Kanada Doğum Danışmanlık Hizmetleri

Kanada Doğum Danışmanlık Hizmetleri 2023

Kanada, doğum yoluyla vatandaşlık veren birkaç ülkeden biri olduğu için bebek bekleyen birçok aile tarafından doğum yapmak üzere tercih edilmektedir.

Vizem.net, Kanada’da doğum danışmanlığı hizmeti veren ve Kanada’da doğum yapmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği bir akredite kuruluştur. Tüm doğum sürecini organize etmektedir ve Türkiye ile Kanada’da bulunan ofisleri aracılığıyla Türk vatandaşlarının Kanada’da doğum yapmaları için vize, doğum belgesi ve pasaport alınması gibi işlemleri için profesyonel kadrosu ile danışmanlık hizmeti vermektedir.

Vizem.net vize prosedürlerinden başlayarak tüm doğum sürecinin kontrolünü sağlayan ve uzmanlarıyla her şey dahil hizmet sunan Türkiye’deki tek akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kanada Doğum Paketi Hangi Hizmetleri Kapsar?

Kanada doğum paketiyle bebek bekleyen ailelere sunulan hizmetler aşağıda listelenmiştir.

 • Tüm Kanada vize başvuru ve takip işlemleri yapılmaktadır.
 • Seyahat sağlık sigortası, istenen şartlar doğrultusunda yaptırılmaktadır.
 • Doğumu gerçekleştirecek olan doktor ve hastane ayarlanmaktadır.
 • Konaklanılacak konut belirlenmektedir.
 • Kanada’daki tüm havaalanı transferleri ayarlanmaktadır.
 • Kanada içerisindeki tüm transferlere yardımcı olunmaktadır.
 • Doktor muayenelerine eşlik edilmektedir.
 • Doğum refakati desteği sağlanmaktadır.
 • Doğum belgesinin alınması işlemleri yürütülmektedir.
 • Kanada pasaportu çıkarılması işlemleri gerçekleştirilmektedir.
 • Çift vatandaşlık başvuruları yapılmaktadır.

2018 yılından beri sunulmakta olan Vizem.net doğum danışmanlık paketi, anne adayı ve ailenin tüm konforu göz önüne alınarak planlanmaktadır.

Kanada’da Doğum için Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kanada’da doğum için vize işlemleri, Kanada ziyaretçi vizesi işlemlerini kapsamaktadır. Kanada ziyaretçi vizesi, Kanada’da doğum yapmak için başvuran anne adaylarına verilmektedir ve bu vize, en uzun 6 aya kadar konaklama izni tanımaktadır.

Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu (IRCC), Kanada’ya yapılan ziyaretçi vizesi başvurularını değerlendiren ve onaylayan tek yetkili kurumdur.

Kanada doğum vizsi başvuruları Vizem.net danışmanlığında yapıldığında, gerekli evrakların hazırlanması, vize başvuru takibi ve pasaport iadesi dahil tüm işlemler IRCC sertifikalı uzman danışmanlar tarafından tamamlanmaktadır.

Doğum için Kanada Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Doğum için Kanada seyahat sağlık sigortaları, geniş kapsamı ve en iyi ücret teminatıyla Vizem.net aracılığıyla yapılmaktadır. Doğum için kanada seyahat sağlık sigortası Kana’da doğum için gerekli hastane ve doktor masraflarını karşılamamaktadır.

Kanada’da Doğum İçin Doktor ve Hastane Nasıl Belirlenir?

Kanada’da doğum için doktor ve hastane belirlenmesi kişilerin tercihlerine bağlıdır. Doğuma gidecek olan ailenin planlı doğum tarihi ve kişisel tercihleri göz önüne alınarak doğum yapılacak hastane ve doktor, Kanada’ya gitmeden en az 90 gün öncesinden belirlenmektedir.

Doğum için gidilecek şehrin imkanları göz önüne alınmalı ve doğum yapacak olan kişi veya eşlik edecek olan kişi iletişim açısından hangi dili konuşabiliyorsa doktor tercihini dil kriterleri göz önünde bulundurarak yapmalıdır. Kanada’da doğum için özel hastaneler veya devlet hastaneleri tercih edilebilmektedir.

Kanada’da Doğum için Konaklama İmkanı Nasıl Sağlanır?

Kanada’da doğum için konaklama imkanı, Kanada doğum danışma paketi içerisinde, doğum yapılacak hastanelerin yakınında kiralık hazır konutlar ayarlanarak sağlanmaktadır. Kanada’ya doğum yapmak için gelen ailelere, annelerin ve bebeklerin özel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmış evlerde güvenli konaklama imkanı sunulmaktadır.

Kanada’ya Doğum için Gidenlere Nasıl Refakat Edilir?

Kanada’ya doğum için gidenlere refakat hizmeti, doğum danışmanlığı kapsamında sunulmaktadır. Kanada’da yaşayan ve Türkçe bilen 3 farklı refakatçi adayı ile anne adayı doğum öncesinde tanıştırılmakta ve anne adayının değerlendirme yapmasına izin verilerek kendine uygun refakatçiyi seçebilmesi sağlanmaktadır.

Tercih edilen refakatçi, Kanada’da havaalanından karşılama, doktor randevusuna eşlik etme, doktor kontrolü için ulaşım sağlama, bebek için doğum belgesi ve pasaport başvuru prosedürünü yürütme ve dönüşte havaalanı transferi için aileye hizmet vermektedir.

Doğum için Kanada’ya gelen anne adayları devam etmekte olan Covid-19 salgını dolayısıyla ilk 14 gün doktor randevusuna gidememektedir. Anne adayları için ilk randevu, ülkeye giriş yaptıktan hemen sonra 15. ve 20. günler arasında Vizem.net’in sağlamış olduğu refakatçi tarafından alınmakta ve randevu günü refakatçi eşliğinde hastaneye gidilerek hastane kaydı da yaptırılmaktadır.

Kanada Doğum Belgesi Nasıl Alınır?

Kanada doğum belgesi alma prosedürü eyaletlere göre değişmektedir. Vizem.net aracılığıyla ailelere eşlik eden göçmen avukatı doğum yapılacak bölgenin kurallarının bilincindedir ve bu kurallar doğrultusunda doğum belgesi alma sürecini yürütür. Refakatçi, doğum belgesi için online başvuruda bulunur ve bebeğin Kanada sosyal güvenlik numarası için bir kayıt oluşturur.

Kanada’da Doğan Bebek için Kanada Pasaportu Nasıl Alınır?

Kanada’da doğan bebek için Kanada pasaport başvurusu şahsen veya posta yoluyla yapılmaktadır. Kanada’da bulunan refakatçi, doğum danışmanlığı paketi içeriği gereğince, şahsen başvuruda aileye refakat etmekte, evrakların hazırlanması ve ilgili kuruma iletilmesini sağlamaktadır.

Kanada’da doğan bir bebek için pasaport başvurusu yapılırken bebeğin varlığına tanıklık edecek ve bebekle birlikte aileyi tanıyan bir kişinin temsilci olarak belirtilmesi gerekmektedir. Vizem.net doğum danışmanlığı ile ayarlanan refakatçi, doğum temsilcisi olarak pasaport başvurusuna dahil edilmektedir.

Kanada’da Doğumdan Sonra Çifte Vatandaşlık Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada’da doğumdan sonra çifte vatandaşlık başvurusu için öncelikle Kanada’da bulunan Türkiye Cumhuriyeti konsolosluklarından randevu alınması gerekmektedir. Randevunun alınmasının ardından gerekli belgelerin hazırlanması ve çifte vatandaşlık başvuru formunun doldurulması üzerine, randevu tarihinde ilgili makama evraklar teslim edilerek başvuru tamamlanmaktadır.

Kanada’da Doğum Yapmanın Toplam Maliyeti Ne Kadardır?

Kanada’da doğum yapmanın toplam maliyeti doğum danışmanlığının içerdiği tüm hizmetleri kapsamaktadır. 2022 yılı için konaklama, hastane, doktor, avukat ve danışmanlık ücretleri, planlanan zamanda tamamlanan doğumlar için ortalama olarak 28.000 ile 36.000 CAD arasında belirlenmektedir. Kanada doğum paketlerinde tüm giderler, Vizem.net danışmanlığında başvuru sahibine detaylı olarak açıklanmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Doğum için Kanada Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Doğum için Kanada vize başvuru ücretlerinden vize başvuru harcı 100 Kanada doları, biyometrik işlemlerin yapılması 85 Kanada doları, danışmanlık hizmetleri 180 euro, noter masrafları 411 Türk lirası ve yeminli tercüme masrafları 180 Türk lirası olarak belirlenmiştir.

Kanada’da doğum yapmak üzere danışmanlık hizmeti almak isteyen kişiler, Kanada doğum vizesi başvurusu masrafları dışında, danışmanlık hizmetleri için de ödeme yapmaktadır.

Kanada Doğum Danışmanlık Hizmeti Türkiye’de Hangi İllerden Verilmektedir?

Kanada doğum danışmanlık hizmeti Türkiye’de tüm illerde ikamet eden Türk vatandaşları için, Vizem.net’in ofisleri aracılığıyla verilmektedir.

Vizem.net’in fiziksel olarak bulunduğu iller aşağıda listelenmiştir.

 • İstanbul
 • Ankara
 • Mersin
 • Bursa
 • Kocaeli
Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: