İtalya Bursa Konsolosluğu

İtalya Fahri Konsolosluğu Bursa | Honorary Consulate of Italy

İtalya Fahri Konsolosluğu Bursa, İtalya’nın Bursa’da bulunan fahri temsilciliği statüsünde hizmet vermektedir.

İtalya Bursa Fahri Konsolosluğu, İtalya ve Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla hizmet vermektedir. İtalya Bursa Fahri Konsolosluğunun vize verme, pasaport yenileme, evlilik ve askerlik işlemleri ile ilgili işlem yapma yetkisi bulunmamaktadır. Bu resmi işlemlerle ilgili hizmetler İtalya Konsolosluğu tarafından verilmektedir.

Bursa İtalyan Fahri Konsolosu Kimdir?

Bursa İtalyan Fahri Konsolosu Oya İzmirli’dir. Oya İzmirli 1992 yılından beri Bursa İtalyan Fahri Konsolosu olarak görev yapmaktadır.

İtalya Bursa Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

İtalya Bursa Fahri Konsolosluğu Bursa’nın Osmangazi ilçesinin Kükürtlü Mahallesi’nde bulunmaktadır. Kükürtlü Mahallesi’nde Başaran Sokak’ta 2 numaralı Diniz 2 Apartmanı’ndaki 1 numaralı dairede İtalya Bursa Fahri Konsolosluğu hizmet vermektedir.

İtalya Bursa Konsolosluğuna Nasıl Gidilir?

İtalya Bursa Fahri Konsolosluğu Panayır Mahallesi pazar alanına 1 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Parkur Bursa AVM’den 6 dakikalık bir araba yolculuğuyla ya da 25 dakika yürüyerek ulaşılabilmektedir.

İtalya Bursa Fahri Konsolosluğu Bursa Botanik Parkında 19 dakikalık bir araba yolculuğuyla ulaşılabilmektedir.

İtalyan Konsolosluğu Bursa Telefonu Kaçtır?

İtalya Konsolosluğu Bursa’ya (+90) 224 234 9682 ve (+90) 224 233 5514 numaralı telefonlardan ulaşılabilmektedir.

Bursa İtalyan Konsolosluğu Mail Adresi Nedir?

Bursa İtalyan Konsolosluğu mail adresleri bursa.onorario@esteri.it ve info@italyankulturdernegi.com’dur.

İtalya Fahri Konsolosluğu Bursa Bursa’dan Nasıl Randevu Alınır?

İtalya Fahri Konsolosluğu Bursa’dan iletişim numaralarından aranarak randevu alınabilmektedir.

İtalya Fahri Konsolosluğu Bursa’dan Hangi Hizmetler Alınabilir?

İtalya Fahri Konsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için hizmet vermemekte, Türkiye’de yaşayan İtalya vatandaşları için hizmet vermektedir. İtalya Fahri Konsolosluğu Bursa’da İtalyan vatandaşlarının nüfus kaydı, evlilik, aile cüzdanı, pasaport işlemleri gibi resmi işlemleri konusunda yetki sahibidir.

Bursa İtalya Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Bursa İtalya Konsolosluğundan vize başvurusu yapılamamaktadır.

Bursa’da İkamet Eden Kişiler İtalya Vize Başvurusu için Nereye Başvurmalıdır?

Bursa’da ikamet eden kişiler İtalya vize başvurusu için idata İstanbul aracılığıyla başvuruda bulunmalıdır. İdata İstanbul, İstanbul’un Üsküdar ilçesinin Altunizade Mahallesi’nde bulunmaktadır. Altunizade Mahallesi’nin Kısıklı Caddesi’ndeki Shibuya Sokak’ta 4 numarada bulunan Sarkuysan - AK İş Merkezi’nin A Blok 1 numaralı ofisinde İdata İstanbul hizmet vermektedir. İdata İstanbul’a 0850 460 8493 numaralı telefondan ulaşılabilmektedir.

Milano’ya Gitmek için İtalya Vizesi Bursa’dan Nasıl Alınır?

Milano’ya gitmek için İtalya vizesi alınması gerekmektedir. İtalya vizesi için İdata’dan randevu alınması gerekmektedir. İdata İtalya vizesi başvuruları İdata internet sitesinden ya da çağrı merkezinden alınabilmektedir. İtalya vize başvurusu için randevu alındıktan sonra İtalya vizesi için gerekli evraklar hazırlanmalıdır.

Hazırlanan evraklarla beraber randevu tarihinde İdata ofisine gidilmelidir. İdata ofisinde yetkili birime evraklar sunulmalı ve biyometri işlemleri tamamlanmalıdır. İdata ofisinde İtalya vize harcı ödendikten sonra İtalya vize sonuçları beklenmelidir. İtalya Milano vize alındıktan sonra Milano’ya seyahat gerçekleştirilebilmektedir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: