Bayburt Vize İşlemleri Başvuru ve Takip Merkezi

Bayburt, yurt dışında herhangi bir ülkeye seyahat etmek için en çok vize başvurusu yapan Türkiye’deki 81. il konumundadır. Bayburt’tan son 5 yılda vizem.net aracılığı ile yapılan 53 başvuru bulunmaktadır. Vizem.net, Bayburt’tan yapılan 53 başvurunun 51’inden onay almıştır. Bayburt’tan yapılan vize başvurularında vizem.net %96,2 oranı ile Bayburt’tan yapılan vize başvurularındaki en yüksek onay oranına sahip akredite acente konumundadır.

Bayburt’tan yapılacak vize başvuruları hakkında bilgi almak ve vize başvurusu yapmak için iletişim numarası 0850 241 18 68 şeklindedir.

Bayburt’ta Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Bayburtta herhangi bir ülkenin dış temsilciliği bulunmamaktadır. Bayburt’tan vize başvurusu yapmak için, Ankara’daki dış temsilciliklere veya Bayburt’a en yakın vize başvuru merkezlerine gitmek gerekmektedir.

Bayburt Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Bayburt’ta herhangi bir ülke için başvuru yapılabilecek bir vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Bayburt’tan vize başvuru yapmak için vizem.net Karadeniz Bölgesi saha personelinden yardım almak mümkündür. Karadeniz Bölgesi vizem.net saha personeli, Bayburt’tan yapılacak vize başvuruları için gerekli evrakları toplamakta, kontrol etmekte ve merkez ofise iletmektedir.

Bayburt’tan yapılacak vize başvurularında yardımcı olacak vizem.net saha personelinin iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

 • Yetkili: Yasin Temur
 • Cep telefonu: +90 551 075 60 34
 • Sabit telefon: 0850 241 18 68

Bayburt Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Bayburt vize başvuru merkezinin haftaiçi ve haftasonu çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

 • Pazartesi - Cuma: 08:30 - 19:00
 • Cumartesi: 10:00 - 15:00

Bayburt’tan En Fazla Hangi Ülkeler İçin Vize Başvuruları Yapılmaktadır?

Bayburt’tan en çok hangi ülkelere vize başvurusu yapıldığı aşağıda listelenmiştir.

 • Bayburt Amerika vize başvurusu
 • Bayburt İngiltere vize başvurusu
 • Bayburt İsveç vize başvurusu

Bayburt’tan Amerika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bayburt’tan Amerika vizesine başvuru yapmak için en yakın Amerika dış temsilciliğine gitmek gerekmektedir. Bayburt’a en yakın Amerika dış temsilciliği, Amerika Ankara Büyükelçiliğidir. Amerika Ankara Büyükelçiliğinden randevu alarak vize başvurusu yapmak gerekmektedir.

Bayburt’tan Amerika vizesi başvurusu yapmak için, vize başvurusu yapacak olan kişinin randevu saatinde vize için gerekli belgelerle birlikte Ankara Amerika Büyükelçiliğinde hazır olması gerekmektedir. Belgelerin teslimi ile vize başvurusu tamamlanmaktadır. Amerika vizesi için gerekli olan belgelerin tamamlanmaması durumunda, vize başvurusu kabul edilmemektedir.

Bayburt’tan İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bayburt’tan İngiltere için vize başvurusu, vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. İngiltere vizesi için başvuru yapacak kişinin, Bayburt’ta en yakın ildeki vize merkezlerine giderek başvuru yapması gerekmektedir. Bayburt’a en yakın İngiltere vize başvuru yapılacak vize merkezi, Tls Contact Ankara vize başvuru merkezidir. Tls Contact Ankara vize başvuru merkezi, “Kavaklıdere, Sheraton Convention Center No:10, Boğaz Sokak, 06700 Çankaya/Ankara” adresinde bulunmaktadır.

Vize başvurusu yapmak için, randevu alan kişinin randevu saatinde şahsen hazır olarak vize merkezinde bulunması gerekmektedir. Bayburt’tan yapılacak İngiltere vizesi başvurularında, vize için gerekli evrakların tamamlanmış olması gerekmektedir.

Bayburt’tan İsveç Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bayburt’ta İsveç vizesine başvuru yapabilmek için en yakın vize merkezine gitmek gerekmektedır. Bayburt’tan İsveç vizesine başvuru yapmak için, vize almak isteyen kişinin şahsen vize merkezinde bulunması ve gerekli belgeleri iletmesi gerekmektedir.

Bayburt’tan İsveç vizesi için başvuru yapılabilecek en yakın yer VFS Global Gaziantep vize başvuru merkezidir. VFS Global Gaziantep vize başvuru merkezi, “İncili Pınar Mahallesi, Sokak Kaplama İş Merkezi altı No:2” adresinde bulunmaktadır.

Son 5 yıl içerisinde Schengen ülkelerine vize alırken zorunlu kılınan VIS sisteminde parmak izi kaydı bulunan kişilerin, İsveç’e seyahat amacıyla vize almak için gerekli evrakları vizem.net üzerinden göndermesi yeterlidir.

Schengen Vizesi Bayburt’tan Nasıl Alınır?

Bayburt’tan Schengen vizesi almak için Bayburt’a en yakın vize merkezine giderek Schengen vizesi alınacak ülke için başvuru yapmak gerekmektedir. Bayburt’ta Schengen vizesi alınacak bir vize başvuru merkezi bulunmadığından, Schengen üyesi olan ülkeye bağlı olarak vize başvuruları komşu illerden yapılmaktadır.

Bayburt’tan Schengen vizesi almak için, VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmak gerekmektedir. Başvuru yapan kişinin son 5 yılda VIS sisteminde kaydı var ise vizem.net üzerinden vize için gerekli evrakları tamamlayarak göndermesi yeterli olmaktadır. Vizem.net, Schengen vizesi başvurularında Karadeniz bölgesinde yaşayan vatandaşlar için başvuru ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Schengen vizesi ve başvuru süreci hakkında bilgi almak için: 0850 241 1868

Bayburt Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Bayburt’un çevre illerindeki vize başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

 • Trabzon vize başvuru merkezi
 • Rize vize başvuru merkezi
 • Erzurum vize başvuru merkezi
 • Erzincan vize başvuru merkezi
 • Gümüşhane vize başvuru merkezi