Kuşadası Vize İşlemleri

Kuşadası'ndan Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Türkiye’nin Aydın ilinin bir ilçesi olan Kuşadası’nın kuzeyinde İzmir ilinin Selçuk ilçesi, güneyinde ve doğusunda Aydın ilinin Söke ilçesi ve batısında Ege Denizi bulunmaktadır.

Aydın’da merkez ve Nazilli ilçesinden sonra yurt dışına yapılan seyahatlerde en fazla vize başvurusunun yapıldığı 3. ilçe Kuşadası’dır.

%95,3 onay oranına sahip ve Aydın ilinden yapılan vize başvurularında da en yüksek onay oranına sahip olan Vizem.net akredite acentesi, gerekli vize evraklarının kontrolünden online işlemlere, randevu alınmasından başvuru takibi işlemlerine kadar tüm süreç için danışmanlık hizmeti vermektedir.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Kuşadası'ndan Vize Nasıl Alınır?

Kuşadası’ndan vize başvuruları, akredite acenteler aracılığı ile veya yetkili ülke ve vize türüne göre, başvuru sahibi tarafından şahsen İzmir’de bulunan aracı kurumun başvuru merkezlerine, ilgili dış temsilciliklere ya da Ankara’da bulunan büyükelçiliklere yapılabilmektedir.

Kuşadası Vize Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Kuşadası'ndan vize başvurusunda bulunacak kişilere yönelik olarak sunulan vize danışmanlık hizmetleri kapsamında, başvuru sahibinin başvuru yapacağı ülkeye ve vize türüne göre kişisel koşulları ile vize belgeleri ilgili ülke danışmanları tarafından incelenmektedir; başvuru koşullarının uygun bulunması durumunda, başvuru sahibi için vize randevusu alınarak başvuru süreci başlatılmaktadır.

Kuşadası’nda ikamet eden vatandaşlar için sunulan vize danışmanlık hizmetleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Gerekli evrakların incelenmesi ve eksik evrakların olması durumunda evrakların tamamlanması
 • Başvuru yapılan ülkenin dilinde ya da İngilizce olarak vize talep dilekçesi yazılması
 • Online başvuruformunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması
 • Yeminli tercüme işlemleri
 • Noter onayı işlemleri
 • Ulaşım ve konaklama rezervasyonları işlemleri
 • Çevrimiçi belge yükleme işlemleri
 • Vize randevusu alma işlemi
 • Seyahat sağlık sigortasının yaptırılmasına yönelik işlemler
 • Vize takip ve sorgulama işlemleri

Kuşadası’ndan vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler ilgili ülkenin danışmanı ile iletişime geçmek ve vize uygunluk değerlendirme sürecini başlatabilmek için Vizem.net çağrı merkezini arayabilmekte ya da destek@vizem.net adresine mail atabilmektedir.

Kuşadası Vize İşlemleri İçin Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Kuşadası vize işlemleri için danışmanlık ücreti, başvuru yapılacak ülke ve türüne göre değişiklik göstermektedir. Kuşadası vize danışmanlık ücretleri, 35’ten fazla ülke için kısa süreli turistik vize başvurularında 30 euro iken; çalışma, öğrenci, aile birleşimi ve yatırım gibi uzun süreli vize başvurularında 65 ile 135 euro arasında değişiklik göstermektedir.

Kuşadası'nda Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Kuşadası’nda yalnızca Kuşadası Slovakya Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır. Kuşadası’nda bulunan konsolosluk, fahri konsolosluk statüsünde hizmet verdiği için vize işlemlerinde yetkisi bulunmamaktadır. Kuşadası’nda ikamet eden kişiler, en yakın vize başvuru merkezine ya da Ankara’daki dış temsilcilikler aracılığı ile vize başvurusunda bulunabilmektedir.

Kuşadası Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Kuşadası vize başvuru işlemleri için Yunanistan vize işlemlerinde yetkili aracı kurum, Kosmos Vize’dir. Kosmos Vize başvuru merkezinin adresi; Camikebir Mah., Mahmut Esat Bozkurt Cad., No: 18/6, Kuşadası’dır; mail adresi info@kosmosvize.com ve telefon numarası 0850 474 20 21’dir.

Vizem.net Ege bölgesi saha personelinden, Kuşadası dahil olmak üzere bütün Aydın ilçelerinden yapılacak vize başvurularında gerekli olan belgelerin toplanması ve kontrol işlemleri için yardım alınabilmektedir.

Aydın Kuşadası vize danışmanlık merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Mobil telefon: +90 551 075 60 34

Sabit telefon: 0850 241 1868

Yetkili kişi: Bünyamin Saltuk

Kuşadası Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Kuşadası vize merkezi çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

Başvuru teslim: Hafta içi her gün saat 09:00-16:00 arası

Pasaport teslim alma: Hafta içi her gün saat 09:00-17:00 arası

Hangi Ülkeler İçin Kuşadası'ndan Vize Merkezine Gitmeden Başvuru Yapılabilir?

Schengen ülkelerinin tümü için son 59 ay içinde VIS parmak izi kaydı bulunan kişilerin vize başvuruları, Bulgaristan vize başvuruları ve Küba, Meksika ve Hindistan gibi e-vize uygulaması bulunan ülkelerin vize başvuruları; Kuşadası’ndan vize merkezine ya da ilgili dış temsilciliğe gitmeye gerek kalmadan Vizem.net aracılığı ile yapılabilmektedir.

Kuşadası'ndan En Fazla Hangi Ülkeler İçin Vize Başvurusu Yapılmaktadır?

Kuşadası’ndan en fazla hangi ülkeler için vize başvurusu yapıldığı aşağıda sıralanmıştır.

 • Yunanistan vize başvurusu
 • İngiltere vize başvurusu
 • Almanya vize başvurusu
 • Slovakya vize başvurusu
 • Avustralya vize başvurusu
 • Kanada vize başvurusu
 • İsviçre vize başvurusu
 • İspanya vize başvurusu

Kuşadası'ndan Samos'a Geçmek için Vize Gerekir Mi?

Kuşadası’ndan Samos Adası’nda geçmek için Yunanistan giriş çıkışlarında gerekli olan Schengen vizesi ya da Samos Adası kapı vizesi alınması gerekmektedir. Samos Adası kapı vizesi tek girişliktir ve bu vize adada 7 gün boyunca kalma hakkı sağlamaktadır.

Samos Adası’na seyahat etmek isteyen kişilerin pasaportunda daha önce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne seyahat edildiğini gösteren bir vize etiketinin bulunması durumunda kapı vizesi verilmemektedir.

Kuşadası'nda Samos Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuşadası’ndan Samos vize başvurusu, akredite acenteler ya da vize başvuru merkezlerine Schengen vizesi veya kapı vizesi için gerekli belgelerin teslim edilmesi ile yapılmaktadır.

Schengen vizesi ile Samos’a seyahat etmek isteyen kişilerin en az bir hafta önce vize başvurusunda bulunması gerekirken, Samos Adası kapı vizesi başvurusu için gerekli olan tüm belgeler en az 4 gün önce akredite acentelere ya da vize başvuru merkezlerine teslim edilmelidir.

Kuşadası’ndan Samos vize başvurusunda bulunan kişilerden feribot rezervasyonunu gösteren belge istendiği için Samos Adası’na seyahat edecek kişilerin vize başvurusundan önce feribot rezervasyonu yapması gerekmektedir.

Aydın Kuşadası'ndan Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Aydın Kuşadası’ndan Schengen D tipi vize başvurusu ilgili ülkenin İzmir Konsolosluğuna ya da Ankara Büyükelçilik Konsolosluk birimine yapılırken, C tipi vize başvurularının İzmir’de bulunan vize başvuru merkezlerine şahsen gidilerek yapılması gerekmektedir. Sadece Yunanistan Schengen vize işlemleri Kuşadası’nda yapılabilmektedir.

Schengen vize başvurusu, Aydın vize danışmanlık merkezi bulunmadığından dolayı Vizem.net danışmanlığında yapılabilmektedir. Schengen vize başvurusu için gerekli olan belgeler Vizem.net’in merkez ofisine kargo ya da pdf formatında mail olarak iletilmektedir. Danışmanlar tarafından başvuru sahibi adına gerekli form ve dilekçeler doldurularak varsa eksik evraklar tamamlanmaktadır ve gerekli durumlarda otel ve uçak rezervasyonları yapılarak seyahat planı oluşturulmaktadır. Vize başvurusu yapılacak ülkenin yetkili aracı kurumun vize başvuru merkezinden randevu alınmaktadır ve randevu günü Vizem.net’in saha ekibi başvuru sahibine İzmir’de bulunan aracı kurum ofisindeki biyometri işlemlerinin tamamlanması için yardımcı olmaktadır. Son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi almış kişilerin başvuru merkezine gitmesi ve biyometri kaydı vermesi gerekmemektedir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: