların eksiksiz hazırlanması, online belge yükleme işleminin zamanında ve hatasız bir şekilde yapılması ve biyometri işlemleri için randevu tarihinin erkene alınması sonucunda mümkündür.

Vizem.net akredite acentesi üzerinden yapılan İngiltere vize başvuru işlemleri için gerekli vize evraklarının merkez ofise ulaştırılması ile evrak kontrolü danışmanlar tarafından başlatılmakta, belge yükleme işlemleri tamamlanmakta ve biyometri randevuları yaklaşık 5 gün içerisinde alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Paylaş: