Adana Vize İşlemleri

Adana'dan Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Adana yurt dışına yapılması planlanan seyahatler için en çok vize başvurusunda bulunulan Türkiye’deki 6. büyük şehirdir.

Vizem.net danışmanlığında son 5 yılda Adana'da ikamet eden 975 vatandaş için başvuru yapılmış, bunlardan 942'sinin onayı alınmıştır. %97,3 onay oranı ile Adana'dan yapılan vize başvurularında onay oranı en yüksek akredite kuruluş olan Vizem.net, Adana vize işlemleri için vize evraklarının kontrolünden başvuru takibine dek tüm süreçte danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Adana Vize Danışmanlık Hizmetleri Neleri Kapsamaktadır?

Adana vize danışmanlık hizmeti kapsamında öncelikle başvuru sahibinin kişisel koşulları ve başvurunun yapılacağı ülkeye ait vize evrakları, ülkeye ve vize türüne göre iligili ülkenin danışmanları tarafından incelenmektedir. Başvuru sahibinin koşullarının ve diğer koşulların uygun bulunması halinde vize başvurusu için randevu alınarak başvuru süreci başlatılmaktadır. Adana'dan vize başvurusu yapacak olan bireyler Vizem.net çağrı merkezini arayarak veya Vizem.net mail adreslerine mail atarak başvuru yapılacak olan ülkenin danışmanı ile iletişime geçilebilmekte olup; vize uygunluk değerlendirme süreci başlatılabilmektedir.

Adana'da ikamet eden vatandaşlar için sunulan vize danışmanlık hizmetleri aşağıda listelenmiştir.

 • Gerekli vize evraklarının incelenmesi ve eksik evrakların tamamlanması
 • Başvuru yapılan ülkenin dilinde veya İngilizce olarak vize dilekçesi yazılması
 • Yeminli tercüme işlemlerinin yapılması
 • Noter onayı işlemlerinin yapılması
 • Ulaşım ve konaklama rezervasyonlarının yaptırılması
 • Seyahat sağlık sigortası yaptırılması
 • Online başvuru formunun kişiye özel olarak doldurulması
 • Vize randevusunun alınması
 • Çevrimiçi belge yükleme işlemlerinin gerçekleştirilmesi
 • Vize takip ve sorgulama işlemlerinin yapılması

Adana'da Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Adana’da bulunan yabancı ülke dış temsilcilikleri aşağıda listelenmiştir.

 • Adana Amerika Konsolosluğu
 • Adana Tunus Fahri Konsolosluğu
 • Adana Belarus Fahri Konsolosluğu
 • Adana Brezilya Fahri Konsolosluğu
 • Adana Etiyopya Fahri Konsolosluğu
 • Adana Kazakistan Fahri Konsolosluğu
 • Adana Letonya Fahri Konsolosluğu
 • Adana Macaristan Fahri Konsolosluğu
 • Adana Özbekistan Fahri Konsolosluğu
 • Adana Pakistan Fahri Konsolosluğu
 • Adana Sri Lanka Fahri Konsolosluğu

Adana Vize Merkezi Nerededir?

Adana’da vize başvuruları için hizmet veren vize merkezi yalnızca Birleşik Krallık vize başvuruları için olup, diğer ülkeler için Adana vize başvuru merkezi bulunmamaktadır.

Vizem.net Akdeniz bölgesi saha personeli, Adana’dan yapılacak olan vize başvurularında gerekli evrakların toplanması ve kontrolü için başvuru sahiplerine yardım sunmaktadır.

Adana vize danışmanlık merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Mobil telefon: +90 551 646 2565

Sabit telefon: 0850 241 1868

Yetkili kişi: Yağmur Sipahi

Adana İngiltere Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Adana İngiltere vizesi başvuru merkezi olan TLSContact, Adana Ticaret Odası, Karasoku Mahallesi Abidinpaşa Caddesi No: 22 Seyhan, Adana adresinde bulunmakta olup; resmi tatiller dışında pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 08.00 ile 15.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Adana’da Birleşik Krallık vize başvuruları için başvuru merkezi olan TLSContact; vize başvuru evraklarının taranıp sisteme yüklenmesi, esnek randevu hizmeti, vize başvurusundan sonra pasaportun başvuru sahibine kalması gibi hizmetleri sunmaktadır; ancak başvuru sonucunun 5 iş günü içerisinde alınabilmesi ve öncelikli vize hizmeti gibi hizmetlerini şu anda sunamamaktadır.

İngiltere vize başvurusu için Adana’da bulunan TLSContact vize başvuru merkezinden randevu alınması halinde vize başvuru ücreti ve ek hizmet bedelleri dışında £55 ek ücret ödemesi yapılması istenmektedir; Ankara, İstanbul ve Bursa merkezlerinde bir ek ücret uygulaması bulunmamaktadır.

Adana Almanya Vize Merkezi Nerededir?

Adana’da, vize başvurusu için gerekli olan biyometri işlemlerinin tamamlanabileceği sabit bir Almanya vize merkezi bulunmamaktadır. Almanya vize başvurusunu şahsen yapmak için Adana’ya en yakın Almanya vize başvuru merkezlerine veya Almanya dış temsilciliklerine gidilmesi gerekmektedir.

Başvuru sahiplerinin son 5 yıl içerisinde alınmış bir Schengen vizesi varsa, Vizem.net Akdeniz Bölgesi saha ekibine vize evrakları teslim edildikten sonra başvuru, biyometri işlemlerine gerek kalmadan tamamlanabilmektedir.

Adana Vize Danışmanlık Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Adana vize danışmanlık merkezi çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

Pazartesi-Cuma: 08:30-19:00

Cumartesi: 10:00-15:00

Adana'dan En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvurusu Yapılmaktadır?

2017-2021 yılları arasında Adana'da ikamet eden başvuru sahiplerine yönelik en fazla aşağıda verilen ülkeler için vize danışmanlık hizmeti verilmiştir.

 • Amerika vizesi
 • İngiltere vizesi
 • Almanya vizesi
 • Fransa vizesi
 • Romanya vizesi
 • Hollanda vizesi
 • İspanya vizesi
 • Polonya vizesi
 • Kanada vizesi
 • Yunanistan vizesi
 • Çek vizesi

Amerika Vize Başvurusu Adana'dan Nasıl Yapılır?

Amerika vize başvurusu yapmak isteyen Adana’da ikamet eden vatandaşların, öncelikle Adana Amerika Büyükelçiliğinden randevu alması gerekmektedir. Amerika vize başvurusu için randevu alındıktan sonra başvurunun yapılacağı güne kadar gerekli olan evraklar hazırlanmalı ve hazırlanan evraklar başvuru günü Amerika dış temsilciliğine beyan edilmelidir.

Vizem.net, Adana’dan yapılacak Amerika vize başvuruları için online formun doldurulması, gerekli evrakların hazırlanması, randevu işlemleri ve Konsoloslukta yapılacak mülakat için danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Adana'dan İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere vize başvurusu Adana’dan; şahsen online olarak başvuru yapılmasının ardından vize başvuru merkezine gidilerek veya akredite vize acenteleri aracılığı ile yapılabilmektedir. Adana İngiltere vize başvuru merkezi TLSContact’tir ve tüm İngiltere vizesi Adana işlemlerinin vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Alınması gereken vize türünün belirlenmesi, başvuru formunun doldurulması, vize ücretinin ödenmesi, vize randevusunun alınması ve gerekli evrakların listelenmesi gibi işlemlerin tamamı İngiltere hükümetinin internet sitesi olan Gov.UK adresinde bulunan başvuru portalı üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Gov.UK adresinde bulunan başvuru portalındaki işlemlerin tamamlanmasından sonra, biyometri kaydı ve online evrak yükleme yapılmaması durumunda ücretli evrak teslimi yapmak üzere şahsen vize başvuru merkezine gidilmesi gerekmektedir.

Almanya Vize Başvurusu Adana'dan Nasıl Yapılır?

Almanya vize işlemleri için yetkili aracı kurum olan İdata’nın başvuru merkezi Adana’da bulunmamaktadır. Almanya vizesi Adana’dan şahsen alınamadığı için Adana’da Almanya vize işlemlerini şahsen yapmak isteyen bireylerin, Adana’ya en yakın Almanya vize başvuru merkezi olan Gaziantep ofisine gitmesi gerekmektedir.

Almanya vize başvuru süreci; seyahat amacının belirlenmesi, gerekli olan evrakların hazırlanması ve vize bölümüne e-posta gönderilmesini içeren hazırlık aşamasının ardından, yetkili İdata başvuru ofisine gerekli olan belgelerin teslim edilmesi ve parmak izinin alınması ile tamamlanır ve başvuru yetkili Alman dış temsilciliğine gönderilir. Vize başvurusunun değerlendirilmesinden sonra pasaport ve sunulmuş olan evrakların yer aldığı zarf, başvuru sahibine kargolanır.

Schengen Vizesi Adana'dan Nasıl Alınır?

Schengen vizesi Adana’dan, D tipi vize başvuruları için ilgili ülkenin Adana dış temsilciliğine; C tipi vize başvuruları için vize başvuru merkezlerine şahsen gidilerek yapılabilmektedir. Adana Schengen vizesi başvurusunda bulunmak isteyen bireylerin vize tipine göre başvuru yapacağı başvuru merkezinden veya ilgili dış temsilcilikten randevu alması gerekmektedir.

Adana'dan Vizem.net danışmanlığında yapılan Schengen vizesi başvurulanda, son 59 ay içinde VIS sistemine parmak izi kaydı vermiş kişilerin başvuru merkezine gelmesine gerek kalmadan vize işlemleri tamamlanabilmektedir.

Adana'da Hangi Ülkeler için Vize Merkezine Gitmeden Başvuru Yapılabilir?

Adana’da vize başvurusu, VIS parmak izi kaydı bulunan kişilerin tüm Schengen ülkeleri vize başvuruları, Bulgaristan vize başvuruları ve Küba, Meksika gibi e-vize uygulaması bulunan ülkelerin vize başvuruları, başvuru merkezlerine veya dış temsilciliklere gitmesine gerek kalmadan Vizem.net üzerinden yapılabilmektedir.

Adana'dan Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınır?

Adana’dan vize başvuru randevusu, başvurunun yapıldığı ülke ve vize türüne göre değişebilmekle birlikte; ilgili ülkenin dış temsilciliğinden veya aracı kurumun internet sitesi üzerinden alınabilmektedir.

Vizem.net danışmanlık hizmeti kapsamında olan başvuru sahibinin seyahat tarihleri ve vize aciliyeti göz önünde bulundurularak randevu alma, tarih değişikliği ve iptal işlemlerinin tamamı, Vizem.net uzman ülke danışmanı tarafından yapılmaktadır.

Adana'dan Başvurulan Vize Kaç Günde Çıkar?

Adana’dan başvurulan vizenin kaç günde çıkacağı; vize başvurusu yapılan ülkeye ve vize tipine göre değişebilmektedir. Almanya, İspanya, Fransa gibi Schengen ülkelerine kısa süreli vize başvurusu yapılması halinde vize başvuruları ortalama 15 gün içerisinde sonuçlanmakta olup; uzun süreli vize başvurusu yapılması halinde başvuru sonuçlanma süresi 60 güne kadar uzayabilmektedir.

Dış temsilcilikte yaşanabilen yoğunluklar, başvurunun resmi tatil günlerine denk gelmesi, ek evrak talep edilmesi, başvuru sahibinin mülakata çağrılması gibi durumlar vize başvurusunun değerlendirme süresinin uzamasına neden olabilmektedir.

Vizem.net aracılığı ile yapılan vize başvurularında randevular başvuru sahibine uygun en erken tarihe alınmaktadır ve vize evrakları eksiksiz şekilde hazırlanıp teslim edilerek, vize değerlendirme sürecinin uzaması engellenmektedir.

Adana Vize İşlemleri Danışmanlık Ücretleri Ne Kadardır?

Adana vize işlemleri danışmanlık ücretleri, başvuru yapılacak ülkeye ve alınacak vize türüne göre değişmektedir. 35’ten fazla ülke için yapılacak kısa süreli turistik vize başvurularında vize danışmanlık ücreti 30 euro olarak belirlenmiştir.

Güncel fiyat bilgisi için: 0850 241 1868

Adana Çevresindeki Vizem.net Danışmanlık Merkezleri Hangileridir?

Adana çevresindeki Vizem.net danışmanlık merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: