VFS Global Kanada Vize Takip

VFS Global Kanada Vize Takip İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kanada vize sonucu, vize başvuru merkezi resmi internet sitesi üzerinden çevrimiçi olarak takip edilebileceği gibi canada.ca sitesi üzerinden GCKey hesabı oluşturularak da takip edilebilmektedir.

VFS Global Kanada vize takip işlemleri sırasında başvuru sürecinin tam olarak hangi aşamada olduğu hakkında bilgi verilmemekte olup başvuru dosyasının bulunduğu yer gösterilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Kanada vize başvuru takip işlemi 5 aşamalı bilgilendirme kısa mesajları ve çevrimiçi takip sistemi üzerinden yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

VFS Global Kanada Başvuru Takip İşlemi Hangi Yollarla Yapılabilir?

VFS Global Kanada başvuru takip işlemi yapmak için birden fazla yöntem bulunmaktadır. VFS Global internet sitesi üzerinden başvuru takip numarası ve doğum tarihi ile giriş yapılarak Kanada vize başvurusu takip edilebilmektedir.

VFS internet sitesinde web sohbet seçeneği tercih edilerek Kanada vize başvurusu sonucu ilgili müşteri temsilcisine sorulabilmektedir. Kanada vize başvurusu sonucu aynı zamanda info.canadatrank@vfshelpline.com adresine e-posta gönderilerek veya başvuru merkezi telefonla aranarak da takip edilebilmektedir.

VFS Global Kanada Vizesi Online Takip Sistemi Nasıl Çalışır?

Vize başvuru merkezine Kanada vizesi için başvuru yaptıktan sonra başvuru sahibi VFS Global Kanada vizesi online takip sistemi üzerinden vize başvurusunu takip edebilmektedir. VFS online takip sistemi, Kanada vize başvurularının Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu (IRCC) tarafından değerlendirilmesi sürecinde ek belge istenmesi, vize mülakatı talep edilmesi ve vize başvurusunun sonuçlanması durumlarında güncellenmektedir.

Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu (IRCC) tarafından Kanada online vize başvurusu değerlendirilip VFS online takip sisteminin güncellenmesiyle başvuru sahibi tercih ettiği iletişim yöntemi ile bilgilendirilmektedir.

VFS Kanada Online Başvuru Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Kanada online başvuru takip işlemi, Kanada vize başvurusu yapılıp Kanada vize takip numarası ve kabul makbuzu alındıktan sonra yapılabilmektedir. VFS internet sitesinde bulunan “başvurunuzu takip edin” sekmesinden barkod numarası ve doğum tarihi girilerek Kanada vize başvurusunun durumu takip edilebilmektedir.

VFS Global online başvuru takip sisteminde başvuru sahiplerine Türkçe dışında İngilizce ve Fransızca dil seçenekleri de sunulmaktadır.

VFS Kanada Online Vize Takip Ekranı
VFS Kanada Online Vize Takip Ekranı

Kanada Konsolosluğu Üzerinden Vize Takibi Nasıl Yapılır?

Kanada Konsolosluğu üzerinden vize takibi yapılamamaktadır. Kanada Konsolosluğu vize takip hizmetini online olarak sunmadığı için; başvuru takibi VFS ve Vizem.net üzerinden yapılmaktadır.

VFS Global Kanada Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Global Kanada kargo takip işlemi ile Kanada vize başvuruları sonuçlanan başvuru sahipleri pasaport iadeleri hakkında bilgi alabilmektedir.

VFS Global, pasaport iadesi için hizmet bedeli karşılığında tek yönlü kurye servisini kullanmaktadır. 2022 yılı için belirlenen kurye servis ücreti 339,50 Türk lirasıdır.

Başvuru sahibi UPS kargonun internet sitesi üzerinden referans numarası ile VFS Kanada pasaport takip sürecini gözlemleyebilmektedir.

VFS Kanada Vize Sonucu Nasıl Öğrenilir?

VFS Kanada vize sonucu, vize başvurusunu online olarak yapan başvuru sahiplerine Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu (IRCC) tarafından mail yoluyla bildirilmektedir.

Başvuru sahibinin Kanada vize sorgulama işlemini yapabilmesi için IRCC hesabına giriş yapması gerekmektedir.

Başvuru sahibi VFS ofisinden bizzat başvuru yaptıysa vize sonucunu pasaport başvuru sahibine iade edildikten sonra öğrenmektedir. Online gerçekleştirilen VFS Global Kanada vize sorgulama işlemi üzerinden sonuç öğrenilememektedir.

Paylaş: