Aydın Vize İşlemleri

Aydın'dan Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Aydın, yurt dışına yapılacak seyahatlerde en çok vize başvurusu yapılan Türkiye'deki 20. şehir konumundadır.

Aydın’da ikamet edip Aydın vize danışmanlık hizmeti almak isteyen kişilerden 278’i için vizem.net danışmanlığında vize başvurusu yapılmış ve bunlardan 265’i için vize onayı alınmıştır. Aydın vize işlemleri için onay oranı %95,3 olan vizem.net, Aydın’dan yapılan vize başvurularında onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Aydın Vize Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Aydın vize danışmanlık hizmetleri kapsamında Vizem.net uzmanları tarafından tamamlanan işlemler aşağıda listelenmiştir.

 • Gerekli vize evraklarının incelenmesi, eksik evrakların tamamlanması
 • Vize başvuru formu doldurma
 • İngilizce vize başvuru dilekçesi yazımı
 • Yeminli tercüme işlemleri
 • Noter onayı işlemleri
 • Ulaşım rezervasyonları
 • Konaklama rezervasyonları
 • Seyahat sağlık sigortası işlemleri
 • Çevrimiçi belge yükleme
 • Vize randevusu alma, değişiklik ve iptal işlemleri
 • Vize takip ve bilgilendirme

Aydın'dan alınacak vize danışmanlık hizmeti kapsamında, öncelikle başvuru sahibinin kişisel koşulları ve vize evrakları başvuru yapılacak ülkeye ve vize türüne göre ilgili ülke danışmanı tarafından incelenmekte, başvuru koşullarının uygun bulunması halinde vize randevusu alınarak başvuru süreci başlatılmaktadır. Aydın'da ikamet eden ve vize başvurusu yapacak kişiler, Vizem.net çağrı merkezini arayarak veya destek@vizem.net adresine mail atarak vize uygunluk değerlendirme süreci başlatabilmektedir.

Aydın Vize İşlemleri için Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Aydın vize işlemleri için danışmanlık ücretleri başvuru yapılacak ülke ve vize türüne göre değişmektedir. Kısa süreli turistik vize başvurularında 35'den fazla ülke için vize danışmanlık ücreti 2022 yılında 30 euro olarak alınmaktadır. Çalışma, eğitim, aile birleşimi ve yatırım gibi amaçlarla alınacak uzun süreli vize türleri için başvuru danışmanlık ücreti 65 euro ile 135 euro arasında değişmektedir.

Aydın'da Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Aydın’da sadece fahri konsolosluk statüsünde hizmet veren Kuşadası Slovakya dış temsilciliği bulunmaktadır. Aydın’da ikamet eden kişilerin yapacakları vize başvuruları, en yakın vize başvuru merkezi veya Ankara’daki dış temsilcilikler aracılığı ile yapılmaktadır.

Aydın’da Vize Başvuru Merkezi Bulunuyor Mu?

Aydın’da dış temsilcilikler tarafından yetkilendirilmiş tek aracı kurum başvuru merkezi Kuşadası ilçesinde hizmet veren Kosmos vize başvuru merkezidir. Aydın’da ikamet eden vatandaşlar, vize başvurusu için gerekli evrakların eksiksiz toplanması ve kontrolü için vizem.net Ege Bölgesi saha personeli aracılığıyla danışmanlık alabilmektedir.

Aydın vize başvurusu için başvuru merkezi iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

 • Mobil telefon: +90 536 222 2288
 • Sabit telefon: 0850 241 1868
 • Yetkili kişi: Bünyamin Saltuk

Aydın Kuşadası Vize Merkezi Nerededir?

Aydın Kuşadası vize başvuru merkezi; Camikebir Mah. Mahmut Esat Bozkurt Cad. 18/6

Kuşadası adresinde hizmet vermektedir, telefon numarası (0850) 474 20 21’dir.

Aydın ve ilçelerinde ikamet eden kişilerin Yunanistan vize başvuruları, Kuşadası vize işlemleri konusunda yetkili Kosmos başvuru merkezinde tamamlanmaktadır.

Aydın'dan En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvuruları Yapılmaktadır?

Aydın’da en fazla hangi ülkeler için vize başvuruları yapıldığı aşağıda verilmiştir.

 • Aydın İngiltere vize başvurusu
 • Aydın Litvanya vize başvurusu
 • Aydın Danimarka vize başvurusu
 • Aydın Amerika vize başvurusu
 • Aydın Rusya vize başvurusu

Aydın'dan İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere vizesine başvuracak Aydın’da ikamet eden kişilerin gerekli evrakları hazırlayarak en yakın akredite acente vize başvuru merkezinden randevu alması gerekmektedir.

Randevu tarihi ve saatinde başvuru merkezine şahsen giderek başvuru işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.

İngiltere vizesi başvuran Aydın’da ikamet eden kişiler için TLS contact vize merkezi bulunmamaktadır. Aydın’a en yakın İngiltere vize başvuru merkezi olan TLS contact İzmir başvuru merkezinden başvuru sürecinin yürütülmesi gerekmektedir. TLS contact İzmir vize başvuru merkezinin adresi Aksoy Plaza, Kıbrıs Şehitleri Caddesi No:152 Kat:2 Daire:201-A 35220 Alsancak/ İzmir’dir.

Aydın'dan Litvanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Litvanya vizesine başvuracak Aydın’da ikamet eden kişilerin gerekli evrakları hazırlayarak en yakın akredite acente vize başvuru merkezinden randevu alması gerekmektedir.

Randevu tarihi ve saatinde başvuru merkezine şahsen giderek başvuru işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Litvanya vizesi başvuru için VFS Global vize merkezinin Aydın şubesi bulunmamaktadır. Litvanya vizesi için Aydın’a en yakın vize başvuru merkezi olan VFS Global İzmir başvuru merkezinden başvuru sürecinin yürütülmesi gerekmektedir. VFS Global İzmir vize başvuru merkezinin adresi, Akdeniz mahallesi Akdeniz caddesi Reyent İş Hanı No:1/C Pasaport, İzmir’dir.

Aydın'dan Danimarka Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Danimarka vizesine başvuracak Aydın’da ikamet eden kişilerin gerekli evrakları hazırlayarak Danimarka vize başvurularında yetkili olan en yakın VFS Global vize başvuru merkezinden randevu alması gerekmektedir. Randevu tarihi ve saatinde başvuru merkezine şahsen giderek başvuru işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Danimarka vizesi başvuru için Aydın VFS Global vize merkezi bulunmamaktadır. Danimarka vizesi için Aydın’da en yakın vize başvuru merkezi olan VFS Global vize başvuru merkezinin İzmir şubesinden başvuru sürecinin yürütülmesi gerekmektedir. VFS Global İzmir vize başvuru merkezinin adresi, Akdeniz mahallesi Akdeniz caddesi Reyent İş Hanı No:1/C Pasaport, İzmir’dir.

Danimarka Schengen vizesi için, son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış kişiler vizem.net üzerinden sadece evrakları göndererek başvuru yapabilmektedir.

Aydın'dan Amerika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aydın’da ikamet eden kişiler Amerika vizesi için gerekli evrakları hazırlayıp en yakın Ankara Amerika Büyükelçiliği aracılığı ile başvuru yapması gerekmektedir. Ankara Amerika Büyükelçiliği aracılığı ile Amerika vize başvurusunda bulunacak kişiler, Ankara Amerika Büyükelçiliği'nden randevu alarak randevu saati ve günü geldiğinde şahsen vize başvurusu yapması gerekmektedir.

Aydın'dan Rusya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kısa süreli Aydın Rusya vizesi, gerekli evrakların hazırlanmasından sonra İstanbul, Trabzon veya Antalya Başkonsoloslukları üzerinden randevu aracılığıyla yapılmaktadır. Randevu tarihi geldiğinde başvuru merkezine bizzat giderek başvuru işlemleri tamamlanmaktadır.

Uzun süreli Aydın Rusya vizesi için, Rusya Ankara Büyükelçiliğine başvuru yapılması gerekmektedir. Ankara Rusya Büyükelçiliği aracılığı ile Rusya uzun süreli vize başvurusunda bulunacak kişilerin, Rusya Büyükelçiliği'nden randevu alarak randevu saati ve günü geldiğinde bizzat giderek vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Schengen Vizesi Aydın'dan Nasıl Alınır?

Schengen vizesine başvuran vatandaşlar, hangi ülkeden Schengen vizesi alınacağına bağlı olarak başvuru sürecini en yakın vize merkezi aracılığı ile yapmaktadır.

Son 5 yıl içerisinde VIS sistemine Schengen vizesi için parmak izi kaydı yaptırmış kişiler, vizem.net üzerinden sadece gerekli evrakları göndererek vize başvurusu yapabilirler. Vizem.net; Schengen vize başvurularında Ege bölgesinde ikamet eden tüm vatandaşlar için danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Aydın Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Aydın'ın çevre illerinde vize danışmanlık hizmeti alınabilecek Vizem.net başvuru merkezleri aşağıda sıralanmıştır.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: