İsveç Vize Danışmanlık Hizmetleri

İsveç Vizesi Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Yetkili Kuruluşu

İsveç, İskandinav yarımadasında yer alan bir Avrupa ülkesidir. İsveç’e 2020 yılında giden toplam turist sayısı ceicdata.com verilerine göre 1.957.000’dir.

İsveç’e gitmek isteyen Türk vatandaşlarının vizeye tabii olup olmama durumu pasaport türüne göre değişmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları, İsveç’e yapacakları seyahatlerde vizeye tabidir. Hizmet pasaportu ile diplomatik ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları 180 gün içerisinde 90 günü geçmeyecek şekilde yapacakları İsveç seyahatlerinde vizeden muaftır.

İsveç’e gitmek için vizeye tabi olan Türk vatandaşlarının İsveç vizesi almak için gerekli evraklar ile birlikte vize başvurusu yapması gerekmektedir. İsveç vize başvuruları için danışmanlık hizmeti, onaylanmış vize danışmanlık firmalarından alınmaktadır.

Türkiye'den yapılan İsveç vize başvurularında oturum ve çalışma izinleri, eğitim, yatırım ve göçmenlik konularında tek çatı altında danışmanlık hizmeti sunan Vizem.net, 2018-2022 yılları arasında %93,3’lük onay oranı ile en yüksek onay oranına sahip akredite acentedir.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

İsveç Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İsveç vize başvurusu, İsveç vizesi başvuru formunun doldurulması, vize için gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde toplanması, vize başvurusu için randevu alınması ile yapılmaktadır. İsveç vize başvurusunun tamamlanması için vize başvuru randevusunda mülakata girilmesi, vize için gerekli evrakların teslimi, biyometri işlemlerinin yapılması ve vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

İsveç vize başvurularının tümünde yapılması gereken aşamalar temelde aynıdır, ancak kısa süreli İsveç vizesi başvuruları yetkili kurum VFS Global vize başvuru merkezi üzerinden yapılabilirken, uzun süreli İsveç vizesi başvuruları İsveç İstanbul Başkonsolosluğundan yapılmaktadır. Uzun süreli İsveç vizesi başvuruları, tercihen online olarak da yapılabilmektedir.

Online olarak yapılan uzun süreli İsveç vizesi başvurularında vize başvuru formu https://www.migrationsverket.se adresi üzerinden doldurmakta, vize için gerekli evraklar fiziken teslim edilmek yerine taranarak sisteme yüklenmekte ve vize ücreti online olarak ödenmektedir. Online olarak yapılan uzun süreli İsveç vizesi başvurusunun tamamlanması için biyometri işlemlerini yapmak ve mülakata girmek üzere İsveç İstanbul Başkonsolosluğundan randevu alınmaktadır. İsveç vizesine online başvuru yapabilme imkanı yalnız uzun süreli vizeler için geçerlidir. Online olarak yapılan İsveç vizesi başvuruları, fiziken yapılan vize başvurularına göre 3-4 ay daha erken sonuçlanmaktadır.

İsveç Vize Başvurusu Vizem.net Aracılığı ile Nasıl Yapılır?

İsveç vize başvurusu Vizem.net aracılığı ile, vize başvurusu yapan kişinin kişisel koşullarının ve vize evraklarının Vizem.net uzman danışmanları tarafından incelenmesinin ardından uygun bulunması halinde yapılmaktadır.

İsveç seyahati için Vizem.net danışmanlığında yapılan Schengen vizesi başvurularında vize başvurusu yapan kişinin son 59 ay içerisinde herhangi bir Schengen ülkesinden vize almış olması halinde VIS (Avrupa Birliği Vize Bilgi Sistemi) kaydı mevcut olacağı için VFS Global vize başvuru merkezine gitmesine gerek kalmamaktadır. VIS kaydı olan kişilerin sadece pasaport ve Schengen vizesi için gerekli belgeleri Vizem.net İstanbul ofisine göndermesi halinde İsveç seyahati için vize başvurusu danışmanlar tarafından başlatılmaktadır.

İsveç Vize Danışmanlığı Hangi Hizmetleri Kapsar?

İsveç vize danışmanlığının kapsadığı hizmetler aşağıda listelenmiştir.

 • Gerekli evrakların incelenmesi, eksik evrakların tamamlanması
 • Gerekmesi halinde dilekçelerin hazırlanması
 • Yeminli tercüme işlemlerinin yapılması
 • Ulaşım ve konaklama rezervasyonlarının yapılması
 • Seyahat sağlık sigortasının yaptırılması
 • Online başvuru formunun doldurulması
 • Çevrimiçi belge yükleme işlemlerinin tamamlanması
 • Randevu oluşturulması ve gerekli olması halinde randevu iptal ve değişiklik işlemlerinin yapılması
 • Vize takip ve sorgulama işlemlerinin gerçekleştirilmesi
 • Vize durumu ile ilgili başvuru sahibinin SMS ile bilgilendirmesi

İsveç Vize Başvuru Formu Doldurma Hizmeti Nedir?

İsveç vize başvuru formu doldurma hizmeti, İsveç vize başvurusu yapan kişi adına Vizem.net uzman danışmanları tarafından verilmektedir. İsveç vize başvurularında başvuru formu, başvuru sahibinin kişisel durumuna ve seyahat detaylarına göre Vizem.net uzman danışmanları tarafından doldurulmaktadır. Online olarak yapılan uzun süreli İsveç vizesi başvurularında başvuru formu doldurma işlemi, çevrimiçi olarak Vizem.net danışmanları tarafından yapılmaktadır.

İsveç vizesi başvurusunda sunulması zorunlu belgeler arasında yer alan İsveç vize formu önemli bir belgedir ve doğru ve eksiksiz doldurulmalıdır. İsveç vize başvuru formunun yanlış ve eksik doldurulması halinde vize başvurusu onaylanmamaktadır.

İsveç Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti Nasıl Alınır?

İsveç seyahat sağlık sigortası hizmeti, İsveç vizesi başvurularında sunulması zorunlu evraklar arasında yer almaktadır. İsveç vizesi başvuruları için gerekli olan tam kapsamlı seyahat sağlık sigortası, Vizem.net danışmanlığında 2022 yılı için en iyi fiyat garantisi ile yapılmaktadır.

İsveç vizesi seyahat sağlık sigortası fiyatları, sigorta süresi, vize başvurusu yapan kişinin yaşı, Covid-19 geçmişi ve aşı geçmişine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. 1 haftalık İsveç vizesi için sağlık sigortası fiyatı ortalama 9 ile 18,5 euro, 1 aylık ortalama 20 ile 25 euro ve 3 aylık ortalama 30 ile 45 euro arasında değişmektedir.

İsveç Vize Randevu Alma İşlemleri Nasıl Gerçekleşir?

İsveç vize randevu alma işlemleri, Vizem.net danışmanlığında yapıldığı takdirde vize başvurusu yapacak kişi adına uzman danışmanlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Vizem.net, Türkiye’de faaliyet gösteren, 45 ülkede akreditasyonu bulunan TURSAB’a kayıtlı bir akredite acentedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda İsveç vize randevusu, şahsen yapılan başvurulara göre genellikle daha yakın bir tarihe alınabilmekte ve vize başvurusu daha kısa sürede tamamlanabilmektedir.

İsveç Vize Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İsveç vize takip ve sorgulama işlemi, İsveç vize başvurusu yapıldıktan sonra başvuru yapan kişi adına Vizem.net danışmanları tarafından yapılmakta ve vize başvurusu yapan kişi başvuru durumu hakkında SMS ile bilgilendirilmektedir.

İsveç vizesi takip işlemi, İsveç vizesi alındıktan sonraki seyahat süreci boyunca devam etmektedir. İsveç vizesinin geçerlilik süresi ve İsveç’te konaklama yapılabilecek süre için vize başvurusu yapan kişiye SMS ile bilgi verilmekte ve ayrıca İsveç vizesinin bitiş tarihine 3 gün kala, vize süresinin yakın tarihte biteceğine dair uyarı vize başvuru sahibine SMS ile bildirilmektedir.

İsveç Vizesi için Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

İsveç vizesi için Vizem.net danışmanlık ücreti, vize başvurusu yapan kişinin kişisel koşulları, seyahat amacı, seyahat planı ve alınan danışmanlık hizmetinin türüne bağlı olarak kısa süreli İsveç vizesi için 25 ile 90 euro ve uzun süreli İsveç vizesi için 70 ile 160 euro arasında değişmektedir.

Vizem.net Tarafından Sunulan Diğer İsveç Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Vizem.net tarafından sunulan diğer İsveç danışmanlık hizmetleri aşağıda listelenmiştir.

 • İsveç yatırım danışmanlığı
 • İsveç eğitim danışmanlığı
 • İsveç göçmenlik danışmanlığı

İsveç Yatırım Danışmanlığı Hizmetleri Nelerdir?

İsveç yatırım danışmanlığı hizmetleri kapsamında; şirket kurulumu, vergisel muafiyetler, teşvikler, yurt dışı operasyonlar ve oturum izinleri için Vizem.net tarafından şahıslara veya şirketlere yurt dışında şirket kurma işlemleri için sunulmaktadır.

Vizem.net tarafından İsveç yatırım danışmanlığında İsveç’te bulunan hukuk büroları ile iletişime geçilerek tüm yatırım işlemleri en başından itibaren takip edilmektedir ve İsveç’te gayrimenkul almak için mevzuata hakim kurumsal emlak danışmanları ile birlikte İsveç yatırımcı vizesi için danışmanlık hizmeti verilmektedir.

İsveç Eğitim Danışmanlığı Hizmetleri Nelerdir?

İsveç eğitim danışmanlığı hizmetleri, İsveç’te başvuru yapılacak eğitim programına göre değişmektedir. Vizem.net, İsveç’te dil okulu, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleri için denklik alınması, İsveç’teki eğitim kurumuna kayıt yaptırılması gibi konularda eğitim danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Vizem.net danışmanları, İsveç’teki eğitim kurumu ile yazışma aşamasından başlayarak tüm İsveç öğrenci vizesi başvuru süreci işlemlerini yürütmektedir. İsveç öğrenci vizesine başvuru yapacak kişiler, eğitim türü fark etmeksizin vize başvurusunun her aşamasında Vizem.net danışmanlığından yararlanabilmektedir.

İsveç Göçmenlik Danışmanlığı Hangi Hizmetleri Kapsamaktadır?

İsveç göçmenlik danışmanlığının kapsadığı hizmetler aşağıda listelenmiştir.

 • İsveç göçmenliği için uygunluk tespiti ve hangi vizenin uygun olacağının belirlenmesi
 • İsveç göçmenlik başvurusu için gerekli evrakların ve başvuru dosyasının hazırlanması
 • Başvuru sahibinin eğitim ve mesleki denklik işlemlerinin tamamlanması
 • İsveç göçmenlik başvurusu için yeminli tercüme işlemlerinin yapılması
 • İsveç göçmenlik başvurusu takibinin yapılması ve başvuru sahibinin bilgilendirilmesi
 • İsveç’e göçmen olarak giden kişilerin aile üyeleri için aile birleşimi vizesi başvuru işlemlerinin yapılması

İsveç göç danışmanlığı, İsveç’te yaşamak ve yerleşmek için İsveç göçmenlik başvurusu yapan, ülkede bulunan bir firma tarafından iş teklifi alan uzman veya nitelikli işçiler için verilen bir danışmanlık hizmetidir.

İsveç Vize Danışmanlığı Hangi İllerden Alınabilir?

İsveç vize danışmanlığı, Vizem.net üzerinden Türkiye’deki 81 ilden alınabilmektedir. Vizem.net, İsveç vizesi başvuruları için danışmanlık ve takip hizmeti sunan bir akredite acentedir.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

İsveç Vize Danışmanlık Ankara

İsveç vize danışmanlık Ankara’da; Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, Regnum Sky Tower, No: 57/116, Çankaya adresinde bulunan Vizem.net Ankara ofisinden alınabilmektedir. İsveç vize danışmanlık için Ankara Vizem.net ofisinin telefon numarası 0312 963 14 73’tür.

İsveç Vize Danışmanlık İstanbul

İsveç vize danışmanlık İstanbul’da; Barbaros Mahallesi, Halk Caddesi, No: 8/A, Palladium Ofis Binası, Ataşehir adresinde yer alan Vizem.net merkez ofisinden alınabilmektedir. İsveç vize danışmanlık için İstanbul Vizem.net ofis telefonu, 0216 706 55 86’dır.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: