İngiltere Vize Danışmanlık Hizmetleri

İngiltere Vizesi Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Yetkili Kuruluşu

İngiltere, Birleşik Krallığı oluşturan 4 ülkeden biridir ve meşruti monarşi sistemi ile yönetilmektedir. Özellikle bünyesinde bulundurduğu üniversiteleri ile eğitim sisteminde öne çıkmaktadır. İngiltere’ye Türkiye’den her yıl ortalama olarak 300.000 civarında turistik seyahat yapılmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’ye seyahat edebilmeleri için seyahat amacına yönelik bir İngiltere vizesi almaları gerekmektedir. İngiltere’nin 2020 yılında Avrupa Birliği’nden ayrılması ile birlikte Birleşik Krallık vize rejimi ve göçmen alımı uygulamalarında değişiklikler yapılmış, yeni vize türleri belirlenmiş ve vize başvuru prosedürlerinde online uygulamalar yapılmaya başlanmıştır. İngiltere’ye giriş yapacak yabancı ülke vatandaşlarının vize ve göçmenlik başvurularında daha seçici değerlendirme yapılmaktadır.

Vizem.net tüm İngiltere vize türleri için, güncellenmiş Birleşik Krallık vize sistemi gereklilikleri doğrultusunda uzman desteği sağlayan ve 2020 yılından itibaren yapılan başvurularda %96,5 oranında vize onayı elde eden İngiltere danışmanlık şirketi olarak hizmet vermektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

İngiltere İçin Vize Gerekir Mi?

Umuma mahsus (bordo) pasaport, hizmet (gri) pasaportu ve hususi (yeşil) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, İngiltere’ye seyahat etmeden önce İngiltere vizesi almaları gerekmektedir. Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri ise İngiltere’de 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatlerinde vizeden muaftır. İngiltere vize başvurularını değerlendirme ve onay yetkisi Birleşik Krallık Vize ve Göç Dairesindedir.

İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere vize başvurusu yapmak için başvuru sahibinin şahsen online başvuru yapıp aracı kurumun başvuru merkezine gitmesi ya da akredite vize acenteleri aracılığı ile vize başvurusunu yapması gerekmektedir.

Başvuru sahipleri, alacakları vize türünü belirleme, vize başvuru formunu doldurma, vize ücretini ödeme, vize randevusu alma ve gerekli evrakları listeleme gibi tüm işlemleri İngiltere hükümetinin web sitesi olan Gov.Uk adresindeki başvuru portalında online olarak yapabilmektedir. Başvuru portalındaki vize işlemlerinin tamamlanması ile birlikte, başvuru sahibinin biyometri kaydını yapmak ve evrakları online olarak kendi yüklemeyecek ise teslim etmek için şahsen vize başvuru merkezine gitmesi gerekmektedir.

İngiltere Vize İşlemleri Vizem.net Üzerinden Nasıl Yapılır?

İngiltere vize işlemlerinin Vizem.net üzerinden yapılması için ilk olarak başvuru sahibinin kişisel koşulları ve vize evraklarının uygunluğu ülke danışmanları tarafından incelenmektedir ve uygun bulunması halinde vize başvuru süreci başlatılmaktadır.

Vize işlemleri için Vizem.net çağrı merkezinin aranması ya da iletişim adresine mail atılarak Birleşik Krallık vize danışmanı ile iletişime geçilmesi gerekmektedir; daha sonra danışmanın yönlendirmesi ile geçerli ve güncel pasaport, son 6 aya ait şahsi banka hesap dökümü gibi evrakların İstanbul merkez ofisine gönderilmesi vize başvurusu için yeterli olmaktadır.

Vizem.net ile mail yolu ile iletişime geçmek için destek@vizem.net mail adresi kullanılabilmekte, çağrı merkezinden iletişim kurmak için ise 0850 241 1868 numarası aranabilmektedir.

İngiltere Vize Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere vize danışmanlık ücreti kısa süreli vizeler için 25 ile 90 euro, uzun süreli vizeler için 70 ile 160 euro arasında değişmektedir. Vize danışmanlık ücretleri, başvuru sahibinin kişisel koşulları, seyahat amacı, seyahat planı ve alınan hizmet türlerine göre değişiklik göstermektedir.

İngiltere Vize Danışmanlığı Hangi Hizmetleri Kapsar?

İngiltere vize danışmanlığının kapsadığı hizmetler aşağıda listelenmiştir.

 • Vize için gerekli evrakların incelenmesi, eksik evrakların tamamlanması
 • Gerekli durumlarda kişiye özel dilekçe hazırlanması
 • Yeminli tercüme işlemlerinin yapılması
 • Ulaşım ve konaklama rezervasyonlarının yapılması
 • Seyahat sağlık sigortasının yaptırılması
 • Online vize başvuru formunun doldurulması ve vize randevusunun alınması
 • Vize belgelerinin çevrimiçi yüklenmesi
 • Vize takip ve sorgulama işlemlerinin yapılması

İngiltere Otel ve Uçak Rezervasyonları

İngiltere otel ve uçak rezervasyonları vize başvurularında sunulması gereken belgelerdir ve Vizem.net İngiltere’de anlaşmalı olduğu otel ve hava yolu şirketlerinden başvuru sahibinin planlı gidiş tarihine uygun olarak rezervasyonlarını yapmaktadır.

Birleşik Krallık Vize ve Göç Dairesi vize başvurusu sırasında sunulan rezervasyonların sorgulamasını yapmakta ve rezervasyonların teyit edilmesi ile vize reddi ihtimali oldukça düşük olmaktadır.

İngiltere Seyahat Sağlık Sigortası

İngiltere seyahat sağlık sigortası Vizem.net danışmanlığı ile yapılmaktadır ve Vizem.net İngiltere vizesi başvuruları için tam kapsamlı seyahat sağlık sigortalarında 2022 yılı için en iyi fiyat garantisi sunmaktadır. İngiltere seyahat sağlık sigortası ücretleri sigorta süresi, Covid-19 geçmişi, yaş ve aşı durumuna göre değişiklik göstermektedir.

İngiltere Online Vize Formu ve Randevu İşlemi

İngiltere online vize formu, başvuru sahibi adına Vizem.net’in Birleşik Krallık vize danışmanı tarafından doldurulur ve vize için gerekli ücret ödemeleri de uzman danışman tarafından yapılır. Talep edilen vize türüne göre gerekli durumlarda örnek vize başvuru dilekçesi, vize davet mektubu ve sponsor dilekçesi İngilizce dilinde yazılır ve Türkçe vize evraklarının İngilizce yeminli tercüme işlemleri yaptırılır.

Başvuru sahiplerinin online vize başvuru formu doldurulduktan sonra, başvuru sahipleri adına vize randevusu Vizem.net uzman danışmanları tarafından alınır. İngiltere vizesi için self-servis randevu başvuru sahibinin İngiltere seyahat planı, ikamet yeri ve kişisel tercihlerine uygun olarak, tek kişi ya da birden fazla kişi için en uygun tarih ve saat için ücretsiz bir şekilde alınmaktadır.

İngiltere Vizesi Evrak Yükleme

İngiltere vizesi evrak yükleme işlemleri Vizem.net aracılığı ile yapılan vize başvurularında danışmanlık hizmeti kapsamı içerisinde yer almaktadır. Vizem.net’in uzman danışmanları vize için gerekli evrakların kontrolünü yaptıktan sonra, belgelerin taramasını, uygun formata dönüştürülmesini ve başvuru sistemine başvuru sahibi adına yüklemesini yapmaktadır. Vize evraklarının yükleme işlemleri en geç vize randevusundan önceki gün olacak şekilde tamamlanmaktadır.

İngiltere vizesi için gerekli evrakların teslim edilmesi, şahsen veya online olarak iki şekilde yapılmaktadır. Şahsen vize evraklarını teslim etmek istemeyen başvuru sahipleri çevrimiçi sisteme İngiltere vizesi belge yükleme işlemi yapabilmekte ve yalnızca biyometri işlemleri için vize başvuru merkezine gidilmesi yeterli olmaktadır.

İngiltere Vize Takip ve Sorgulama

İngiltere vize takip ve sorgulama işlemleri başvuru sahibi adına Vizem.net danışmanı tarafından yapılmaktadır ve başvuru sahibine SMS ile bilgilendirilmektedir. İngiltere vize takip işlemleri vize alındıktan sonra İngiltere seyahati boyunca sürmektedir. Başvuru sahibine vize geçerlilik süresi ve konaklama süresi gibi detayların bilgileri SMS ile verilmekte ve vize süresinin bitmesine 3 gün kala başvuru sahibi tekrar vize bitimine dair SMS ile bilgilendirilmektedir.

Vizem.net ile vize başvurusu yapan başvuru sahipleri hem vize değerlendirme sürecindeyken hem de vizeyi aldıktan sonra detaylı bir şekilde Birleşik Krallık vizesi takip işlemlerini akredite acente üzerinden yapabilmektedir.

İngiltere Çalışma Vizesi Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

İngiltere çalışma vizesi danışmanlık hizmetleri, eğitim ve iş sertifikalarının denkliklerinin sağlanması ve diğer vize için gerekli başvuru işlemlerinin yapılmasını kapsamaktadır.

İngiltere’ye çalışmak için gidilmek istendiğinde, çalışma vizesi almak gerekmektedir. İngiltere çalışma vizesine başvurmak için, İngiltere’de iş bulma şartı aranmaktadır.

Vizem.net’in İngiltere çalışma vizesi danışmanlık hizmetleri çalışma vizesinin ön koşulu olan eğitim ve Türkiye’deki deneyim denkliğinin alınması ve diğer vize başvuru işlemlerini içermektedir; İngiltere’de iş bulma gibi bir hizmet ise sunulmamaktadır.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

İngiltere Vize Danışmanlığı Hangi İllerden Alınır?

İngiltere vize danışmanlığı için Vizem.net, Türkiye’deki 81 ilden yapılan İngiltere vizesi başvurularında danışmanlık ve takip hizmeti sunan bir akredite acentedir.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

İngiltere Vize Danışmanlık Ankara

İngiltere vize danışmanlık Ankara Vizem.net ofisinden alınabilmektedir. Vizem.net Ankara ofisi; Muhsin Yazıcıoğlu Cad., Regnum Sky Tower, No: 57/116, Çankaya adresinde bulunmaktadır ve telefon numarası ise 0312 963 1473’tür.

İngiltere Vize Danışmanlık İstanbul

İngiltere vize danışmanlık İstanbul ilindeki Vizem.net ofisinden alınabilmektedir. Vizem.net’in adresi Barbaros Mah., Halk Cad., No:8/A, K:2, Palladium Ofis Binası, Ataşehir’dir ve 0216 706 55 86 İstanbul Vizem.net ofisinin telefon numarasıdır.

Diğer İngiltere Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Vizem.net tarafından verilen diğer İngiltere danışmanlık hizmetleri aşağıda verilmiştir.

 • İngiltere iş kurma ve yatırım danışmanlığı
 • İngiltere eğitim danışmanlığı
 • İngiltere göçmenlik danışmanlığı
Paylaş: