VFS Global Malta

VFS Global Malta Vize Başvurusu ve Takip İşlemleri Yapılır?

VFS Global, Malta vize başvurularında İstanbul Malta Başkonsolosluğu ve Ankara Malta Büyükelçiliği ile akredite olarak hizmet vermektedir. Malta vize başvurularının değerlendirilmesi ve onayı, başvuru yapılan İstanbul Malta Başkonsolosluğu veya Ankara Malta Büyükelçiliği tarafından gerçekleştirilmektedir.

Malta vize başvurularının değerlendirilmesinde VFS Global’in yetkisi bulunmamaktadır. VFS Global, Malta vizesi başvuruları için taahhüt veya teminat vermemektedir.

Malta Vizesi Kalktı Mı?

Hayır, Malta vizesi kalkmamıştır. Malta, Schengen bölgesine dahil üye ülke olarak, umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerini vize uygulamasına tabii tutmaktadır. Hususi (yeşil) pasaport, hizmet (gri) pasaport ve diplomatik (siyah) pasaport sahipleri, 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizesiz Malta seyahati yapabilmektedir.

Malta’ya Vize Nasıl Alınır?

Malta’ya vize almak için izlenmesi gereken adımlar aşağıda sıralanmıştır.

 • Malta vizesi başvuru formu doldurulur: Malta vizesi başvuru formunun, mavi tükenmez kalem ile doldurulması ve başvuru sahibi tarafından her sayfası imzalanması, ve güncel tarihli olması gerekmektedir.
 • Malta vizesi için gerekli olan evraklar hazırlanır: Malta vizesi için Malta Konsolosluğu tarafından belirlenen pasaport, biyometrik fotoğraf, ulaşımı kanıtlayıcı belge, konaklamayı kanıtlayıcı belge, seyahat sağlık sigortası, finans planı gibi gerekli olan evraklar hazırlanır.
 • Malta vizesi türüne göre aracı kuruluştan ya da akredite acentelerden randevu alınır: Malta vizesine başvuru yapmak için aracı kuruluştan ya da akredite acentelerden uygun tarihe randevu alınır. Planlanan seyahat tarihinden önce yeterli bir süre olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.
 • Hazırlanan evraklar randevu tarihinde ilgili kuruluşa teslim edilir: Randevu tarihi geldiğinde, hazırlanmış olan Malta vizesi için gerekli evraklar yetkili kuruluşa teslim edilir.
 • Malta vizesi başvurusunun sonuçlanması beklenir ve süreç takip edilir: Malta Konsolosluğu’nun yoğunluğuna göre değişiklik gösterecek başvuru değerlendirme süresi için takipte kalınır ve aracı kuruluşun veya Malta Konsolosluğu’nun başvuru sahibine haber vermesi beklenir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

VFS Malta Türkiye’den Vize Başvurularında Yetkili Midir?

Evet, VFS Malta Türkiye’den vize başvurularında yetkili aracı kurumdur. Malta vize başvuruları ayrıca vizem.net gibi akredite ve resmi acenteler üzerinden de yapılabilmektedir.

VFS Global Malta Vizesi Başvuru Merkezi Hangi İllerdedir?

VFS Global Malta vizesi başvuru merkezinin bulunduğu iller aşağıda listelenmiştir.

 • Ankara
 • İstanbul
 • İzmir
 • Antalya
 • Bursa
 • Trabzon
 • Edirne
 • Gaziantep
 • Bodrum

VFS Malta Vizesi Başvuru Merkezi Ankara İletişim Bilgileri

Ankara’da bulunan VFS Malta vizesi başvuru merkezi İşçi Blokları Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, No: 57, Regnum Sky Tower, Çankaya, 06530 adresinde bulunmaktadır.

VFS Malta vizesi başvuru merkezi Ankara’nın telefonu +90 212 373 58 03 ve mail adresi info.mltist@maltavac-tr.com‘dur.

VFS Malta vizesi Ankara başvuru merkezi hafta içi pazartesi, çarşamba ve cuma günlerinde saat 08:30- 12:00 ile 13:00- 15:00 arasında hizmet vermektedir. Pasaport iade saatleri 14:00- 17:00 saatleri arasıdır.

VFS Malta İstanbul Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

İstanbul’da bulunan VFS Malta vizesi başvuru merkezi Hacı Ahmet Mahallesi, Kurtuluş Deresi Caddesi, No: 29 Ofton Plaza, Beyoğlu adresinde bulunmaktadır.

Malta VFS İstanbul iletişim telefonu +90 212 373 58 03’tür. VFS Global Malta Altunizade mail adresi info.mltist@maltavac-tr.com‘dur.

VFS Malta vizesi Ankara başvuru merkezinin çalışma saatleri hafta içi pazartesi ve cuma günlerinde 08:30- 17:00 saatleri arasıdır. Başvuru saatleri pazartesi, çarşamba ve cuma günlerinde 08:30- 12:00 ve 13:00- 15:30 saatleri arasıdır. Pasaport iade saatleri pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 15:00- 17:00 saatleri arasıdır.

VFS Malta Vize Başvuru Merkezi Antalya İletişim Bilgileri

Antalya’da bulunan VFS Malta vizesi başvuru merkezi Yeşilbahçe Mahallesi, 1480. Cadde, Ülker Apartmanı, No: 42/B, Muratpaşa adresinde bulunmaktadır.

VFS Malta vizesi Antalya başvuru merkezinin çalışma saatleri çarşamba günü 08:30- 17:00 saatleri arasıdır. Başvuru saatleri çarşamba günü 08:30- 12:00 ve 13:00- 15:00 saatleri arasıdır. Pasaport iade saatleri çarşamba günü 14:30- 17:00 saatleri arasıdır.

VFS Malta Vize Başvuru Merkezi İzmir İletişim Bilgileri

İzmir’de bulunan VFS Malta vizesi başvuru merkezi Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, Reyent İş Hanı No:1/C 35210 adresinde bulunmaktadır.

VFS Malta vize başvuru merkezi İzmir telefonu +90 212 373 58 03 ve mail adresi info.mltist@maltavac-tr.com‘dur.

VFS Malta vizesi İzmir başvuru merkezinin çalışma saatleri hafta içi çarşamba günü 08:30- 17:00 saatleri arasıdır. Başvuru saatleri çarşamba günü 08:30- 12:00 ve 13:00- 16:30 saatleri arasıdır. Pasaport iade saatleri çarşamba günü 08:30- 12:00 ve 13:00- 17:00 saatleri arasıdır.

VFS Malta Vize Başvuru Merkezi Bursa İletişim Bilgileri

Bursa’da bulunan VFS Malta vizesi başvuru merkezi Kükürtlü Mahallesi, Kükürtlü Caddesi, Sedef Apartmanı, No: 3 Osmangazi, 16080 adresinde bulunmaktadır.

VFS Malta vizesi Bursa başvuru merkezinin çalışma saatleri çarşamba günü 08:30- 17:00 saatleri arasıdır. Başvuru saatleri çarşamba günü 08:30- 15:30 saatleri arasıdır. Pasaport iade saatleri çarşamba günü 11:00- 17:00 saatleri arasıdır.

VFS Malta Vize Başvuru Merkezi Gaziantep İletişim Bilgileri

Gaziantep’te bulunan VFS Malta vizesi başvuru merkezi İncilipınar Mahallesi, 7 Nolu Sokak, Kaplama İş Merkezi Altı, Şehitkamil adresinde bulunmaktadır.

VFS Malta vizesi Gaziantep başvuru merkezinin çalışma saatleri çarşamba günü 08:30- 17:00 saatleri arasıdır. Başvuru saatleri çarşamba günü 08:30- 12:00 ve 13:00- 15:30 saatleri arasıdır. Pasaport iade saatleri çarşamba günü 11:00- 17:00 saatleri arasıdır.

VFS Malta Vize Başvuru Merkezi Edirne İletişim Bilgileri

Edirne’de bulunan VFS Malta vizesi başvuru merkezi 1. Murat Mahallesi, Talatpaşa Caddesi, No: 80, 1. Kat, Merkez, Edirne adresinde bulunmaktadır.

VFS Malta vizesi Edirne başvuru merkezinin çalışma saatleri perşembe günü 08:30- 16:00 saatleri arasıdır. Başvuru saatleri perşembe günü 08:30- 15:30 saatleri arasıdır. Pasaport iade saatleri perşembe günü 11:00- 16:00 saatleri arasıdır.

VFS Malta Vize Başvuru Merkezi Trabzon İletişim Bilgileri

Trabzon’da bulunan VFS Malta vizesi başvuru merkezi Pazarkapı Mahallesi, Sahil Caddesi, No: 103, Trabzon Sanayi ve Ticaret Odası 6. Kat, Ortahisar 61200 adresinde bulunmaktadır.

VFS Malta vizesi Trabzon başvuru merkezinin çalışma saatleri çarşamba günü 08:30– 16:30 saatleri arasıdır. Başvuru saatleri çarşamba günü 08:30- 12:00 ve 13:00- 15:30 saatleri arasıdır. Pasaport iade saatleri çarşamba günü 14:30- 16:30 saatleri arasıdır.

VFS Global Üzerinden Hangi Vize Türlerine Başvurulabilir?

VFS Global Malta visa Schengen özellikli bir vize türüdür. Malta Schengen bölgesine ait bir ülke olduğu için tüm Malta vize türleri Schengen özellikli olmaktadır.

Malta vize başvuru merkezleri üzerinden başvuru yapılabilecek vize türleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Malta turist vizesi
 • Malta ticari vize
 • Malta transit vize
 • Malta sportif ve kültürel faaliyet vizesi
 • Malta eğitim vizesi
 • Malta staj vizesi
 • Malta aile ve arkadaş ziyaret vizesi
 • Malta aile birleşimi vizesi
 • Malta çalışma vizesi

VFS Global Malta Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Malta vize evrakları VFS Global, Malta vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

Malta vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Malta pasaport: Malta pasaportun, Malta vizesine yapılan başvuru tarihinden itibaren 10 yıldan daha eski olmaması ve Malta seyahatinin bitiş süresinden sonra en az 3 ay daha geçerliliği olması gerekmektedir. Pasaportun sayfalarının en az 2 boş sayfa bulundurması ve pasaporta geçmişte alınmış vizelerin fotokopilerinin eklenmesi gerekmektedir.
 • Malta Schengen vizesi başvuru formu: Malta vizesi başvuru sahibi tarafından kimlik bilgileri, seyahat tarihleri, ulaşım ve konaklama bilgileri, meslek bilgileri gibi bilgilerin olduğu kısımların diğer evraklarla tutarlı olacak şekilde doldurulması, her sayfanın altına imza atılması ve güncel tarihli olması gerekmektedir.
 • Malta biyometrik fotoğraf: Malta vizesi için eklenecek biyometrik fotoğrafın, başvuru tarihinden en fazla 6 ay önce alınmış, 35 mm uzunluk 45 mm genişikte ve fonu beyaz renk olması gerekmektedir. Malta vizesi için kullanılacak 1 adet fotoğraf, bulanık olmaması ve herhangi bir efekt ve rötuş kullanılmaması gerekmektedir.
 • Malta kimlik fotokopisi: Başvuru sahibine ait nüfus cüzdanının fotokopisinin eklenmesi gerekmektedir.
 • Malta’ya ulaşımı kanıtlayıcı belgeler: Malta seyahati için alınmış veya rezerve edilmiş gidiş uçak bileti ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Malta’da konaklamayı kanıtlayıcı belgeler: Malta seyahatinde konaklama yapılacak otele ait rezervasyon belgesinin sunulması gerekmektedir.
 • Malta seyahat sağlık sigortası: Malta’da kalınacak süreyi, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan ve 30.000 Euro teminat tutarında olması gerekmektedir.
 • Malta finans planı: Malta seyahatinde kullanılacak finans planına dair başvuru sahibinin adına kayıtlı banka hesabının son 3 aya dönük hesap cüzdanının verilmesi ve vize başvurusundan önceki son 15 gün içinde bankadan ıslak imzalı ve kaşeli olarak alınması gerekmektedir.
 • Malta çalışma durumunu gösteren belgeler: Malta vizesi başvuru sahibinin çalışan olması durumunda; başvuru sahibine ait SGK hizmet dökümü, maaş bordrosu, işe giriş bildirgesi ve işyerinden alınan seyahat izin yazısı, Malta vizesi başvuru sahibinin öğrenci olması durumunda; öğrenci belgesi ve Malta’dan kabul alınan üniversitenin davet mektubunun eklenmesi gerekmektedir. Malta vizesi başvuru sahibinin reşit olmaması durumunda, velisi tarafından onay niteliği taşıyan muvafakatnamenin eklenmesi gerekmektedir.

VFS Malta Vize Başvuru Formu Nedir?

VFS Malta vize başvuru formu, standart bir Scehgen vize başvuru formudur.

VFS malta vize başvuru formu, Malta seyahati amacına göre doldurulmaktadır. Malta vize başvuru formu kapsamında başvuru sahibinin kimlik bilgileri, doğum tarihi, doğum yeri, meslek bilgileri, pasaport bilgileri, ikamet bilgileri, adres ve iletişim bilgileri istenmektedir.

VFS Global Malta Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

VFS Global Malta vize başvuru formunun, başvuru sahibi tarafından mavi tükenmez kalemle doldurulması, vize başvuru formu üzerinde karalama, üstünü çizme ve fiziksel olarak buruşturma, ıslaklık gibi faktörler yapılmaması gerekmektedir. Malta vize başvuru formuna güncel tarih bilgisi yazılarak başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.

Malta vize başvuru evrakları arasında en önemli evraklardan biri olan Malta vizesi başvuru formundaki bilgiler ile diğer başvuru evraklarındaki bilgilerin tutarlı ve uyumlu olması gerekmektedir. Malta vize başvuru formunda doldurulan bilgilerin yanıltıcı, yanlış veya eksik olması Malta vize başvurusunu olumsuz olarak etkilemektedir.

VFS Malta Vize Başvurusu VIP Hizmetleri Nedir?

VFS Malta vize başvurusu VIP hizmetleri kapsamında, vize başvuru sahibine kişiselleştirilmiş servisler sunulmaktadır. Başvuru sahibi, premium bekleme odasında ağırlanmaktadır. Malta vize başvurusu için VFS Global’e gelen kişinin VIP hizmetlerden faydalanması için görevli personele iletmesi yeterli olmaktadır. VFS Global VIP hizmet personeli, tüm süreç boyunca başvuru sahibine eşlik etmektedir.

VFS Malta vize başvurusunda alınan VIP hizmeti ile vize başvuru evrakları teslim edilmeden önce yetkili kişi tarafından kontrol ve teyit edilmektedir, başvuru evrakları hakkında rehberlik yapılmaktadır. Malta vize başvuru evraklarında eksiklik olması durumunda başvuru ile aynı gün içerisinde en geç saat 16:00’a kadar eksik evrakları tamamlamak için müsaade edilmektedir. Gerekli olduğu durumlarda çıktı alma, fotokopi çekme, bilgisayar ve internet kullanımı, biyometrik fotoğraf çekimi, SMS ve kurye gibi hizmetler ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

VFS Malta vize başvurusu VIP hizmetleri dahilinde sıcak ve soğuk içecek ikramı yapılmaktadır.

VFS Malta vize başvurusu esnasında faydalanılacak VIP hizmetleri, vize başvurunun sonucu ve süresi üzerinde etki etmemektedir. Malta vizesinin değerlendirilmesi Malta Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır.

VFS Global Malta Schengen Vizesi Ne Kadar Mal Olur?

VFS Malta vize ücreti aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmeterÜcret
Malta vizesi başvuru harç bedeli80 Euro
Malta vizesi 6-12 yaş başvuru harç bedeli40 Euro
Malta vizesi 0-6 yaş başvuru harç bedeliÜcreti
Malta öğrenci vizesi başvuru harç bedeli70 Euro
Malta uzun süreli (D tipi) vize başvuru harç bedeli100 Euro
VFS Global aracılık hizmet bedeli30 Euro
Kurye hizmeti10 Euro
Malta vizesi başvuru formu doldurma hizmeti51,42 TL
Premium bekleme salonu hizmeti50,03 TL
Online Malta vize başvuru rehberliği35,02 TL
Malta biyometrik fotoğraf25,02 TL
İnternet ve bilgisayar kullanım ücreti20,01 TL
Belge çıktı alma ve fotokopi ücreti (sayfa başına)1 TL

Malta Vizesi VFS ile Kaç Günde Gelir?

Malta vizesi VFS ile ortalama 5- 10 gün süre ile sonuçlanmaktadır. Malta vize başvurularını değerlendirmede yetkili ve sorumlu olan Malta Konsolosluğu’nda yaşanabilecek yoğunluklar, resmi veya dini tatil günleri sebeplerine bağlı olarak vize sonuçlanma süresi uzayabilmektedir.

VFS Global Malta Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Global Malta vize takip işlemi Malta visa VFS sistemi üzerinden sağlanmaktadır. Yapılan Malta vize başvurusunu değerlendiren kurum olan Malta Konsolosluğu, vize değerlendirme sonucunu VFS Global aracı kuruma ilettiğinde başvuru sahibine e-posta ile bildirim yapılmaktadır. Malta vize takip işlemi, başvuru sahibi tarafından talep edilirse telefona gönderilen SMS’ler aracılığıyla sağlanmaktadır.

VFS Malta pasaport takip işlemi ve başvuru durumu çevrimiçi olarak takip edilebilmektedir. Malta vize başvurusu esnasında başvuru sahibine verilen makbuz üzerinde yazan referans kodu ve başvuru sahibinin soyadı ile birlikte çevrimiçi sorgulama yapılmaktadır.

VFS Malta Vize Randevusu Nasıl Alınır?

VFS Global Malta vize randevusu, VFS Global’in web sitesinden ya da telefon aracılığıyla alınabilmektedir. VFS Global Malta vize randevusu için web sitesine giriş yapılır. Vize başvuru sahibi, VFS Global sisteminde kayıtlı ise e-mail ve parola bilgisiyle oturum açar. Vize başvuru sahibi, VFS Global sisteminde kayıtlı değil ise e-mail ve parola bilgisiyle kaydolur.

VFS Global randevu sistemine giriş yapıldıktan sonra vize alınacak ülke olarak Malta, ikamet edilen ülke olarak Türkiye, başvuru yapılacak merkez ve ardından Malta vize türü seçilir. Gerekli seçenekler belirlendiği durumda sistem en yakın randevu tarihini önermektedir.

Açılan sayfada pasaport bilgileri, doğum tarihi, ad soyad, cinsiyet ve iletişim bilgileri olmak üzere kişisel bilgiler doldurulur. İşleme devam edildiğinde uygun tarih ve saat aralığı seçilerek randevu işlemi tamamlanır. VFS Global randevu sistemi tarafından başvuru sahibine özel olarak vize başvuru referans kodu oluşturulmaktadır. Oluşturulan referans kodu not edilir ve randevu tarihi geldiğinde ilgili vize başvuru merkezine gidilerek Malta vizesi için gerekli evraklar teslim edilir.

Paylaş: