Kanada Dil Okulu Rehberi

Kanada Dil Okulu Fırsatları

Kanada dil okulu, Dünya’nın dört bir yanında İngilizce veya Fransızca seviyelerini geliştirmek isteyen öğrencilerin ilk tercihlerinden biridir. 1994 yılından itibaren Birleşmiş Milletler tarafından Dünya’nın yaşanabilecek en iyi 10 ülkesi sıralamasında yer alan Kanada, üst düzey dil eğitimleri ile de kendini kanıtlamış bir ülkedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kanada’da Dil Kursu

Kanada dil okulları bünyesinde dil kursu almak isteyen öğrenciler için çok sayıda alternatif bulunmaktadır. İngilizce ve Fransızca olarak iki adet resmi dili bulunan Kanada’da, İngilizce eğitim veren dil okulları daha çok tercih edilmektedir.

Neredeyse her bölgesinde dil okulu bulunmasına rağmen Kanada’da dil okulları kapsamında en gözde olan şehirler Toronto ve Vancouver olarak bilinir.

Kanada’da dil eğitimi almak isteyen bireylerin eğitim ve yaşam masraflarını karşılıyor olabilmeleri gerekmektedir. Akademik İngilizcesini geliştirmek isteyen bireyler, yüksek lisans veya doktora eğitimleri için ön hazırlık yapacak kişiler, lisans düzeyinde İngilizce eğitim gören bireyler için Kanada dil eğitimi açısından eşsiz bir fırsattır.

Kanada’da Dil Eğitiminin Avantajları

Yüksek refah seviyesi, düşük suç oranı, kaliteli eğitimi ile Kanada her yaş grubundan bireyler için eşsiz bir ülkedir. Toronto, Vancouver, Montreal gibi gözde şehirleri; temizlik, güvenlik, kültürel çeşitlilik ve sosyal yaşam tarzları ile yaşanılacak ve çalışılacak en iyi şehirler arasında yer alır. Kanada dil eğitimi bu gibi birçok sebepten dolayı öğrenciler için ön planda yer almaktadır.

Kanada dil okulları, Kanada Hükümeti tarafından sürekli olarak denetlenmekte ve sıkı takip edilmektedir. Okulların eğitim kalitelerine oldukça önem verilmektedir. Bu yüzden Kanada dil eğitimleri Dünya üzerindeki en iyi dil eğitimi sistemlerinden biri olarak görülür. Bu okullarda, akademik kusursuzluk oldukça önem verilen bir kriterdir.

Ayrıca göçmenler ülkesi olarak bilinen Kanada çok kültürlü bir yapıya sahiptir. Dünya üzerinde bulunan etnik grupların neredeyse tamamına Kanada’da rastlamak mümkündür. Kanada her yıl Dünya’nın dört bir yanından binlerce göç alır. Dolayısıyla Kanada’daki dil eğitimleri öğrencilerin yalnızca dil seviyelerine değil kültür seviyelerine de katkıda bulunmaktadır.

Farklı coğrafyaların ülkesi olarak bilinen Kanada’da dil eğitiminin yanı sıra gezilip görülecek birçok doğal güzellik bulunmaktadır. Öğrenciler hem dil seviyelerini geliştirirken hem de Kanada’nın doğal güzelliklerini keşfetme fırsatı yakalamaktadır.

Kanada’nın resmi dilleri İngilizce ve Fransızcadır. Kanada’da Fransızca konuşan toplulukların %75’i Quebec eyaletinde yaşamaktadır. Quebec eyaleti, Kanada’da Fransızca öğrenmek isteyen öğrenciler için eşsiz fırsatlar sunmaktadır. Bunun yanında Kanada’nın neredeyse bütün bölgelerinde İngilizce dil kursu bulmak mümkündür.

Kanada öğrencilere cazip dil okulu fiyatları sunmanın yanında uygun konaklama seçenekleri de sağlamaktadır. Öğrenciler AU pair Kanada programı ile aile yanında, yurtlarda ya da özel dairelerde konaklama imkanlarına sahip olmaktadırlar.

Kanada Dil Okulları

Kanada dil okulları bakımından birçok şehrinde alternatif bulunabilmektedir. Öğrenciler bölge tercihlerine, yaşam masrafları ve bütçelerine göre kendilerine en uygun dil okulu seçimini yapmalılardır. Aşağıda şehirlere göre vizem.net’in akredite acentesi olduğu ve danışmanlığını verdiği Kanada dil okulları ve web siteleri verilmiştir:

ŞehirOkulWeb Adresi
BurlingtonEnglish Encounterswww.englishencounters.ca
BurnabyWinston Collegewww.winstoncollege.com
CalgaryEquilibrium Schoolwww.equilibrium.ab.ca
CalgaryGlobal Village English Centreswww.gvenglish.com
CalgarySC GEOS Languages Pluswww.geoscalgary.com
CoquitlamCoquitlam Collegewww.coquitlamcollege.com
EdmontonEnglish Language Training Collegewww.eltc.com
EdmontonMELIwww.macewan.ca/esl
GuelphUniversity of Guelphwww.eslguelph.ca
HalifaxEast Coast School of Languageswww.ecslcanada.com
HalifaxILI International Language Institutewww.ili.ca
HamiltonArcher College Hamiltonwww.archereducation.com
KelownaIGK International Gateway Kelownawww.igcanada.com
KingstonSquare Schoolwww.squareschool.ca
LondonCanadian ESL Centrewww.canadianeslcentre.com
LondonLondon Language Institutewww.llinstitute.com
MontrealALI Montrealwww.alint.com
MontrealBLI Bouchereau Lingua Internationalwww.bli.ca
MontrealCanada Collegewww.canadac.ca
MontrealClic Montrealclicmontreal.com/
MontrealGreentree Communicationswww.GreentreeCommunications.ca
MontrealILSC Canadawww.ilsc.com/montreal
MontrealLanguages Across Borderswww.languagesacrossborders.com
MontrealMontreal Language Studieswww.mlsinc.ca
MontrealUpper Madison Collegeumcollege.ca/
OttawaABCE Language Schoolwww.language-training.org
OttawaAlgonquin College Language Institutewww.algonquincollege.com
OttawaICL Academiaiclacademia.com
OttawaInterlangues Language Schoolwww.interlangues.ca
OttawaNSL Campswww.nationalschool.ca
SaskatoonUniversity of Saskatchewan Language Centrewww.learnenglish.usask.ca
SurreySprott Shaw Language Collegewww.studysslc.com
TorontoArcher College Torontowww.archereducation.com
TorontoATC Canadawww.atcbc.com
TorontoConnect School of Languageswww.connectlanguage.com
TorontoEurocentreswww.eurocentrescanam.com
TorontoGlobal Village English Centreswww.gvenglish.com
TorontoHansa Language Centrewww.hansacanada.com
TorontoILSC Canadawww.ilsc.com/toronto
TorontoInternational House Torontowww.ih-toronto.com
TorontoKaplan International Collegeswww.kaplaninternational.com
TorontoLAL Torontolalschools.com
TorontoLSI Language Studies Internationalwww.lsi-canada.com
TorontoMcDonald International Academywww.mcdonaldacademy.com
TorontoRCIISwww.rciis.ca
TorontoSprott Shaw Language Collegewww.studysslc.com
TorontoTAIE International Institutewww.taie.ca
ValemountRocky Mountain English Collegewww.rmenglishcollege.com
VancouverArcher College Vancouverwww.archereducation.com
VancouverATC Canadawww.atcbc.com
VancouverCanadian College of English Languagewww.canada-english.com
VancouverDiscover English Academywww.discoverenglish.ca
VancouverEurocentreswww.eurocentrescanam.com
VancouverGEOS Language Academywww.geosvancouver.com
VancouverGlobal Village English Centreswww.gvenglish.com
VancouverILSC Canadawww.ilsc.com/vancouver
VancouverInternational House Vancouverwww.ihvancouver.com
VancouverKaplan International Collegeswww.kaplaninternational.com
VancouverLAL Vancouverlalschools.com
VancouverLSI Language Studies Internationalwww.lsi-canada.com
VancouverSprott Shaw Language Collegewww.studysslc.com
VancouverSt Giles Internationalwww.stgiles-international.com
VancouverTamwood Language Centreswww.tamwood.com
VancouverUBC Campswww.camps.ubc.ca
VancouverVIC Vancouver International Collegewww.vicenglish.com
VancouverZoni Language Centerswww.zoni.com
Victoriainlingua Victoriawww.inlinguavictoria.com
VictoriaStewart College of Languageswww.stewartcollege.com
Whistler, BCAdvantage EJ Schoolwww.advantage-ej.com

Kanada Dil Kursu

Kanada’dadaki En İyi Dil Okulları

Kanada’da bulunan en iyi dil okulları genelde burada eğitimini tamamlayan öğrencilerden geri dönüş ve IELTS başarı puanları ölçüt hazırlanarak hazırlanmıştır. Aşağıda Kanada’nın en iyi dil okulları listesinde yer alan bazı dil okullarının detaylı bilgilerine yer verilmiştir.

ILAC International College

Ilac international language academy of canada T.C vatandaşları tarafından en sık tercih edilen ve mezunlarının IELTS sonuçları kıyaslandığında en iyi skoru veren Kanada’da hizmet veren dil okuludur. Okul hakkında detaylı bilgi ILAC Kanada sayfasından alınabilir.

ELS English Language School

1961 yılında kurulan ELS English language school kurulduğu tarihten itibaren Dünya’nın 143 ülkesinden gelen 1 buçuk milyona yakın öğrencinin İngilizceyi hızlı ve etkili bir şekilde öğrenmesini sağlamıştır. Eğitim kurumu genel İngilizcenin yanı sıra öğrencilere akademik İngilizce eğitimleri, iş İngilizcesi, üniversite hazırlık kursları, gençlik ve aile programları hizmetleri sunmaktadır. Okulun Toronto ve Vancouver şehirlerinde şubeleri bulunmaktadır.

ELS Toronto

ELS Toronto dil okulu, Kanada’nın en büyük şehri olan Toronto’nun tam şehir merkezinde yer almaktadır. Öğrencilere her seviye için 4 haftalık bir eğitim sunulmaktadır. 200 kişilik öğrenci kapasitesi bulunan Toronto dil okulunda öğrenciler 15 kişilik sınıflarda eğitim görmektedirler. Ders süreleri 50 dakika olarak belirlenmiştir. 16 yaş ve üzerinde bulunan bireyler ELS dil okulu başvurusu gerçekleştirebilmektedir. Konaklama seçenekleri için aile yanı, otel yerleştirmeleri ve nadiren yurt yerleştirmeleri yapılmaktadır. Okula en yakın havaalanı Toronto Pearson International havaalanıdır.

ELS Vancouver

ELS Vancouver dil okulu ise eşsiz doğal güzellikleri ile tanınan şehrin merkezine konumlandırılmıştır. Öğrenciler hafta içi dil okulunda eğitim görürken hafta sonu Rocky dağlarına turlar düzenleyebilmekte, Seattle, Whistler ve Victoria gezilerine katılabilmektedirler. 150 kişilik öğrenci kapasitesi bulunan Vancouver dil okulunda yine 15 kişilik gruplar halinde eğitim verilmektedir. Öğrenci yaş ortalaması 23 olan ELS Vancouver dil okuluna 16 yaş ve üzeri bütün bireylerin başvuru yapma hakkı bulunmaktadır. Eğitim kurumuna en yakın havaalanı Vancouver International havaalanıdır. Öğrenciler için ek ücretler karşılığında havaalanından transfer gerçekleştirilmektedir.

EC Dil Okulu

EC dil okulu Kanada’da Toronto, Vancouver ve Montreal şehirlerinde yer alan köklü bir eğitim kurumudur. Dünya üzerinde farklı ülkelerde 30’u aşkın dil okulu şubesi bulunan EC English kurumları, Kanada’da verdiği eğitim ile fark yaratmaktadır.

EC English Language Schools Toronto

EC English Language Schools Toronto şubesi, şehrin tam merkezinde bulunan modern bir dil okuldur. Büyük sınıfları, modern yapısı ile Kanada’nın en çok tercih edilen dil okullarından biri olarak bilinmektedir. 1977 yılından bu yana hizmet veren okul merkezdeki büyük metro istasyonuna oldukça yakın bir konumda yer almaktadır. Böylece öğrencilere kaliteli bir dil eğitiminin yanı sıra şehri gezmek için rahat bir ulaşım imkanı da sunulmaktadır. EC English Toronto dil okulunda 49 sınıf mevcuttur. Genel ve yoğun İngilizce eğitimleri, iş İngilizcesi, IELTS-TOEFL hazırlık kursları gibi birçok eğitim türü mevcuttur. Kişilere bu eğitimlere dahil olarak grafik tasarım, film prodüksiyonu gibi dersler ve eğitimler de verilmektedir. Toronto dil okulunda bir sınıf mevcudu maksimum 15 kişi olarak belirlenmiştir. 18 yaş ve üzerindeki her birey EC English Toronto dil okullarına başvuru yapabilmektedir.

EC Vancouver English School

EC Vancouver dil okulu, Dünya’nın en iyi yaşanabilecek 3 şehri arasında gösterilen Vancouver şehrinin merkezinde yer almaktadır. 1987 yılında faaliyete geçen EC English Vancouver dil okulu, şehirde bulunan doğal güzellikler ile öğrencilere eğitimin yanında gezi imkanları da sağlamaktadır. 500 kişilik kapasiteye sahip olan eğitim kurumunda bir sınıfın mevcudu 15 kişi olarak belirlenmiştir. 16 yaş ve üzerinde bulunan her birey Vancouver dil okulu için başvuruda bulunabilmektedir. Konaklama imkanları için aile yanı, yurt yerleştirmesi sağlanmaktadır. İsteyen öğrenciler otelde konaklama imkanına da sahiptir.

EC Language School Montreal

EC English Montreal dil okulu ise ağırlıklı olarak Fransızcanın konuşulduğu Montreal şehrinde bulunmaktadır. Montreal, iki dilin birlikte konuşulduğu Dünya’nın en büyük şehirlerinden biri olma unvanına sahiptir. 290 kişilik öğrenci kapasitesi bulunan dil okulu, öğrencilere hem İngilizce hem de Fransızca dil eğitimi imkanı sunduğu için oldukça tercih edilen bir dil okuludur.

Öğrenciler 15 kişilik sınıflarda gruplar halinde eğitim görmektedirler. Ayrıca oldukça geniş bir ulaşım ağına sahip olan Montreal’da şehrin her noktasına dil okulundan rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. 16 yaş ve üzerinde bulunan bireyler EC English Montreal dil okulu başvurusunda bulunma hakkına sahiptir. Dil okulu öğrencilere aile yanında, yurtlarda ve öğrenci evlerinde konaklama imkanı sunarken isteyen öğrenciler için otellerde konaklama seçeneği de sağlanmaktadır.

Kaplan Dil Okulları

Kaplan dil okulları Kanada’da Toronto ve Vancouver şehirlerinde hizmet vermektedir. Covid-19 sebebi ile Toronto dil okulu pandemi döneminde eğitime online olarak devam etme kararı almıştır ancak Vancouver dil okulu yüz yüze eğitime devam etmektedir.

Kaplan Toronto English School

Kaplan Toronto English school tam olarak şehir merkezinde ve sahile birkaç dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Öğrencilerin Sugar Beach’te yürüyüş yapmak için yalnızca birkaç dakika yürümeleri gerekmektedir.

Ayrıca Kaplan International dil okulunda eğitim alan öğrencilerin Niagara Şelalesi’ni ziyaret etme imkanları, Amerika’da New York ve Chicago şehirlerine geziler düzenlemeleri mümkündür. Yarı yoğun-yoğun İngilizce kursları, üniversiteye geçiş kursları, IELTS TOEFL gibi sınavlara hazırlık kursları, iş İngilizcesi kursları mevcuttur.

Kaplan English School Vancouver

Kaplan English School Vancouver’da rahat ulaşım sağlanabilecek bir konumda yer almaktadır. Dil okulu yerel otobüs duraklarına ve metro istasyonuna birkaç dakikalık uzaklıkta bulunmaktadır. Öğrencilerin Kaplan International bünyesinde aldıkları dil eğitimleri Kanada’da üniversiteye sorunsuz geçiş sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Öğrencilerin Vancouver’da eğitim almanın yanında Whistler, Seattle, Victoria gibi şehirler için düzenlenen turlara katılma imkanları vardır.

Konaklama seçenekleri olarak öğrencilere aile yanında konaklama ve yurt imkanları sunulmaktadır.

Stafford House Dil Okulu

1952 yılında kurulan Stafford House dil okulları, Kanada’da Toronto ve Calgery şehirlerinde hizmet vermektedir. Stafford House dil okulları her yıl en az 5 öğrenciyi Cambridge, Oxford gibi üniversitelere yerleştirmektedir.

Stafford House Calgary

Stafford House Calgary dil okulu şehrin merkezinde ve metro hattına oldukça yakın bir konumda yer almaktadır. Calgary Tower, Central kütüphanesi, tropikal park, alışveriş merkezleri ve restoranlara oldukça rahat ulaşım sağlanabilmektedir. 120 kişilik kapasiteye sahip olan Stafford House Calgary dil okulunda 10 adet sınıf bulunmaktadır. Ders süreleri 45 dakika olarak belirlenmiştir ve sınıflar genel olarak 10 kişilik gruplar halindedir. Okul bünyesinde öğrenci salonları, bilgisayar odası, öğrenci mutfağı gibi alanlar mevcuttur. 1 milyon nüfusa sahip olan Calgery şehrinde öğrencilerin aile yanı ve yurtlarda konaklama imkanları bulunmaktadır.

Stafford House International Toronto

Stafford House International Toronto şubesi ise North York kütüphanesine ve metro istasyonuna oldukça yakın bir bölgede yer almaktadır. 200 kişilik kapasiteye sahip olan Toronto dil okulunda 18 adet sınıf mevcuttur. Sınıflar genellikle 12 kişilik gruplar halindedir. Ders süreleri ise 45 dakika olarak belirlenmiştir. Toronto dil okulunda da öğrencilere aile yanında konaklama imkanı veya yurt imkanları sunulmaktadır.

Oxford House College Dil Okulları

Oxford House College Kanada dil okulları Toronto, Vancouver ve Calgery şehirlerinde yer almaktadır. OHC dil okulları birçok dil okulundan farklı olarak ders kitabı temelli bir eğitime dayanmamaktadır. Daha çok temalar üzerinden bir eğitim gerçekleştirilmektedir. Genel İngilizce programları, IELTS-TOEFL hazırlık kursları, Cambridge sınav hazırlık kursu gibi çeşitli eğitim hizmetleri mevcuttur.

OHC Toronto

1872 yılında inşa edilen Oxford House Toronto dil okulu, Wellesley metro istasyonuna, CN Kulesi’ne ve Eaton’s Center’a 10 dakikalık bir yürüme mesafesinde, şehir merkezinde yer almaktadır. Oxford House Toronto dil okulunda toplam 25 adet sınıf bulunmakta ve sınıf mevcutları genellikle 12 kişi olmaktadır. Dil okulunda bilgisayar odası, kütüphane, kafeterya, bahçe gibi özel alanlar mevcuttur. 16 yaş ve üzerinde olan her birey OHC Toronto dil okuluna başvuru gerçekleştirebilmektedir. OHC Toronto dil okulu öğrencilere aile yanında konaklama imkanları, öğrenci evi ve yurt seçenekleri sunmaktadır. Öğrenci evleri genellikle toplu taşıma araçları ile 10-45 dakikalık mesafede yer almaktadır. Öğrenci evleri ve yurtları ise okulun hemen karşısında bulunmaktadır.

OHC Vancouver

Oxford House College Vancouver dil okulu ise Vancouver’in çok kültürlü ve eski mahallerinden biri olan Gastown bölgesinde yer almaktadır. Okul bünyesinde 7 adet sınıf bulunmaktadır. Bir sınıftaki maksimum öğrenci sayısı 16 kişi olarak belirlenmiştir.

Bir liman kenti olan Vancouver; Seattle, Victoria, Calgary gibi popüler şehirlere de oldukça yakın mesafede yer almaktadır. Öğrencilerin dil eğitimlerinin yanında geziler düzenleme imkanları bulunmaktadır. OHC Vancouver dil okulunda yalnızca genel İngilizce programları sunulmaktadır. Öğrencilerin dil eğitimlerine başlangıç seviyesinden başlama seçenekleri bulunmaktadır. Öğrencilere aile yanı ve öğrenci evi olarak farklı konaklama imkanları sunulmaktadır.

Oxford House College Calgary

Oxford House College Calgary dil okulu alışveriş ve eğlence şehri olarak bilinen Calgary’de yer almaktadır. Eğitim kurumu bu şehirde iki katlı bir binanın ilk katında 8 adet sınıf ile eğitim vermektedir. Doğal güzelliklerinin yanında büyük alışveriş merkezleri ile ünlü olan şehirde öğrenciler hem dil eğitimi alma hem de doyasıya gezme imkanına sahip olmaktadırlar. OHC dil okullarının tüm eğitim merkezlerinde Kanada’da dil okuluna gitmek isteyen adayların tercihi olan aile yanı konaklama ve öğrenci yurdu imkanları bulunmaktadır.

Toronto, Vancouver ve Calgry şehirlerinde bulunan dil okulları için eğitim, konaklama ve diğer tüm masraflar Kanada dil okulu fiyatları sayfasında verilmiştir.

Kanada'da Dil Eğitimi

Kanada Dil Okulları Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yazının bu bölümünde Kanada dil okulları hakkında Vizem.net danışmanlarına sıklıkla iletilen sorular yanıtlanmıştır. Daha fazla bilgi ve başvuru için
0850 241 1868

Kanada Dil Okulu ile Çalışma İzni Veriliyor Mu?

Kanada dil okulu çalışma izni sağlamamaktadır. Kanada’da lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki öğrenciler için haftalık 20 saat çalışma izni sağlanmaktadır. Ancak dil okulları için böyle bir uygulama mevcut değildir.

Kanada Dil Okulu Şartları Nelerdir?

Kanada dil okulu şartları aşağıda sıralanmıştır.

 1. Kanada’daki dil okulları genellikle 16 yaş ve üzerindeki öğrencileri kabul etmektedir. Bazı okullar için bu şart 18 de olabilmektedir.
 2. Ayrıca kişiler Kanada’da ikamet ettikleri süre boyunca bütün eğitim, konaklama ve yaşam masraflarını karşılayabilecek fona sahip olmalılardır.
 3. Öğrenci adaylarının Kanada dil okulu vizesi ile ülkeye giriş yapmış olmaları gerekmektedir.

Kanada dil okulu başvurusu ve Kanada dil okulu vizesi başvurusu gerçekleştirecek öğrencilerin Kanada’da alacakları bu eğitimin onlara ne gibi katkılar sağlayacağını açık bir şekilde belirtmeleri gerekmektedir.

Kanada’nın En İyi Dil Okulu Hangisidir?

ILAC Kanada, EC Language Center, Kaplan International, Stafford House, ELS, LSI, ILSC gibi dil okulları Kanada’nın en iyi dil okulları olarak sıralanabilir.

Kanada’da 1 Aylık Dil Kursu Var Mıdır?

Kanada’da dil okulları genelde 2, 8, 16, 24 ve 36 haftalık programlar dahilince verilmektedir. 1 Aylık dil kursu bulunmamaktadır.

Kanada’ya Dil Okulu ile Gidip Kalmak Mümkün Müdür?

Kanada’ya dil okulu ile gidip kalıcı olarak Kanada’da yaşamak mümkün değildir. Ancak dil okulu vizesi ile gidip Kanadalı bir şirketten iş teklifi olan adaylar burada Kanada çalışma izni başvurusunda bulunabilir.

Kanada Yaz Dil Okulu Alternatifleri Nelerdir?

Kanada’da yaz dil okulları 4 haftalık ve 8 haftalık programlar dahilinde birçok dil okulunda bulunmaktadır. Yaz kampları yabancı öğrencilerle sosyalleşme ve pratik yapma açısından daha faydalı ve eğitici olmaktadır.

Kanada’da Dil Eğitimi Faydaları Nelerdir?

Kanada’da alınacak dil eğitimleri bireylere okul, iş ve sosyal yaşamlarında oldukça büyük fayda sağlamaktadır. Kişiler Kanada’da eğitim alarak dil seviyelerini geliştirmenin yanında ülkenin çok kültürlü yapısı ile de kültür seviyelerine de katkıda bulunmaktadırlar.

Ayrıca Kanada’da alınan dil eğitimleri bireylerin Kanada üniversitelerinde okuma şanslarını arttırmaktadır. Bunun yanında lisans mezunu kişiler için ise Kanada’ya göçmenlik ve çalışma başvurusu gerçekleştirileceği zaman oldukça büyük bir fayda sağlamaktadır. Kanada’da alınan dil eğitimlerinin Dünya genelinde geçerliliği bulunmaktadır.

Hangi Kanada Dil Okulunu Tavsiye Ediyorsunuz?

Vizem.net olarak Kanada’daki en iyi, ve kalitesinden ödün vermeyen dil okulları ile çalışıyoruz. Öğrenci adayının bütçesi ve beklentileri dahilinde kendisine en uygun okulu bulmasında tavsiye ediyoruz.

Kanada Toronto Dil Okulu Listesi

Kanada’nın Toronto şehrinde bulunan bazı dil okulları ve web siteleri aşağıda verilmiştir:

 • Archer College Toronto - www.archereducation.com
 • ATC Canada - www.atcbc.com
 • Connect School of Languages - www.connectlanguage.com
 • Eurocentres - www.eurocentrescanam.com
 • Global Village English Centres - www.gvenglish.com
 • Hansa Language Centre - www.hansacanada.com
 • ILSC Canada - www.ilsc.ca
 • ILSC Canada - www.ilsc.com/toronto
 • International House Toronto - www.ih-toronto.com
 • Kaplan International Colleges - www.kaplaninternational.com
 • LAL Toronto - lalschools.com
 • LSI Language Studies International - www.lsi-canada.com
 • McDonald International Academy - www.mcdonaldacademy.com
 • RCIIS - www.rciis.ca
 • Sprott Shaw Language College - www.studysslc.com
 • TAIE International Institute - www.taie.ca

Kanada’da 3 Aylık Dil Eğitimi Ücreti Ne Kadardır?

Kanada’da 3 aylık dil eğitimleri genel olarak 3000 ile 5000 CAD arasında farklılık göstermektedir.

Kanada dil okulu ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için Vizem.net ile iletişime geçebilirsiniz.

Kanada Dil Okulu Yaş Sınırı Nedir?

Kanada dil okullarının alt yaş sınırı 16 yaş olup üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Bazı dil okullarında uluslararası öğrenciler için yaş sınırı 18 olarak belirlenmiştir.

0850 241 1868

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: