BLS Vize Başvuru Merkezi

BLS Vize Başvuru Merkezi: İspanya Vizesi Başvuru ve Takip

BLS vize başvuru merkezi, İspanya vize başvuruları için yetkili olan aracı kurumdur ve İstanbul’da yer almaktadır. Yetkili vize başvuru merkezleri konsoloslukların yerine belgeleri alan, vize görüşmelerini planlayan ve gerektiğinde vize ücretlerini tahsil eden kurumlardır. BLS vize merkezi İspanya ülkesi için sadece vize başvurularını kabul etmek için görevlendirilmiştir; vize başvurusunu değerlendirmek, vize sürecini olumlu veya olumsuz etkilemek gibi bir yetkisi yoktur. Konsolosluk adına işlemleri başlatan yetkili başvuru merkezi, başvuruları konsolosluğa iletir ve bütün vize değerlendirmeleri konsolosluk tarafından yapılır.

İspanya için vize başvurularını kabul eden BLS İspanya vize başvuru merkezine başvuru yapmak isteğe bağlıdır. İspanya vizesi için Ankara İspanya Büyükelçiliğine veya İstanbul İspanya Başkonsolosluğuna başvuruda bulunmak mümkündür.

BLS Vize Başvuru Merkezi Hangi İllerde Hizmet Vermektedir?

BLS vize başvuru merkezinin hizmet verdiği iller aşağıda listelenmiştir.

 • Ankara
 • İstanbul
 • İzmir
 • Gaziantep
 • Antalya

BLS Hangi Ülkelerin Vize Başvurularını Kabul Etmektedir?

BLS Hangi Ülkelerin Vize Başvurularını Kabul Etmektedir?
BLS Hangi Ülkelerin Vize Başvurularını Kabul Etmektedir?

BLS İspanya’nın kısa süreli Schengen vize başvurularını kabul eden bir yetkili aracı kurumdur. BLS İspanya vize başvurularının yalnızca bir kısmını kabul etmekle yükümlüdür, uzun süreli İspanya vize başvuruları BLS vize başvuru merkezine değil konsolosluğa yapılmalıdır.

BLS International Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

BLS International vize başvurusu yapılırken öncelikle vize için belirlenen evraklar hazırlanmalıdır. Evraklar hazırlandıktan sonra BLS vize başvuru randevusu için BLS International websitesinden istenen bilgileri girilerek randevu gün ve saati seçilmelidir. Vize randevusu tarihinde BLS merkezine gidilerek biyometri işlemleri gibi tüm İspanya vize başvurusu BLS işlemleri tamamlanmalıdır.

BLS vize başvuru merkezine randevu esnasında vize ücretini ödedikten sonra başvuru sahiplerinin İspanya vize başvurusu tamamlanarak başvuru ilgili dış temsilcilğe değerlendirilmek üzere gönderilmektedir.

BLS Vize Evrakları Nelerdir?

BLS vize evrakları aşağıda verilmiştir.

 • Pasaport: Pasaportun 10 yıldan eski olmaması, vize basılabilecek karşılıklı en az 2 boş sayfasının bulunması ve planlanan seyahatin dönüşünden itibaren en az 105 gün geçerli olması gerekmektedir. Hasarlı veya zarar görmüş pasaportlar kabul edilmemektedir.
 • Vize başvuru formu: BLS İspanya vize evraklarından biri olan Schengen vize başvuru formu BLS internet sitesi üzerinden indirilmeli ve başvuru sahibi tarafından okunaklı bir şekilde doldurulmalıdır. Vize başvuru formunun son sayfası imzalanmalıdır.
 • Fotoğraf: 3 aydan eski olmayan, gözlüksüz çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir. Fotoğrafların her biri 3,5 cm en ve 4,5 cm boy ebatına sahip olmalıdır.
 • Nüfus kayıt örneği: E-devletten veya nüfus müdürlüğünden alınmış, tüm aile bilgilerini gösteren vukuatlı nüfus kayıt örneği evraklara eklenmelidir.
 • Ulaşım rezervasyonu: Planlanan seyahatin gidiş ve dönüş rezervasyonlarını içeren bir ulaşım bilgisi istenmektedir. BLS vize gerekli evraklarından biri olan ulaşım bilgileri için PNR kod içeren uçak biletleri kullanılabilir.
 • Konaklama bilgileri: Seyahat süresi boyunca nerede konaklanacağını gösteren belge sunulmalıdır; başka ülkelere seyahat edilecekse konaklama bilgileri o ülkeler için de sunulmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası: Tüm seyahat süresini içeren seyahat sağlık sigortası en az 30.000 euro teminatlı olmalıdır ve ayakta veya yatarak tedaviler ile ayrıca vefat durumunda cenazenin ülkeye teslimini de kapsamalıdır.
 • Maddi yeterlilik kanıtı: Seyahat süresince maddi olarak yeterliliği belgeleyen maaş bordroları veya banka hesap ekstreleri sunulmalıdır. Maaş bordroları son üç aya ait kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır. Bankanın antetli kağıdına hazırlanan ıslak imzalı ve kaşeli son üç aya ait dökümü, vize başvurusu yapılan tarihten en fazla 7 gün önce alınmış olmalıdır. Banka hesaplarında 1-9 günlük seyahati karşılayabilecek minimum 869 euro olması gerekmektedir.
 • Vize başvuru dilekçesi: Seyahat amacını açıklayan, İngilizce veya İspanyolca dilinde yazılmış niyet dilekçesi vize başvuru evraklarına dahil edilmelidir.
 • Vize ücreti: Vize ücreti BLS kasalarına ödenmektedir. Vize ücreti dolar cinsinden ödenmektedir ve vize randevusuna tam para olarak getirilmelidir.

Yukarıda listelenen vize evrakları standart vize evraklarıdır. Başvuru sahibinin seyahat amacı, çalışma koşulları veya meslek grubuna bağlı olarak vize evraklarında ek belgeler istenebilir.

BLS Vize Başvuru Formu Nasıl Hazırlanmalıdır?

BLS vize başvuru formu standart Schengen vize başvuru formudur ve bu formun BLS sitesinden indirilip yazdırılması, ardından okunaklı bir şekilde doldurulup imzalanması gereklidir. BLS İspanya vize başvuru formu ilk olarak başvuru sahibinin tam isim soyisim, doğum tarihi, doğum yeri gibi kimlik bilgilerini istemektedir.

Vize başvuru formu, başvuru yapan kişinin Avrupa ülkelerinde bir aile üyesi bulunup bulunmadığını, vatandaşlığı bulunan ülke dışında bir ülkede ikamet edip etmediğini, seyahat amacını, ülkeye kaç kez giriş yapacağını sormaktadır. Schengen vize formu öğrenci olma gibi bazı özel durumlar için ek sorular da içermektedir.

BLS vize başvuru formunun ilk sayfasının görseli aşağıda verilmiştir.

BLS Vize Başvuru Formu Nasıl Hazırlanmalıdır?
BLS Vize Başvuru Formu Nasıl Hazırlanmalıdır?

Vizem.net Türkiye’nin en yüksek onay oranına sahip akredite acentesi olarak danışmanlık hizmeti kapsamında vize başvuru sürecinde başvuru formu doldurulması işlemini deneyimli danışmanların desteği ile tamamlamaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

BLS Vize Randevusu Nereden Alınır?

BLS vize randevusu BLS internet sitesi üzerinden online olarak alınmaktadır. Randevu almak için öncelikle https://turkey.blsspainvisa.com/ internet sitesine girilmelidir. BLS’nin resmi sitesi olan internet adresi açıldıktan sonra hangi şehirden başvuru yapılacağı seçilmelidir. Ardından çıkan sayfada “Randevu Al” kısmına tıklanmalıdır. Randevu oluşturmak için vize tipi, telefon numarası, başvuru merkezi bilgisi, randevu kategorisi bilgisi ve mail adresi girilmelidir; ardından mail adresine doğrulama kodu istenmeli ve gelen kod ekrana girilmelidir.

BLS vize randevu oluşturma sürecinde randevu talebi oluştururken ekranda çıkan bilgilendirme yazısı onaylanmalıdır. Yazı onaylandıktan sonra açılan ekranda kimlik ve pasaport bilgileri girilmektedir. Bilgiler girildikten sonra devam edildiğinde randevu oluşturulmaktadır.

BLS Vize Ücreti Ne Kadardır?

BLS vize ücreti başvuru sahibinin yaşına ve vatandaşı olunan ülkelere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. İspanya vize ücreti BLS 2022 bilgilerine göre yetişkinler için 90 Amerikan dolarıdır. 6-12 yaş arasındakiler için BLS İspanya vize ücreti 45 Amerikan dolarıdır. Her vize başvurusunda vize ücretinin yanında 17 Amerikan doları tutarında hizmet bedeli talep edilmektedir. Vize harcı ve hizmet bedeli nakit olarak dolar cinsinden verilmelidir.

BLS Vize Merkezi Ek Hizmetleri Nelerdir?

BLS vize merkezi ek hizmetleri aşağıda verilmiştir.

 • Premium salon: Premium salon, vize başvurusunun daha konforlu bir alanda yapılabilmesi için hazırlanmış salondur. Premium salonda vize formu ücretsiz olarak deneyimli danışmanlar tarafından doldurulur. Premium salonda 10 sayfaya kadar çekilen fotokopiler ücretsizdir. Rahat atmosfer, dergi ve televizyon, ortak vezne olmadan vize harcı ödeme gibi imkanlar sunulmaktadır.
 • Fotokopi: Vize evraklarında çoğaltılması gereken bir belge olduğunda vize başvuru sahipleri fotokopi hizmetinden faydalanabilir.
 • Yazdırma: BLS vize başvuru merkezinde dijital ortamdaki bir belgeyi yazdırma hizmeti bulunmaktadır.
 • Fotoğraf: BLS vize başvuru merkezinde fotoğraf çekimi ve basımı hizmeti bulunmaktadır.
 • Kurye: Başvuru sahiplerinin pasaport ve evraklarını vize işlemlerinin ardından güvenli bir şekilde teslim alabilmeleri için kurye hizmeti bulunmaktadır.
 • SMS hizmeti: BLS SMS hizmeti vize başvurusunun durumunu öğrenmek için kullanılabilen bir SMS bilgilendirme sistemidir.
 • Seyahat ve sağlık sigortası: Seyahat ve sağlık sigortası poliçeleri BLS vize başvuru merkezinden yaptırılabilmektedir. Seyahat sağlık sigortası fiyatları kişiden kişiye değişmektedir. Net fiyat için BLS merkezindeki sağlık sigortası şirketinin temsilcisiyle görüşmek gereklidir. BLS merkezindeki sağlık sigortası hizmeti için ek ücret alınmaktadır.
 • Form doldurma desteği: Form doldurma desteği, vize başvuru formunun deneyimli danışmanlar ile doldurulmasını sağlar.

BLS Vize Ek Hizmet Ücretleri Ne Kadardır?

BLS vize ek hizmet ücretleri tablosu aşağıda verilmiştir.

Ek HizmetlerÜcretler
Premium salon500 TL
Form doldurma desteği50 TL
Seyahat sağlık sigortası hizmeti20 TL
Kurye hizmeti100 TL
SMS bilgilendirme5 TL
Fotokopi2 TL
Yazdırma (A4)5 TL
Fotoğraf50 TL

BLS Vize Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

BLS vize takip ve sorgulama işlemi BLS websitesinden yapılabilmektedir. BLS vize sorgulama işlemi https://turkey.blsspainvisa.com/istanbul/track_application.php sitesinden vize başvuru bilgilerinin girilmesiyle yapılabilir. BLS international vize takip işlemi SMS bilgilendirme hizmeti alınması halinde SMS ile de yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığı ile yapılan vize başvurularında vize süreci takip ve sorgulama işlemi 5 aşamalı SMS servisi ile ve online şekilde yapılabilmektedir.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

BLS Vize Adres ve İletişim Bilgileri Nelerdir?

BLS vize adres ve iletişim bilgileri tablosu aşağıda verilmiştir.

BLS MerkeziAdres
İstanbulYeşilce Mahallesi, Diken Sokak, No: 2, 34418 Kağıthane/İstanbul
AnkaraGüvenevler Mahallesi, Alaçam Sokak, No: 9, Çankaya/Ankara
İzmirOrigin Offices, Kazım Dirik Mahallesi, 296/1 Sokak, No: 28, Bornova/İzmir
AntalyaYeşilbahçe Mahallesi, 1471 Sokak, Özgür Apartmanı, No: 12/C, Muratpaşa/Antalya
GaziantepDeğirmiçem Mahallesi, Mithat Enç Caddesi, No: 12/A, Şehitkamil/Gaziantep

BLS Vize Telefon Numarası Nedir?

BLS vize telefon numarası; +90 212 279 3831’dir.

BLS Vize Çalışma Saatleri Nedir?

BLS vize çalışma saatleri tablosu aşağıda verilmiştir.

BLS Vize Başvuru MerkeziÇalışma SaatleriPasaport Teslim Saatleri
BLS İspanya Vize Başvuru Merkezi - İstanbulHafta içi 09.00-12.00 veHafta içi 14.00-16.00
BLS İspanya Vize Başvuru Merkezi - İzmirHafta içi 09.00-12.00Hafta içi 13.30-16.00
BLS İspanya Vize Başvuru Merkezi - AntalyaHafta içi 09.00-12.00Hafta içi 14.00-16.00
BLS İspanya Vize Başvuru Merkezi - AnkaraHafta içi 09.00-13.00Hafta içi 14.00-16.00
BLS İspanya Vize Başvuru Merkezi - GaziantepHafta içi 09.00-12.00Hafta içi 14.00-16.00
Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: