Emekliler için Kanada Vizesi

Emekliler için Kanada Vizesi Nasıl Alınır, Gerekli Evraklar Nelerdir?

Emekliler için Kanada vizesi başvurularında emekli olunduğuna dair resmi belgenin beyan edilmesi, yeterli miktarda finansal kaynağın olduğunun kanıtlanması ve ülkeye geri dönüleneceğine dair destekleyici belgelerin sunulması gerekmektedir.

Vizem.net Kanada emekli vizesi için kişilerin sadece biyometri işlemleri için başvuru merkezine gelmesiyle Kanada vize başvuru işlemlerini tamamlayan akredite kuruluştur.

Başvuru ve bilgi için: 0850 241 1868

Emekli Kişiler Kanada Vizesi Alabilir Mi?

Emekli kişiler Kanada vizesi alabilmektedir.

Kanada Emekli Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada emekli turist vizesi başvuruları online olarak Kanada Göçmenlik Bürosuna yapılmaktadır. Online başvuru sonrası Kanada emekli turist vizesi biyometri işlemleri için vize başvuru merkezinden randevu alınmalı ve işlemler tamamlanmalıdır.

Emekliler için Kanada vizesi başvuruları için gerekli evrakların Vizem.net merkez ofisine elden veya mail ile ulaştırılması ile Kanada vize başvurusu tamamlanabilmektedir. Başvuru, aracı kurumdan randevu alınması ve başvuru takibi IRCC sertifikalı Kanada vize danışmanları tarafından yapılmaktadır.

Kanada Emekli Vizesi için Gereken Evraklar Nelerdir?

Kanada emekli vizesi için gereken evraklar aşağıda listelenmiştir.

  • Kanada vize başvuru formu: Eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulmalıdır.
  • Pasaport: Seyahat süresince geçerli ve en az 2 sayfası boş olmalıdır.
  • Biyometrik fotoğraf: 6 aydan eski olmamak şartıyla biyometrik özellikte olmalıdır.
  • Emekli maaş banka cüzdanı: Emekli maaşını ve birikimleri göstermelidir.
  • Seyahat süresince masrafların nasıl karşılanacağını gösterir belgeler: Son 6 aylık banka dökümü veya banka hesap cüzdanı sunulmalıdır.
  • Emekli belgesi: Başvuru sahibi e-devlet üzerinden temin etmelidir.
  • Kanada emekli vizesi için niyet mektubu: Konsolosluğa hitaben yazılmalı, seyahat hakkında gerekli bilgileri içermelidir.
  • Davetiye mektubu: Kişi Kanada vatandaşı veya oturum iznine sahip bir aile üyesinin yanına gidiyor ise; ilişkilerin açıklandığı bir mektup bulundurulmalıdır. Kişinin Kanada’daki yasal oturumunu kanıtlayan bilgilerin de dahil edilmesi gerekmektedir.

Kanada Vizesi için Emekli Belgesi Nedir?

Kanada vizesi için emekli belgesi kişinin emekli olduğunu kanıtlar nitelikte ve emeklilik bilgilerini gösteren, SGK tarafından verilen belgedir. Kanada vizesi için emeklilik belgesi e-devlet platformundan ücretsiz olarak temin edilebilmektedir.

Kanada vizesi için emekli belgesinin örneği aşağıda verilmiştir.

Kanada Vizesi için Emeklilik Belgesi Örneği
Kanada Vizesi için Emeklilik Belgesi Örneği

Kanada için Emekli Vizesi Niyet Mektubu Nasıl Yazılır?

Kanada için emekli vizesi niyet mektubu konsolosluğa hitaben resmi bir dille yazılmalıdır.

Kanada vize başvurusu için niyet mektubunda seyahatin amacı, seyahat masraflarının ödenme şekli, varsa başvuru sahibinin Kanada’daki sponsoru, sponsor ile olan ilişkisi ve sponsorluk nedeni, uçuş programı ve planlanmış aktiviteler, başvuru sahibinin Kanada’yı seçme nedeni, sunulamayan bir belge bulunuyorsa sunulamama nedeni ve başvuru sahibinin geri dönüş tarihi açıklanmalıdır.

Vizem.net üzerinden yapılan başvurularda emekliler için Kanada turist vizesi niyet mektubu örneği başvuru sahibinin özel durumuna uygun olarak danışmanlar tarafından yazılmaktadır.

Kanada Emekli Vize Başvurusu için Hesapta Ne Kadar Para Olmalıdır?

Kanada emekli vize başvurusu için hesapta bulunması gereken bakiye hakkında bir bilgi IRCC tarafından belirtilmemektedir.

Kanada emekli vizesi başvuru sahiplerinin seyahat planına göre güncel araştırma yaparak finansal hesap yapması gerekmektedir.

Örnek verilecek olursa, Kanada’da yaşayan bir kişinin aylık giderleri için 1.230 CAD’a ihtiyacı var ise, başvuru sahibinin Kanada’ya turist olarak gitmek için banka hesabında aylık 2000 CAD bulundurması yeterlidir.

Emekliler için Finansal Gelir Kaynakları Nelerdir?

Emekliler için finansal gelir kaynakları arasında eğer varsa tapu fotokopisi, araç ruhsat fotokopisi, sahibi olunan kira sözleşmesi, hisse senedi ve diğer düzenli gelirler için belgeler Kanada vize başvurusu dosyasına eklenmelidir.

Kanada Emekli Vizesi için Sponsor Gösterilebilir Mi?

Kanada emekli vizesi için sponsor olarak birinci derece kan bağı olan kişiler gösterilebilmektedir. Kanada’ya yapılan vize başvurularında genellikle başvuru sahibinin eşi sponsor olarak gösterilmektedir.

Kanada Emekli Vizesi Başvurusu Nereye Yapılmalıdır?

Kanada emekli vizesi başvurusu İşçi Blokları Mah., Muhsin Yazıcıoğlu Cad., Regnum Sky Tower, 57/A, Balgat, Çankaya adresindeki Ankara başvuru merkezine veya Hacıahmet Mah., Kurtuluş Deresi Cad., No:29 Beyoğlu adresindeki İstanbul başvuru merkezine yapılmaktadır.

Vizem.net tarafından verilen Kanada vize danışmanlık işlemlerinde onay oranı, emekliler için son 3 yılda %98,7’dir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: