Çanakkale Vize İşlemleri

Çanakkale'den Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Çanakkale’den yurt dışına çıkmak için en fazla vize başvurusu yapılan şehirler arasında Türkiye’de 40. sıradadır. Son 5 yılda, Vizem.net tarafından danışmanlığı yapılan 154 Çanakkale ikametli vatandaşın vize başvurularından 147’sine onay alınmıştır. Çanakkale’de ikamet eden kişiler için vize danışmanlık hizmeti veren Vizem.net %95,4’lik vize onayı ile onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Çanakkale Vize Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Çanakkale vize danışmanlık hizmetleri kapsamında, seyahat edilecek ülkeye ve seyahatin amacına göre, öncelikle vize başvuru sahibinin kişisel koşulları ve vize belgeleri ilgili ülke danışmanı tarafından incelenmektedir. Başvuru koşullarının uygun bulunması halinde, dış temsilcilik veya ilgili aracı kurum başvuru merkezinden vize randevusu alınarak başvuru süreci başlatılmaktadır.

Çanakkale'den vize başvurusu yapacak vatandaşların Vizem.net çağrı merkezini arayarak veya destek@vizem.net adresine mail atarak ilgili ülke danışmanı ile iletişime geçmeleri ile vize uygunluk tespiti için süreç başlatılabilmektedir.

Çanakkale'den Hangi İşlemler için Vize Danışmanlık Hizmeti Alınabilir?

Çanakkale'de ikamet eden kişiler için Vizem.net uzmanları tarafından tamamlanan vize danışmanlık işlemleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Başvuru belgelerinin incelenmesi
 • Vize dilekçelerinin yazımı
 • Vize başvuru formu doldurma
 • Yeminli tercüme işlemleri
 • Noter onayı hizmeti
 • Uçak ve otel rezervasyon işlemleri
 • Çevrimiçi belge yükleme
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası
 • Vize randevusu alma ve değişiklik işlemleri
 • Vize takip ve sorgulama işlemleri
 • SMS bilgilendirme servisi

Çanakkale'de Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Çanakkale’de bulunan konsolosluklar aşağıda listelenmiştir.

 • Çanakkale Avustralya Konsolosluğu
 • Çanakkale Ukrayna Fahri Konsolosluğu

Çanakkale Avustralya Konsolosluğu Nerededir?

Çanakkale Avustralya Konsolosluğu Çanakkale’nin Kepez ilçesinde, Boğazkent mevkiindeki Kolin Hotel’de bulunmaktadır. Çanakkale Avustralya Konsolosluğu ile iletişim için +90 212 393 33 00 telefon numarası ve consular.istanbul@dfat.gov.au e-posta adresi kullanılmaktadır.

Çanakkale Ukrayna Konsolosluğu Nerededir?

Çanakkale’de fahri konsolosluk statüsünde hizmet veren bir Ukrayna Konsolosluğu bulunmaktadır. Ukrayna Fahri Konsolosluğu Çanakkale’de Vakıf İşhanı’nda, 1. katta bulunmaktadır. Ukrayna Fahri Konsolosluğuna ulaşmak için +90(286) 213 93 71 numaralı telefon ve mehmet@flamamaritime.com e-posta adresi kullanılmaktadır.

Çanakkale Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Çanakkale’de herhangi bir vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Çanakkale’den vize başvurusu yapmak isteyenler, gerekli evrakların toplanması ve kontrol edilmesi için, vizem.net Marmara Bölgesi saha personelinden yardım alabilmektedir. Çanakkale vize başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri; +90 551 075 60 34 numaralı mobil telefon ve 0850 241 1868 numaralı sabit telefondur. Vizem.net Marmara Bölgesi’yle yetkili kişii Faik Yurtsever’dir.

Çanakkale Vize Merkezi İletişim Saatleri Nedir?

Çanakkale vize merkezi iletişim saatleri hafta içi her gün 08:30-19:00 saatleri arası ve cumartesi günleri 10:00-15:00 saatleri arasıdır.

Çanakkale'den En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvuruları Yapılmaktadır?

Çanakkale’den en çok vize başvurusu yapılan ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Çanakkale Yunanistan vize başvurusu
 • Çanakkale Norveç vize başvurusu
 • Çanakkale Makedonya vize başvurusu

Çanakkale'den Yunanistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çanakkale’den Yunanistan vize başvurusu yapabilmek için, gerekli evraklar toplanmalı ve en yakın mesafedeki Yunanistan vize başvuru merkezinden randevu alınmalıdır. Randevu günü, vize başvurusu yapacak kişi şahsen vize başvuru merkezine giderek, vize başvuru işlemlerini tamamlamalıdır. Çanakkale’ye en yakın Yunanistan vize başvuru merkezi; Bursa’nın Osmangazi ilçesinde, Muradiye Mahallesi’nin Çekirge Caddesi’nde, 25 numaralı binada bulunan Kosmos Vize Hizmetleri’dir. Eğer vize başvurusu Schengen vizesi içinse; son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izini girmiş olanlar, vizem.net üzerinden sadece belgeleri yollayarak vize başvurusu yapabilmektedirler.

Çanakkale'den Norveç Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çanakkale’de yaşayanların Norveç vize başvurusu yapabilmesi için, öncelikle istenilen belgeleri bir araya getirmesi, ardından en yakın Norveç vize başvuru merkezinden randevu alması gerekmektedir. Randevu gününde de, belgeler ile birlikte Norveç vize başvuru merkezine giderek, vize işlemlerini sonlandırmak gerekmektedir. Norveç vize başvuruları VFS Global tarafından yapılmaktadır. Çanakkale’ye en yakın yerde bulunan VFS Global Norveç vize başvuru merkezi İstanbul’dadır. VFS Global Norveç vize başvuru merkezi İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde, Hacıahmet Mahallesi’nin Kurtuluş Deresi Caddesi’nde, 29 numaralı Ofton Plaza binasında bulunmaktadır. Schengen vizesi için yapılan vize başvuruları için, eğer son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydedilmişse, vizem.net üzerinden sadece belgeleri yollayarak vize başvurusu yapılabilmektedir.

Çanakkale'den Makedonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çanakkale’den Makedonya vize başvurusu yapmak isteyen vatandaşların, vize başvurusu için gereken evrakları toplaması ve ardından; İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde, Gümüşsuyu İnönü Caddesi’nde, 12 numaralı Üçler Apartmanı’nda bulunan Makedonya Konsolosluğundan randevu almaları gerekmektedir. Çanakkale’de yaşayıp, Makedonya vize başvurusu yapmak isteyen T.C. vatandaşlarına vizem.net, vize başvuru danışmanlık hizmeti vermektedir.

Çanakkale'den Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Çanakkale’den Schengen vizesi için başvurular, alınan ülkeye bağlı olarak, en yakın vize başvuru merkezlerinden yapılabilmektedir. Eğer VIS sisteminde parmak izi kaydı son 5 yıl içerisinde yapılmışsa, vizem.net aracılığıyla sadece evrakları yollayarak vize başvurusu yapmak mümkündür. Marmara Bölgesi’nde yaşayan herkes için vizem.net Schengen vize başvurusu danışmanlığı yapmaktadır. Başvuru bilgisi ve sorular için 0850 241 1868 numaralı telefon kullanılabilmektedir.

Çanakkale'den Pasaport Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çanakkale’den pasaport başvurusu yapabilmek için online olarak randevu alınmalıdır. İstenilen belgeler ile birlikte Çanakkale Nüfus Müdürlüğüne giderek başvuru yapılabilmektedir.

Çanakkale Nüfus Müdürlüğü Pasaport Şubesi İletişim Bilgileri Nelerdir?

Çanakkale Nüfus Müdürlüğü pasaport işlemleri için hizmet vermektedir. Pasaport randevu Çanakkale Nüfus Müdürlüğünden alınmaktadır ve gerekli evraklar ile randevu günü giderek pasaport işlemleri tamamlanmalıdır. Çanakkale Nüfus Müdürlüğü Cevatpaşa Mahallesi’nin Kayserili Ahmet Paşa Caddesi’nde, 26 numaralı Valilik Binası’nda bulunmaktadır.

Çanakkale Çevresindeki Vizem.net Danışmanlık Merkezleri Hangileridir?

Çanakkale çevre illerindeki Vizem.net vize danışmanlık merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: