VFS Global Lüksemburg

VFS Global Lüksemburg Vize Randevu ve Başvuru İşlemleri

Lüksemburg vize işlemleri için akredite olarak çalışan vize başvuru merkezi VFS Global’dir. VFS Global, Lüksemburg vize başvurularının yapıldığı başvuru merkezidir ve yapılan başvuruları Lüksemburg dış temsilciliklerine iletlemekle sorumludur.

Lüksemburg vize başvurularını değerlendiren ve onay veren kurum Lüksemburg dış temsilcilikleridir. VFS Global, Lüksemburg vize başvurularını değerlendirme yetkisi taşımamaktadır.

VFS Global Üzerinden Hangi Lüksemburg Vize Türlerine Başvurulabilir?

VFS Global üzerinden başvuru yapılabilen vize türleri Lüksemburg kısa süreli (C tipi) vize türüdür.

VFS Global üzerinden başvurulabilen kısa süreli (C tipi) Lüksemburg vize kategorileri aşağıda listelenmiştir.

 • Lüksemburg turist vizesi
 • Lüksemburg aile veya arkadaş ziyareti vizesi
 • Lüksemburg ticari vize
 • Lüksemburg konferans, kültürel veya sportif faaliyet vizesi
 • Lüksemburg şoför vizesi
 • Lüksemburg öğrenim vizesi

Lüksemburg uzun süreli (D tipi) vize başvuruları, Ankara’da bulunan Lüksemburg Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. VFS Global Lüksemburg Schengen vizesi hizmeti vermektedir. Lüksemburg, Avrupa Birliği’ne üye ülke olduğu için Lüksemburg vizeleri Schengen vizesi özelliği taşımaktadır.

Vize Ön Başvuru Formu

VFS Lüksemburg Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

VFS Lüksemburg vizesi için gerekli olan evraklar, vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

VFS Lüksemburg vizesi için gerekli olan ortak evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Schengen vizesi başvuru formu: Vize başvuru sahibi tarafından online olarak doldurulmuş ve imzalanmış olması gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: Son 3 ay içerisinde çekilmiş ve 35x45 mm ölçülerinde olan 1 adet biyometrik fotoğrafın teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Pasaport: Planlanan Lüksemburg seyahatinin bitiş süresinden sonra en az 3 ay daha geçerliliği olan ve son 10 yıl içerisinde düzenlenen pasaportta en az 2 sayfanın boş olması gerekmektedir.
 • İkametgah: Vize başvuru sahibinin vatandaşı olduğu ülkede yasal olarak ikamet etme hakkının olduğunu gösteren ve nerede ikamet edildiğini gösteren ikametgah belgesi e-devlet üzerinden barkodlu olarak alınabilmektedir.
 • Ulaşımı kanıtlayıcı belgeler: Vize başvuru sahibinin adına düzenlenmiş uçak bileti rezervasyonlarının teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Konaklamayı kanıtlayıcı belgeler: Planlanan Lüksemburg seyahati süresince nerede konaklanacağını gösteren nitelikte olan rezervasyonların ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Finans planı: Başvuru sahibinin adına kayıtlı olan banka hesabına yönelik son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren hesap cüzdanı, son 3 aylık maaş bordosu ve başvuru sahibine ait tapu, kira sözleşmesi gibi gayrimenkullerin belgeleri eklenmelidir.
 • Seyahat amacını belirten dilekçe: Vize başvuru sahibi tarafından Lüksemburg Büyükelçiliği’ne hitaben yazılan resmi dilekçede seyahat amacı ve Türkiye’ye dönüş niyetinin olduğunu ifade eden dilekçenin yazılması gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası: Vize başvuru sahibi adına düzenlenmiş seyahat sağlık sigortasının geçerlilik süresi Lüksemburg seyahat tarihlerini kapsıyor olmalı ve teminat tutarı 30.000 Euro olmalıdır.

Lüksemburg VFS Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Lüksemburg VFS vize başvuru formu, standart bir Schengen vize başvuru formu niteliği taşımaktadır. Lüksemburg vize formu kapsamında; başvuru sahibine ait ad, soyad, doğum tarihi, doğum yeri, uyruk, cinsiyet, medeni durum, kimlik numarası, pasaport bilgileri, meslek bilgileri, adres bilgileri, iletişim bilgileri ve seyahat tarihi, seyahat amacı gibi bilgiler doldurulmaktadır.

Lüksemburg vize başvuru formunun https://www.vfsglobal.com/one-pager/luxembourg/turkey/turkish/index.html adresinden online olarak İngilizce dilinde doldurulması gerekmektedir. Lüksemburg vize başvuru formu, başvuru sahibi tarafından, diğer vize başvuru evraklarında yer alan bilgilerle çelişmeyecek şekilde doldurulmaktadır.

VFS Global Lüksemburg Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?

Lüksemburg kısa süreli (C tipi) vize başvuruları için gerekli vize evrakları hazırlandıktan sonra VFS Global Lüksemburg randevu işlemleri gerçekleştirilmektedir. Lüksemburg VFS randevu işlemleri, VFS Global başvuru merkezinin web sitesi üzerinden online olarak yapılmaktadır.

VFS Global web sitesinden mail adresi ve şifre aracılığıyla kullanıcı kaydı oluşturulmaktadır. Ardından ilgili bilgilerle kullanıcı girişi yapılır ve başvuru sahibinin adına uygun tarihler seçilerek randevu alınmaktadır.

Lüksemburg VFS Global Vize Ücreti Ne Kadardır?

VFS Global Lüksemburg vize ücretlerine yönelik tablo aşağıda verilmiştir.

HizmetÜcret
Lüksemburg vize başvuru harç bedeli1040 TL
VFS Global hizmet harcı312 TL
Fotokopi, çıktı hizmetleri sayfa ücreti1 TL
Lüksemburg vizesi için fotoğraf hizmeti25 TL
Vize kurye servisi60 TL
Lüksemburg vizesi VIP hizmetler530 TL
Lüksemburg vizesi başvuru formu doldurma servisi35 TL
İnternet hizmeti20 TL

Lüksemburg Vizesi VFS VIP Hizmetleri Nedir?

Lüksemburg vizesi VFS VIP hizmetleri kapsamında ek ücret ödenerek bekleme olmadan rahat bir ortamda başvuru sahiplerine özel hizmet verilmektedir. Lüksemburg vizesi VFS VIP hizmetleri kapsamında özel VIP salonu ile lüks bir ortam ve ikramlar sunulmaktadır.

VFS Global Lüksemburg Vize Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Global Lüksemburg vize takip ve sorgulama işlemi, VFS Global Lüksemburg web sitesinden gerçekleştirilmektedir. VFS Lüksemburg başvuru takip işlemi için “Başvurunuzu takip edin” butonuna tıklanması gerekmektedir. Lüksemburg vizesi başvurusunun değerlendirilmesi tamamlandıktan sonra pasaport ve diğer evraklar vize başvuru sahibine iletilmektedir.

VFS Global Lüksemburg Schengen Vize İşlemleri Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

VFS Global Lüksemburg Schengen vize işlemlerinin tamamlanması ortalama 15 gün sürmektedir. Lüksemburg Büyükelçiliği’nin gerekli gördüğü bazı özel durumlarda vize başvuru değerlendirme süresi 45 güne kadar uzayabilmektedir.

Herhangi bir Avrupa Birliği üye ülkesinden alınan Schengen vizesinin geçerlilik süresi kapsamında Lüksemburg’a giriş yapılabilmektedir. Aynı zamanda, Lüksemburg Schengen vizesi olduğu için, Lüksemburg vizesiyle diğer Schengen ülkelerine giriş yapılabilmektedir.

VFS Global Pasaport Teslim Saatleri Kaçtır?

VFS Global pasaport teslim saatleri, VFS Global Ankara ofisi için hafta içi her gün 08.30- 16.30 saatleri arasında; VFS Global İstanbul ofisi için hafta içi her gün 08.30- 16.30 saatleri arasında; VFS Global İzmir ofisi için hafta içi her gün 08.30- 14.30 saatleri arasında ve VFS Global Gaziantep ofisi için hafta içi her gün 08.30- 14.30 saatleri arasındadır.

Lüksemburg Yetkili Vize Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Lüksemburg yetkili vize başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

 • VFS Global
 • Global Vize Lüksemburg (vizemnet)

Vizem.net Global Group Vize Danışmanlık merkezi olarak Türkiye’deki 81 il için Lüksemburg vize danışmanlık ve vize takip işlemlerinde hizmet vermektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

VFS Global Türkiye Lüksemburg Vize Başvuru Merkezi Adresleri Hangi İllerde Bulunur?

VFS Global Türkiye Lüksemburg vize başvuru merkezinin bulunduğu iller aşağıda listelenmiştir.

 • Ankara
 • İstanbul
 • Gaziantep
 • İzmir
Vize Ön Başvuru Formu

VFS Global Ankara Lüksemburg Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global Ankara ofisi üzerinden Lüksemburg vize başvuruları yapılamamaktadır.

VFS Global Ankara ofisi İşçi Blokları Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, No: 57/A Regnum Sky Tower, Çankaya, Ankara, 06530 adresinde bulunmaktadır ve telefon numarası (+90) 212 373 58 09’dır.

VFS Global İstanbul Lüksemburg Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global İstanbul ofisi Hacıahmet Mahallesi, Kurtuluş Deresi Caddesi, No: 29, Dolapdere, Beyoğlu, İstanbul adresinde bulunmaktadır ve telefon numarası (+90) 212 373 58 09’dır.

VFS Global Gaziantep Lüksemburg Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global Gaziantep ofisi İncili Pınar Mahallesi, 7 No’lu Sokak, Kaplama İş Merkezi Altı, Şehitkamil, Gaziantep adresinde bulunmaktadır ve telefon numarası (+90) 212 373 58 09’dır.

VFS Global İzmir Lüksemburg Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global İzmir ofisi Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 1/C Reyent İş Hanı Konak İzmir adresinde bulunmaktadır ve telefon numarası (+90) 212 373 58 09’dır.

Paylaş: