30.000 Euro Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası Nedir

30.000 Euro Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Schengen ülkelerine seyahat ederken ortaya çıkabilecek beklenmedik sağlık sorunlarını güvence altına alabilmek için yaptırılması gereken Schengen seyahat sağlık sigortası; 30.000 euro teminatlı seyahat sigortası olarak bilinmektedir.

Türkiye’den Schengen bölgesindeki Avrupa ülkelerine seyahat ederken, kalınan süre boyunca oluşabilecek ani hastalık ya da kaza durumlarındaki tedavi masrafları, vefat durumunda cenaze nakli ve sigortalının sağlık sebebiyle seyahat etmesi ya da nakli; Schengen seyahat sağlık sigortası ile garanti altına alınır. Avrupa ülkelerine Schengen vize başvurusu yapılırken temin edilmesi gereken evraklardan biri de Schengen vizesi seyahat sigortasıdır. Başvuru evrakları arasında beyan edilmemesi veya istenen şartları karşılamaması durumunda vize reddi sonucu alınabilmektedir.

30.000 Euro Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatı Ne Kadardır?

30.000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortası fiyatı, sigorta süresi, yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine göre değişiklik göstermektedir.

30.000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortası ücretleri sigorta süresine göre aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Sigorta SüresiSigorta Fiyatı
7 gün9-18,5 euro
30 gün20-25 euro
90 gün30-45 euro
1 yıl55-80 euro

Schengen Vizesi İçin 30000 Euro Teminatlı Sigorta Nereden Yaptırılır?

Schengen vizesi için 30.000 euro teminatlı sigorta, Türkiye’de faaliyet gösteren sigorta acenteleri aracılığı ile yapılabilmektedir.

Vizem.net akredite kuruluşu aracılığıyla yapılan Schengen vize başvurularında, Vizem.net sigorta birimi tarafından sağlık sigortası başvuru sahibi adına en uygun fiyatlarla yaptırılmaktadır; bunun yanı sıra isteğe bağlı olarak en uygun fiyatlarla sadece seyahat sağlık sigortası hizmeti de verilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Schengen Teminatlı Sağlık Sigortası Hangi Ülkeler için Alınmalıdır?

Schengen teminatlı sağlık sigortasının tüm Schengen ülkelerinin vize başvuruları için yapılması gerekmektedir. Schengen vizesi için seyahat sağlık sigortası; en az 30.000 euro tıbbi masraf teminatına sahip olmalı, sağlık sorunları nedeniyle ülkeye geri gönderilme, acil sağlık yardımı, ölüm ile ortaya çıkabilecek masrafları karşılayabilmeli ve Schengen bölgesine üye tüm devletler için geçerli olmalıdır.

Seyahat sağlık sigortası seyahat iptali, hastalık durumunda yardım, uçuş erteleme, bagaj kaybolması ya da çalınması, yurt dışında kişisel olarak bir yere zarar verilmesi durumunda hasarı karşılama gibi durumları da kapsamalıdır.

Schengen 30.000 Euro Teminatlı Sigorta Kaç Günlük Yaptırılmalıdır?

Schengen 30.000 euro teminatlı sigorta yaptırmanın belirli bir süre limiti bulunmamakta, fakat seyahat süresi boyunca geçerli olması gerekmektedir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: