Bolu Vize İşlemleri

Bolu'dan Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Bolu, Türkiye'den yurtdışına yapılacak seyahatler için Türk vatandaşlarının en çok vize başvurusunda bulunduğu 59. şehirdir. Son 5 yıl içinde, Bolu’da ikamet eden 172 vatandaş için Vizem.net danışmanlığında vize başvurusu yapılmış ve 171 başvuru için vize onayı alınmıştır. Vizem.net, Bolu’da ikamet eden vatandaşların vize başvurularında, %99,4’lük bir oran ile, en yüksek onay oranını elde eden akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Bolu Vize Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Bolu'da ikamet eden kişiler için sunulan temel vize danışmanlık hizmetleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Vize başvuru formu doldurma hizmeti
 • Gerekli vize evraklarının incelenmesi
 • Vize başvuru dilekçelerinin yazımı
 • Yeminli tercüme ve noter onayı işlemleri
 • Online evrak yükleme işlemleri
 • Konaklama rezervasyonları
 • Ulaşım rezervasyonları
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası işlemleri
 • Vize randevu alma, değişiklik ve iptal işlemleri
 • Vize takip ve SMS bilgilendirme hizmeti

Bolu vize danışmanlık hizmetleri, başvuru yapılacak ülkeye ve talep edilen vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bolu'dan alınacak vize danışmanlık hizmeti kapsamında, öncelikle başvuru sahibinin seyahat amacı ve vize evrakları ilgili ülkeye ve vize türüne göre uzman ülke danışmanları tarafından incelenir, başvuru şartlarının uygun bulunması durumunda vize randevusu alınarak süreç başlatılmaktadır.

Bolu'da Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Bolu'da Tayland Fahri Konsolosluğu ve KKTC Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır. Fahri konsoloslukların yetkileri dahilinde vize işlemleri yer almadığı için Bolu’da ikamet eden kişilerin vize başvuruları, ilgili ülkenin en yakın vize başvuru merkezi veya Ankara’daki dış temsilcilikler aracılığı ile yapılabilmektedir.

Bolu Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Bolu’da vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Bolu’da ikamet eden ve vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar, gerekli evrakların hazırlanması ve kontrol edilmesi konularında, Vizem.net’in Karadeniz Bölgesi saha personelinden yardım alabilmektedir.

Bolu vize başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Mobil telefon: +90 551 075 60 34

Sabit telefon: +90 850 241 18 68

Yetkili kişi: Yasin Temur

Bolu Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Bolu vize başvuru merkezinin çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

Pazartesi - Cuma: 08:30 - 19:00

Cumartesi: 10:00 - 15:00

VFS Global Vize Başvuru Merkezi Bolu'da Nerededir?

Bolu’da VFS Global’e ait vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Bolu’da ikamet eden Türk vatandaşlarının vize başvuruları, VFS Global Ankara vize başvuru merkezi üzerinden yapılmaktadır.

VFS Global Ankara vize başvuru merkezi; İşçi Blokları Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, No: 57/A Regnum Sky Tower, Çankaya, Ankara adresinde hizmet vermektedir.

VFS Global Ankara vize başvuru merkezinin telefon numarası +90 (212) 373 58 20, e- posta adresi info.cztr@vfshelpline.com’dur.

İdata Vize Başvuru Merkezi Bolu'da Nerededir?

Bolu’da İdata vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Bolu’da yaşayan Türk vatandaşlarının vize başvuruları, İdata Ankara vize başvuru merkezi üzerinden yapılmaktadır. İdata Ankara vize başvuru merkezinin danışmanlığında, İtalya ve Almanya ülkelerine seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının vize başvuruları yapılabilmektedir.

İdata Ankara vize başvuru merkezi; Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Atatürk Bulvarı, Ata Apt. No: 231/ A Çankaya, Ankara adresinde hizmet vermektedir.

İdata Ankara vize başvuru merkezinin telefon numarası 0 850 460 84 93’tür.

Bolu'dan En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvurusu Yapılmaktadır?

Bolu’da ikamet eden Türk vatandaşları için, en fazla vize başvurusu yapılan ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Almanya vize başvurusu
 • Bulgaristan vize başvurusu
 • Fransa vize başvurusu
 • Amerika vize başvurusu

Bolu'dan Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bolu’dan Almanya vize başvurusu yapmak için, gerekli evrakların hazırlanması ve Bolu’ya en yakın merkez olan Ankara’daki İdata Almanya vize başvuru merkezinden randevu alınması gerekmektedir. Randevu tarihinde, İdata Ankara vize başvuru merkezine şahsen gidilerek, gerekli evraklar teslim edilmekte ve vize başvuru işlemi tamamlanmaktadır.

Almanya vizesi başvuruları için danışmanlık hizmeti veren merkez, İdata Ankara vize başvuru merkezidir ve Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Atatürk Bulvarı, Ata Apt. No: 231/ A Çankaya, Ankara adresinde hizmet vermektedir.

Almanya’ya seyahat etmek üzere Schengen vizesi almak isteyen ve son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış olan kişiler, Vizem.net üzerinden sadece gerekli evrakları göndererek başvuru yapabilmektedir.

Bolu'dan Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bolu’da ikamet eden Türk vatandaşlarının Bulgaristan vizesi başvuruları için, gerekli evrakları hazırlaması ve İstanbul’da bulunan Vizem.net merkez ofisine iletmesi, vize başvuru işleminin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

Vizem.net İstanbul Avrupa vize başvuru merkezi; Hacı Ahmet Mah. Kurtuluş Deresi Cad. Yahya Köprüsü Sok. No:1/ B14 Beyoğlu İstanbul adresinde bulunmaktadır.

Vizem.net İstanbul Anadolu vize başvuru merkezi; Barbaros Mah. Zaloğlu Cad. No:9/ B Ataşehir İstanbul adresinde bulunmaktadır.

Vizem.net İstanbul Avrupa vize merkezi telefon numaraları 0212 706 6535 ve 0850 241 1868, Vizem.net İstanbul Anadolu vize merkezi telefon numarası 0216 706 55 86’dır.

Bolu'dan Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bolu’dan Fransa vize başvurusunda bulunmak için, gerekli evrakların hazırlanması ve Bolu’ya en yakın merkez olan VFS Global Ankara vize başvuru merkezinden randevu alınması gerekmektedir. VFS Global Ankara vize başvuru merkezine, randevu tarihinde şahsen gidilerek, vize başvuru işlemi tamamlanmaktadır.

Fransa vizesi başvuruları için danışmanlık hizmeti veren merkez, VFS Global Ankara vize başvuru merkezidir ve İşçi Blokları Mah., Muhsin Yazıcıoğlu Cad., No: 57/ A Regnum Sky Tower, Çankaya, Ankara adresinde hizmet vermektedir.

Fransa’ya seyahat etmek için Schengen vizesi almak isteyen ve son 5 yıl içinde VIS sistemine parmak izi kaydı yapılmış olan kişilerin, Vizem.net üzerinden başvuru yapabilmesi için sadece gerekli evrakları göndermesi yeterli olmaktadır.

Bolu'dan Amerika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bolu’da ikamet eden Türk vatandaşlarının, Amerika vizesi başvurusunda bulunmak için; pasaport, biyometrik fotoğraf, uçak rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası ve konaklamaya dair kanıt gibi evrakları hazırlaması ve Amerika vize başvuru formunu doldurması gerekmektedir.

ABD vize başvurusu Bolu şehrine en yakın dış temsilcilik olan Ankara’daki Amerika Büyükelçiliği'nden randevu alınarak ve randevu tarihinde gerekli evrakları büyükelçiliğe şahsen teslim edilerek tamamlanmaktadır.

Schengen Vizesi Bolu'dan Nasıl Alınır?

Bolu’dan Schengen vizesi başvurusunda bulunmak isteyen Türk vatandaşlarının başvuru süreci, hangi ülkeye seyahat edeceklerine bağlı olarak Bolu’ya en yakın vize başvuru merkezi üzerinden yapılabilmektedir.

Schengen vizesi almak isteyen ve VIS sistemine parmak izi kaydı son 5 yıl içerisinde yapılmış olan kişilerin vize başvuruları, Vizem.net üzerinden sadece gerekli evrakların gönderilmesi yolu ile yapılabilmektedir. Vizem.net, Karadeniz bölgesinde ikamet eden Türk vatandaşlarının Schengen vizesi başvuru işlemleri için danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Bolu Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Bolu’nun yakın çevresinde yer alan Vizem.net başvuru merkezleri aşağıda verilmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: