Balıkesir Vize İşlemleri

Balıkesir'den Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Balıkesir Türkiye’de yurt dışına yapılacak seyahatlerde en çok vize başvurusunda bulunulan 17. şehirdir.

Son 5 yılda Vizem.net danışmanlığında Balıkesir’de ikamet eden 199 vatandaş için vize başvurusu yapılmış, yapılan başvuruların 195’inin onayı alınmıştır. Vizem.net %97,9 onay oranı ile Balıkesir’den yapılacak vize başvurularında onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Balıkesir Vize Danışmanlık Hizmeti Hangi İşlemleri Kapsar?

Balıkesir’de ikamet eden vatandaşlar için sunulan vize danışmanlık hizmetleri aşağıda listelenmiştir.

 • Gerekli vize evraklarının incelenerek eksik evrakların tamamlanması
 • İngilizce olarak vize başvuru dilekçesi yazılması
 • Online başvuru formunun doldurulması
 • Yeminli tercüme işlemlerinin yapılması
 • Noter onay işlemlerinin yapılması
 • Uçak ve otel rezervasyonlarının yapılması
 • Seyahat sağlık sigortasının yaptırılması
 • Çevrimiçi ortama gerekli vize belgelerinin yüklenmesi
 • Vize başvuru randevusunun alınması
 • Vize sorgulama ve takip işlemlerinin yapılması

Balıkesir’den alınacak vize danışmanlık hizmeti kapsamında, ilgili ülke danışmanları tarafından öncelikle başvuru sahibinin kişisel koşulları ve vize evrakları başvuru yapılacak ülkeye ve vize türüne göre incelenmektedir. Vize başvuru koşullarının uygun bulunması durumunda, vize randevusu alınarak başvuru süreci başlatılmaktadır.

Balıkesir’den vize başvurusu yapacak kişiler ilgili ülke danışmanıyla Vizem.net çağrı merkezini arayarak ya da mail yoluyla iletişime geçerek vize uygunluk değerlendirme sürecini başlatabilmektedir.

Balıkesir Vize İşlemleri için Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Balıkesir vize danışmanlık ücretleri başvuru yapılacak ülke ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Kısa süreli turistik vize başvurularında 35’den fazla ülke için vize danışmanlık ücreti 30 eurodur.

Balıkesir'de Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Balıkesir’de sadece Karadağ Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır.

Balıkesir Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Balıkesir’de vize işlemlerinde gerekli evrakların toplanması ve kontrolünün yapılması için Vizem.net Marmara bölgesi saha personelinden yardım alınabilmektedir.

Balıkesir vize başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Mobil telefon: +90 551 075 60 34

Sabit telefon: 0850 241 1868

Yetkili kişi: Sinan AKINCI

Balıkesir Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Balıkesir vize merkezi çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

Pazartesi - Cuma: 08:30 - 19:00

Cumartesi: 10:00 - 15:00

Balıkesir'den En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvurusu Yapılmaktadır?

Balıkesir’den en fazla vize başvurusu yapılan ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Macaristan vize başvurusu
 • Malta vize başvurusu
 • Litvanya vize başvurusu

Balıkesir'den Hangi Ülkeler için Vize Merkezine Gitmeden Başvuru Yapılabilir?

Balıkesir’de Vizem.net üzerinden VIS parmak izi kaydı bulunan kişilerin tüm Schengen ülkeleri için vize başvuruları, Bulgaristan vize başvuruları ve Küba, Meksika gibi e-vize uygulaması bulunan ülkelerin vize başvuruları, başvuru merkezine ya da dış temsilciliğe gidilmeden online olarak yapılabilmektedir.

Schengen Vizesi Balıkesir'den Nasıl Alınır?

Schengen vizesi Balıkesir’den, vize için gerekli evraklar hazırlanarak ve vize alınacak ülkenin Balıkesir’e en yakın vize başvuru merkezinden randevu oluşturularak alınmaktadır. Başvuru işlemi, randevu tarihinde bizzat vize merkezine gidilerek tamamlanmalıdır. Schengen vizesi başvuruları için, son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış kişiler, sadece evrak göndererek başvurularını Vizem net üzerinden yapabilmektedir.

Balıkesir'den Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınır?

Balıkesir’den vize başvuru randevusu, vize başvurusu yapılacak ülke ve vize türüne bağlı olarak ilgili ülkenin dış temsilciliğinden veya aracı kurumun internet sitesi üzerinden alınabilmektedir.

Vizem.net danışmanlık hizmeti kapsamında, başvuru sahibinin seyahat tarihleri ve vize aciliyeti dikkate alınarak randevu alma, tarih değişikliği ve iptal işlemlerinin tümü uzman ülke danışmanı tarafından yapılmaktadır.

Balıkesir'den Yapılan Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Balıkesir’den yapılan vize başvuruların sonuçlanma süresi, başvuru yapılan ülkeye ve vize tipine göre değişiklik göstermektedir. Kısa süreli Almanya, İspanya, Fransa gibi Schengen ülkelerine yapılan vize başvuruları ortalama 15 gün içerisinde sonuçlanırken; uzun süreli vize başvurularının değerlendirme süresi 60 güne kadar uzayabilmektedir.

Vize başvuru değerlendirme sürecinde dış temsilcilikte yoğunluk yaşanması, değerlendirme sürecinin resmi tatil günlerine denk gelmesi, ek evrak talep edilmesi ve başvuru sahibinin mülakata çağrılması gibi etmenler sürecin uzamasına neden olmaktadır.

Vizem.net aracılığı ile yapılacak olan vize başvurularıında randevu tarihi en erken tarihe alınarak ve vize için gerekli evrakların eksiksiz şekilde teslim edilmesine özen gösterilerek, vize değerlendirme süresinin uzaması en aza indirilmektedir.

En Sık Vize Danışmanlık Hizmeti Alınan Balıkesir İlçesi Hangisidir?

Yurtdışına yapılacak seyahatler için Balıkesir'den en fazla vize başvurusunun yapıldığı ilçe Ayvalık'tır. Ayvalık'tan vize başvuruları, akredite vize danışmanlık acentaları üzerinden veya ilgili ülke ve vize türüne göre, şahsen İstanbul'daki aracı kurum başvuru merkezlerine ve dış temsilciliklerine yapılabilmektedir.

Yabancı ülke temsilcilikleri tarafından yetkilendirilmiş aracı kurumların Ayvalık vize merkezi bulunmamaktadır. Ayvalık'ta ikamet eden ve yurtdışına seyahat edecek kişiler, Vizem.net çağrı merkezini arayarak veya destek@vizem.net adresine mail atarak vize uygunluk değerlendirme sürecine girebilmekte ve uygun koşulların sağlanması halinde Ayvalık vize işlemleri sürecine başlanabilmektedir.

Balıkesir Çevresinde Vizem.net Danışmanlık Hizmeti Alınabilecek İller Hangileridir?

Balıkesir çevresinde Vizem.net danışmanlık hizmeti alınabilecek iller aşağıda listelenmiştir.

Paylaş: