Amasya Vize İşlemleri

Amasya'dan Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Amasya, Türkiye’den yurt dışına yapılacak seyahatler için en çok vize başvurusu yapılan Türkiye’deki 57. şehirdir. Son 5 yılda Vizem.net danışmanlığında Amasya’da ikamet eden 106 vatandaşın vize başvurusu yapılmış, bu başvurulardan 101’inin onayı alınmıştır.

Amasya’dan yapılan vize başvurularında %95,3 onay oranı ile en yüksek onay oranına sahip akredite acente vizem.net’tir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Amasya Vize Danışmanlık Hizmeti Hangi İşlemler için Verilir?

Amasya vize danışmanlık hizmeti kapsamında sunulan temel vize işlemleri aşağıda listelenmiştir.

 • Gerekli belgelerin incelenmesi ve eksiklerin tamamlanması
 • Online vize başvuru formu doldurma
 • Başvuru yapılan ülke dilinde veya İngilizce olarak vize dilekçesi yazımı
 • Yeminli tercüme ve noter onayı işlemleri
 • Çevrimiçi evrak yükleme işlemleri
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Vize randevusu alma, değişiklik ve iptal işlemleri
 • Vize takip ve bilgilendirme

Amasya'da ikamet eden kişiler için verilen vize danışmanlık hizmetleri, başvuru yapılan ülkeye ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Amasya'dan alınacak vize danışmanlık paketi kapsamında, başvuru yapılacak ülkeye ve vize türüne göre, ilk olarak vize başvuru sahibinin evrakları uzman ülke danışmanı tarafından incelenir ve başvurunun uygun bulunması halinde dış temsilcilik veya aracı kurum merkezinden vize randevusu alınarak süreç başlatılır.

Amasya'dan vize başvurusu yapacak vatandaşlar, Vizem.net çağrı merkezini arayarak veya destek@vizem.net adresine mail atarak vize uygunluk tespiti için değerlendirme sürecini başlatabilmektedir.

Amasya'da Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Amasya’da hiçbir ülkenin dış temsilciliği bulunmadığından dolayı Amasya’dan yapılan vize başvuruları en yakın vize başvuru merkezine veya Ankara’daki dış temsilcilikler aracılığıyla yapılmaktadır.

Amasya Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Amasya’da vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Amasya’da vize başvurusu için gerekli evrakların toplanması ve kontrolü için vizem.net Karadeniz bölgesi saha personelinden yardım alınabilmektedir. Amasya vize başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

 • Mobil telefon: +90 536 222 2288
 • Sabit telefon: 0850 241 1868
 • Yetkili personel: Yasin Temur

Amasya Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Amasya vize merkezi çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

 • Pazartesi - Cuma: 08:30 - 19:00
 • Cumartesi: 10:00 - 15:00

Amasya'dan En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Danışmanlığı Alınmaktadır?

2018 ve 2021 yılları arasında Amasya’da en fazla vize danışmanlığı alınan ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Amasya Amerika vize başvurusu
 • Amasya Almanya vize başvurusu
 • Amasya Fransa vize başvurusu

Amasya'dan Amerika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amasya’dan Amerika vize başvurusu Ankara Büyükelçiliği üzerinden randevu alarak yapılmaktadır. Amerika vize başvurusu için gerekli evraklar eksiksiz tamamlanmalı, pasaport ve parmak izi teslim edilmelidir. Belgeler teslim edildikten ve başvuru ücreti ödendikten sonra başvuru tamamlanmaktadır.

Amasya'dan Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amasya’dan Almanya vize başvurusu gerekli evraklar hazırlanarak Almanya için en yakın vize başvuru merkezi olan Trabzon vize başvuru merkezinden randevu alınarak yapılmaktadır. Amasya’dan Almanya vize başvurusu için randevu alan kişi randevu tarihinde vize başvuru merkezine giderek şahsen başvuru işlemini tamamlamalıdır. Almanya vize işlemleri için alınacak Schengen vizesi için öncelikle evraklar eksiksiz tamamlanmalı; pasaport, gerekli evraklar ve parmak izi değerlendirme süreci için teslim edilmelidir. Bu süreçten sonra başvuru değerlendirmesi için evraklar Almanya dış temsilcisine gönderilmektedir. Amasya’dan Almanya vize başvurusu için başvuru merkezi Trabzon’da, İnönü Mah. Yavuz Selim Bulvarı Öztürkler Apt. No: 365/A Ortahisar/Trabzon (Fatih Devlet Hastanesi Üstü, Tanjant Yolu Üzeri) adresindedir.

Amasya'dan Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amasya’dan Fransa vize başvurusu gerekli evraklar hazırlanarak Fransa’nın en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınarak yapılmaktadır. Amasya’dan Fransa vizesi almak için randevu alan kişinin randevu tarihinde şahsen giderek başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir. VIS sistemine parmak izi kaydını son 5 yılda yaptırmış başvuru sahipleri vizem.net üzerinden sadece evrak göndererek başvuru yapabilmektedirler. Fransa vizesi Amasya için başvuru merkezi Trabzon’da, Pazar Kapı Mah. Sahil Cad. No: 103 Trabzon Sanayi ve Ticaret Odası 6. Kat Ortahisar/Trabzon adresindedir.

Schengen Vizesi Amasya'dan Nasıl Alınır?

Schengen vizesinin alınacağı ülkeye bağlı olarak başvuru süreci en yakın vize başvuru merkezi üzerinden yapılmaktadır. VIS sistemine parmak izi kaydını son 5 yıl içinde yaptırmış olan kişiler vizem.net üzerinden sadece evrak göndererek başvurularını yapabilmektedirler. Vizem.net, Karadeniz bölgesinde ikamet eden tüm vatandaşlar için Schengen vize başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Amasya Komşu İllerindeki Vizem.net Danışmanlık Merkezleri Hangileridir?

Amasya komşu illerindeki Vizem.net danışmanlık merkezleri aşağıda verilmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: